Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar bu gun 1.5 yıldır sondamı temin eden medikalcı arkadarlar aradı ve yeni cıkan bir genelge oldugunu soyledi. genelgeye gore trafik kazası sonucu omurilik yaralanması na baglı olarak sonda kullananların odemesini baglı bulundugu bagkur ssk vs kurumlarının odemeyi yapmayacagını soylediler
    sebep olarak trafik sigortasının odemeyi yapması gerekiyormuş.
    brokrasi gitgide zorlasıyor ben trafik sigortasından yararlanamadım hic bir sekil de 9/8 ben hatalıymısım polis roparuna gore tabi direksiyonda uyuya kalınca oyle oluyor. bu genelgeden haberi olan arkadarlar var mı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bu nereden çıkmış yahu? Olmaz öyle şey. Yasal dayanağı neymiş?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

banada soylendi ama kesinleşmemişti.. yok artık diyordum ama gercekten yapmıslar demekki.. helal olsun hukumetimize kimsenin yapamayacagı yapmayacagı seyleri yapıyor.. bi sondamız kalmıştı gözü onada diktiler demekki..
    alkışlıyorum.. reyhan gazel hanımdan yardım istesek bu konularda destek olsalar..
    bu olmazsa diğer calısmaları yapmalarına gerek yok zaten!!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bu konu bence imkansız. Kuruma dava açılır ve hak geri alınır.
    Kurum bakar: bu kişi sigortalı mı? Evetse, herkese aynı muameleyi yaparak ödemesini yapar. Fazlası kurumu ilgilendirmez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bana soylenen trafik kazası sonucu sonda kullananlar sonda ucretlerini trafik sigortasından alacakmış.ama bu sondalar bir iki gun kullanılan bir ilac degilki omur boyu kullanılan bir şey bunu trafik sigortasının odeyecegini hic sanmıyorum.nede olsa dunyanın tanınmyan ulkelerine resmi ziyaret icin odenek lazım.elmas ve yakut gibi lüks takıların kdv yok onun zararını cıkaracak bir yer lazım.bunun icin elgelli vatandaslardan daha guzel bir kaynak yok.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

hamdolsun hamdolsunnn...

Üye
    kertenkelek Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen öyle Annem 2 haftadır bu işle uğraşıyor.. Taaa 11 sene önce kaza yaptıgım yerin karakoluna gidip ordan belgelerimi alması gerekti.. Ordan oraya sürüklüyolar kadını... 3 ayda bi yeniledikleri mercedeslerin parasını nerden çıkaracaklar..Tabi böyle kesecekler ordan burda ngaribandan..

Üye
    deruni Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    izmit
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar sıgorta sırketınde dıyelım lımıt 100 mılyar saglık gıderlerı ıcın bu paranın lımıtı bıtene kadar kurum odeme yapmaz sıgorta sırketı oder ama lımıt bıttıgı anda kurum odeme yapar cunku sıgortalısın omur boyu sıgorta sırketı odeme yapmaz neyse polıcendekı saglık gıder lımıtı onu saglık gıderlerınden oder sonda hasta bezı fızıktedavı bunun gıbı seyler....

Üye
    bcemtr Avatarı

Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesef ! kim ne yapacağını şaşırdı sgk topu trafik sigortasına attı onlarda biz ödemeyiz diyorlar herhalde hitler gibi sağlam toplum çıkartılmaya çalışılıyor sondayı alabiliyorsan al yoksa ne halin varsa görrr

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evy böle bir kanun cıktı malesef trafik kazası gecirenlerenlerin saglık giderlerını trafık sigortası ödemek zorunda ama ödemıyor zorluk cıkartıyor

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

arkadaslar biz koyun olursak daha ne kanunlar cıkar isterseniz bi dilekçe yazalım, imza topluyalım yada bi dava acalım??

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

alınan karar doğru ancak uygulama biçimi yanlış
    sgk ilgili kişiye sonda odemesını yapmalı ve ödediği ucreti sigorta şirketinden tahsıl etmelıdır..zira sgk kurumu çok fazla açığa sahıp bır kurum bu (vb) uygulamalr yerınde olur kanatındeyım ancak vatandaş ve ılgılı kurumları karşı karşıya getirmeden çözümler uretmelıydı..

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Okuduklarıma inanamıyorum, inanmak da istemiyorum. Şaka mı bu ya? Ama böyle de şaka olmaz ki. Ne biçim iştir bu arkadaşlar? Acil birşeyler yapmalı diyorum. Bu olay mutlaka medyada geniş bir şekilde yer almalı.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir arkadaşımdan aktarıyorum:

SGK denilen kurum ile hergün muhattap olmak zorunda kalan bir kişiyim işim gereği. Ne kadar işten anlamayan adam varsa doldurmuşlar kuruma. Badem bıyıklı bir sürü adam var ne işe yaradıklarını kendileri de bilmiyorlar. Tıbbi cihaz fiyatlandırmasını eczacılar yapıyor ilaç fiyatlarını pratisyen hekimler belirliyor. Enteresan bir yer olmuş koskoca kurum.
    kaldı ki adli tutanaklar suç unsuru barındırmadıkları sürece 10 senede 1 imha edilirler...15 yıl önce kaza geçiren kişilerin durumları ne olacak?

Varsayalım bu da bir şekilde halledildi peki SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı en nihayetinde günümüzde SGK tarafından yapılan geçmiş ödemeler ilgili trafik sigortası yapan şirketlerden nasıl geri alınacak?"Kişinin Müktesap Hakkı geri alınamaz." Bu bir Anayasa maddesidir...

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu iş baya can sıkıcı olmaya başladı ve karın ağrısı bır hal aldı ..
    sacmalık bu hemde dupeduz ben son bır yıl ıcınde bır dea alabıldım sonda ucretını artık medıkalcıde bulamıyorum .. medıkalcı arkadaşlar ssk odeme yapmıyor bız madur oluyoruz dıyor ve sonda ucretını peşin istiyorlar.. bende işin içinden çıkamadım açıkçası ... ben batmanda oturuyorum varsa duyan bılen gonullu medıkalcı arıyorum aylık sonda malzemelerım ıcın)
    çivisi çıkmış güzel memeleketımın zor ıflah olr zor

Sayfa 1 / 3 123 SonSon