Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, burada iki şey var:
    1- Hukuki olarak trafik kazalarında trafik sigortalarının ödeme yapması gerek. Bu mantıken de doğru. Kazalarda trafik sigortası işlemeyecekse neden bu sigorta var ki? Yani, bence kaza sonucu oluşan hasarlar için trafik sigortasının ödeme yapması makul. Fakat,
    2- Bu olurken bizlerin mağdur edilmemesi de SGK'Nın görevidir. Bize çıkıp, "kaza sonucu meydana gelen tüm sağlık sorunları için şu yolu izleyerek ödeme alacaksınız; ödeme yapılmadığı hallerde şu yolu itakip ederek bizden ödeme alacaksınız" demeleri gerekir. SGK bunu yapmadığı için veryansın diyoruz...

Yani trafik sigortası sonda/protez vb. ödemeler için ödeme yapıyor. Hatta ödemeler SGK'dan çok daha fazla ve tatmin edici. Bu konuda mağdur edilmemiz söz konusu değil. Aksi bir durumla karşılaşan arkadaşlarımız varsa yazsın lütfen?

Ama, zaman aşımı vb. nedenlerle trafik sigortasından ödeme alınamıyorsa, işte bu durumda sgk tüm ödemeleri yapmalı. Bu taleple girişimde bulunacağız zaten kuruma...

Yanılıyor muyum?

Not: Mustafa, neden o harcamaları cebinden yapıyorsun?

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey TEK TARAFLI VE SÜRÜCÜ YARALANMALI trafik kazalarında trafik sigortasından maddi tazminat alamıyoruz,alamadığımız gibi asli kusurlu olduğumuz için trafik sigortası hiç bir tıbbi malzeme giderlerini karşılamıyor.
    eğer TEK TARAFLI VE SÜRÜCÜ YARALANMALI kaza yapıp trafik sigortasından faydalanan varsa lütfen yazsın.

mustafa-ak;
    cebinizden almayın.konu çok kısa sürede çözülecek,geriye dönük ödemeler yapılacak.cebinizden harcamayın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Tamam işte, bu veya benzer bir nedenle trafik sigortası ödeme yapmıyorsa, SGK yapmalı. Bu çok çok çok çok net. Aksini düşünmek bile aptalca olur... Bir süredir sgk bu aptallığı yapıyor, derdimiz bunu ortadan kaldırmak...

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey tam üç defa dilekçe yazdım,trafik sigortasından faydalanamadığımı kaza tutanağımla birlikte belirttim,hatta bu konu da iyi bir avukattan da yardım aldım.
    cevapları okumak isterseniz buraya atarım.ancak sgk inatla her seferinde o aptalca malumatı yazıp ödemeyiz diyor.
    nereye başvurcağımızı bile yazmıyorlar.
    valla ben konuya kafayı takmış durumdayım.ulaşabileceğim bir kaç vekil var,konuyu görüşeceğim.gereken ve elimden gelen ne ise yapacağım.
    ben devlete vergi veriyorum,herkes veriyor ve siz bana sağlık giderlerim konusunda engel çıkarıyorsunuz,bunu akla izana sığacak hiç bir makul açıklaması yok ama malesef:burası TÜRKİYE.
    ben sgk ya dilekçe vermeye gidiyorum,nerdeyse beni dövecekler,ikide bir ne geliyorsun diyorlar.
    işi bilmeyen adamları senden benden diye bir yerlerin başına oturtursan olacağı budur,akisini söyleyenin aklından şüphe ederim.tamamen iş güzarlık yaptıkları.

Üye
    mustafa-ak Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.08-2011
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tmm da abı bunun ıcın ne yapmamız lazım nerye bas vurmamız lazım hıc bı bılgımız yok bılen varsa bana yardımcı olursa sevınırım tazmınat davası actık 6 yıldır halla devam edıyo anlamdım gıtı

Üye
    limoncicegi Avatarı

Gerçek Adı
    selin
    Son Giriş
    24.10-2012
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul _sarıyer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet yalnızca kaza yeri tespit tutanağı adli muyane raoruyla evet

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa-ak;

söz konusu TEK TARAFLI VE SÜRÜCÜ YARALANMALI kaza ise allemi cihan olsanız trafik sigortasından tazminat alamazsınız.ben alamadım tazminat,alan arkadaşlar varsa paylaşsın lütfen.ama terkrar ediyorum TEK TARAFLI VE SÜRÜCÜ YARALANMALI kaza olacak.
    şuandaki sıkıntı tazminat falan değil,kullanmamız gereken tıbbi malzemelerin ödemesi...sanki sizin durumunuz farklı gibi görünüyor,tazminat dediğniz için öyle anladım ben.

limoncicegi;

limonçiçeği,TEK TARAFLI VE SÜRÜCÜ YARALANMALI kaza mı geçirdin?

Üye
    mustafa-ak Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.08-2011
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oneclikle ilgilendiginiz icin tsker ederim tek tarfali deginiz kendi aracmiz la takla atık ıcınde 5 kısıydık 2 sı oldu ve bunlar ıcın tazmınat alındı benım ıse mahkemem halla suruyo 7 yıldan berı

Üye
    mert01 Avatarı

Gerçek Adı
    R.Azim
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

Beyler ben 112 adına bir seminere katıldım. Şimdi bülent beyin de belirttiği gibi artık trafik kazalarının giderlerini sgk karsılamıyor. Bunun nedeni trafik sigortasını zaten trafik kazalarından doğan maddi manevi giderlerin karşılanması için yaptırıyor olmamız. Bu konuda çıkan yasa 1983 den 2007 ye kadar uygulanmayarak devlet trilyonlarca zarara uğratılmış. Trafik sigorta şirketleri haksız kazanç sağlamış. Sgk nın dolayısı ile de devletimizin kasasından bu paralar gereksiz çıkmış. Burada vatandaş olarak bize düşen görev SGK dan ziyade sigorta şirketlerine yüklenmek. Şunu da belirteyim zaten sigorta şirketlerinin ödemedigi kısım yine SGK tarafından karşılanıyor. Aradaki aksaklıklar trafik kazası niteliği taşımayan, tescili bir şekilde olmayan araçlarla oluşan, yada sigorta şirketinin bir şekilde işin içinden sıyrıldğı durumlarda oluyordur. Ama bu sıkıntılar en kısa zamanda giderilecek rahat olun. Artık kaza tespit tutanaklarını online olarak temin edebileceğimiz bir sistem geliyor ki bu mağduriyetleri ciddi anlamda azaltacaktır..

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa-ak;
    eğer sen aracı süren isen zor alırsın tazminatı.benim de anlatmak istedğim oydu zaten;hem sürücü hem de yaralanma var ise size ödemez ama araç içindeki diğer kişilere öder.

mert01;

trafik sigortasını ne yaptığı beni şuanda hiç mi hiç ilgilendirmiyor,bu memleketi yöneten adamlar var,bir zahmet zamanında yanlış birşey varsa bunun faturasını bize çıkarmasınlar ya da bize çıkış yolu göstersinler.
    benim durumumda hayali bir trafik kazası yok;kaza tutanağı var elimde,öyle kafamdan atmıyorum kaza yaptığımı.ayrıca savcılık tutanakları mevcut kaza ile ilgili,direk adli vakaya giriyor.
    devletin zarara uğratılmasını elbette istemeyiz,eğer sgk ben ödemiyorum diyorsa ki diyor;o zaman çıkış yolu gösterecek.bize belge verecek ki bizde ona istinaden trafik sigortasına başvuralım.
    anlatamadığım nokta şu;TEK TARAFLI VE SÜRÜCÜ YARALANMALI TRAFİK KAZALARINDA TAZMİNAT ALAMADIKKKKKKKKKKKK,YANİ HİÇBİR HAKKIMIZ YOKTU,ASLİ KUSURLU KAZA İDİ.ŞİMDİ NİYE ÖDESİN Kİ?öderse de hayır demem valla.
    sanırım bu ayrımı iyi anlamamız lazım,TEK TARAFLI VE SÜRÜCÜ YARALANMALI TRAFİK KAZALARININ DIŞINDA NASIL KAZA YAPARSANIZ YAPIN TRAFİK SİGORTASI HERŞEYİ KARŞILIYOR.
    neyse ben derdimi anlatana kadar bu iş çözülür heralde

Üye
    mert01 Avatarı

Gerçek Adı
    R.Azim
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

Tazminat konusunu bilemiyorum benim bahsettigim tedavi giderleri ile ilgili. Hem bu tedavi giderleri (175,000 tl ye kadar) sadece trafik kazası esnasında olusmus giderler değil daha sonradan olusup da trafik kazası ile ilişkilendirilmiş herşeyi kapsıyor.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mert01;

inş öyledir.sonuçta ister sgk ister trafik sigortası kim karşılarsa karşılasın da gerisi umrumda değil valla.

Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ben Trafik Kazasından dolayı omurilik felçlisi olmadım ama otomobil kullanıyorum ve yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz. Bu anlamda Oturan Boğa'nın da dediği gibi başımıza ve yakınlarımızın başına (inşallah gelmez ama) gelecek olursa ne yapacağımızı nereye kadar Trafik Sigortasından nelerde faydalanacağımızı bilmemiz lazım. Bende bu mağduriyetin giderilmesi için elimden geldiğince destek vermeye hazırım. Örneğin kaza esnasında zaten sağlıksal sorunu olan bir hastanın, omurilik felçlisinin zaten kullanmış olduğu sağlık malzemeleri kazadan sonra trafik sigortasından mı? sgk'dan mı alınacak? Bununla ilgili bir madde de eklenebilir diye düşündüm. Ayrıca Sayın Oturan Boğa yazmış olduğun maddelere katılıyorum ve destekliyorum.

Üye
    nabersen Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    28.01-2012
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın degerlı arkadaşlar bende trafık kazası maduruyum 14 sene once polıs olarak goreve gıderken kaza gecırdım emeklı sandıgı emeklısıyım sımdıye kadar sorun yoktu fakat 1 sene den berlı odemeler durdu sgk sıgorta sırketı odeme yapcak der fakat sıgorta sırketı zaman aşımı var 10 seneden yukarda odeme yapmayız der genel saglık sıgortası on seneden yukarda olanın dosyasını kabul etmez bımer e kac kez yazdım hıc sonuç cıkmadı yanı nereye nasıl baş vuracagımı şaşırttım şimdi hastaneye bıle gıtmeye korkar oldum hastane masraflarınıda odemez dıye saglık bakanına yazdım eger ben kaza yaptıgımda hastane masraflarını nıye tahsıl etmedın sımdı ben sgk da memura derdımı anlatamıyom yanı buyuk bır cıkmazın içindeyız raporda trafık kazası yazmazsa verır derler fakat eger ogrenırse sgk yatırdıgı parayı faizyle gerı alır bu devlet polıtıkası

Üye
    mpancar Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    14:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar hepimizin OF li olmamız farklı bende tek taraflı trafik kazası yaptım ve arabayı tarlaya devirdim. Ankara OF liler başkanı aileden sorumlu devlet bakanıSayın Aliye Fatma Kavaf hanımla görüşmüş konuyu bakanlar kurulu toplantısında konuşacağı belirtmiş Buiş SGK baglı oldugu bakan Sayın Ömer Dinçer ve BAŞBAKAN da biter .Mağdur olan arkadaşlar birde TBMM DİLEKÇE KOMİSYONUNA dilekçe yazın.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon