Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili abahcivan

şuan hiç bir markanın ssk ile anlaşması yok. anlaşmam var diyen yalan söyler.

ssk veya bağkur veya emekli sandığı hangi kuruma mensub olduğunuz hiç önemli değil.ödemenizi il sağllık işleri müdürlüğünden alacaksınız.

sonuçta istediğiniz yerden istediğiniz marka cihazı satın alabilirsiniz.
    sizin dikkat etmeniz gereken bazı kreterler var.

1- aldığınız cihazın ubb (sağlık bakanlığı ulusal bilgi bankası) kaydı varmı
    2- aldığınız markanın ce belgesi varmı
    3- aldığınız markanın devlet malzeme kodu varsa o malzeme kodunu bu linke http://www.emekli.gov.tr/bilgi/Malze...uleButon=TAMAM yazarak kaç para alacağınızı görebilirsiniz. cihazınıza devlet ne kadar ödüyor bu linkten bakarsınız. burada yazan linkten emekli iseniz %10; çalışan iseniz %20 eksik ödeme alacağınızıda unutmayın.
    4- eğer devletle anlaşması olmayan bir cihaz almış iseniz şu an alacağınız ödeme 550-650 ytl arasında değişir. ama kesin değildir. bulunduğunuz il sağlık işleri müdürlüğüne bağlı.

5- eğer ubb kaydı olmayan; barkodu olmayan; ce belgesi olmayan; bir cihaz aldıysanız kuruş ödeme alamazsınız.

bence siz bunlarla hiç uğraşmayın. kim size bu belgeleri hazırlayıp ödemenizi alınca ödemek şartı ile cihaz veriyorsa o marka geri ödemesinde sağlamdır.cihazı alırsınız kullanırsınız parasını kurumdan aldığınızda ödersiniz. eğer satıcı cihazının geri ödemesine güveniyorsa size cihazı teslim edecektir. yok buna yanaşmıyorsa o firmadan cihaz alırken iyi düşünün.ödemeniz çıkıncaya kadarda siz cihazınızı kullanarak denemiş olursunuz. eğer memnuniyet sağlamadıysanız saten ödemeniz sizin adınıza çıktığı için firma para alamamıştır.sizdeki parayı alabilmek için cihazınızı çok daha kolay memnun kalacağınız bir cihazla değiştirir. ama parayı ödemişseniz değiştirme şansınız ancak ekstra ücret ödeyerek olur.

ayrıca hiç fark ücreti ödemedende cihaz alabileceğiniz güvenilir firmalar olduğunu unutmayın.

Üye
    abahcivan Avatarı

Son Giriş
    21.05-2015
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim sayın vision,fazla riske girmeyerek Oticon ya da Phonak almaya karar verdim,haftasonuna Oticon için randevu aldım.Umarım en doğrusunu yapıyorumdur,zaten cihaz kullanma kararını vermek te oldukça zor oldu.
    Bir konuda daha yardıma ihtiyacım var,Oticon'a gideceğim ve muayene olacağım,cihaz belirlenecek falan.orada yapılan odio testine,muayeneye,bana önerdiklerinin benim ihtiyacım olan doğru cihaz olduğuna güvenebilir miyim yoksa öncelikle devlet hastanesine gidip almam gereken cihazın özelliklerini belirleyerek bu doğrultuda mı cihaz almalıyım?
    Bunu sormamın sebebi şu;daha önceler çok kereler odio testi yaptırdım(stapedektomi öncesi ve sonrası).Bunlar hastalığımın teşhisi için yapılan odiolardı ve kapsamlıydı.Geçtiğimiz yıl da cihazlar konusunda bilgi almak için araştırma yaparken gittiğim bir firmada(hangisi hatırlamıyorum) bana odio testi yaptılar ve cihaz önerdiler fakat orada yapılan test öncekilere göre çok yarım yamalaktı,2-3 dakika falan sürdü,üstelik odio kabini hiç iyi değildi,sokaktan beton kırıcının sesi falan geliyorduTabii ki bana hiç güven vermedi.
    Bu yüzden doğru cihazı belirleme konusunda nasıl bir yol izlemem gerek bilemiyorum.

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abahcivan, eğer kararını vermişsen git oticon'a cihazını al. sana cihazı satan kişinin odyometrist olup olmadığına emin ol ve firmanın en tecrübeli odyometristinin seninle ilgilenmesini iste. eğer odyometrist oticonda işe yeni başlıyan birisi ise oticon cihazlarını tam olarak çözmüş olmayabilir.
    devlet hastanesine gitsen bile sana alman gereken cihazın özelliklerini belirleyecek birini bulamazsın.devlet hastaneleri klinik incelemeler yapar sana cihaz gereklimidir değilmidir bunun kararını verir. cihazlar hakkında en doğru teknik bilgileri o cihazı satan firmadan daha iyi bilemezler.
    eğer oticona gitmeye karar vermiş isen oticondaki elemanlar size devlet hastanesindekilerden daha sağlıklı bilgi verebilirler.bu konuda oticona güvenmeniz lazım.

Üye
    abahcivan Avatarı

Son Giriş
    21.05-2015
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim,inanılmaz yardımcı oldunuz,yalnış birşey yapacağım endişesiyle uykularım açılıyordu.Şu anda normal konuşmalarda problem yaşamıyorum fakat iş yerim sessiz bir ortam,çok düşük ses tonuyla konuşuluyor;etrafımdaki insanlar son zamanlarda çok şeyi yanlış anladığımı söylemeye başladılar,ayrıca yabancı dil konuşulduğunda da daha çok problem yaşıyorum,o zaman anlamak için daha yüksek sese ihtiyaç duyuyorum çünkü dudak okuma hilesinden yararlanamıyorumDaha iyi duymak isterken herşeyi berbat etmek istemem.

Üye
    hilnari Avatarı

Gerçek Adı
    abdulhamit
    Son Giriş
    10.07-2012
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    Ben de otoskleroz hastasıyım. 2005 yılında sağ kulağıma piston takıldı. Şimdi sol kulağımda da işitme kaybı var (yüzde elli). Ameliyatlı kulağımla duyuyorum (yüzde yetmiş). Sol kulağımdan ameliyat olmak istemiyorum ama kayıp yüzde otuzun altına indiğinde ameliyat şansının kalmadığını söylüyorlar. Sizin gibi işitme cihazı kullanmayı düşünüyorum. Şu an kullanıp kullanmadığınızı kulağınızdaki işitme kaybının devam edip etmediğini, ve cihazla işitmeden memnuniyitenizi belirtirseniz müteşekkir kalırım. Selamlar

Üye
    AhvaliAŞK Avatarı

Gerçek Adı
    Neyine Lazım ?
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

05.07.2012 tarihli ve 383004 sayılı bimer başvurunuzİşitme cihazları teminine yönelik 28.07.2012 tarihli ve 28367 sayılı Resmi Gazetede SGK Sağlık Uygulama Tebliğinde Değ.Yap.Dai Tebliğin 7.3.7. maddesinde yeniden düzenleme yapılmıştır. Bu düzenleme ilgili branştaki akademisyenlerce belirlenmiştir. Katılım paylarıda mailinizdeki gibi uygulanmaktadır Bilgilerinizi rica ederim

bu tam olarak ne anlama geliyor ?

yani yüzde 50 sgk indirimi olsun diye mail atmıştım..

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sgk çalışan kişi için 450 tl,emekli için 495 tl sini karşılıyormuş.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12