Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Pegasus Mesajı Gör
    Hükümete en küçük eleştiri getirenlerin telefonlarını dinleyen silivriye dolduran adli sistemimiz bu alçakları yakalamaktan aciz. Dönen rantın haddi hesabı yok. Milyonlarcamız okuyarak çalışarak insanlık onuruna yakışır şekilde hayata tutunmaya çalışırken çoğu sakat dahi olmayan bu şerefsizler bizim adımıza dilenerek onurumuzu şerefimizi beş paralık ediyor ve açıkça köşeyide dönüyorlar...

Bu insanlardan nasıl tiksindiğimi kelimelerle anlatmam mümkün değil...
    +1
    Bu devlet zaten işine geleni görür. İşine gelmeyeni görmez.

Ben size bu ülkede devlet olmadığını devletinde bi nevi bunlar gibi haksız kazanc elde ettiğini kanıtlarım.
    Ama devleti de bu yardım topluyucuların aynıları işgal etmişler. (55 milyar deprem vergisi; Hangi depremzedenin cebine 1 kuruş girmiş?)
    Milleti kandırıp vergi topluyorlar.

Geçen polis çevirdi aracı kimlik dedi. Bende sinirlendim tabi.

Kendimce bu ülkede bana kimse kimlik sorma hakkına sahip değil.
    Devlet bana zarar verenleri yargıladımı ki? Benim bedenimin tazminatını yaşamımın tazminatını verdimili bana kimlik soruyor?

Polis diyorki niye gerginsiniz beyefendi?
    Aynısı başına gelse sen bırak gergin olmayı dağa çıkardın emin ol!!!

Onun için dağa çıkanda boşuna çıkmıyor. Hatayı kendinde aramayanlar.

Kütük gelir kütük gider. Sonra milleti şehit oldu cennete gitti mavalları ile milleti kandırır.

Üye
    muhacir55 Avatarı

Gerçek Adı
    efe caner
    Son Giriş
    06.10-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu an itibariyle samsunun altını üstüne getiriyor bunlar!
    sözde haberleri yok birşeyden ama az bişeyler sormaya başlayınca hemen kem küm ediyorlar

Üye
    yavuz1508 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2013
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün bir bay ( sakallı bıyıklı genç birisi) biri de bayan (sarı saçlı ) iki kişi bu derneğin gönüllüleri olduğunu belirterek Giresun'daki ilköğretim okulumuza geldiler.
    Boyama kitaplarını 'bir engelli' için 5TL'ye sattıklarını söylediler.
    Bir iki soru sordum, işte başkanlarının da engelli olduğunu, makbuz kesebileceklerini, gönüllü olduklarını söyleyerek asıl sorularımı geçiştirdiler. Sanki yardım toplayan grubu eleştiriyormuşum gibi tavır takınılınca daha bir şey sormaya utandım.
    en az 10-15 tane kitap sattılar ve gittiler.
    İnternette şimdi biraz araştırdım ama haklarında hiç bir şey yok doğru dürüst.
    Bu alana hakim birileri görür de gerekeni yapar diye bu siteye üye oldum ve buraya yazıyorum şimdi.
    bir daha da böyle şeylere yardım yaparsam iki olsun.
    pişmanım.

Üye
    karku Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    18.04-2013
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ben bu yardım toplayan kişiler hakkında çok dikkat edilmesi gerektiği kanısındayım bir çok dernek yardım adı altında rant saglamaktadır . bende engellilere yardım edeceğim gerekçesiyle gaziantepten istanbul'a davet edildim 3 ay gibi bir faaliyetimiz oldu bu faaliyetler arasında avmlerde ürünler satıp makbuz kesmeler kapı kapı dolasıp yapboz boya kıtabı satmalar tekerleklı sandalye ihtiyacı olan insanlar adına derneğin kendi yapmış olduğu yardım kampanyaları falan 3 ay sonunda şüphelerimin artması üzerine girdiğim arastırma sonrasında bu yardımlar tamaiyle dernek yöneticileri ve bu ürünleri satan kişi arasında pay edildiğini öğrendim ve bu konu hakkında gerekli mercilere iletilmek üzere bilgi toplamaktayım ben her derneğin aynı işi yaptığını söylemiyorum söyleyememde ama maalesef bu işi rant haline getirenlerin haddinden fazla olduğunu öğrendim bu mailimden hemen sonra üzerime düşen kamuoyunu aydınlatma görevini yerine getirmek adına ilgileneceklerini düşündüğüm yayın kuruluşlarına mail atacağım dediğim gibi hepsi bir değil ama yardımda bulunmak için kapınıza gelen kişileri diklkate almamanızı rica ediyorum eğer gerçekten birşeyler yapmak istiyorsanız kendi araştırmanızı yapıp kişinin gerçekten yardıma ihtiyacı olduğunu kendi gözünüzle gördükten sonra yine kendi elinizle yardımlarınızı yapmanın daha doğru olacağı kanaatindeyim

o 5 tl nereye gidiyor biliyor musun boyama kitabının maaliyeti düşüldükten sonra yarı yarıya veya dernek adına bu işi yaptıran şahıs % 70 satan kişi ise % 30 payını almaktadırlar yapmıyorum diyenler yalan söylüyordur dikkat edin gelenler dediğiniz gibi genç ve geneli ya liseli yada üniversiteli kişilerdir bu kişiler derslerden fırsat bulup gönüllü olarak bu işi yaptıklarını hiç bir ücret almadıklarını söylemektedirler unutmayın ki ülkemizde yaşam şartları çalıştığımız halde zordur geçinmek kolay değildir ama ne hikmetse okula giden ve yaşamın ne olduğunu yeterince anlayamayacak yaştaki gençlerimiz zamanının çoğunu bu işlere harcamakta ve hiç bir ücret te almamaktadır ben inanmıyorum aynı zamanda da biliyorum bu işi bende 3 ay yaptım demiştim ve bu 3 ayda beni davet eden kişi oyuncu olduğunu tamamen gönüllü bir iş olduğunu ve hatta benim bütün masraflarımı dahi kendisi karşılayacağını söyledi ( bu kişinin bir kaç dizide oynamışlığı olmakla beraber aldığı roller sadece bir kaç kelimelik dialogların bulunduğu küçük rollerdir )ve yaptıda yol yemek sigara otel her şeyimi karşıladı ama bilmediğim şey yaptığımız şatışlardan gelen paraların derneğe veya ihtiyaç sahiplerine değilde o kişi ve benim boğazıma gittiğiymiş benim boğazıma bilmeden 3750 tl geçmiş ve ben bu parayı elime geçen en kısa zamanda bire bir araştırmalarla bulduğum ihtiyaç sahiplerine yardım edeceğimi kendime söz vermiş bulunuyorum sizde kendi tanıdığınız ve bildiğiniz kişilere yardım ederseniz bu kişileri toplumun duygularını sömürerek rant sağlamarına engel oluruz

bu kişiler bu ürünleri istanbul tahtakale dediğimiz semtten toptan olarak alıp yurdun her yerinde satışa sunuyorlar pazarlama dönemi insanımızın uyanmasıyla bittiği için yeni pazarlama yöntemleri de budur arkadaşım dikkat ederseniz çok fazla kelime yapıp sizi konuşturmak istemezler eğer soru sormaya başlamışsanız size o ürünü satmanın kolay olmayacağını çok ama çok iyi bilirler

admin neden mesaj atamıyorum ben

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sakın dernek adı altında para toplayan sahtekarlara siz olsun kanmayın sözde iyilik sever yardım sever insanlarımız bir iki allah kelamıda eklenince bu sahtekarlara haddinden fazla yardım ediyor resmi derneklerin tek işi yalakalık gerçek bir hayırsever yardım yapınca güya bize yardım edecek dernekler pastadan pay alma çabasında icraat sıfır tel açıp bilgi dahi sorunca hiçbirşeyden haberleri yok

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Ben bu insanların dolandırıcı olduğunu ve aldıkları paraların bir kurşunun bile engelli ve yardıma ihtiyaç kişilere verilmediğini adım gibi biliyorum .
    Bunların yatacak yeri yok ne bu tarafda nede öbür tarafda . Bunlar engelli derneklerine para yedirip belge alıp bu tarz yardım kampanyaları adı altında insanların duygularını ve paralarını sömürüyor. Eğer birilerine yardım etmek istiyorsanız kendiniz ihtiyaç sahibi ile birebir görüşerek yapın.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Biri çıkıpta bunları şikayet etmiyor mu peki ?
    İlla adamlar silip süpürdükten sonra mı harekete geçilicek ?

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

şikayet etsen ne olacak adaletin olmadığı bir ülkede adalet aramak saçma. ayrıca telefon kontür dolandırıcılarından tut teror mağduru telefonları para istemeleri , bulgar kızlarının evlilik ve para istemeleri hangi birini şikayet edeceksin. adliyeler dosya ve davalarla dolu hangisi ceza almış bir araştır bakalım.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Ne yapalım, bizde mahkemeleri mahkemye verelim o zaman

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

alan memnun veren memnun bizzat şahit oldum dernek yöneticisinin adını bilmeyen birileri burada para topladılar dernek başkanıda bildirmeme rağmen şikayet edin para vermeyin gibi klasik hikayeler benim anlayamadığım insanlar bu kadar nasın kanabilir bir çok kişinin ortak lafı allaha çok şükür hayır işi yapmışlar adamlar allah rızası için sakatlar için çalışıyorlarmış hayır yapmanın zevkine varmışlar bir öneride bulundum mademki bu kadar hayrı seviyorsunuz ilçeye giden öğrenciler için taşıma ücretini karşılayalım malum ses yok kusura bakmayın biraz abes olacak fakat böyle topluma böyle adamlar gerek

Üye
    ademsan Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    16.07-2013
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar az önce bendende engelliler adına yardım taleb ettıler... makbuzu aldıktn sonra fark ettımkı bana fiş kesmişler.. fiş kesiyorlarsa vergi veriyorlar vergi veriyorlarsa ticari bir kurumlar... vakıflar vergiden muaftırlar... ynı yardım için toplanmadıgı kanaatine vardım... ama iş işte gecmiş oldu tabi...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12