Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cuneytkaptan Avatarı

Gerçek Adı
    Cüneyt Işıtman
    Son Giriş
    12.10-2013
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir-Edremit-Akçay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili Bülent(OturanBoğa)
    Ben dizaltı silikon liner protez kullanıyorum. Bu protezi iki yıl önce Ankara'da Bayındır sokak'da Atılım Ortopedi de yaptırdım. İşkazası olmasına reğmen sgk doktoruna takıldı ve silikon çorabın ödemesini yapmak istemediler. Bunun üzerine aynı firmanın Kayserideki şubesine gittim ve Kayseride sgk doktoruna çıktım o doktor onay verdi. Ben de paranın tahsiline dair vekaletnameyi firmaya bırakıp mutlu bir şekilde evime döndüm.
    Buraya kadar herşey çok güzel. Ancak dört ay kadar önce firmadan telefon ettiler ve malesef 20 aydır parayı sgk'dan alamadıklarını belirttiler. Büyük bir şaşkınlık içinde Balıkesir sgk'ya gittim hukuk müşavirliği ile görüştüm. İş kazası ile ilgili olarak bağlı olduğum İstanbul sgk'ya bir yazı yazdılar. Bütün bunlara rağmen İstanbul bizzat benim emekli maaşımın hesabına yaptığı ödemede yine silikon çorabın parasını kesip bin küsur lira ödeme yapmış.
    Neredeyse iki yılın sonunda yatırılan parayı bizzat ortopedi firmasına ben havale ettim. Büyük bir firma olması ve iyi ilişkilerimin sayesinde çorap parasını sineye çektiler.

Bendeki en güncel deneyim bu.
    Saygı ve Sevgilerimle

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam silikon liner için sgk müracat etmiştim en sonunda dün istanbul fındıklıdaki sigortaya gittim.Ordaki doktorla görüştüm benim her iki ayak diz altı ampüte ordaki doktor her iki kesige de baktı ve bana söylediği şu kanunda belirtilmiş olan diabetli hastalara ve kapanmayan yaralara veriyor silikon linerı eee dedim sen alamazsın çünkü yaran yok.

Benim bu konuda anlamadığım şudur silikon liner bile olsa açık yarası olan birisi protezi nasıl kullanıcak...
    Doktora söylediğim şu eğer ben her akşam güdüklerle ilgilenmesem yaraların açıldığı açıldığı zaman protezi kullanamadığım ve diğer firmalar nasıl oluyorda diabetli olmayan hastalara silikon linerı verebiliyor.

Doğru mu söyledi bilmem ama açık yarası olan ve diabetli belirli zamanlarda kontrol edildiği yaraların fotoların çekildiği vs.... ve söylediğim tarz yaptıranlarında geriye dönük olarak sgk ödeme yaptırıldığı yani sgk bunun peşine düşüyor ve verdiği parayı geri alıyormuş

Doktor neler yaşadığınızı anlayabiliyorum ama sgk şu an bunu vermiyor. Bizlerde genel müdürlükten talep ediyoruz sizin de bu konuda çalışmalar yapmanız gerekir dernekler aracılığı ile gener müdürlüğe başvurun çünkü sizin de silikon linera ihtiniyacınız var ....ama kanunda böyle bir hüküm olduğu için talebi red ediyoruz

Doktora söylediğim şu neler yaşadığımızı bilemezsin ancak tahmin edebilirsiniz benim düşüncem şu dedim bu tarz ödemeleri yaparken benim gibi protez kullanların bu birimde çalışmaları ve danışmanlık yapmaları çünkü ancak protez kullanan birileri anlayana bilir

sonuca gelicek olursak benim silikon liner olayı yattı onun yerine tamir ettircem kullandığım protezi

Herkese sağlıklı günler dilerim

nafiye

Üye
    eczaciyavuz Avatarı

Son Giriş
    06.11-2009
    Saat
    13:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın inanna

önerilerinizi tesadüfen gördüm.ilgimi çekti.çok uzun senelerdir modüler otto bock diz üstü protez kullanıyorum. resmi kanalla hiç protez yaptırmadım
    şimdi hidrolik pnömatik eklemli protez yaptırmak istiyorum. protezlerimi yapan firma sgk nın 2150 tl ödediğini söyledi.
    sgk dan ne kadar ödediğini nasıl öğrenebilirim?
    tavsiye edebileceğiniz medikal var mı?

teşekkürler saygılarımla.

ecz.yavuz

Üye
    Nikom42 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Demetevler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeşil kartlıyım el protezi yaptırmak istiyorum karşılarmı nekadarını karşılar bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum.

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşlar AAA51045 gibi kodlu gibi ürünler (bağkur ve ssk kurumlarını kesinlikle kapsamıyor) sgk'nin değil emekli sandığının önceki dönemlerde yayınlamış olduğu ve 2010 ortez protez listesi uygulanmaya başlayıncaya kadar halen gazilere geçerli olan bir listedir
    657 sayılı kanuna taabi olanlar ve kısmen yakınları bu listenin bir kısmından faydalanabilir, tüm gaziler AAA kodlu listenin tamamından faydalanabilir anlaşılabiliyor muuu gazilerin dışındakileri kapsamıyoorrrr.

İnanna'nın söyledikleri çok güzel ,keşke gerçek olsa da uygulanabilse diyebileceğimiz cinsten malesef sgk listesi değil bu bilgilere göre kimse hayel kurmasın .(Bütün bu farklı yorumların , bazı arkadaşlarımızın yanlışa düşmelerinin sebebi 2009 yılında İzmir sgk bölge müdürlüğünün bir dönem kimden akıl aldıysa yapmış olduğu liste üzeri yüksek rakamlı protez ödemeleridir.)

Üye
    akifkarakuzu Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet akif karakuzu
    Son Giriş
    15.12-2010
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunların hepsi braz yalana kaçıyor sadece izmir sgk ödedi ve daha sonra ankara bölgesi sgk beni bu konuda magdur etti hala mahkemem sürüyor ve bende 1 yıldır madurum şimdi size soruyorum ülkemizin toprakları 1. sınıf 2. sınıf diye ayrımcılık mı yapılıyo

Üye
    ali ceyhan Avatarı

Gerçek Adı
    ali ceyhan
    Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ben 4 yildır otto bock 3R80 kullanıyorumşu an kullandığım protez hayat ortopedi tarafından yapıldı gerçekten çok aktif biriyim protezden çok memnunum ,
    bunda yapılan kapsul işçiliğinin ve kalıbın doğru bir şekilde çıkarılması çok önemi var ,
    tabiiki elektronik protez apayrı bir olay bende konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için protezcime danıştım araştırıp bilgilendirileceğim sonucu sizlerle paylaşmak isterim,

önemli olan doğru protez ve işinin erbabı uygulayıcılardır sonrası sizin kendinizle barışıklığınıza kalmış.

teşekkürler.

Üye
    ali ceyhan Avatarı

Gerçek Adı
    ali ceyhan
    Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar sgk bu protezleri karşılıyormuş fakat sade(gaziler )için geçerli imiş. yaptığım araştırmalar sonucu bu cevapla karşılaştım .(((

arkadaşlar konuyu araştırdım bu protezi sgk yanlız gazilere ödüyormuş.((((

From: ali ceyhan [mailto:aliceyhanx@hotmail.com]
    Sent: Monday, March 21, 2011 9:24 AM
    To: info@hayatortopedi.com
    Subject: Fw: diz eklem protezi NEVİN HANIM

İleri sistem protezleri sgk normal sigortalılara ödememektedir.. Sadece gazilere bu tarz protezleri ödemektedir.
    Selamlar

Nevin yıldırım,

Üye
    durubirhayat Avatarı

Gerçek Adı
    BURCU ŞAHİN
    Son Giriş
    26.03-2013
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba
    öncelikle geçmiş olsun...
    ne sağlık uygulama tebliğinde ne de herhangi bir kanunda slikon lineer protezin açık yarası olan yada diyabetli hastalara verileceğine dair bir ibare yoktur.insanlar sadece kulaktan dolma bilgilerle yanliş hareket ediyorlar. resmi gazetede 220391 kodlu dizaltı veya 220450 kodlu dizüstü slikon lineer protezler için istenen tek şey raporların eğitim ve araştırma hastanesi yada üniversite hastanelerinden çıkartılması ve raporlarda fonksiyonel düzeyinin belirtilmesi gerektiği açıklanmıştır...iyi günler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12