Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    27 Şubat 2009 GÜNCEL: Bu projede adı Mustafa Uğur İlhan isimli şahıs (bkz) dolandırıcılıktan dolayı cezaevindedir (bkz). Kamuoyunun bilgisine...

• 9 Haziran 2008 Güncel:
      Bu başlık açıldığında, adı geçen Kitap Postacısı projesi Bedensel Engelliler Derneği bünyesinde gerçekleştiriliyordu. Ne var ki daha sonra, bilmediğimiz nedenlerden dolayı Bedensel Engelliler Derneği ile Kitap Postacısı projesi birbirinden ayrılmışlar. Şimdi Kitap Postacısı, proje sahibi olan Mustafa İlhan tarafından bireysel olarak yürütülmekte; Bedensel Engelliler Derneği ise aynı projeyi kendi başına yapmaya çabalamaktadır (Not: Bu çatışma/ayrışma ile ilgili olarak bu başlıkta devam eden güncel tartışmayı okumak için buraya tıklayabilirsiniz).

Başlıktaki tartışmaları takip eden üye ve ziyaretçilerin bu detayları bilmesinde yarar var diye düşündük.
      Bizler bu ilginç gelişmeleri ve faaliyetleri takip etmeye ve sorular sormaya devam edeceğiz...

Bülent Küçükaslan
      Engelliler.Biz Platformu

23 Nisan 2008 itibarıyla güncel değerlendirme:
    http://www.engelliler.biz/forum/view...=390979#390979

- Bu proje hakkında muhalif iddialar/görüşler için: bkz
    - İddialara karşı Proje sahiplerinin görüşleri için: bkz

Reklam%20çalışması%203%20+4 - Kitap Postacısı Projesi hakkında

Proje hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Halen proje bünyesinde sakatlığı olan kaç kişi, sakatlığı olmayan kaç kişi nerelerde ve hangi pozisyonlarda çalışıyor?
    Halen çalışan kişilerin sigorta pirimleri yatırılıyor mu? Çalışan kişiler satış üzerinden yüzde kaç pirim alıyor?
    Bu proje kazanç için kurulmuş bir iş midir, yoksa elde edilen gelir engellilere yönelik başka işlere aktarılmakta mıdır?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burada bir takım bilgiler veriliyor. http://www.kitappostacisi.com/Defaul..._Args=MainPage

Ayrıca bende başvuruda bulunmuştum buraya bugün beni arayarak bana kitap ayracı yollayacaklarını falan söylediler herhangi bir satış yapamasam bile hiç bir mesüliyet kabul etmeyeçeğimi söyledim onlarda böyle bir zorunluluğun olmadığını bildirdiler Bekleyelim görelim efem..

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

galiba basvuru formu çalişmiyor ne yapmak lazim.formu doldorduk ama iletilmedi galiba 10dakka felaan bekledik:S

Üye
    vahide Avatarı

Gerçek Adı
    vahide
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    ankara/ mamak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de bu projenin bir emekcisi olarak yazıyorum bunları sizlere. malesef kendimi çok akıllı sanmama rağmen bu projede çok güzel bir şekilde kullanıldım arkadaşlar. engelliyi kullanarak engelinin adı ile yayın evleriyle anlaşmaları yaptık ve insanlar engelli projesi diyerek çok güzel iskontolar ile bunlar ile çalışmayı kabul ettiler.
    yayın evleri ile bizzat ben görüştüm.. burdan engelliye verecekleri %10 iskontolar çok komik rakamlar, kendi kazanacakları yanında. ve bu arada sitede yayınlanan neredeyse her şey asılsızdır arkadaşlar.
    benim bunlarla tanışmadan önce bir işim vardı. sırf diksiyonumu ve ses tonumu beğendikleri için beni çok süslü vaadler ile işe aldılar. ancak şirketi üzerime almamı istemeleri ve benim de kabul etmeyişim tavırlarını değiştirme sebepleri oldu. sonra beni basında hazır malzeme yapmak istediler. güya yılların kül yutmaz Vahide'sini bunlar istihdam etmişler de hayata kazandırmışlar! ben bunu da asla kabul etmeyeceğimi söyledim.
    bundan sonrası benim için zor günler başlamıştı. artık gün boyu yıldırmalar, aşağılamalar başlamıştı. ama artık eski işime de dönemezdim, çaresiz katlanıyordum. yayın evlerinin sözcüsü olarak girdiğim, engellinin sesi olarak girdiğim işimde çay servisi yapıyordum. bu arada yayın evleri ile artık anlaşmalar alındığı için benimle pek işleri kalmamıştı. ama ben gitmiyordum işimi bırakıp.
    sonra bir gün engelliler.biz de reklamlarını yaptırmamı istediler. ben de, bakalım kaç tane engelli istihdam olacak, ona göre yaparız, deyince, ertesi gün msn me işe artık gelme yazdılar. 2 ay kullanıldım, beş para alamadım. ne yemek parası ne yol parası alamdım ve en çok da ağrıma giden nokta işin başında hiç bedensel engelli yok. masa başında çalışanlar sağlam kişiler ve şu anda çalışan sayısı 6 kişidir arkadaşlar!
    ha şuda var, orda çalışan postacılara bakalım sözleşm,e sigorta, maaş verilecek mi? bunlara asla sıcak bakmıyorlardı. çünkü bana çalışmaya devam etsem dahi sözleşme bile yapmayacaklarını söylediler.

şimdi soruyorum sizlere türkiyenin en büyük istihdam projesinde bir engelliyi işinden edip kullanıp atmak, iki böbrek hastasını aylardır maaşsız ssk sız çalıştırmak mıdır bu övünülesi proje!? ve kitap postacılarına şöyle bir garanti sunuyorlarmı: 6 ay ayraç dağıttıktan sonra sen artık çalışma derlerse bu postacı napacak? ben bunları merak ediyorum. dikkatli olun arkadaşlar, bir engellinin sırtından birileri para kazanacak, buna izin vermeyin. keşke ben yanılıyor olsam, keşkeee.....

Sevgili Halil arkadaşım sana da kırıldım. benden duymana rağmen bu projeyi ve bana yapılanları bilmene rağmen projeyi sahiplendin ve bir de tebrik etmediğin kaldı bu insanları..

Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vahide doğrusunu söylemem gerekirse yazdıklarına çok şaşırdım beni çok saçma sapan bir şeyle suçluyorsun ben bu projenin neyini sahiplendim yahu bana ne projeden ben bu adamları tanımam etmem bu projeden haberim olduğu zaman bende başvuruda bulunmuştum açık konuşmak gerekirse öylesine bir başvuru idi daha sonra başvuruda bulunduğumu bile unuttum derken günün birinde bana tel. açarak kitap ayracı vs yollayacaklarını söylediler bende dur şu işi sitede yayınlayayım dedim bumudur projeyi sahiplenmek? Ve sana ne yaptıklarını ben nerden bileyim ben bu duyuruyu sitede yaptığımda sen sohbet odasında bana bu konu hakkında bir şeyler anlattın bende sana bu konu hakkında detaylı bilgimin olmadığını bu görüşlerini ilgili başlığa yazmanı söyledim ama sen aradan 20 gün geçtik ten sonra bu yazıyı yazdın üstüne üstlük bide beni suçluyorsun bu sitede her gün birileri bir şeylerin duyurusunu yapıyor o duyuruyu yapan kişi o duyuruda bahsi geçen konulardan sorumlu olabilirmi? Böyle saçma sapan bir şeyi kim iddia edebilir?

Tekrarlıyorum benim bu konu hakkında yaptığım tek şey siteye ilgili başlığı açmaktan öteye gecmez. Yok eğer sen hala bu başlığı açmakla bu projeyi sahiplendiğimi iddia ediyorsan bu saatten sonra onada bir şey diyemem...

Üye
    kulbey59 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen katılıyomm seni kandırmışlarr kullanılmışsınn
    ama anlaman lazım dıı

Üye
    denizce Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Çamlıca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vahidecim, bu bahsettiğin şahıslar, buluşmada gelip saçma sapan konuşmalar yapan , benim dinlemeye bile değer bulmadığım sadece benim değil değil kimsenin inandırıcı bulmadığı zatları söylüyorsun sanırım ee be güzelim kızma ama akılsız başın cezasını ayaklar çeker ne diyeyim çok üzüldüm senin adına bunla geçmiş olsun

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

vahide arkadaş iyi yazmış, aferim arkadaş. böyle soru işaretleriyle dolu işlere fırsat verilmemeli

Üye
    vahide Avatarı

Gerçek Adı
    vahide
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara/ mamak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlarım hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum ve denizciğim sen ne desen haklısın ama bir de şu açıdan düşün onların maskesi başka türlü nasıl düşecektio kadar insanı kandırmakta hiç de zorlanmadılar insanlar engelli projesi diyereh konuya daha bir hassas yaklaştıla şimdi beni derneğe bile almak istemiyor özel bir çak kişisel eşyamı almaya gittiğimde üzerime yürüme cesaretini bile gösterdi bu şahıs mustafa ilhan ama beni şaşırtan ve üzen üzerime yürümesi değildi bu onun kalitesiidi beni şaşırtan dayan vahide biz senin arkandayız diyen dernek sorumlusunun yada dernekte çalışan hiç bir yetkilinin tepki vermeyişi oldu ve beraber çalıştığım arkadaşlarımda gözlerime baktılar ama konuşamadılar iki aydır beş parasız çalışıyorlar tabi şimdide hala işden atılma korkuları var ALLAH hepsinin yardımcısı olsun ama şuda bir gerçekki bu gibilerin bayrağını sallamakta indirmekte bizim elimizde çalışan biz bedensel engelliler olacak masa başındaki 3 sağlam para kazanacak şimdi soruyorum size türkiye şartlarında bir engellinin sokakta çalışması kolaymı bu engelli karda buzda sıcakta soğukta ne zorluklarla ayraç dağıtacaklar bir düşünün kitap fiyatlarına bir bakın isterseniz ha %10 bir sizce bu eziyete değermi?....

conqurues06
    Misafir Üye
    conqurues06 Avatarı

engelliyi düsünen kim üstünden para kazanmak malesef bizleri düsünen ve hakkımızı aran olmuyacakmı hiç

Üye
    vahide Avatarı

Gerçek Adı
    vahide
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara/ mamak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yıldırım abim benim nasılda söylemek isteyip de toparlayamadıklarımı dile getirmişin nasıl da her şeyi bu kadar net açıklamışın cesaret dedin evet haklısın abi biliyormusun ben bu konuyu açıkladığım zaman resimlerimi duygu sömrüsü yapan engelli diye yayınlamakla tehtit etmişti mustafa ilhan adındaki şahıs beni tehdit ederek üzerime yürüyerek korkutacağını ümid eden mustafa ilhan şimdi istediğini yapsın korkmuyorum ama bu gün ben yarın diyerimiz korkarsak bunlar hep aramızda beyefdi kılığında dolaşacaklar o yüzden susmıycamm abiciğim şu anda o kadar rahatladım ki anlatamam sizlere arkadaşlar günlerdir bunun altında çok ezilmiştim hepiniz bu sıkıntıyı paylaştınız ve benim yüküm gerçekte hafifledi kendimi daha bir güçlü hissediyorum hepinize sonsuz teşekkürler...

Üye
    donence Avatarı

Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖNCELİKLE VAHİDE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.İNŞALLAH BİR DAHA BÖYLE ART NİYETLİ İNSANLARLA KARŞILAŞMAZ VE YENİ ÜZÜNTÜLER YAŞAMAZSIN.
    AYRICA 2 AY CALIŞIP HAKKINI ALAMAMANIN BUNU YAPANLARA HİÇ BİR YAPTIRIMI OLMAYACAKMI.BU YAPTIKLARI YADA YAPACAKLARI YANLARINAMI KALACAK.TÜKETİCİ DERNEKLERİNİN YAPABİLECEGİ BİRŞEYLER OLAMAZMI.BU GÜN BİZ SADECE VAHİDENİN SESİNİ DUYABİLİYORUZ.KİM BİLİR KAÇ KİŞİYİ DAHA MAGDUR ETMİŞLERDİR YADA EDECEKLERDİR.
    SİTENİN ADRESİNİ TAM İNCELEMEDEN EKLEYİP BIRAKMIŞTIM.DAHA SONRA GÖNÜLLÜ OLARAK HİZMET EDEBİLECEGİM BİR YERLERİ OLABİLİRMİ DİYE DÜŞÜNÜYORDUM.
    ASLINDA ÇOK GÜZEL VE GEREKLİ BİR PROJE.KEŞKE DAHA DÜRÜST VE GERCEKTEN ENGELLİLERİ DÜŞÜNEN KİŞİLER TARAFINDAN YAPILSAYMIŞ YADA YAPILABİLSEYMİŞ.............

Üye
    vahide Avatarı

Gerçek Adı
    vahide
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara/ mamak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

schatzzz sevgili arkadaşım seni anlamaya çalışıyorum ve olaya objektif olarak bakmaya çalışıyorsun sanırım ama gerek benim yazılarımdaki eksiklerimden gerekse tam olarak ne anlatmaya çalıştığımı anlamadığından sanıyorum ki sende kendi menfatine diyerek bir yorum yapmışsın ancak altını çizerek tekrar söylüyorum ben sussaydım eyer genel olarak engelli arkadaşlarımın hakları adına konuşmasaydım işimden atılmazdım bu bir ikincisine gelince ben işsiz kalmış deyilim bana tekrar başka projelerinde çalışmak için teklif sundular ve maddi olarakda zararımı karşılıycaklarını ama bu konuları konuşmamam gerektiğini söylediler ben şu anda işime geri dönüp şu yazıyı kaldırabilirim ancak bunu yaptığım zaman sabah uyandığım zaman aynaya bakarken cijdanım rahat olmıycaksa ben bu şekilde çalışmam süslü vaadler derkenki kastımda bana söylenen sen engellinin sözcüsü olacaksın bu engellinin projesi bu proje sizin siz çalışacaksınız sen onların temsilcisi olacaksın denilmesi idi ve en önemlisi bu bedensel engellinin istihdamı sözü idi bu söze sadece ben deyil şu anda çalışmakta anlaşmış olan yayın evleride inandılar hepimiz inandık ve şu anda yüzlerce engelli arkadaşlarımız istihdam edilecekleri ümidi ile çalışmaya hazırlar ben bunu onların hayal kırıklığına uğramamaları adına engelleme çabasındayım hayal kırıklığının ne demek olduğunu çok iyi biliyorum sizler yazılanlara şahit oldunuz ben ise o insanların gözlerindeki hefes ve umuda şahit oldum aramızdaki fark bu sen ben olayı deyil bu şu bir gerçekki bizler inanmak zorunda kalıyoruz aslında inanmıyoruz inanmak istiyoruz hepimizin çabası ve istekleri ortak noktada toplumda yerimizi kanıtlamak verilen le yetinmek yerine hak ederek kendi kazancımızı sağlamak bir kurumda işe başlayan engelli işini en iyi şekilde yaparken işini yapan engelli deyilde iş veren övgü alıyorsa burda bir haksızlık söz konusu deyilmidir sence hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum ve şuna dikkatinizi çekmek istiyorum bundan birkaç yıl öncesinde engelliler yokmuydu bizler yıllardır varız tüm dünyada olduğu gibi türkiyede de bir engelli gerçeği var neden bizler şu son bir kaç yıl içinde aranmaya başladık hiç düşündünüzmü?....... TEŞEKKÜRLER

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hmm.. başlığı yeni farkettim.. konuyla ilgili gözlemlerimi aktarayım ben de..

Vahide'nin anlattıklarına bir arkadaşımla birlikte bizzat şahit oldum. Ki proje yapım aşamasındayken Vahide bu proje için gece geç saatlere kadar uğraşıyordu.. Projeden bana bahsetti, merak edip yanına bedensel engelliler derneğine uğradım...

Projenin açılışına bi kaç gün vardı sanırım.. Uzun bi müddet ordaki insanları izledim.. (uzun diyorum.. sabah 10 gibi gidip akşam 7-8 civarı ayrıldım çünkü ordan )

Tam bi kaos vardı.. Ortada elle tutulacak hiç bişey göremedim.. çelişki içindeydi bütün çalışanlar ( ya da çalışmayanlar mı demeli bilmiyorum -ki herşeyin Vahide tarafından yapılması bekleniyodu ).

Uzun izleyişimden sonra artık durumun karmaşıklığına ve bi arpa boyu bile yol alınamamasına Tez canlı olan ben patladım.. birden bütün işleri yapasım, hepsini bu dertten kurtarasım geldi.. o derece.. :!:

Sonunda çenemi tutamadım.. Bu şekilde bu proje olmaz dedim karışma ihityacı hissettim.. Bi kaç fikir verdim.. (bildiklerini okudular o ayrı )

Projenin başında Vahide'ninde anlattığı gibi ondan başka engelli yoktu.. yayın evleriyle tek tek Vahide görüştü.. Kitapların listesini çıkardı.. Bankalarla para döngüsü için görüştü vs. vs..

Diğer proje elemanlarının ise kafalarına göre takıldığını gördüm.. İş bölümü diye bişey yoktu, bu yüzden aynı işi iki kişi birden yapıyo, böylece diğerinin emeği boşa gidiyodu.. Bunlar şahit olduğum kaos durumun en basit örnekleri sadece.. ( Çok güldüğüm başka şeylere de şahit oldum.. onları es geçiyorum)

Bana projeyi anlattılar.. Aklıma yatmadı ama heves de kırmak istemedim..

Lafın kısası, bütün bu olanlara şaşırmadım.. bekliyodum zaten

Projeye Başvuran arkadaşlar işin içine girdikten sonra bu olayın aslı nedir ? ne değildir? biraz daha açığa kavuşabilir belki diye düşünüyorum.

Ha olur da proje hakkıyla çalışırsa, -ki sanmıyorum :!: SSK vs olayı yapılmaz gibime geliyor.. (şahsi fikrim..)

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon