Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    oy verirken dusunmek lazım...

Üye
    Berdan Avatarı

Son Giriş
    18.12-2009
    Saat
    11:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nova Mesajı Gör
    oy verirken dusunmek lazım...
    kesinlikle hemde cok iyi dusunmek lazım. Bakalım onumuzdeki yılki Sosyal Güvenlik harcamalarındaki daralmalardan tıbbi malzeme sektoru ve malzeme ihtiyac sahipleri nasıl zararlar gorecekler.

Berdan ÖZDOĞAN
    AKMED Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti.

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar oy verirken dusunmek gerekiyor diyorsunuz ama şu anki meclisteki partileri daha once ucer beser defa iktidarda veya muhalefette gormedikmi işin dogrusu işimiz allaha kaldı.kime oy verirsen ver once kendi ceplerini doldurmanın pesine duserler millet madur olmuş kime ne

Üye
    busmed Avatarı

Son Giriş
    19.09-2012
    Saat
    16:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler,
    Biz sonda çalışması yapan medikal bir firmayız.Ne yazıkki trafik kazası sonucu felç olanların ödemelerini sgk gerçekten yapmıyor.Trafik sigortasının ödeyeceği konusunda bilgi veriyor.Bu şekilde ödemesi alınamayan faturalarımız mevcut arkadaşlar.

Trafik kazsı değilde başka nedenlerden dolayı sonda kullanan bazı arkadaşlar ücret vererek malzeme bulabildiklerini söyleyenler olmuş Firmamız hiçbir ücret almadan vekalet vererek hastalara malzeme vermektedir.

http://www.engelliler.biz/forum/alim...-ediyoruz.html

Üye
    kertenkelek Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün benide aradılar BAĞKUR dan ödeme yapılmayacak diye. Ortada kaldık ne yapıcaz. Ben 11 sene önce yaptım kazayı nerden bulcam sigortayı, bulsam bile ödeme yapıcakmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Hey allahım ya. Nasıl bir iştir bu anlamadım. Bari nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda yol göstersin kurum!?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

valla bulent bu konuda bi çözüm bulmamız lazım.. bi yazışma yapalım dilekçe verelim yada buyuk sehirdeki arkadaslar bi kuruma ugrasın..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Konuyla ilgili uygulama açısından tecrübesi olan oldu mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün medikalcim gene aradı recete için ankara da sgk trafik kazası sonucu felc kalmış olanların sonda giderleri ödemesini yapmıyormuş diğer illerde uygulama nasıl ve bunun sonu ne olacak

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kanunla ilgili bilgim şunlar kısaca
    trafik sigortasında hakettiğin tazminat kadar tedavi giderlerin var
    bu tedavi giderleri hakkın trafik sigortasında saklı kalmak kaydıyla duruyor
    saglık bakanlığının yaptığı açıklamaya göre bu biriken para çok büyük bir havuz oluşturmus ve bu paralar sigorta şirketlerinin cebinde duruyor yani parayı işletiyorlar
    bakanlıkta böyle bir karar almış trafik kazsı geçiren bütün herkez medikal protez ve sandayelerin bu bütceden karşılayacak bundan sonra içerdeki paran bitene kadar bitince tekrar sgk ödemeleri yapıyor
    ama bu kanunda çok büyük boşluklar var ve medikal firmaları bu kanunları çok güzel değerlendiriyorlar
    mesela ayağa kaldıran sandalye yazdırdın doktara (ellerin tutsun tutmasın yazıyorlar)bunun normalde piyasa fiyatı diyelim 15 000 tl ama medikal firma buna 25 000 tl lik fatura kesiyor ve sorgusuz sualsiz alıyorlar bu parayı
    bu bence yerinde bir karar ama bürokrasıden dolayı milletimiz rezil oluyor ve medikaller haksız kazanç elde ediyor
    vatandaş 10 sene önde trafik kazası geçirmiş ortada ne trafik sigortası ne bir yetkili var sgk nın dediği sadece biz ödeme yapamıyoruz bi yönlendirme veya yardımcı olmak yok

Üye
    gökhan71 Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 14 myıs 2009 da trfk kazası yptım bende duydum 3 ay once cıktı bu knun ama ugrasıyolrdı gerı cevrmk ıcın olmamş demekkı halımız nolucaksa vuran vurana

Üye
    barış19 Avatarı

Son Giriş
    30.01-2011
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm bir gelişme varmı arkadaşlar ne olacak halimiz böyle bizim vay halimize vayyyyyyyyy

Üye
    turkerbora Avatarı

Son Giriş
    04.03-2016
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konu halloldu, ben de sıkıntı yaşadım, 1,5 yıl medikalcim bana fatura kesti, ben sgkya götürdüm aldılar kayda ama ödeme çıkmadılar. neticede 3-5 ay önceydi. yeni çıkan bir torba yasada SGK ve zorunlu trafik sigortası arasında bir pirim paylaşımı ayarlandı ve 14 aylık sonda parasını birden TCZB ye adıma yatırdılar. Medikalci aradı etekleri zil çalıyordu garibimin. 4 bin küsür TL para havale ettim kendisine hemen alır almaz.

hala sıkıntı çeken var mı?

Üye
    wedo Avatarı

Gerçek Adı
    WEDO
    Son Giriş
    09.06-2017
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkdaşlar bugune kadar bende böyle bir durumla karşılaşmamılştım.Ancak bugun 2 aylık malzememi firma eve getirdi.DAha önceden bana söylediği kaza sırasıda polis yada jandarmanın tutanağının bundan sonra ödemeler için gerektiğini söylemişti.Benim kaza 21 önce olmasına ragmen o kaza raporum evraklarımın için deymiş ve ohh diye derin bir nefes aldım, ki sorun yaşamayacağım diye düşündüm.Ancan bu akşam firma yetkilisi kaza yaptığım aracın sigorta firmasındanda sonda ödemesini almadığıma dair bir yazı gerektiğini söyle.Tabii 21 önce olan bir kazada o aracın hangi sigorta firmasına ait olduğu ile ilgili bir belge elimde yok.Kaza yaptığım firmada çok oldu kapanalı patronlar dahi ortada yok.Şimdi hangi firma olduğunu bulmak için uğraşıyorum bakalım nerden nasıl bulacaksam 21 yıl önceki sigorta şirketinin ne olduğunu.Hani engelliye kolaylıklar sağlanıyordu ya aha bizekolaylık.Bu konu hakkında fikir olarak nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda bilgi paylaşırsanız sevinirim.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadslar oyle bısey yok ınanmayın bazı uckagcılar trafık sıgortasından tazmınatt alıncanı bıldıklerınden oyle yapıyorlar skg sosyal guvencesı olsun olmasın trafık kazasında sakat kalmıs butun kazazedelerın ıhtıyaclarını sgk karsılıcak ve faturayı trafık sıgortaslarına hazıne ye yollucak hepsı bu

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon