Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blake Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İHH, Sri Lanka’da engelliler okulu açtı

AjlpHIhCIAEkf5i - İHH, Sri Lanka'da engelliler okulu açtı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Hint okyanusunda bir ada ülkesi olan Sri Lanka’da yardıma muhtaç zihinsel engelli çocuklar için eğitim merkezi açılışı gerçekleştirdi. Bölgede yardıma muhtaç ailelerin zihinsel engelli çocuklarının eğitim göreceği okul, çaresiz Sri Lankalı ailelere umut ışığı oldu.

Ajlqk8ECMAAHY8j - İHH, Sri Lanka'da engelliler okulu açtı

Açılışı gerçekleştirmek için bölgeye giden İHH ekibi, Sri Lanka’nın Hemmathagama bölgesinde, zihinsel engelli çocuklar için İzmit gönüllüleri tarafından yaptırılan eğitim merkezinin açılışını yaptı. İlk olarak zor durumda bulunan 25 engelli çocuğun eğitim göreceği okul ilerleyen zamanlarda kapasitesini artıracak. Ayrıca açılış sırasında Müslüman bölge halkına Kuran-ı Kerim hediye edildi.

Bölgede zihinsel engellilerle ilgili çalışmalar yürüten Serendib Vakfı, ülkede yoğun çalışmalar yürüterek ülkenin engelli haritasını çıkartmaya çalışıyor. Hemmathagama bölgesinin engelli haritası ise tamamlanmış durumda. Yapılan çalışmalara göre zaten fakir olan bölgedeki Müslüman ailelerin, çocuklarına normal eğitim vermekte bile güçlük çekerken zihinsel engelli çocuklarına gerektiği kadar eğitim vermeleri imkânsız gibi görülüyor.

Vakıf, bölge insanının en çok ihtiyaç duyduğu bu eksikliği giderebilmek için engelli çocukların eğitim alabileceği okulu Sri Lanka halkının hizmetine sundu. Açılan okul ile ilk etapta bölgede 25 çocuk eğitim görecek. Bölgede engelli eğitimi verecek personel sıkıntısı yaşanırken, ilk etapta açılan eğitim merkezinde 3 uzman eğitmen görev alıyor.

İHH, Sri Lanka

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Güzel bir adım,teşekkürler İHH

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Takdire şayan bir davranış.. Alkışlar..

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Emeği geçenlerden Allah razı olsun...amin...

Üye
    blake Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendi küçük dünyasının dışına çıkabilen duyarlı ufuk insanlarına çok güzel ve dokunaklı bir örnek.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

zate işleri güçleri yurt dışını beslemektr de bu kadar ihtiyaç varken camiye lazım olan kiliseye haramdır ama bu zihniyet hiç değişmez zate ihh sanki yurt dışı için kurulmuş bi merkez

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sorarım şimdi tr de bedava muayne olmak için srilankalı veya libyalı olmak gerekiyor ben onların gerçekten allah rızası için bu işleri yaptıklarına inanmıyorum tr de bu kadar muhtaç güçsüz engelli varken başka ülkeye yardım gitmesi hiçde allah razı olsun dedirtecek bişey değil camiye lazım olan kiliseye haramdır

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

walera'nınki silinmesi gereken mesaj. Halkı yardım etmekten men edici tutumlar sergilemek. Ve yanlış fetva verme.
    Bu maddelere dayanarak üye nin ağırlaştırılmış müeebbet hapsini talep ediyorum. Editör bayanbey

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

önce türk halkının sorunlarını çözelimde sonra dışarıya yardım yapalım ücretsiz muayne olmak için libyalımı olmak lazım ihh bu gibi organizasyonların taaa rahmetli erbakan zamanında ki hikayeleri bilinir onların hangi amaca hizmetettiklerini biz çok iyi biliriz ihh srlankada açacağına trde böyle bi merkez açsaydı ya doğruları söylemekte suç ya

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım ben seni anlıyorumda ihh ile ücretsiz muaynenin ne alakası var?
    Şikayetini sağlık bakanlığına yapıcaksın.
    Ayrıca muayne hakkında haklısın. Bende istiyorum ücretsiz muayende bunun ihh ile alakası nedir?
    Uluslararsı bir yardım kuruluşu o ülke bu ülke diye ayrım yapmaz.
    Türkiye muhtaç değilki. Bir sürü dolar milyarderi var.
    Sizinkilere söyle de bi zahmet zekat tahsilatı yapsınlar. Dağıtsınlar Türk insanına.
    Benim dediğimi yapın türkiyede çalışmadan herkeze 2-3 bin tl maaş bağlarsınız...!

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

walera doğru söyle görüyorsun okulun halini sıralara bak masalara bak böyle bir okul burda açılsa gidermisin olumsuzluklarla bir yere varılmaz. ayrıca bu bencileyin hep bencillik neyi çözer bilmiyorum. bizim sahip olduklarımızın 10 belkide 100 de birine ship degil ordaki insanlar yapılan güzel hoş birşey inşallah devamı gelir

saygılar

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ihh için bir şey demeye gerek yok.sicili bellidir bilen biliyor .

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    69
    Verilen Beğeniler
    31

insanlar ilk okuduklarında tepki vermeleri haklı bence...bende öyle düşündüm ülkemiz dururken niye başka bir ülke diye.
    ama İHH nın kuruluş nedenini ve yaptıklarını düşününce bana mantıklı geldi.hadi sri lanka degilde örnegin ekonomisi iyi olan bir ülkeye kursa bende karşı çıkardım.
    ALLAH(cc) devletimize zeval vermesin iyi yada kötü bir sağlık sistemimiz var yararlanıyoruz.bizden daha kötü olan ve ihtiyaç duyan ülkeler var.
    ALLAH(cc) yollarını acık etsin diyorum...

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bazı arkadaşlar ihh dan bahsetmiş acaba o arkadaşlar ihhanın kuruluşunu falan bilirlermi erbakanla beraber yaptıkları işleri bilirlermi biz çok şey biliyoruzda neyse ihh gibi şirketler sadece kara para aklamak için kurulan şirketlerdir benim düşünceme göre niye diye sorcak olursanız mavi marmara baskınında ihh başkanı sanki devlet başkanıymış gibi çıkp tv lere beyanat veriyor gazzeden ambargoyu kaldırcaz sen kimsin be adam siz kimsiniz bak erbakancılarında foyaları yeni yeni ortaya çıkyor ihh kanal 7 denizfeneri kayıp trilyon davası bunlar hep birbirleriyle alakalı konular suyunaltında çok şeyler varda bak ihh sayfasını erbakan hocalarını anıyorlar oğuzhan asiltürk çıkyor tvlere erbakan kayıp trilyonları oğluyla damadının üstüne yaptı diyor bunlar ince meseleler ben ihh nın allahın rızası için iş yaptığını düşünmüyorum vardır yine bi bildikleri zate böyle bağış yapılan yatırım yapanlar bu yaptıklarını vergi olarak geri alıyorlar sadece birileri bişeyler yapıyor görünsün

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    08:35
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Durumu İyi Olmayan insanları açlık yoksulluk sefalet içinde olan Bir ülkeye yapılan yardımı eleştirmek ideolajiden öteye değildir.. şimdi en son VAN depreminde bize kaçtane ülke yardım etti bunuda düşünmek lazım. bize yardım eden ülkelerin vatandaşları dört dörtlükmü yaşıyordu... acaba onların vatandaşlarıda bu yapılan okulu eleştiren arkadaşlar gibi bizde yokken TÜRKİYE ye neden veriyoruzmu diyordu.. ALLAH Bize Bugünümüzü Aratmasın

Sayfa 1 / 2 12 SonSon