Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    johnwjr Avatarı

Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    08:32
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

Diyabet Tip-2 hastasıyım. İlaç olarak "glifor hap" kullanıyorum. Şeker seviyemde 110-160 arasında gidip geliyor.

Son kontrolümde doktor diamicron ilacı kesti ve şeker ölcüm cihazıyla ayda 1 kontrol et eğer 150 yi geçiyorsa ilacı bir süre daha kullan dedi. Sonradan farkettimki şeker ölcüm cihazımın çubuğu bitmiş. Ben de hastaneye gittim tekrar ve şeker ölcüm cubuğu almak için başvurdum. Bu cihazı zamanında ben kendim aldığım için rapor yoktu. Bu sefer gittiğimde başka doktor vardı. Doktor sende anormal bir şeker hastalığı yok dedi ve rapor vermedi. İlaç içme ve 3 aydan 3 aya kontrole gel yeter dedi. Rapor istiyorsan da 3 gün ilacı kesip şeker yüklemesi vs. yapacağız vs. dedi. Bende rapor almadım. Çünkü o testten sonra da cubuk vermeyecek gibi bir izlenim oluştu bende.

Benim anlamadığım bu şeker çubuğu diyabet tip2 hastalarının hakkı değil mi ? Bu hak doktorun insiyatifinde mi ? değil ise bu hakkımı nasıl kullanabilirim ?
    Sanki başlarından savıyorlar gibi bir durum var gibi ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu kounda güncel bilgisi ya da deneyimi olan var mı?

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

bilader senin şeker teşhisinde bir eksiklik var bencede ben 22 yıllık diabet hastasıyım
    sonrakigittiğin doktor yeniden teşhis koymak için şeker yükleme testi yaptırması doğrudur doktor senin 150 çıkan şekerinle sana direk şeker hastası olduğunu söylemez şeker hastası testi şeker yükleme testi için gerekmektedir doktor teşhisi koyduktan sonra sana tip 2 diabetli olarak ayda bir kutu olarak raporuna yazar verir zaten ondan sonra eczaneden reçetenle alabilirsin benim anladığım senin devamlı bir yerde takip altında olmadığın için sıkıntı yaşıyorsun hiç şeker hastası olmayan biri gibi git hastaneye teşhisi şeker yükleme testi yaptırarak koydur raporunu al yazdır reçeteni alırsın ilaçlarınıda

Geçmiş olsun

Üye
    _Songül_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende tip 2 şeker hastasıyım , insülin kulanıyorum.Şeker ölçüm çubuğu raporumda 5x1 olarak 3 ayda 400 adet ( 8 kutu ) şeker ölçüm çubuğu alıyorum.

Üye
    quattro Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    18.09-2014
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar... 2007 yılında konulmuş Tip2 Diabetes Mellitus (oral diabetiklerle kontrol altında tutulabilen şeker hastalığı) tanısı ile 2013 Aralık ayının sonuna kadar tabletlerle devam eden hastalık tedavim 2014 Ocak ayından itibaren İnsulin ile (4lü insulin) devam etmekte. OGTT (Şeker Yükleme Testi) bildiğim kadarı ile Diabet tanısı daha önceden hiç konulmamış ve hiçbir şekilde Tablet, Insulin almamış kişilerde uygulanır ki bu testin uygulanması için açlık kan şekerinizin 100-126 mg/dl arasında olması gerekir.126 ve üzeri ise zaten şeker hastasısınız demektir.Tablet ile olan tedavimde 2X1 strip raporum İnsuline geçtiğimde 5X1 olarak yeniden raporlandırıldı ve bugüne dek problemsiz strip ve ilaçlarımı almaktayım.

Üye
    zazaca Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yani işte dediğim gibi teşhiste sıkıntısı var arkadaşın raporu bile çıkmamış bunu ancak doktoru çözer