Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 149 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    semadeniz Avatarı

Son Giriş
    05.04-2014
    Saat
    06:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ubb ye marketin kendisi mi; yoksa üretici firmamı kaydoluyor?ben marketten canbebe alıyordum.oğlum çok zayıf.hasta altbezi kullanmıyorum.lütfen şikayetlerimizi (( özürlüler idaresi başkanlığına )) yazın bizi medikallere mahkum etmesinler..

Üye
    fatihhakan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2011
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SGK Hasta alt bezi ödemeleri SUT tebliği - 06 Ocak 2011 tarihli resmi gazete yapılan değişikle 8 yıldır 10 yaşındaki engelli oğluma aldığım çocuk bezine ait işlemler değiştirilmiştir.UBB kaydı aranmakta fakat buradaki kayıtlar yalnızca yetişkin hasta alt bezlerine ait olmakta benim gibi küçük çocuklarına bez kullananların bezlerine ait UBB kayıtları olmadığından 6/01/2011 tarihinden itibaren aldığımız bezlerin ödemelerin yapılmayacağı belirtilmiştir.Bu uygulama ülkemizde yaşayan onbinlerce küçük yaştaki engelli çocukları mağdur etmektedir.Söz konusu yönetmeliğin değiştirilmesini talep etmekteyim. Eğer söz konusu işlem aynı şekilde uygulamaya devam edilirse DANIŞTAY da dava açmaktan başka çaremiz kalmadığını sizlere duyurmak zorundayım.

yukardaki metni özürlüler idaresine ve başbakanlığa gönderdim sizlerinde bu mağduriyetimizin giderilmesi için paylaşmanızı diliyorum

Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatihhakan;

ben ne gerekıorsa yaparım..ilk fırsatta nerelere mail amam gerekıosa atacağım.sgk il müd.görüştüm medikalcilerle görüştüm.kesinlikle ödeme yapılmıyor.medikalciler firmaların kayıt olmasını bekledıklerını söyledi.dolayısıyla bez fırmalaRINADA MAİLLER ATMALIYIZ

Üye
    fatihhakan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün başbakanlığın 150 nolu telefonunu aradım ve şikayetimi ilettim
    oradaki görevli şikayetimi dilekçe olarak kayıt etti ilgili olan çalışma bakanlığına göndereceğini söyledi ,

daha öncede başbakanlığın sitesine girerek yukardaki şikayetimi email olarak göndermiştim bu emailime cevap gelmediğini hatırlattım

bütün arkadaşlara ilgili yerlere şikayetlerimizi her türlü yoldan ulaştırırsak çözümünde kolaylık olacağını düşünerek bu konuya ihmal etmemelerini diliyorum.

Üye
    fatihhakan Avatarı

Son Giriş
    10.02-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ak parti ankara milletvekilerinin hepsine aynı zamanda ak partinin kendisinede emaillerimi gönderdim
    şimdi cevap larını bekliyorum

Üye
    nuriaynur Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Galatali arkadaşın yazdıklarına katılıyorum Bizzat sgk dan sordum sadece medikelden alınmış bez faturalarını ödüyorlar. Medikelcilerin pahalı sattığını daha doğrusu kurumun ödediğine denk bez verdiğini bizlerinn marketlerden çok daha ucuza ve daha fazla alabildiğimizi söylememe rağmen , bunu kabul etmediklerini durumumuzu sgk genel müdürlüğüne dilekçeyle başvurabileceğimizi falan söledi. Yani şimdilik kesinlikle sadec medikalden alınan bez faturalarını ödüyorlar marketleri kabul etmiyolar eczaneler hakkında bir bilgim yok ..

Üye
    feyzademiralp Avatarı

Son Giriş
    11.02-2017
    Saat
    09:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özürlü mesane kontrolü olmayan 18 yaşı altı cok zayıf gelişmemiş ve 2 yaşından büyük cocuk var hepsi madur cözümünü bekliyoruz inşallah bir acıklama yapar saglık bakanlıgı

Üye
    hacivaz Avatarı

Son Giriş
    08.12-2013
    Saat
    14:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serpol bezi marketten aldıktan sonra faturayı kestirip ubb kaydınını internetten çıktı alıp ekleyeceğizmi.çünkü marketlerin ubb kaydı yoktur. bir problem çıkmazmı.cevap yazarsan sevinirim.

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

13 yaşında çocuğum için 9/02/2011 de eczaneden aldığım faturayı işyerinden izin alamadığım için,dün sgk ya götürdüm.
    Bütün bezler aynı barkot olduğu için,tek barkot yapıştırdım.
    Ubb kaydı ve bütün evraklarım tamam olduğu halde barkotların hepsini istediler. Barkotlar gelmeden alamayız dediler.
    Bez torbalarını attığımızdan diğer barkotların olmadığını bütün barkotların aynı bez ve numara olduğunu söylediğim halde kabul etmediler.

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu bütün barkotların getirilmesi uygulamasını Müdürleri Ali Rıza beyin 18/02/2011 tarihinden itibaren istediklerini müdürle görüşmemi istediler. Müdürüde yerinde bulamadığım için mağduriyetim devam ediyor. Üçüncü defa işyerinden izin alıp tekrar gideceğim.Yeni çıkan yönetmelikte böyle birşey sözkonusu mu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Barkodların tümümün getrilmesi sgk'daki çalışanın işgüzarlığı. Bi parça iyi niyeti olan memurun bu tür kapris yapmaz. Bir barkod bal gibi de iş görür.

Çocuk bezi için UBB kaydı olan firma bulamadım. Henüz bu ürünü kaydettiren bir firma yok belki de. Bilmiyorum. Ama ekstra small yetişkin hazta bezinin UBB'si ile sgk'dan ödeme alınabiliyor. Marketten ya da eczaneden alındığında marka yazılmasın, "hasta alt bezi" diye geçsin. UBB konu olarak da aşağıdakilerden biri yazılsın (ve faturaya "ubb tarafımızdan yazılmıştır" diye not düşülüp kaşe basılsın), sgk ödeyecektir...

Firma adı: PAUL HARTMANN
    Firma tanımlayıcı no: 2667269061874
    Etiket adı: MOLİCARE CLASSİC EXTRA S
    Küresel ürün numarası (barkod): 4049500342537

Firma adı: ONTEX
    Firma tanımlayıcı no: 2667269043258
    Etiket adı: CANPED BELBANTLI YETİŞKİN HASTA BEZİ ORTA BOY 30ADET
    Küresel ürün numarası (barkod): 8690742310240

Bu firma "hasta emici çocuk kilodu" için ubb almış, ama henüz bez için almamış. Belki zaman içinde alır diye not etmiş olayım:
    Firma adı: KİMBERLY
    Firma tanımlayıcı no: 2667269029072
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Kuzeyli28 Avatarı

Gerçek Adı
    Nazlı Hilal
    Son Giriş
    28.06-2011
    Saat
    19:55
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Firmanın Ürün Satma Belgesi de siteniyor. bunun için bezleri medikalcilerden almamız lazım. Benim kızım 3 yaşında HUGGIES'in 4 numarasını kullanıyor. Gittiğim medikalcı faturaya normal hasta bezi barkodu yapıştırıyor. Ama bana isteğim marka bezi veriyor. Fakat işin en kötü yanı markette 24,00 tl olan bezin paketini medikalden 35,00 tl ye alıyorsun.
    Benim uyguladığım yöntem bu.

Üye
    başak_98 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

bu şekilde fatura kesmeyi marketler kabul edermi?her hangi bir riski varmı?büyük marketler bu şekilde fatura kesmeyi kabul ederler mi??medikalciler veya marketler satmadıkları bir ürünü satmış gibi gösteriyor.bunlar denetlenmiyormu?

Üye
    ENGELLİ Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önceden raporlu hastalara hasta alt bezi veriliyordu.şimdi ise sağlık bakanlığının yeni düzenlemesiyle hasta alt bezi dışında hiç bir tür bez alımı olmayacakmış.benim kızım 6 yaşında hasta alt bezinin en küçüğü bile elbise gibi oluyor..ya küçük engellilere göre hasta alt bezi üretilsin ya da eski sisteme geri dönülsün...

Üye
    ENGELLİ Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Biz emekli sandığına bağlıyız.anlaşma yaptığımız ve vekalet verdiğimiz medikalcimiz var.hasta alt bezi yazdırıp 6 yaşındaki kızıma prima 5 numaralı bezi alıyoruz.geçen ay gittiğimizde bize artık hasta alt bezi yazdırıp sadece ve sadece hasta alt bezi alabileceğimiz aksi takdirde ödeme yapılmadığını söylediler.benim kızıma uygun hasta alt bezi yok..mecburen kendi paramız karşılığında aldık ve tek çocuğumuz değil..herşeye tamam da neden bu verilen haklarda sürekli birşeyler değiştirilip duruyor.inanın bütün yetkililere mail gönderdik gerekirse dava bile açılır..benim gibi mağdur olanlar lütfen yol gösterin.

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon