Sayfa 1 / 9 12345 ... SonSon
Toplam 133 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.251

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir süre önce bu bahsi geçen dernekten bir bayan bana mesaj yazmış ve "zeytin dalı" uzatmıştı. Bunun üzerine kendisine, "ne değişti?" mealinde bir cevap yazmıştım. Ses çıkmamıştı!..
    Bugünlerde yine sağda solda faksları ve e-posta mesajları dolaşıyor bu derneğin. Görüyorum ki, hiçbişey değişmemiş! Yine duygu sömürüsü yüklü ve sakat insanları yerin dibine sokan mesajlarla para peşinde koşmaya devam ediyorlar. Sakatların onuru ve yaşam kalitesi için mücadele etmesi gereken bir dernek, sakatları kullanarak, onları yerin dibine sokarak rant peşinde koşuyor. Yazık!
    BU VE BENZERİ DERNEKLER BENİ TEMSİL ETMİYOR. BİLİNE!
    Not: Bu görüşlerim basında yer alabilir.

dilenciler - [Eleştiri] DİLENCİLER! Yuh olsun sizin sakatlığınıza!..

Bu derneği aradım ve yukarıdaki ilanın kendilerine ait olup olmadığını sordum.
    Övünerek, “Bizim beyefendi” dediler.
    Hiçbir şey demeden kapattım telefonu.
    Şaşırmadım.
    Çünkü biliyordum ki bu dernek, bu ve benzeri dilenme içerikli ilanları her zaman ve her yerde yayınlıyordu
    Ama yinede içim içimi yedi; kudurdum.

Bir derneğin, sakatlığı ve engellileri kullanarak ajitasyon yapmasına ve dilenmesine DELİ OLDUM
    Bir derneğin, “sakat insan muhtaçtır”a oynamasına ve bundan kazanç elde etmesine DELİ OLDUM.
    Bir derneğin, sosyal çalışmalar yapmak yerine, para peşinde koşmasına DELİ OLDUM.
    Bir derneğin, “sizin başınıza da gelir haa!” söylemiyle insanları korkutarak, yardım etmeye zorlamasına DELİ OLDUM
    Bir derneğin, sivil toplum örgütü gibi değil de bir şirket edasıyla çalışmasına DELİ OLDUM.
    Ve son olarak,
    Bu tür ilanlara kanıp, “yardım eden” kişilere ÜZÜLDÜM, KIZDIM.

Not: Buraya yazılan görüşlerinizin basında yer almasını sağlayacağım. Eğer görüşlerinizin basında yer almasını istiyorsanız, lütfen bunu mesajınızın sonunda belirtin. Susmayalım!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Modern dilenciler...
    O yardım paraların nereye gittiğini bilseniz...

Misafir Üye

buyuklere soylenen yuhları anlıyom da. çocuklar napsın.onlar adına dilencilik yapan buyuklerde ailelerde suç bence.
    keşke istismar edenlerle gerçekten çaresi tukenenleri ayırt etme şansımız olsaydı..

Misafir Üye

Hükümet görevini yapsında millet dilenmesin

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

:shock: Ben susadım yaaa!

Üye
    cemal Avatarı

Son Giriş
    20.02-2006
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ops: bencede yuh hemde avazım çıktıgı kadar gelinde bu memlekette engelli sorununu düzeltin sen ugraş verver dur eşitlik diye adamlar 1992 yılından bu yana aynı sömürü neyse canım sıkıldı keseyim en iyisi saygılarımla.

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buna yuh denmez küfredilirde neyse terbiye gereği ama ben yinede buradan küfrettim.Zaten bizim önümüzdeki engelde bunlar önümüzü tıkayanlarda bunlar.Ben derimki bizim ismimizi kullanan bu kişilere dava açalım isim hakkımızı isteyelim adımızı kullanarak dilencilik yapmalarına izin vermeyelim.Bu bizim en doğal hakkımız bizi temsil edemeyenler adımızıda kullanamazlar.Buna izin vermeyelim.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

İğğrennç.
    kelime bulamıyorum yazmak için :x

Üye
    CinCin Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Kemal Demirel'i ve doğal olarak Engellilerle Dayanışma Derneğini 89 dan beri tanırım. O yıllarda yapacağı bir gecenin organizasyonunda görev almıştım. Geceyi kurtaran sanatçıyı ben getirmiştim. O günden sonra Kemal bey onunla çalışmam için bir çok defalar haber gönderdi. O geceden bir süre sonra seçim hazırlıklarının yapılmaya başlandığı dönemde dernek üyalerinden biri benden habersiz Kemal beyin beni haberim olmadan bir partiye üye yapmak girişiminde bulunduğunu öğrendim. Partiyi arayıp durumu öğrendim ve işlemi iptal ettirdim. Bu olaydan sonra derneği ve Kemal Demirel i araştırmaya başladım. Gördüklerim ve duyduklarım hoşuma gitmediği için faaliyetlerime son verdim.
    Kemal Demirel İn hayat felsefesi sakatı ve sakatlığı kullanmak üzerinedir.
    Önemli olan bu derneğin kuruluşundan önce tüm yetkili birimlerin Kemal Demirel in bu meziyetinden haberdar olmalarına karşın nasıl yetki belgesi verildiği ve üstüne üstlük kamuya yaralılık ünvanını almış olmasıdır. Federasyon ve konfederasyonun buna nasıl izin verdiğidir önemli olan.

Üye
    cemal Avatarı

Son Giriş
    20.02-2006
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

:lol: sevgili dost federesyon ve konfederesyonun hukuken hiç bir yaptırımı yok dernekler üzerinde kamuya yararlılık içişleri bakanlıgı tarafından veriliyor kaldıki kemal beyin bu yaptıgı yanlışları dile getiren bir çok dernek başkanı mevcut ve halen mahkemelik bu arada bu dernek başkanına hakarettten tsd genel başkanı para cezasına captırıldı bu bir sistem sorunu saygılarımla.

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

engel1 - [Eleştiri] DİLENCİLER! Yuh olsun sizin sakatlığınıza!..

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Peki bu şahıslar kimden izin alıyorlar, guya bizleri temsil ediyorlar bizden habersiz bunu yapma hakkını nasıl kendilerinde buluyorlar...
    Toplum bizi dilenci görüp elimize para sıkıştırıyorsa bunların payı çok çok büyük Ayıp diyorum.....
    AYIP
    :evil:

Üye
    CinCin Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cemal arkadaşım federasyon ve konfederasyonun içişleri bakanlığını resmen uyarma,ikaz etme sorumluluğunun olduğunu düşünüyorum yaptırımı olmasada....

Üye
    cemal Avatarı

Son Giriş
    20.02-2006
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ops: sevgili arkadaşlar, bu derneğe özel bir bilgi olarak söylemiyorum, ama, genelde her şey kılıfına uygun yapılır.
    anayasal hak olarak yedi kişi bir araya gelir bir dernek kurar yardım toplama izni alır valilikten. bulundugu ilde hertürlü yardımı toplar türkiye geneli içinse içişleri bakanlıgından yardım toplama izni alır. sonrası o insanların insafına kalmış ben daha önceki yazımda mahkemelık oldugunu anlattım. isterseniz gidin denetleyin hiç birşey bulamazsınız
    tek yol, engellileri bilinçlendirmek, toplumu dugru bilgilendirmek saygılarımla.

Üye
    CinCin Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Haklısın arkadaşım burası Türkiye herşeyin bir kılıfı bulunuyor

Sayfa 1 / 9 12345 ... SonSon