Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    senfoni Avatarı

Son Giriş
    08.10-2012
    Saat
    15:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm!ben diz üstü protez kullanıyorum.Malum protez ödemeleri ile ilgili sorun var ezelden beri. Devlet 15- yıl öncesinin protezinin ödemesini yapıyor sadece.Bugün protez yaptırdığım firma ile görüştüm.1-2 hafta öncesine kadar SGK yeni teknolojik protezlerin ödemesini herkes için yapmaya başlayacak iken son dakikada bunu eski haline getirip sadece gaziler için ödeme yapılacak şekilde değiştirmiş.Bunu duyunca çok üzüldüm.Bu adaletsizlikten başka birşey değil.Biz de hayatın içindeyiz,çalışıyoruz.çok daha kaliteli hayat yaşamak bizim de hakkımız.Yeni protezler pahalı ve ben ve benim durumumdaki insanların bunu ödemesi imkansız.bu konuda zaman geçmeden birşeyler yapılmalı.sesimizi duyurmalıyız.sizden ricam bununla ilgili mail atacağımız kurumlar ve adreslerini belitmeniz. dayanışma olursa sorun çözülür sadece.yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    ealif Avatarı

Son Giriş
    12.11-2010
    Saat
    22:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı durumdan müzdaribim bnde...
    çözüm birilerine ulasmaksa aynı yoldan gtmeliyz..
    ne yapılablnr?

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar acizane fikrimi söylemek istiyorum , bu konuda sadece tc vatandaşlığının eşitlik hakkını baz alarak, bu işe gönül veren işinin ehli bir hukukçu ile yola çıkılır ise sonuç alınabileceğini düşünüyorum.

Üye
    ozzan_35 Avatarı

Gerçek Adı
    Ozan
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bişey sorcaktım , dizaltı protez kullanıyorum 3 senedir devletten 1328 lira parasını almıştım ozaman fakat kendime silkonlu protez yaptırdım farkını kendim ödemiştim, şimdi tekrar protez yaptırmak istiyorum silikon ve soket bunun ödemesini devlet yapıyormu ,bilen arkadaşlar bilgi verirseniz çok sevinirim tşkler

Birde devlet protez ödemelerini kaç yılda bir veriyor ,

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ozzan 35 2010 ortez protez listesinde silikon linear sınıfı protez 150 sıra numarası ve SUT kodu 215.000 olarak yer aldı , liste bedeli ise 4000 tl ancak liste yayınlanmasına rağmen uygulama henüz başlamadı.

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar uygulanması için stard verilen sgk'nin 2010 ortez protez listesi ödeme rakkamları büyük ölçüde düşürülerek açıklandı ve maalesef berbat bir uygulama başlatıldı
    diz altı modüler protezin bedeli (2010 Nisan ayında açıklanan 01.05.2010 tarihinden itibaren uygulanacak denen listedeki rakam 2000.00 tl idi) şu an 1660.00 tl oldu
    bu kişi çalışan ise % 20 eksilterek ödüyor
    sonuç 1328.00 tl .

Diz üstü modüler protezde ise önce açıklanan miktar 3500.00 tl idi. şimdi uyguladıkları miktar ise 2676.00 tl % 20 eksilterek sonuç 2141.00 tl. oldu

gelişen teknolojik yeniliklerden bizlerin faydalanmayı bir kenara bırakın gerileme söz konusu. Çalıştığımız süre içinde bizlerden kesilmiş olan sağlık pirimleri bunun için kesilmiyormuydu şimdi ise karşılığını alamıyoruz. Diğer ülkelerde harmony protezleri vb sigorta kurumları öderken (Almanya örneğinde olduğu gibi saadece doktor'un uygun görmesi yetiyor) bizlerde ise maalesef böyle değil.

Uzun yürüme cihazlarında ise durum çok daha içler acısı 2 ay önce 1800.00 tl olarak açıklanan ödeme ise 965.00 tl ye çekildi % 20 katılım payını düşersek 772.00 tl aktif kullanıcı için 2 ay ömrü olan bir yürüme cihazı yapılabilir ancak (2005 -2008 tarihleri arasında 1247.00tl +% 8 kdv 1347.00 tl ödeniyordu).
    Bu işlerin düzelebilmesi için bu kararları alanlarında bu durumda olması gerekiyor herhalde.

Üye
    akifkarakuzu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet akif karakuzu
    Son Giriş
    15.12-2010
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynı kaderi paylaşan baş ka biriyim malesef devletimiz gazilere 130 000 tl ye kadar ödeme yapıyor fakat diğer kardeşlerimize 3000-4000 tl yi çok görüyor nasıl bir anlayış bilemiyorum