Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    soner1907 Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    13:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhabalar...

Ben foruma yeni üye oldumda bişey sormak istiyorum; Ben az görüyorum dolayısıyla görmemi biraz daha iyileştirmek için teleskobik gözlük kullanacağım fakat biraz pahalı bi araç..

teleskopik1 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu?

Ben üniversite okuyorum ve babamdan dolayı sağlık karnem var , teleskobik gözlüğün ücretini sigortadan veriyorlar mı acaba...

Teşekkürler....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

Ürünün satıldığı firma bu konuda bilgi sahibidir gibime geliyor?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    soner1907 Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ürünü türkiyede satan ve muayenesini yapan tek bi kişi var oda doktor muayenesini oldum gözlük hazırlanıyor sağlık karnesine yazdı , o gözlüğü kullanmam gerektiğine dair rapor çıkardık hastaneden, faturada verecek okadar... Ücretini ssk.dan veya okuldan alabilmek bana kalıo ama nasıl yapacağımı tam olarak bilmiyorum...
    Gözlüğün resmini de msj.a ekleyecektim ama ekleyemedim Buarada fiyatı 3800 ytl...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

Fatura ve sağlık raporunu alıp, ssk sağlık işleri birimine verecek ve bekleyeceksin. Ve ödeme yapmalarını umacaksın.
    İstanbul'daysan, SSK Fındıklı'ya teslim edeceksin evraklarını mesela...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    soner1907 Avatarı

Son Giriş
    01.12-2007
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim...
    EVet İstanbul'dayım uğraşacam artık inşallah alabilirim... şu üniversiteden alabilme konusu karıştırmıştıda kafamı biraz ilk önce ssk.yı bi deneyeyim...

Üye
    emretr Avatarı

Son Giriş
    15.08-2008
    Saat
    01:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soner selam umarim bu msj okursun

Sana sormak istedigim bir sey var.Bahsettigin teleskopik gozlugu aldin mi
    kullandin mi kullani mi ve beklentilerine nasil cevap verdigi ile ilgili ger bildirimlerini ogrenmek istiyorum.Ben de almak istiyorumda almadan once kullanmis birinin yorumlarini almak isterim.ayrica bu fiyat bana hic yabanci degil Ahmet Temel'den mi aldin gozlugu ???

Üye
    songulgunduz Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    15:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm emretr umarım sen de bu msjı okursun.bizde ahmet temele gittik gözlük yapılıyo suanda,senin rahatsızlığın nedir.benim eşim rahatsız ben değil.senin yasını ve rahatsızlığını öğrenebilir miyim cevap yazarsan cok sevinirim.

Üye
    crepiss Avatarı

Son Giriş
    12.10-2008
    Saat
    13:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş babam retinits pigmentoza hastası geçen yıl bir gazete ilanında görerek bu gözlüğü almak için istanbul kadıköy beş yolda boğa heykelinin az yukarısında bir gözlükçüye gittik amasyada (oturuyoruz) gözlüğün fiyatını kurumun karşılamadığını söylediler fiyat olarakta 3 bin lira civarıydı almadan geldik.
    daha sonra hacettepe üniversitesindende bu işin yapıldığını duydum ve babamla telefonla randevu alarak gittik. Aynı gün içinde daktor bizi muayene etti ve bu gözlük için uygun raporu verdi ve bize nasıl bir gözlük alacağımızı ve nerden alacağımızı elimize not yazarak verdi. raporlarında 3-4 gün sonraya çıkacağını söyledi biz Ankara dan kızılayda kat optik diye bir gözlükçü var oraya gittik gözlüğün ölçümü yapıldı ve bize 4-5 gün sonra kargo ile yolladılar hemde hiç para ödemeden
    yalnız bu gözlükleri bir kişi için sadece bir defa ücretsiz alabliyorsunuz.

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2003 yılında teleskobik gözlük aldım üniversite öğrencisiydim ve ssk karşılıyordu bulunduğum ildeki göz doktoru tarafından Ankara Ulucanlardaki göz bankasına sevk edildim sigorta maliyeti karşıladı hem uzak hem de yakın için teleskobik gözlük aldım o zaman için 4 milyara mal olmuştu ben 400 milyonununu ödedim. Türkiyede yapılıp yapılmadığını bilmiyorum ama benimki yurtdışından geldi. Maalesef iki gözlüğü de kullanamadım eski gözlüklerime devm ettim.

Üye
    nistakk Avatarı

Son Giriş
    15.09-2008
    Saat
    19:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

crepiss,
    Kardeşim hacettepe de hangi doktor bu işi yapıyor ben nistagmus rahatsızyım %20 görmem var bende kullanmak ıstıorum bu gozlugu

Üye
    fazlaoglu Avatarı

Son Giriş
    29.07-2010
    Saat
    10:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar selam

Bende Dr.Ahmet Temel'den teleskopik gozluk almak uzereyim mini teleskopik gozluklerden kulanmis olan arkadaslar varsa ve kullanimi ve sonuclari hakklinda bil verebilirlerse sevinirim.

Diger taraftan bildigim kadariyla bu tip gozlukler SSK tarafindan (ancak ne kadarinin karsilandigini bilmiyorum) karsilaniyor.Bunun icin yapmaniz gereken oncelikle tam tesekkullu bir devlet hastanesinden Teleskopik Gozluk icin heyet raporu almaniz olacaktir.

Üye
    uzakdogu-vahsibati Avatarı

Son Giriş
    01.11-2009
    Saat
    18:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar. Sanırım teleskopik gözlük ile mini-teleskopik gözlük biraz farklı. Teleskopik çoktandır var ama hantallığı ve kullanışsızlığı yüzünden çok faydalı değilmiş. Fakat Ahmet TEMEL hocanın sattıkları biraz daha teknolojikmiş. Ama ben de daha görmedim ve kullanmadım. Almayı düşünsem de kullanışsız olacağından çok korkuyorum.
    Allah aşkına yok mu bu Ahmet hocadan alan kimse?

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben de % 10 görüyorum. ssk %90 nın mı karşılıyo

Üye
    uzakdogu-vahsibati Avatarı

Son Giriş
    01.11-2009
    Saat
    18:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuyla ilgili
    bilgi verecek yok mu_?
    bu site tahmin ettiğimden daha pasif çıktı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    727

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teleskobik gözlükler hakkında genel bilgi ve fiyatlar için bir firmanın sitesi: CEM-FA Optik
    Oradan birkaç seçenek:

telespecg18 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu? G2.2 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu? K4 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu? K4vario - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu? Kbino - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu?

Kbinoadam - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu? K4binoadam2 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu?

Bir de Prof. Dr. Ahmet TEMEL'in geliştirdiği Minyatür (Çipli) teleskopik gözlükler varmış:

image5871 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu? image4521 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu? image2931 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu?
    "Son yıllarda normal gözlük camı haline gelmiş olan teleskoplar az görenlerin uzak ve yakın her türlü görme sorunlarının tedavisi için kullanılır.
    Yeni teknoloji gözlükler ile; eski teleskopik gözlüklerin kaba, hantal ve ağır görünümü tarihe karışmıştır.
    Yeni minyatür gözlükler normal bir güneş gözlüğünden farksızdır, kolaylıkla her ortamda takılır ve hastanın çevresi tarafından fark edilmez."
    image5381 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu? image4541 - Teleskopik gözlük ücretini SSK karşılıyor mu?
    "Renkli gözlük camının ortasının delinmesi ile yerleştirilen mini teleskop ile hastanın bütün ihtiyaçları karşılanır"
    "2007 yılından itibaren 700’den fazla hastanın kullanmaya başladığı mini teleskopik gözlükler ile “az görmek” artık kader olmaktan çıkmıştır."

SPOT AZ GÖRENLERE YARDIM MERKEZİ: www.azgorme.com
    Valikonağı Caddesi Orhan Ersek sk. 15/4 Nişantaşı - İstanbul
    tel:0212-246 2599 & 0212-232 4980
    e-posta: info@azgorme.com
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: uzakdogu-vahsibati Mesajı Gör
    konuyla ilgili
    bilgi verecek yok mu_? bu site tahmin ettiğimden daha pasif çıktı.
    Siz üye olduğunuz süre boyunca kaç kişinin sorusuna yanıt verdiniz? Her gün yüzlerce konuda soru sorulıyor, hiç birinin yanıtını bilmiyor musunuz, yoksa "pasif" misiniz? İğneyi kendine, çuvaldızı başkasına...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

LinkBacks (?)

1. 12.09-2010, 12:30

Başlığın Etiketleri