Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    balmandol Avatarı

Son Giriş
    26.03-2009
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar SSK yeni adıyla SGK Silikon Liner Pin Sistemli sağ diz altı protezi ödüyor mu? bilgilendirirseniz sevinirim

.Ben Sivas'ta kalıyorum. Sivas SGK'ya sordum, ödemeyiz dediler. Modüler sistem yazdıracakmışız. eğer pin sistemli istiyorsak fiat farkını kendimiz karşılayacakmışız. Var mı böyle bişey?

Aydınlatırsanız sevinirim..

Selamlar..saygılar.

Üye
    inanna Avatarı

Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    04:13
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

balmando,silikon liner pin sistemini devlet ödüyor ... sgk da yer alan kodu:
    AAA51011 MODÜLER PYLON SİLİKON LİNER DİZ ALTİ PROTEZİ PİN SİSTEMLİ diye yer alir.

ayrintili olarak buradan da bakabilirisin ...

http://www.engelliler.biz/forum/sosy...-odenmesi.html

Üye
    balmandol Avatarı

Son Giriş
    26.03-2009
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Efendim cevap için tşk ederim..Ama şöyle bi sorun var...
    Bu sistemi sivas ben ödemem diyor.Eski tip modüler yazdıracaksın farkını sen ödeyeceksin dediler bana 23/03/2009 günü Sivas SGK ile görüşmemde..Eğer Sivas ili dışında sizin bildiğiniz bi yerde ödeme yapılıyorsa gerekirse oraya gideyim.
    Şimdiden tşk ederim..saolun

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn balmandol eğerki ampute nedeniniz iş kazası,gazi vs giibi durumlar yoksa hiç bir bölgede silikon laynır sistemi ödemez.

Üye
    inanna Avatarı

Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mevlanauysal neye dayanarak bu denli net konusabiliyorsun ... her seferinde yanlis bilgi yansitiyorsun forumlara ... lütfen,emin olmadan yazma ... rica ederim,yanlis yönlendirme ...

sgk nin kisiye silikon liner ödemesi icin,rahatsizligin nasil olduguyla ilgilenmez ... doktorun hastaya uygun görüp bunu belirtmesi halinde sgk ödeme yapar ... rahatsizlik seker hastaligi,damar tikanikligi,trafik kazasi,gazi vesaire olsun bu konuda ayirim yapilamaz ...
    örnegin;az cok bilirsiniz ampüte oluslar cogunlukla seker rahatsizligi ya da damar tikanikligi olanlarda olur ... hassas olan cilt,en ufak bir kizarmada bazen uzun süre gecmeyen bi yaraya dönüsebiliyor ... kiside bu gibi durumlara yol acmamak icin,cogunlukla silikon liner kullanmasi uygun görülür ... ve sgk tarafinda ödemesi de alinir ...

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak sizinle burda bunun tartışmasını yapmak istemiyorum.benim bunda herhangi bir çıkarım söz konusu yok.ben senin gibi sadeece bir yerde değil türkiye genelindeki sistemi yakından takip etmekteyim.
    arkadaşımız bağlı olduğu kuruma gider ve sorar bakalım ne deyecek görelim.ya bu işi sen bilmiyorsun yada ben.
    o aaa diye verdiğin kod emekli sandığı protokol kodudur.artık normal amputelerde ne olursa olsun silikon laynırları işkazası,belli kısım gaziler dışında kimseye ödeme yapmaz.

geçen seferde söylemiştim bana firmanı bulunduğun bölgeyi söyle dedim söylemedin ve beni burda yanlış yönlendirmekle itam ediyorsunuz.istersen bu konuyu ver numaranı orda konuşalım.

sen bana tahsil ettiğin bir faturayı buraya koyda ben bir görüyüm.

Üye
    inanna Avatarı

Son Giriş
    09.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mevlanauysal,

- cikar konusunu belirtmek anlamasiz olmus ...
    - bir seyleri bildigini / takip ettigini sanmiyorum ...
    - önceden sivas,bu konuyu dogrulamak amaciyla gerekenleri belirtmisti ...
    - sana benim yerimi, firmami, telefonumu vermenin geregi yok ... kimse de bilmez ... amacim sadece yardimci olabilmek arkadaslara ...
    - sana daha fazla ispat yapabilecegim ekstradan bi sey göremedim ...

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar söylemek istediklerim 2010 ortez protez listesi yayınlanıncaya kadar geçerli genel anlamda ssk merkezli bir sgk olgusu üzerinden hareket ediyor isek 2005 yılı nisan ayından itibaren ihale dönemi bittikten sonra Türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olacak ssk, bağkur ve emekli sandığı ilgililerini içeren ortez ve protezleri'ortopedik gereksinmeleri kapsayan bütçe ödeme talimatı yayınlandı işimize gelsin veya gelmesin bu talimatta silikon linear sistem yok.Emekli sandığına ait özellikle gazileri kapsayan AAAA kodla başlayan listede var ve gaziler yaralanabilir,ayrıca son dönemde yapılan değişikliklerden sonra trafik sigortalarıda ödeme konusunda çıtayı yükseltti ayrıca iş kazalarında gazilere benzer uygulama var.Ancak inanna yı yanıltan zannediyorumki sgk izmir bölge müdürlüğünün 2009 yılında protez konusunda yaptığı çok sayda bütçe ödeme talimatı dışı yüksek ödeme var bu olsa gerek şimdi araştırılıyor.

Üye
    moreplava Avatarı

Gerçek Adı
    mihriban
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam BALMANDOL;1998 Hacettepe Protez Ortez Mezunu bir teknikerim ve Ankara'da Akademi Ortopedi'de çalışıyorum.0312 310 96 67.Silikon Liner protez konusunda İNANNA haklı yeni resmi gazeteye göre kodu da var ve devlet ödüyo ve ayırım yapmıyo hastalarımızda ödeme konusunda hiçbir sıkıntı çıkmadı. Diğer arkadaş neye dayanarak ödemiyo diyor bilmiyorum.
    Eskiden ödenmiyordu belki kastettiği odur.Tam takip etmiyo sanırım.
    220400 Diz Altı Protezi-Silikon Liner Pin Sistemli (Bir Çift Silikon ile Birlikte verilir) 3000TL.
    Bu yeni resmi gazetede geçen şekli.

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

O neye dayanarak konusuyo dedıgınız ınsan bundan 4 yıl once bana bır cıft slikon liner protez yaptı ve 2 yıl mahkeme ıle ugrastı devletle ve hala o paranın tamamını alabılmıs degıl bır kısmını alabıldı herkez yazıyo kafasına gore

Üye
    moreplava Avatarı

Gerçek Adı
    mihriban
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm EDİPBALKAN;
    Devlet yukarda da bahsettiğim gibi yeni yani son çıkan resmi gazete ile başaladı silikon liner protezi ödemeye.Size yapan arkadaş 4 yıl önce devletin ödemediği bir malzemenin parasını devlette nasıl tahsil etmeye çalıştı onu bilemiyorum.Teşrif edip iş yerimize gelirseniz şu an ödenmiş ve herhangi bir sorunu olmayan hastalarımızın faturalarını gösterebiliriz size.Gelmeden internetten bakarsanız resmi gazete ve fiyatlarına o da size fikir verir sanırım bu zor bişey değil.

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Alamadınız demıyorum yenı kanundur alınmıstır alınıyordur ancak karsınızdakı ınsan bos bır ınsan degıl ondan bahsedıyorum ayrıca sanırım sızede ders veren yuksek makına muhendısı ilhan şahin beylede bırlıkte calısmıs bır arkadasımızdır kendısı pekı sıze bır soru tek el protez kullananlarada elektronık protezı verıyormu devlet?

Üye
    moreplava Avatarı

Gerçek Adı
    mihriban
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm edipbalkan;
    Siteden dolayı sorunu biraz geç cevaplıyorum.Tek taraflı kol protezlerinde devlet kişi çalışan(devlet memuru) ise sadece sağ taraf için karşılıyor elekronik protezi.Diğer şekilde trafik kazası(trafik sigortası karşılıyo) ve gaziler dışında elektronik proteze ödemesi yok devletin normalde.Alan varsa ne şekilde alıyor napıyor onu da ben bilmiyorum.

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Yok bızde alamıyoruz zaten sigorta emeklisiyim ben 2 ayak ve sağ el protezi kullanıyorum

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaşlar 03-06-2010 tarihinden itibaren 220400 kod numarası ile sgk 2010 ortez protez listesinde yayınlanarak silikon liner pin sistemli protez ödemesi başladı, bedeli 3000.00 tl çalışandan % 20 emekliden % 10 katılım payı eksiltilerek ödeniyor ancak çokarılacak olan reçete ve raporun eğitim ve araştırma hastanesinden olması gerekiyor.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon