Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    266
    Verilen Beğeniler
    422

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Böyle şeyler sahiden de kişisel tecrübe ile değerlendirilebilir ancak. Sıradan bir gözlüğe bile alışmak zordur, kişiden kişiye değişir alışma ve fayda süreci.

Ama kullanan kişilerin tecrübelerini yazması tabii ki çok iyi olur. O tecrübelerin üstüne doktora gidip deneyimlemek çok daha yararlı...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tyoldas Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende nisitakos göz rahatsızlığı var. ben de anzak yüzde 20 görüyorum. ist gittim -ancak ahmet beye diğil- orada hem mini hem de kaba olanları denedim. ancak mini olanlarla pek fayda göremedi, eski tip olanlarla yaklaşık yüzde 65 çıktı
    kab oluşunu bir tarafa bıraktım boyutlar değişyor bunlarla nasıl yürünecek nasıl hareket edilecek bilmiyorum. ama yakın için olanı soracak olursanız süperdi nerdeyse normal bire insanin görme mesafesine çıktı
    ilerde yakın için olanı düşünyorum çok güzeldi eyer uzak oaln araç kulanmayı kolaylaştırsda önümüzdeki dönemde onu da düşünebilirim

her kese geçmiş olsun

turgutyoldas@WindowsLive.com

Üye
    sahmet Avatarı

Son Giriş
    05.10-2009
    Saat
    16:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzakdogu-vahsibati;

8 yaşında nistagmuslu kızım var.geçen sene ahmet temelden teleskobik gözlüğu aldık. okulda tahtada yazılanı görmek için tahtanın yanına kadar gidemesi gerekiyordu.Gözlüğü kullanmaya başladıktan sonra artık orta sıralardan rahatlıkla görebiliyoo...Fakat başta gözlüğe alıştırabilmek için çok sıkıntı yaşamıştık.Çevreden gelen tepjkiler kızımı çok rahatsız etmişti.Allah şukür butun bunları aştık .artık rahatlıkla kulanabilyooo. hatta bu senin gözğündeki ne diye soranlarlla dijital fotoğraf makinesi diyeee artık onlarala dalga bile geçebikliyoo. ilk okul 3 . sınıfa geçen kızım kullanabildiğine göre yetişkin herkez kullanabilir diye düşünüyorum. benimle irtıbata geçmek isteyen sarkadaşlar varsa kilic_tr2000@hotmail.com msn den geçebilirler

Üye
    uzakdogu-vahsibati Avatarı

Son Giriş
    01.11-2009
    Saat
    18:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu başlıktaki paylaşımlar için herkese teşekkür ediyorum. heybemizi dolduruyoruz.

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla kullanılır kullanılmasına ama bize uzaylı mumalesi yaparlar bir o eksikti derim valla yapıyorsan adam gibi yap dimi igne ucu kadar çip yapıyorsunda kişiye özel gözlük camı yapamıyacakmısın ......

Üye
    Optisyen - ankara Avatarı

Son Giriş
    06.07-2010
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben konuya daha yeni dahil oldum ama şunu belirtmek isterimki

Teleskopik gözlüklerin kullanımı genel olarak stabil durumda olmanızı gerektirir.
    Yürürken yada hareket halindeyken bu gözlüklerden verim alınamaz.
    Ama bunun dışında yakında görüş kaliteniz muayene ve montajın kalitesini iyi olarak kabul edersek oldukça iyi olacaktır.
    Uzakta ise yakına göre bir miktar görüş kalitesi düşsede gözlüksüz halinizden kat kat iyi olacakları bir gerçek !!!!!!

Ben Ankarada optisyenim kullanan müşterilerimden ve tecrübelerime dayanarak sizlere bunları söyliyebilirim.

Diğer bir konu AhmetTemel den çok bahsedildiğini görüyorum
    Kendi çevreme baktığımda, onun yaptığı iş ve işcilikten memnun olanı görmedim. Kullandığı malzeme her nekadar estetik görünse de kullanışsız ve zaten zor olan durumunuzu daha da zora sokma ihtimali çok yüksek. En başta böyle bir montajın gözlüğün iç tarafına yapılması başlı başına bir risktir.
    Göz bebiğinizin hemen bir kaç milim üstünde duran bir cisim ne kadar mantıklı gelir size ?

Üye
    betülatay Avatarı

Gerçek Adı
    betül atay
    Son Giriş
    15.12-2010
    Saat
    18:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla arkadaşlar eğer teleskopik gözlük istiyorsanız. kadıköy de dr sezen akkaya yı bulmanızı tavsiye ederim gerçi muayene randevusu almak biraz zor oluyor 1ay sonraya falan randevu veriyor ama gerçekten çok ilgileniyor 1 saat falan muane ediyor. bütün alternatifleri gösteriyor muayene ücreti çok düüşük 75 tl bir degözlüğü 2 ay falan bekledik ama değdi

Üye
    exalans77 Avatarı

Gerçek Adı
    cihangir
    Son Giriş
    18.01-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorun beklemek deyil betül sonuç nedir hastalıgın nedir tedavi yöntemı nedir ne yazdı ne aldın yoksa ben doktorun karsışına geçtigimde doktor susuyor ben konuşuyorum bende nistagmus var ve tecrubelerım doktordan fazla )) o yüzden konu teleskopık gözlük ssk karşılıyor biliyorum ama önce doktordan ve heyetten o gözlük almak için rapor çıkartıyorsun onla firmaya muracat edip parasını ödüyor ve ssk geri ödemesini bekliyorsun yada reçeteyi onaylatıp aldıgın firmaya veriyorsun o tahsil ediyor diye duydugum oldu 2 yıl öncesinde prosodür şimdi ne konumda bilmiyorum eskiden ilaç raporu için bile 2 hafta beklerdim şimdi 1 saatte veriyorlar...

Üye
    betülatay Avatarı

Gerçek Adı
    betül atay
    Son Giriş
    15.12-2010
    Saat
    18:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cihangir kardeşim ben de nistagmus hastalığı var. 65 yaşındayım emin ol ki insan bu yaşa gelince doktor tecrubesi epey artıyor. zaten tedavisi yok. dr sezen akkaya ya bunun için gittim. çünkü görmem %15 - 20 civarlarında teleskopik gözlük aldım. görünmediğim dr kalmadı aldığım bu gözlükle oldukça iyi seçebiliyorum. gazete okuyabiliyorum, televizyon izliyorum üstelik çok belirgin bir gözlük değil ama normal gözlük gibi de kibar belli olmayan bişey değil orada zaten hepsini asistanı gösteriyor. raporla ilgili orda yolgösteriyorlar çünkü görme oranına göre bunlar degişiyor

Üye
    neslican Avatarı

Son Giriş
    26.05-2016
    Saat
    23:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eşimin sag gözü hiç görmüyo sol göz se yüzde elli bu gözlük le görebilirmi

ankara akderede göz saglıgımerkezi varmış
    400 lira muayene parası işe yararmı biliyomusunuz
    ,

Üye
    2541 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Arkadaşlar ben Ahmet Temelden aldım estetik teleskobik gözlüğü

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yakın zamanda teleskopik gözlük alan var mı?sosyal güvence karşılıyor mu?sosyal güvenceden yararlanarak alan arkadaşlar hangi hastaneden aldınız?çok soru sordum cevaplarsanız sevinirim.hakkınızı helal ediniz

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

LinkBacks (?)

1. 12.09-2010, 12:30

Başlığın Etiketleri