Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon
Toplam 133 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    doganyildiz Avatarı

Son Giriş
    19.01-2006
    Saat
    23:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    anlmak zor engelli mi özürlü mü? işte en açık örnekli tablo bu nasıl bir çalışma bunlardır özürlü olanlar , beyinden özürlüler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Berdevam!..
    Hala tekerlekli sandlyeye ihtiyacı olan zavallı engelliiler demagojisi yapılıyor!.. Vallahi yok, billahi yok! Bana Türkiye'de tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olup da bulamayan insanların olduğunu kimse iddia etmesin. Varsa bu iddiada bulunan, bana ihtiyaç sahibinin irtibat bilgilerini versin, en kısa sürede sandalyeyei evine teslim ettireyim!
    Yahu Türkiye Sakatlar Derneği, elindeki tekerlekli sandalyelerini verecek sakat bulamıyor! Ve sırf depolama külfetinden kurtulmak için yüzlerce (belki de binlerce) sandalyeyi Valiliklere vs. bağışlıyor!
    Yasa için, ayrımcılıkla mücadele için, sosyal haklar için, hükümetlerin yanlış adımlarını protesto için tek bir adım atma, eylem yapma, sonra dön 1tekerlekli sandalye..."!

Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği'nin sürekli piyasaya çıkardığı mesajlardan biri daha dün geldi:

SEVGİLİ GÖNÜL DOSTLARIMIZDAN RİCAMIZ
    Ülkemizde her geçen gün daralan ekonomi ve mevsim gereği yardımların tamamen durması nedeniyle ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımları yapamaz hale geldik. Özelliklle havaların güzel olması nedeniyle dışarı çıkmak isteyen engellilerin tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldik. Bu bizler için çok üzücü. Sevgili gönül dostlarımızın imkanları doğrultusunda, yardımın azı çoğu aranmadan yardımcı olmalarını ve engelli kardeşlerimize bu güzel mevsimi yaşamaları için özgürlükleri yönünde tekerlekli sandalye armağan etmelerini önemle rica ediyoruz.

Saygılarımla.

Kemal DEMİREL
    Genel Başkan

yen3bp - [Eleştiri] DİLENCİLER! Yuh olsun sizin sakatlığınıza!..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

OTURANBOĞA gerçekten bu tür kurumların ciddiyetsizliğinden eminmisin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gulsen
    Arkadaşlar türkiye de birçok dernek böyle çalışıyor. Sosyal faaliyet adına yapıcı çalışma adına derneklerin yapabildiği çok fazla şey yok yazıkki. Devlet bu tip sivil örgütlre ekonomik anlamda sağlıklı bir destek vermiyor.Geçim kaynakları çoğunlukla rutin aidatlar ve bağışlar. ayrıca yapabildikleri etkinliklerden kazanabildikleri. Bu dilenmeleri ve dilendirmeleri için bahane değil tabi. Bu toplum olarak gelişmişliğimizin ölçütü bence. Bir de o dernek yöneticisi bir kamu kurumunda çalışıyorsa yada belediye işçisi ise hiçbir olmsuzluğa sosyal boyutta tepki veremiyor ve hiçbir şey değiştiremiyor. Çünkü tepkilerinin işine mal olacağını düşünüyor.
    Böylesi onlarca acı veren olumsuzluk sıralamak mümkün.
    Görebilen, korkmadan konuşan, tepki veren insanlar çoğalmadıkça bu durumun değişeceğine inanmıyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Ritsos Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    Antalya Kaş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkdaşlar tepkiniz yerden göğe kadar haklı bu duygu sömürüsünden başka bir şey değil sizin de dediğniz gibi kabul edilemez oturan boğa eline yüreğine sağlık.bu durm hakkında ne yaptınız bilmiyorum ama önerilen şu fikir çok iyi evet ilan verme işi çok önemli oldu mu bu ilan verme işi olduysa nasıl bir tepki aldınız merak ediyorum eğer olmadıysa onlar dilenciliğe devam ediyorlar hala bir şeylr yapılabilir ,tekrar teşekkür derim oturan boğa sağol.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

İlan vermedik sevgili Ritsos. Tepkimizi burada dile getirmeye devam ediyoruz.
    Bu mesaj bu site varolduğu sürece burada duracak. Yani binlerce kişi tarafından okunmaya devam edecek...

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

oturanboğa ben herzaman şunu düşündüm derneğiniz ve kulubünüzle ilgili;buradaki yani sitedeki arkadaşların bir çoğu iyi durumda olduğu kanatindeyim.bunu daha öncede belirttim.peki derneğin size ulaşamayan gerçekten fakir cahil ve çaresiz kesimleriyle ilgili çalışmalarınız varmı.ve bizler bu çalışmalara nasıl destek olabiliriz bu konuda aydınlatıcı bilgi verirsen sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Biz dernek ya da kulüp değil, internet üzerinde kurulan bir platformuz.

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

oturanboğa biraz önce üye listesine baktımda 3000 e yakın üye var buda baya bi güç demektir.belirttiğim konularda bu güç nasıl kullanılabilir.gerçi izliyorum gerekli yerlerle ilgili mail adresleri falan verip bizleri aydınlatıyosun ama bu olayı internetten gerçeğe birazda olsa taşımamızın bir yolu yokmu.sende bilirsinki bir iyi hareket bin iyi düşünceden daha iyidir.kendi aramızda düzenlenen ben hiç katılmadım daha ama toplantılarda gidilen o böldede üç beş kişi sevindirilemezmi yerel yönetimlerden listeleri alınarak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Teorik olarak olabilir. Ama pratik anlamda adımızın hırsız/adam kayırmacı...'ya çıkması 1 ayı bulmaz
    Çok zor bu işler, çok...

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

anlıyorum;ozaman buradan tüm arkadaşlara sesleneyim herkes kendi çapında çevresinde bulunan cahil,çaresiz,engellilere yardımcı olsunlar.çünki buradaki tüm arkadaşların tahsil düzeylerinin yerinde olduğunu sanıyorum.en azından maddi olmasa bile onların haklarını isteyebilecekleri bir dilekçeyi yazabilirler gerekli makamlara diye düşünüyorum.belki biçoğu bunu yapıyodurda bilmiyorum ama işallah yapıyolardır. :idea:

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bir süre önce bu bahsi geçen dernekten bir bayan bana mesaj yazmış ve "zeytin dalı" uzatmıştı. Bunun üzerine kendisine, "ne değişti?" mealinde bir cevap yazmıştım. Ses çıkmamıştı!..
    Bugünlerde yine sağda solda faksları ve e-posta mesajları dolaşıyor bu derneğin. Görüyorum ki, hiçbişey değişmemiş! Yine duygu sömürüsü yüklü ve sakat insanları yerin dibine sokan mesajlarla para peşinde koşmaya devam ediyorlar. Sakatların onuru ve yaşam kalitesi için mücadele etmesi gereken bir dernek, sakatları kullanarak, onları yerin dibine sokarak rant peşinde koşuyor. Yazık!
    BU VE BENZERİ DERNEKLER BENİ TEMSİL ETMİYOR. BİLİNE!
    Not: Bu görüşlerim basında yer alabilir.

BEDD'nin piyasada gezen yeni mesajı!"
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BEDD
    Ülkemizde her gecen gün daralan eknomi ve mevsim geregi yardimlarin tamamen durmasi nedeni ile ihtiyac sahiplerine gerekli yardimlari yapamaz hale geldik
    Özellikle havalarin güzel olmasi nedeniyle disari cikmak isteyen engellilerintekerlekli sandalye ihtiyaclarini karsilayamaz hale geldik.
    sevgili gonul dostlarimizin imkanlari dogrultusunda yardimin azi cogu aranmadan yardimci olmalarini ve engelli kardesleirtmize bu guzel mevsimi yasamalari icin ozgurlukleri yonunde tekerlekli sandalye armagan etmelerini rica ediyoruz.
    Saygılarımla
    Kemal Demirel
    Genel Başkan
    Not: Buraya yazılan görüşlerinizin basında yer almasını sağlayacağım. Eğer görüşlerinizin basında yer almasını istiyorsanız, lütfen bunu mesajınızın sonunda belirtin. Susmayalım!

Üye
    naska Avatarı

Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Petrol Kentli..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne diyeyim arkadaşlar...sadece biraz daha dikkatli olmak lazım..kınıyorum bu tür dernekleri...

Üye
    ahmetyildiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bulent Gelin Derneklere, Federasyonlara, Konfederasyonlara, dernek uyelerine bir göz atalım.

Bir kişi veya bir grup neden dernek kurar?
    A-Gercekten toplumsal bir soruna cozum geliştirmek için yola çıkan insan modeli genelde kultur duzeyi yuksek kamil insan olma yolunda mesafe kat etmis ve artik maddiyatı bir kenara atmis Toplumsal fark yaratma varolan durumu değiştirme geliştirme istegi olan kişi. (Genelde varlıklıdırlar ve çevreleri geniştir.)
    B-Bazıları ise toplum moplum hikayedir bir basamak olarak kullanayim maddi/manevi(adam bağlama) bir beklenti güdüsü ile bir oluşuma gider...

Federasyon ve Konfederasyonlar ne yapar?
    A-Yapmaları gerekenler:
    Benzer dernekler arasında eşgüdümü saglama bilgi alışverişi ve yerel projelerin Tüm illlere yayılmasını saglama baskıcı degil ama yönlendirisi sıkı kuralları olan bir nevi koordinasyon.
    B-Mevcut Durum:
    Genelde Başkan padişah gibidir öyleki gastelerde 20-30 40 yıl başkan olanları görmeniz mümkündür. ilk geldiklerinde azımlıdırler lakin 6 aya kalmaz kendilerini suyun akışına birakırlar yaşları da 50-60 olduğundan bir nevi prestij argumanı olarak kalır. Peki ne yaparlar genelde 2-3 ayda bir bilinen bir konuda 1-2 gasteye carpici aciklamalar yapma dürtüsü bu kişilerde sık rastlanan bir vakadır. Bunun tıbbı açıklaması sanırım bak ben burdayım ölmedim bir şeyler için uğraşıyorum unutma beni yani unutmabenimania (bakınız not 45)

Gelelim Dernek Üyeleri:
    Burda sınıflandırmaya gitmek biraz zor yarıdan fazlası işleri düştüğünde bir derneğe kaydolurlar çözüm bulununca bir daha ortalarda gözükmezler.

Kalanın yuzde 20 si yani bütünün ~%10 u Gerçekten başlarda iyi niyetle derneğe kaydolurlar ilk 1 ay derneği tanımakla geçer ancak gördükleri içine sinmese de israrlı olur içinden değişim bir yerden başlamalıdır der kendi kendine lakin dernekte ki yalakalıklara dayanamaz umudunu keser...Ancak belli bir kesim deli doludur israrla olayların yolsuzlukların üstüne gider dernekten atılır...Ancak bu deli doluların ufak bir kesimi olayın demokratik yöntemlerle çözüm bulunamıyacagını düşünerek olayı cebre döker...(benim en sevdiğim ve en samimi bulduğum kesim...)

Bütünün yüzde 20 kadarlık bir kesiminin dernekte aradığı şey baştan fark yaratma değil bir ortam kurma yani tanışma ve kaynaşma ortamı kurma...Aslında burda da yadırganacak bir durum yok derneklerin 2. ana amaçıdır bu...

Son yuzde 20 lik dilimde bir olaydan etkilenen yani anlık kararlarla dernege yolu düşenler tabi anlık kararlar bir süre sonra sıcaklığını kaybeder takriben 2. haftadan dernekte bir daha görülmezler.

Bu analızlerden sonra Dernekler(=fark yaratacak gönüllü örgütler) nasıl ayakta kalmalı? Tek cevap var Onurlu, prensipleri olan, kısa vadeli çıkarlar uğruna bunları ters yüz etmeyen erdemli kişileri başa geçiren ağzı laf yapan değil iş yapan demogoji değil emin adımlar ile yavaşta olsa bir sorunu çözme azım ve karalılığına sahip insanların görev aldıkları yerler olmalı.

En büyük hastalık(derneklerde) ben yönetimde yoksam benim çabamda yoıktur o kadar işte. Bu gibi insanların sayısı o kadar fazla ki şaşıracaksınız....

Modern Dernekler yani STK'lar:
    Modern olan her şey doğrudur yanılgısı ile günümüz modasi. Dernek gelirlerinin %40-50 Yöneticilerin maaşlarına gitmesi. Bu da modern versiyonu. EE hani gönüllüydü hani fark yaratacaktık??

Şimdi gelelim Engelli Derneklerine:
    Engelli derneklerinde tablo içler acısı bırak derneği federasyonda bile durum içler acısı. Bir nevi Tiyatro oynanmakta. Ama gösteri hep aynı 2 aydı bir bir gazete mülakatı bir iki çıkış hepsi o...Sorunlar belli standartlar belli uygulama sıfır...

Bülent haklı ancak unutulmaması gereken bir husus var biz engellilerin elit kesimiyiz yani bizim sorunlarımız ile fakir işsiz engellinin konumu farklı bizim için kaldırım boyu asansör genişliği önemli ilen onların derdi yemek yaşamını sürdürmek...Kısaca olay çok da basit değil.

Sadece bize özgü bir şey de değil ama bizde daha fazla olduğu da gercek..

Esas sorun duygu sömürüsü ile para toplayanlar yüzünde toplumda artık bir görmezden gelme refleksi oluştu...Değiştir şu kanalı öyle ya 1-2-3- 99

Adı geçen dernek hakkında benim vardığım yargı şudur:
    Bir aile şirkeeeti olarak medikal bir firmada kurmuş al gülüm ver gülüm ama nereye kadar...

Tanrı bizi sınırsız Yozlaşmadan-Dejenerasyondan korusun...

Üye
    msg Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aşağıdaki yazımı yeni bir başlıkla yazmıştım fakat buna benzer bir konu zaten varmış ( Tşk. Oturanboğa), burayı atlamışız herhalde.
    Bende aynen buraya taşıdım.
    Belki konu tartışılmış geç kaldım, yazımda gereksiz kaldı ama herkes fikrini söylemiş işte bahsi geçen derneğin son icraatı diyeyim...
    .....

Bugün aşağıdaki gibi bir mail işyerimdeki mail adresime geldi (Daha doğrusu işyerimizden ayrılan bir arkadaşın id'sine gelmiş fakat olmadığı için bizlere yönlenmiş).

Sizce böyle talepler doğru mudur?
    Ben bir derneğin yardım istemesinde sakınca görmüyorum zaten birçoğunun kurulum amacını oluşturan öğelerden biridir. Fakat yardım isteme şekli konusunda (acındırma, yoksulluk edebiyatı, ...v.s.) sorun var diye düşünüyorum.
    Yardım toplarken yapılanları anlatmak, imkan verilen engellilerin neler yapabildiğini neler başarabildiğini, normal bir insandan farkı olmadığını ama engelinin getirdiği bazı sorunlar olduğunu anlatmanın, ortaya konulmasının bence daha doğru olduğu kanatindeyim.
    Şahsen ben dernek olayına pek sıcak bakmıyorum (Derneklerde karşılaştığım bazı durumlar beni soğuttu).

Bu söylediklerim benim 1-2 dernekte gördüğüm olaylar karşısında edindiğim düşüncedir.

(İçerik 2 defa yazılmış, mail'i geldiği içerikle aynen kopyaladım)

"beddturk@superonline.com" <beddturk@superonline.com>
    16.08.2005 15:02
    Subject : Bu e-mail cok onemli..

YILBAŞINDA UFAK BİR YARDIMLA BİR ENGELLİNİN HAYATIDA FARK YARATABİLİRSİNİZ …

Hiçbirimiz engelli olmayı planlamadık. Kimimiz kısıtlarla doğduk. Bir kısmımız ise sabah kahvaltı yaptıktan sonra okula gidiyorduk. Tıpkı sizin çocukluğunuzdaki gibi. Ani bir trafik kazasıyla eve engelli döndüğümüzde hala şok içindeydik.

Şimdi desteğe ihtiyacımız var. Örneğin;
    Metin 11 yaşında. İlkokuldan yeni mezun olmuştu. Başarılarla dolu karnesiyle sevinç içinde eve dönerken, aniden önüne fırlayan kamyonun altında buldu kendini. Şu an belden aşağısı tutmuyor. Bir dizi ameliyat olması gerekiyor. Sağlığına kavuşarak okuluna dönmesi onun için zor değil, ama kaderde yoksullukta vardı.
    Elif 8 yaşında. Doğuştan felçli. Öğretmeni sınıfının en zekisi olduğunu fark etti. Ancak aile onu okutacak güce sahip değil. Kaderi pencere kenarı dört duvarlar arası olmamalı.
    Elif, Metin ve benzeri 8 milyon engelliyi göremiyorsunuz. Çünkü çoğu sokağa bile çıkamıyorlar.

Bir çoğunun engelini ortadan kaldıramazsınız.
    Ancak hayatlarında fark yaratabilirsiniz.
    Sadece 50 milyon ile…………..burs, gıda, kömür, hasta bezi yardımı,
    100 milyon ile...............tedavi, ilaç, cihaz, protez yardımı,
    175 milyon ile................tekerlekli sandalye, ameliyatlara katkı.

Pek tabii ki daha fazlası çok daha fazla engellinin acısını azaltacaktır.
    Dilerseniz bu mektubu okuyup, üzülüp, bir kenara koyup unutabilirsiniz.
    Tıpkı pek çok insanın yaptığı gibi.
    Ya da fark yaratabilirsiniz.

Hesap numaralarımız aşağıda:
    Banka adı Şube Kodu Hesap No
    İş Bankası Cevizli şb. 1096 398444
    Akbank Cevizli şb. 216 4810-8
    Ziraat Bankası Cevizli şb. 0851 285363

Eğer acımızı azaltmaya karar verdiyseniz lütfen beklemeyin. Unutmayın: Bizim bugün yardımınızı bekleyen ve yürekten sevinecek arkadaşlarımız var.

Şimdiden çok teşekkür ederiz.
    Kemal DEMİREL
    Genel Başkan
    Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Tel: (0216) 370 81 66 (pbx)
    Faks0216) 441 08 34
    e-mail: bedd@bedd.org.tr
    www.bedd.org.tr

Not: Bu mektubu tanıdıklarınıza e-mail göndererek, iş yerinizdeki panolara, yemekhane girişlerine asarak bizlere yardımcı olursanız ayrıca seviniriz.

Değerli Yardımseverimiz,
    Katkılarınızla çok sevineceğiz. Ancak biz sizleri tanımak istiyoruz. Aşağıdaki formu doldurup, bize iletirseniz, siz dostlarımızı yakından tanıma fırsatını yakalamış oluruz.
    Ziyaret etmek isterseniz kapımız açık, çayımız sıcaktır.

Ad Soyad
    Tarih
    Yardım miktarı
    İl
    e-mail:
    Tel:
    Adres:
    Meslek
    Çocuğunuz var mı?
    Doğum tarihi
    İleride tekrar yardım etmek ister misiniz?

Teşekkür ederiz.

İletişim:
    Tel: (0216) 370 81 66
    Faks0216) 441 08 34
    e-mail: bedd@bedd.org.tr
    www.bedd.org.tr

Not: Derneğimizin faaliyetlerini, katkılarınızı bekleyen ihtiyaç sahiplerinin
    listesini web sitemizden takip edebilirsiniz. www.bedd.org.tr

Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon