Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sn.arkadaslar yenı SUT teblıgıne gore sgk akulu merdıven ınıp cıkma aparatı ve akulu hasta tasıma vıncını oduyo mu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Hiç birini ödemiyor

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani 2011 e gırıyozz ama halaaaaaaaaaaaaaaa ESKİ HAMAM ESKİ TAS
    allah onları ıslah etsın
    inşallah bu aletler bıgun onlarada lazım olurda benım ne cektıgımı anlarlar

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewet arkadasla r bekledıgım cevap geldı devlet oduyormus sosyal guvencesı olan kuruma basvuracak olmayanda sydv basvuracak
    herkeze hayırlı olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Ödemez. Mümkün değil ödemez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu cihazlar ile ilgili bir gelişme var mı bilgisi olan lütfen bildirsin . . . çok acil taşıma liftine ihtiyacım var nasıl alabilirim . . .

Üye
    a_slymn Avatarı

Son Giriş
    14.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKANSIZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sn.arkadaslar otu ranboga dogru soyluyor.
    ama hala eskı dogruları soylemeye devam edıyor galıba eskılerın ne sana nede bana yararı var sıtede yayınlanan 2011 özurluye bakım genelgesınden haberın yok gaşıba sırayla okuyun
    GENELGE

2011/01 Sayılı Özürlü Evde Bakım Hizmetleri Denetim ve Reh. Raporu Formu Genelgesi

T.C.

BAŞBAKANLIK
    Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü

SAYI : B.02.1.SÇE.0.12.03.00/010-06-01/ 259 17 Ocak 2011
    KONU: Özürlü Evde Bakım Hizmetleri
    Denetim ve Rehberlik Raporu Formu

GENELGE

2011/01

Bakım Hizmetleri Değerlendirme Heyetlerince evde bakım hizmetinden faydalanmakta olan bakıma muhtaç özürlülerin durumunun yılda bir kez incelenmesi, aileye rehberlik edilmesi ve denetleme sırasında var ise değişen bilgilerin kayıt altına alınması, mevcut bilgilerin kaydında mükerrerliğin ortadan kaldırılması, kayıtların takibinde ve görevli mesleki personele kayıt tutmada kolaylık sağlanması amaçlarıyla ekte bulunan “Özürlü Evde Bakım Hizmetleri Denetim ve Rehberlik Raporu Formu” hazırlanmıştır.
    Söz konusu formun kullanılmasında; yapılan tespit sonucunda işaretlenen maddeler ile formdaki “Değerlendirme ve Öneri” bölümünde belirlenen kararın uyuşmasına dikkat edilmesi ve formu kullanacak personelin evde bakım hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin iş ve işlemler hakkında bilgilendirilmesi gerekmektedir.
    Söz konusu formun bir personel tarafından uygulanması ve özürlünün bakıma muhtaçlık koşullarını taşımadığının tespiti hâlinde; bakım hizmetinin sonuçlandırılmasının mahkemelere intikali durumlarında sorun yaşanmaması için konunun il sosyal hizmetler müdürlüğünce ivedilikle değerlendirilmesi ve evde bakım hizmetlerinin sonlandırılmasının en az üç personelden oluşan bakım hizmetleri değerlendirme heyeti tarafından gerçekleştirilmesi gerekli görülmektedir.
    Denetim ve rehberlik için bakıma muhtaç özürlünün ve ailesinin ziyaret edilmesi sürecinde; bakım hizmetini veren kişilerin özürlü bakımı ve bireysel bakım planı konusunda bilgilendirilmesine ve yönlendirilmesine; özürlünün ihtiyaç duyduğu eğitim, istihdam, tedavi, ulaşım gibi hizmetlere erişebilmesi hususlarında rehberlik edilmesine; özürlünün yaşadığı mekânda rahat hareket edebilmesine destek sağlayacak ve yaşam kalitesini yükseltecek rampa, tutamak, özürlü tuvaleti, lavabo gibi düzenlemeler hakkında rehberlik edilmesine ve destek sağlanmasına; özürlü evde bakım ücreti ödemelerinin başlaması neticesinde bakıma muhtaç özürlünün yaşam kalitesinin yükselip yükselmediğinin tahlil edilmesine ve yaşam kalitesinde olumlu gelişme olmayanlar için evde bakım ücreti ödemesine devam edilip edilmemesinin ayrıca değerlendirilmesine özen gösterilecektir.
    İl genelinde gerçekleştirilen denetim ve rehberlik çalışmalarının değerlendirilmesi neticesinde; bakıma muhtaç özürlülerin ihtiyaç duydukları halde herhangi bir nedenle ulaşamadıkları eğitim, istihdam, tedavi, ulaşım gibi hizmetlerin bütünlük içinde değerlendirilmesi, gerekirse konu hakkında raporlar hazırlanarak ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmesi; bakım hizmetleri konusunda özürlü ve ailelerin ihtiyaç duyduğu konularda, resmî (toplum merkezleri, aile danışma merkezleri, halk eğitim merkezleri, yerel yönetimlerin eğitim ve kültür ile ilgili birimleri, hastaneler, okullar, sağlık ocakları, toplum sağlığı merkezleri, aile hekimlikleri, üniversiteler vb.) ve özel kuruluşların da desteği ve katılımı sağlanmak suretiyle, eğitim programlarının hazırlanması, konferans, seminer, panel gibi etkinlikler ile eğitimlerin yapılması gerekli görülmektedir.
    İl Sosyal Hizmetler Müdürlüklerince “Özürlü Evde Bakım Hizmetleri Denetim ve Rehberlik Raporu Formu” kayıtları tutulacak ve evde bakım hizmetinden yararlanan her bakıma muhtaç özürlü ve ailesinin hangi tarihlerde ziyaret edildiği takip edilecektir.
    Uygulamanın yukarıda belirtildiği şekilde yürütülmesi hususunda gereğini rica ederim.

Bu genelgeye gore asagıdakı metnı yazdım 03.02.2011 tarıhınde
    yolladım ankara sosyal hızmetler genel mudurlugune.

Sayın yetkili
    Ben %80 agır özurlu bır vatandasım.
    Biz engelli ve özurluler ıcın
    Evde bakım hızmetı baslatımıs daha yararlanmaya baslamasakda işleyişine dair genelgeler forum sıtelerınde mevcut.
    Hastalıgım FRİEDREİCH ATAXİA (frda)
    Bu hastalık kas sinir sistemini etkiliyen bır hastalık
    Yasım 36 ayaga kalkmam tekerleklı sandalyeye gecmem t.sandalyeden kanepeye wc ye naklım ıkı kısı olmadan ımkansız.
    Evde bakım hızmetı genelgesınde
    Hastanın ıhtıyacı olan medıcal cıhazlar zımmet karsılıgı hastanın kullanması ıcın ılgılı kurum ucretsız temın edecek denılıyo.
    Buna gore bana acıl ıhtıyac olan
    Elektrıklı hasta karyolası
    Akulu hasta tasıma vıncı
    Akulu merdiven inip cıkma aparatı
    Suan ıhtıyacım olan bu ücü
    Acaba bu yasa ve uygulama kapsamında bunlar bana hangı sartlarda temın edılır bunların temını ıcın nereye ve nasıl basvurmalıyım
    Teşekkürler……
    ve 17.02.2011 tarihinde gelen cevap
    03.02.2011 tarihli özrünüz nedeniyle ihtiyacınız olan medikal cihazları nasıl edinebileceğiniz konusunda yardım talep ettiğiniz e-mail müracaatınız Genel Müdürlüğümüzce incelenmiştir.

Belirttiğiniz cihazları sosyal güvenceniz varsa ilgili kurumdan, sosyal güvenceniz yoksa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından talep edebilirsiniz.
    Özürlü Bakım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı