Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    musaydın;
    ilgin için çok teşekkürler

Üye
    musaydin Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Aydın
    Son Giriş
    08.03-2016
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm.. Ayyüzlü Simay yetkilisiyle görüştüm. Yeni uygulamayla doğuştan ampute olanlar için myoelektrikli protez temini yapılamıyormuş, sadece işkazası için uygulanıyormuş ben 2 yıl önce yaptırmıştım,
    Ama umutsuz olmayın yeni gelişmeler olabilir.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah musaydın inşallah yasa 2009 dan itibarıyla değişmiş bana da istanbuldaki rehabilitasyon merkezinde söylend.i heyet doktoru 2009 sonrası örnek vaka varsa emsalden bişey yapabiliriz yoksa ben raporu veririm ama sgkdan paranı alamazsın dedi.

uğraşın için tekrar sağolasın

Üye
    musaydin Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Aydın
    Son Giriş
    08.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim ne demek, başka konularda soruların olursa beklerim, ayrıca msn den de görüşmek isterim nede olsa aynı durumdayız.
    slm.

Arkadaşlar Ben 2008 de almıştım doğuştan sol kol dirsekaltı amp olmama rağmen ancak 2009 itibarıyla verilmiyormuş. Sadece işkazaları için veriliyormuş. Bu benim durumumdaki kişiler için çok büyük olumsuzluk, protez kullanan arkadaşların bu forumda biraraya gelerek nasıl bir yöntem izlememiz gerekiyor tartışalım, ilgili yerlere mail yada dilekçeyle başvuralım, bu nasıl iş yani verilen hak geri alınmaz ki, myo e el protezi gerçekten askılı mekaniklere göre çok güzel ve çok rahat protez,bu hakkımızı geri almamız lazım arkadaşlar.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

musaydın protezi taktırdıktan sonra sgk'ya dava açılabilir. kullanıp kullanamıyacağımı bilemediğim bir protez için o kadar parayı vermeyi göze alamıyorum yoksa
    şu protez takma olayına kendimi bir ikna edebilirsem sgk 'ya dava açabilirim.

Üye
    musaydin Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Aydın
    Son Giriş
    08.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Protezi takma konusunda görüşelim, ayyüzlü kolundaki dirsekaltındaki halihazırda var olan kısım kaç cm? ve dirseğin faalmi açıp kapatabiliyormusun.eğer bu dediklerim olumluysa hiç tereddüt etme kesinlikle çok rahat edersin, mekanikler gibi sıkıcı olmaz çünki kuşak vs ihtiyacın yok. yeni tanıştığım kişiler 2. 3 kez biraraya geldiğimizde fark edebiliyorlarbenim protez kullandığımı
    msn ni ver görüşelim etraflıca
    slm.

Üye
    Tunay Yavuz Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar forumda bazı arkadaşların myo elektronik protez ile ilgili cevaplarını okudum...ve yanlış bilgilendirme yapılıyor.
    ben 2008 yılında myo elektronik protezimi izmir simay medikalden aldım ve cebimden 5 kuruş dahi çıkmadı. (iş kazası değil bu arada)
    size kısaca ne yapacağınızı anlatayım firmayı arayın rendevu alın size uygun olan gün hangisi ise haftanın ilk günü gitmeniz bence daha iyi olucak rapor olayını simay medikaldeki arkadaşlar refakat ederek hastanediki işlerinizi hallediyorlar fakat izmirde dr.lar saat 15:00 de paydos ediyor bu saate kadar işleri halletmeniz gerekiyor tabi izmir dışından gidenler için geçerli rapor olayını bitirdikden sonra firma ortalama 1 ay sonra sizi arayarak 5 gün boyunca izmirde konaklamanızı istiyor ölcüler alınıyor kullanımı ile ilgili teknik bilgiler ve takıldıktan sonra dr. onayı için tekrar onay ve geçmiş olsun diyerek yol veriyorlar.bilginize simay medikal durumu kötü olan arkadaşların konaklama masrafını vermişti bilginizeeeee

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    doğru tunay 2008 den önce senin aktardığın gibiymiş.2009 yasasına göre artık sgk karşılamıyor. simayı aradım artık ihale yöntemiyle yapıldığını söyledi.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12