Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emir-irem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar 10 yıldır sonda kullanan emeklı sandıgı emeklısı bı of liyim , sgk bu ay recete ödemesı yapmamış ve trafık kazalarına artık ödeme yapılmayacagına dair bıseyler soylemış medıkalcıme. Aracı süren başka bı rütbeli arkadastı , ben yolcu ıdım. Ne yapacaz nasıl bı yol ızleyecez , sigorta gibi birseyler demısler medıkalcım anlamamıs tam bilgisi olan yardımcı olsun lütfen , tşklr.

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben hastanede muhasebeciyim sgk hiçbişekilde trafik kazalarına ödeme yapmıyor trafik sigortasından paramızı alıyoruz fatura edip

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İsmail kardeş bunun başka yolu yok mu? örneğin reçetede kazayla ilgili tanı değilde hastalıkla ilgili tanı yazılsa bence olur. bu ay bana da ödeme yapılmadı. pazartesi soracam. ALLAH kolaylık versin.

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastane kabul ederse olur ) ama sahtecilik oluyor bizim hastanede taviz yok diğerlerini bilmem

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evet haklısın ismail kardeş, ama bizler bunca yıl sigorta primini ödedik ve sağlıktan faydalanmak amacıyla, oysa şimdi sgk of'luların sondalarını da ödememeye başladı. Neymiş trafik kazası diye. yok böyle bişey, hani bunun kanun maddesi... BİMER'e yazacam valla... Ayrıca mademki trafik kazasıdır neden beni emekli ettiler. benim devletim şaşırmış valla. Sen bu şekil biraz zor girersin avrupa birliğine...

Üye
    ali akay Avatarı

Son Giriş
    12.08-2012
    Saat
    19:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emir trafik kazası tutanaklarında aracın zorunlu trafik sigortası senin tedavi giderlerini ödüyor daha geniş bilgi almak istiyorsan oba07@hotmail.com dan haberleşelim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: K.Altun Mesajı Gör
    Medikalcim, raporumda PARAPLEJİ tanısı yerine NÖROJENİK MESANE tanısı yazarsa işin içine Trafik bilmemnesi girmeden yine şu an olduğu gibi SSK üzerinden TAK'ları temin edebileceğimi söyledi.
    Bu şekilde düzenlenen bir raporla ürün almayı sürdürebilirsiniz. Bir deneyin bakalım..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Bülent Bey, mesajını okurken raporuma baktım, NÖROJENİK MESANE tanısı yazıyor. inşallah ödeme yapılır. sanırım sadece gecikme olmuştur.

Üye
    BELÇİM Avatarı

Gerçek Adı
    Handan
    Son Giriş
    16.05-2015
    Saat
    05:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım sonda parası ödeniyor,önce ben ödüyorum sonra fatura bedelini hesap numarama yatırıyorlardı.bu ayda ziraat bankasından tedavi gideri olarak aldım.

Üye
    mpancar Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    14:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana eylül ayından beri ödeme yapılmıyor.4 adet sonda ve bez faturalarım ödenmiyor.Ben arabayı tarlaya devirdim,kaskom yok.Trafik sigortası kaza tek taraflı,kusur 8\8 bende olduğu için ödeme yapamıyor.

Hakkımda amme davası bile yok. sgk' ya benden istenen kaza raporu ve trafik sigortasından ödeme yapılamıyor yazılarını verdim. 1-2 haftaya kadar ödemeler açılacak diyorlar ama bugüne kadar hala ödeme yapmadılar.
    30-3-2010 salı günlü hürriyet gazetesi ankara ekinde trafik kazalarının faturası sgk 'ya çıktıhaberi var. arkadaşlar internetten okusun.

Arkadaşlar sıkıntı ve şikayetleri için
    sgk:170 HATTINA yada
    0312 298 30 00 nolu santraldan
    arayabilirler.

Üye
    dodo3437 Avatarı

Gerçek Adı
    Feridun
    Son Giriş
    19.02-2013
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ödeme alamıyorum diyosunda bu işleri medikalcin takip etmiyormu

Üye
    mpancar Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    14:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Medikalcıya vekalet vermedim bendende böyle birsey istemediler.hangi marka sonda kullanıyorsun Ankarada bayisi varmı ? bana bilgi verirmisin

Üye
    dodo3437 Avatarı

Gerçek Adı
    Feridun
    Son Giriş
    19.02-2013
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herşeyden önce ben medikalim sana yardımcı olmak amacı ile yazmıştım.
    Konuyu biraz açalım sonda yada bez kullanıyorsan ve bununla ilgili heyet raporun varsa sağlık ödemeleri konusunda tahsilat yapmakla ilgili medikale vereceğin bir kerelik vekalet ile bu ürünleri alabilirsin. Daha sonra senden kaynaklanan bir sorun olmadığı sürece (müstaaklık gibi) sgk yada trafik farketmez medikalci bu işlemleri takip etmek tahsilatını yapmak , ürünün tahsilatını yapsa da yapmasa da ürün sağlamak ve malzemeyi kendi yada kargo şartları ile kapıya teslim etmek durumundadır.

Bu bilğilendirmek için yazdığım bir cvp firma ismini buraya yazmak bence doğru olmayacağından sana özel msj ile yollayacağım saygılar

Üye
    emir-irem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mpancar arkadaş senın son durum nedir , ödeme yaptılarmı sana. son gelışmeler neler , ögdendıgın bırseyler varsa sende buraya yaz , nasıl bi yol izleyecezz , son durumu bılen veya neyapacagmızı bilen arkadaslar yardım etsın. şimdiden tşklr... ((benım durum; 10 yıl önce tek taraflı trafik kazası. sgk benım raporun üzerıne birseyler yazıp yeni rapor ıstemış son recetemı ödememişlerdi, yenıden cıkartıp yolladım halen bı ses cıkmadı))

Üye
    emir-irem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar konu ıle ılgılı bı bılgı vereyım

trafık kazalarına sonda odemelerının ıptalı 2008 de cıkan bı kanuna mütakıben olmuş. sgk pc sısteme daha yeni gectıklerı ıcın cogunu ıptal etmısler ama 2008 den önce kaza yapanlara bi sıkıntının olmayacagını soyledıler.
    bunu soyleyen yetkılının benım 2 recete ödeme mi halen yapmadıgıda ayrıca dipnotumdur.

saygılarımla

Sayfa 1 / 2 12 SonSon