Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah cc yardımcın olsun zaten bir çok engeli olan insanlar gerçekten madden durumu çok iyi değil dorumlardan anlaşıldığı gibi... herkesin bir hayali var ev iş eş.....ama hayallerinde haklılar Rabbim herkese ne istiyorsa hayırlı bir şekilde nasip etsin gerçekten samimiyetle istiyorum ve ancak elimden Allah cc için dua edebiliyorum hayırlı eşi hayırlı işi olması için....çünkü.. gerçekten hayatlarını daim ettirmeli kolay olanlar olduğu kadar zor olanlarda var... dernekelerin güçlendirilmesi gerekiyor ama bir engellinin cüzi bir aidatla kalkınması zaten zor.... devletin sendikalarına baktığında hepsi son model lüks arabalarda en güzel tatil merkezlerinde istediği her işi yaptıranlar konumunda neden... üye sayısı çok faal olması siyasilerin bile iştahını kabartıyor dikkat ederseniz her sendika başkanına milletvekilliği ön sıraları veriliyor.. neden değerlilier çünkü arkasında binlerce üyeleri var...... engellilerde bu kadar birlikte olsalar bir platformda buluşsalar ve aynı çatı aldında olsalar inanıyorumki çoğu hakları verilir Milli Görüşte biz söz vardır bir makam mevki istenmez verilir.... denir ama arkanda kimse yoksa sana hiç bir kimse bir şey vermez.... dernek diyoruz üye diyoruz içi boş olan dernek çay içilen yada lokal gibi okey masası atılan kahveden ne farkı kalır.... gerçekten çok değerli faliyet içinde dernekler vardır.... dediğim gibi güç denge meselesi... güçlü olursan herkes yanında olur.. zayıf odluğunu bilinirse kimse yuzune bakmaz.. Rabbim inşAlah.... tüm engelliler hakkını almayı nasip etmesi dilek ve temennisi ile Allah cc emanet olun selam ve dua ile.....

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yazıarınızı okudum. Çok isabetli tesbitleriniz var..
    Ben size 2 gün önce başıma geleni anlatayım;
    Özürlülük kartını çıkarmak için sosyal hizmetler ilçe müdürlüğüne gittim. İnanın barakadan yapılmış binanın kapısını bulmak labirentte dolaşmak gibi. Neyse içeri girdim özürlü kartı için başvurduğumu söyleyinc dar bir koridorda 10 metre ilerideki odayı gösterdiler içieri girdim aman Allahım orta yaşlı erkek bir memur ve türbanlı kızım yaşındaki memur!!! oturmuşlar masalarına önlerin çay ve çekirdek çitliyorlar tüketime bakılırsa 1 saattir keyif keka(burası resmi daire ona göre)
    Derdimi anlattım kızcağız amca otur bile demeden keyifleri bozuldu ya azarlar gibi rapor, resim, nüfus kağıdını getireceksin dedi bende hazır buyur dedim ama yine otur diyen yok çekirdek festivali aynen devam ediyor. Daha sonra kendime izin vererek sığıntı gibi sandalyeye oturdum. kız bilgisayarda bir şeyler yazdı sonra bana amca şu karşıdan yazıcıdan çıkan kağıtları bana getir!!!! ters ters baktım yapacakl bir şey yok gittim devlet memurunu üzmeden kağıtları getirdim imzalattı 10 gün sonra gel kartını al. şimdi gidebilirsin dedi .
    Buyrun buradan yakın aidat isteyen özürlü derneğine ne gerek var zaten devlet memuru eliyle bize eziyet ediyor yetmezmi???

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Allah cc hayırlısını versin öncelikle orda saygısızlık etmişler sizin değil herkese genelde bu şekilde davranıyorlar.... saygı edepden uzak orda siz yada başkası hiç önemli değil... karşındaki insana ne olursa olsun saygın olacak işini yapıyorsun... belki burda arkadaşlar yaşaıklarını anlatsalar nelerle karşılaşırız... ama kim ne yaparsa onu karşılığını görür iyilik yapan iyilik, kötülük yapan kötülük görecektir. birde bu işin mahşeri var nasıl hesap verecekler inşAllah Allah cc kalplerine sevgi merhamet verirde başkalarına böyle davranılmaz....

Üye
    cavusaga_19 Avatarı

Gerçek Adı
    osman yeleç
    Son Giriş
    21.03-2012
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen katılıyorum nur-u dilara.Maalesef sadece görüntülerde var maalesef.Örneğin size ortapedik özürlüler federasyonunu verebilirim.1 hafta önce facede federasyona ait yeni bir sayfa kondu.15 adet resim.Başkanın resimleri.Açılışlar,yemekler,toplantılar vs vs.5-10 defa yorum ve eleştiri yapınca hemen kaldırmak zorunda kaldılar.Onlar kendi dünyalarında.Eleştiri yapmazda bakar geçersen ne ala.Sizden iyi kimse yok.Bakın şimdi ne yaptılar en son.Googleye ortapedik özürlüler federasyonu olarak tıklarsanız bad reguest ınvalide hostname(kötü öneri)yazısı çıkar.Eleştiriye tahammülleri olmadığı için kafalarına göre iletişime kapatıyorlar.

Üye
    müren Avatarı

Son Giriş
    04.12-2013
    Saat
    04:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasin06 kardeşim
    hemen bir konu belirleyelim ve mücadeleye başlayalım.Engellilerin bir bütün halinde hareket etmelerine hiçbir kuruluş karşı duramaz inancındayım.

Üye
    yasin06 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    13

Allah cc razı olsun Müren kardeşim birlikten güç doğar ve güç karşısında asla kimse duramaz birlik olalım dirlik olalım diri olduğumuz süre asla yıkılmayız inşAllah Rabbim bir gün tüm engelliler birlik olur çünkü derneklerler vakıflar ve federasyonlar aracılığı ile güç denge kurulur dikkat edersen hep sendika genel başkanları hep millet vekili seçiliyor neden arkasında güç var denge var... bence hiç bir engelli kardeşimizin alamacağı hak yok yeterki birlik beraberlik olsun ya bir engelli kardeşimizin isteyeceği çok şey olacağını sanmıyorum, genelde ortak şeylerdir. iş ve kamu hizmetlerinden yeterince faydalanma enegllinin sadakaya ihtiyacı yok kendilerine fırsat verilmesi ve kendi ayakları üzerinde durulması sayın Ankara Büyükşehir belediye başkanı heryıl 212 adet düğün yapıyor eşya veriyor nihaklarını kıyıyor bir yılda engelliler için bir düğün yap onların gönüllerini al....bütün ihtiyaçları belediyeden olduğunu söylese inanıyorumki iki tarafta mutlu olur, engelliler herdaim düşünüyor ama hayallerde engellilere hayal değil faliyete geçirecek düşünceler önemli... inşAllah Rabbim bir gün engellilerin istediği her hakkı verecektir.. sabırlı olunsun dua edelim Allah cc sabredenlerle beraberdir inşALlah

Üye
    yasinayva Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aksak Timur, Nasreddin Hoca'nın köyüne uğrar. Köylü padişahı layıkıyla ağırlar.
    Padişah da giderken bu konuk severliğe karşılık; "Köyünüze bir fil hediyem olsun" der ve gider. Fil bu zamanla bağ bahçe koymaz her yanı talan eder. Köylü ne yapsın çaresiz padişahın hediyesi diye ses çıkaramaz.
    Hocaya:
    -Hocam perişan olduk bizi kurtar. Biz bu file birşey yapsak padişah kellemizi alır derler. Hoca:
    -Benimle gelin padişaha durumu arz edeyim der. Köylüyü arkasına alır huzura çıkar.
    Timur:
    -Hoca niye geldin? Filim nasıl? diye sorar.
    Hoca:
    -Padişahım bu filiniz derken bir bakar korkudan arkasında kimse kalmamış herkes kaçmış.
    Padişah:
    -Eeeee ne olmuş file?
    Hoca:
    -Padişahım hediyeniz olan filden çok memnun kaldık.Yalnız kalıyor bir tane daha istiyoruz.... (alıntı)

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hata nerde bilmiyorum yoksa benmi yanlış yapıyorum kaç tane dernek yöneticisi veya üyesi ile tanışsam hepsi para topluyor bugüne kadar hiçbir dernekten maddi veya manevi yardım görmedim hiçbir derneğin sosyal haklar konusunda çalışması yok mağdur olan hiç kimsenin derdine çare aranmıyor sadece reklam hepsine suçlamıyorum .sakat kişi hareketleri kısıtlı olan demektir her özürlü büyük şehirde derneklerin 100 metre yakınında olamaz dernek yöneticileri bunu anlamazsa hiç kimse anlayamaz umarım söylediklerimi cidiye alan birileri bulunur.bülent bey alışveriş sitesine benzer dernek yöneticilerinin faaliyetlerini anlatan bir bölüm açılırsa çok iyi olur dernek çalışmaları özürlülerin sorunları ve talepler birebir anlatılır dernekler ve site yöneticileri uygun görürse böyle bir uygulamanın iyi olacağı kanaatindeyim

Üye
    BODO Avatarı

Gerçek Adı
    OLCAY
    Son Giriş
    02.02-2016
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

huku bu başbakanlık özürlü kartı sosyal hizmetler müdürlüğünden mi çıkartılıyor. yani kaymakamlığa bağlı bir birim mi bu belediyeye bağlı bir birim mi

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet, bulunduğun il / ilçedeki sosyal hizmetler müdürlüğüne başvurabilirsin.
    Nüfus cüzdanı ve fotokopisi, raporun(raporun aslını verme fotokopisini ver) ve 1 resim

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Bir elin parmaklarını geçmeyen bir kaç dernek engelli haklarına tam hakim diğerlerinin işi gücü para, bulunulan durumu tamamen dilenciliğe çevirmişler büyük bir alt yapı şirketinde çalışmaktayım kurumların işlerini yaptığımız için bize yönlendirmeler çok oluyor, bir gün iki güzel bayan minileride çekmişler maşallah dedim kapıyı açtım engelliler için dergi satıp yardım topladıklarını söylediler tabi tam adamına düştüler kapıyı açan ben bütün hemen hemen engellilerle ilgili yasalara hakim derneklerin neler yaptığına hakim bir adam sorgu memurluğuna başladım çaylarını söyledikten sonra 1 saat bir kaç isim verdiler tabi bende mevcut hemen yanlarında arayınca renkleri attı aradığım kişilerin hiç bişeyden haberleri yok güldüm dedim size bu cesareti kim veriyor veya ilahi bir güçmüdür sizdeki yoksa salaklık veya aptallıkmıdır dedim, sustular dedim bakın bayansınız yaptığınız iş hoş birşey değil bu insanların durumlarından kendinize fayda sağlamak adına neler yapıyosunuz ve kaç kişinin kul hakkını gasp edip günah işliyorsunuz bu birinci yanlış , ikincisi dedim kendinizi şuan rezil ettiniz buda cabası dedim kendilerini savunmaya kalktılar bu sözlerin üzerine saçma sapan bahanelerle sinir katsyım tavan yaptı hakaret ederek ofisten kovdum, daha öncede gazete satanlar vardı yol üstünde birgün barda yakaladım br erkek bir bayan onlarada gereken dersi verdim tokatlamıştım hatta çok sinirlenip hakaret edip kovaladım bir dahada o yol üstünde gazete satana rastlamamıştım hak ettiklerini düşünüyorum kendimce bilmem bendemi hata yaptım acaba diye düşünmeden edemiyorum ....

Üye
    anomeen Avatarı

Son Giriş
    12.02-2013
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    maveraünnehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Engellilere hizmet için kurulan kuruluşlar yeri geliyor engelliyi uğraştırıyor var mı böyle zihniyet? Yeri geliyor o Kurumda çalışan engelli arkadaş bakıyor olmuyor o da zamanla diğer arkadaşlarına uyum gösterip aynı şekilde davranıyor. Biz engelliler birebir mücadeleyi sevdiğimiz bir türlü bütünleşemediğimizden bizlere yanlış yapanların ekmeklerine yağ sürüyoruz... Yanlış yapanlarda engelliler zaten haklarını arayamaz gibi tamamen yanlış fikirlerle uygulamalarına devam ediyor...Ne demek artık şimdi gidebilirsin, sanki işyerleri milletin babalarının çiftliği.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Bir kere bütün engelli dernekleri fes edilip tek çat altına alnması yasal düzenlemeyle sağlanmalı 3 kişi bir araya gelip dernek kuramamalı bu parçalanmışlığa ve güçsüz bir sistemin parçası haline getiriyor insanları tek çatı haline gelince mutlak yönetimde her engelli grubundan bir kişi yönetimde bulunması zorunlu hale getirilmeli bilge bilinçli mücadeleci haklarını bilen topluma yansıyışımızın hem topluma hem bize verdiği sıkıntılar tek tek tespit edilmeli gücümüz ancak bu şekilde ortaya çıkar menfaatciler zibidiler temizlenir kurumsallaşmış dernekler her zaman daha iyi icraatlara imza atarlar yırtıcı insanları buluruz bir olur iri olur diri olur sorunlarımıza ses getirecek şekilde müdahil oluruz bu durum düzelmedikçe bize kimsenin engel olmasına gerek yok en büyük engel yine kendimize olarak kalmaya devam ederiz....

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    29

Bio;
    Bu da dernek sosyalizmi mi?

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir çok site kimlik nosunu isteyerk başlıyor
    Ayrıca bakıyorum nerde kendi isteklri ile nede şahsi müracatlara bu son yönetmeleği sevmeyen kimse yok bu nedir biliyormusunuz hükümetin son plandaki ki yılardır yalanlarına ek pozitif davranışları ya :: lafa bakın pozitf nerede kim gördü ise sürekli ezilmemize çanak tutmaya devam etmekteler
    25.1.2013 bir yönetlik çıkıyor ve halen derneklerden tek tık yok demekki derneklerimiz bi işe yaramıyor öle ise üye olmanın ne gereği varki pardon ama onlar bir çıkış yapmıyorsa benim bizim yapmamız gerekmezmi.
    Kendi adıma utandım bakındım ama hiç olmak ne bana ne üyelerimize yakışır hiçlik yokluk anlamına gelir ama varız bu tüm çevrece bilinsin.
    Hak arayacaksak her yönü ile bakalım bizim adımza bir şeyler yapar gibi görünerenlerede biz görünelim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon