Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 133 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aki Avatarı

Son Giriş
    05.10-2011
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bilsemki o aptal mesajdan gelen paradan bir çocuk tekerlekli sandalyeden kurtulup yürüyebilecek. Ben tanıdığım kişilere forward ederdim. Herkezin beni yanlış bulması umurumda bile olmaz. Yeterki tek bir kişiyi kurtarabileyim.

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Yardıma muhtaç
    Uğursuz ve günahkar
    Çok yetenekli
    Alay objesi
    Kendine acıyan
    Toplum yaşamına katılımda yetersiz
    Şiddet objesi
    Konuyu destekleyici veya biblo
    Normal bir kişi

hiç biri!! ben tırtılım. ben hayvanım.
    bu kadar uyuz seçenekleri nerden toplamışlar ?

Üye
    Mavisim Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu seçenek bozuntusu şeylerin içinde bir tane aklı başında kelime yok.RTÜK ten böyle bi anket beklenir ancak.. :evil:

Üye
    Mavisim Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bir dernek oluşumu içindeydim bir zamanlar..Öyle dolaplar dönüyordu kii..Önce herşey çok masumca lanse ediliyor.Siz anlayana dek iş işten geçiyor.
    ÖZÜ:Yardım bilinçli olursa yerine ulaşabilir.Yardım & bağış ya da destek ne olursa olsun yapılan kişi veya kurumu bilmek tanımak zorundayız.Aksi takdirde herşey boş..

Üye
    archimuge Avatarı

Son Giriş
    27.07-2011
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    eskısehır/kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derneklere oldum olası karsı oldum..sebebı de budur.amacının dısına cıkan eylemler olabılıyor ve sız de uyesıysenız bunu desteklıyor havasında oluyorsunuz..

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben aslında hala turkiyede tekerlekli sandalyeyle tek başımıza gezebileceğimiz yolların olmamamasına karşın bu konuda birşeyler yapmayıp, sandalye parası toplayanlara acayip kıl oluyorum. Bunlar işin kolayına kaçıyorlar hem de dilencilik yaparak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Arkadaşlar lütfen herkes konu hakkındaki görüşünü yazsın.
    Bu konularda görüş yazmayanlar, yarın birgün engellilerle alakalı olmayan bir konuda yazmış oldukları mesajlarını sildiğim zaman, dikelmesinler!
    ZART konusunda onlarca mesaj ve binlerce gösterim olurken, bu denli önemli bir konuda sessiz kalınmasını hazmedemiyorum.
    Ne olur silkelenin..!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda daha öncede dediğim gibi dava açmalı isim hakkımızı istemeli diyorum.Evet derneklerin ayakta kalması kolay değil ancak bu ayakta kalmak için izlenecek bir yol değil bu tamamen bir dilencilik.Biz bumuyuz hayır değil.Ki eğer dernek için para toplanmak isteniyorsa bunun çok değişik yolları vardır.Proje üretsinler.Kalıcı yatırımlar için belediyelerden destek istesinler.Örneğin bir otopark,bir cafeterya ve daha birçok şey.Hem derneğe bir gelir sağlarlar hemde bir kaç üyeye iş olanağı sağlarlar.Oysa onlar engellinin toplum içerisindeki izlemini destekleyeci bir olaya giriyor dilencilik yapıyorlar.Oysaki biz bunu haketmiyoruz.Eğerki bizlerde bir güçsek bu konuda kesin tavrımızı koymalıyız.Ben aynı şeyi tekrarlıyorum.Eğer bizim ismimizi kullanarak bunu yapıyorlar ise isimimizi geri isteyelim yasal olarakta böyle bir hakkımız var.Onlara dava açabilir bu ismi geri isteyebiliriz.Zaten buda gerekeni anlatır onlara ve onlardan sonra geleceklere.Vede biran önce tavrımızı belirlemeliyiz.Burada yazmak konuşmak tartışmak bu ve bu tür engelli adını kullanan kişileri durdurmuyor onları durdurmanın yolu yaptırımlardan geçer.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye' de 8-10 milyon civarında engelli var. Yüzlerce de engelli yardım dernekleri var. Biz engellilerin hepsinin yardıma muhtaç olduğunu düşünmüyorum (maddi). Peki bu kadar hamiyetli iyi niyetli dernekler varda neden hala engelliler yardıma muhtaç durumdalar. Derneklerin bir kısmı siyasi nedenlerle kurulmuş veya siyaset yapmaya çalışıyor yada geri kalan büyük bir kısmı "engelli" adını sömürerek geçiniyor.
    Arkadaşlar bu ülkede özürlüler idareesi var, ne iş yapıyor ? sadece kimlik kartı veriyor. Bu idare hiçbir şey yapamıyorsa ülkede çığ gibi çoğalan engelli yardım deneklerine bir el atsın. Önüne gelen dernek kuruyor.
    Yardım toplamanın bu ülkede çok basit olduğunu sayın başarının yazdıklarından öğrendim. Düşünün o bile vilayetten kendi başına yardım toplama izni alabilmiş. Ya cin fikirliler bu izni almakla kalmazlar çok iyide sömürürler.
    Ordu bile bütün vakıflarını birtek çatı altında topladı. Kollar çoğaldıkça kontrol güçleşir ve istismar başlar.
    Ben engelliler adı altında yardım derneği kurulmasına karşıyım.Engelliye yapılacak en iyi yardımın, geçimini sağlayabileceğiı bir işsahibi yapmaktan geçiyor. Devlet veya yardım derneği hiç farketmez. Tabi ki böyle bir davranış prim yapmadığı için en kolay yol yardım toplamak.
    Bu gün engelilerin imajının çok düşük olmasının başlıca nedenlerinden biri de geçmişte böyle oluşumlarda kullanılmış bizzat engellilerdir.
    Bu durumu değiştirebilirmiyiz? çok uğraşmamız gerekecek. Hayatta enzor sağlanan şey itibardır. İtibarımızı geri alabiliriz. Çok mücadele edeceğiz ama geri alacağız. En azından benim için son nefesimi verene kadar bu mücadele devam edecek.

Üye
    cemal Avatarı

Son Giriş
    20.02-2006
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ops: bende bir çok arkadaşın söyledigine katılıyorum hatta daha önce derneklerle ilgili eliştiri yaptım diye beni isbata davet etmişti arkadaşlar.ben dernekler olmalı diyorum ama sadaka toplayan degil engellinin hakkını savunan insanalara engellilerle ilgili dogru bilgi veren adam gibi sivil toplum örgütlerine hepimizin ihtiyacı var aynı amaç dogrultusunda çalıştıkları sürece bence fazla olması faydalı.gelelim yuhladıgımız bu günki kurumlara şunu unutmayın bu kurumlar bir ihtiyaçdan dogmuştur.sosyal devletin olmadıgı engelliler kendi kaderlerine terk edildiginden bu boşlugu birileri doldurmuştur gerçek sosyal devlet engellinin bütün itiyaçlarını karşılıyana kadar bu suistimaller devam edecektir hem gengelliler engelini kullanarak insanları sömürecek hemde beyinengelliler hepimizin adını kırletmeye devam edecek temennnim bir an önce silkelenip adam gibi eşit yaşam hakkımızı elde ederiz ve bu sorunlar azalır saygılarımla.

Üye
    cemal Avatarı

Son Giriş
    20.02-2006
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ops:dilenciligin dernegi devleti olmaz dilencilik yüz karası bislik birşeydir engelliyi acındırarak yapılan herşey dilencilige girer sömürüye girer bunu asla kabul edemeyiz sandalye veya başka bir şeye ihtiyacı olan arkadaşımız varsa hukuk devletinde yaşıyoruz mücadele eder ve alır. eger o edemiyorsa onu acındırarak para toplayacagımıza bizler yasal yollardan alır veririz bunu yapmak hem daha kolay hem daha onurlu engellliler onurlarıyla yaşayan insanlardır her türlü bedavacılıga ve onursuzluga hayır demeliyiz.örnek onurlu kardeşim bayar onu alkışlıyorum onun verdigi mücadeleyi herkes verebilir. sevgi ve saygılarımla.

Üye
    gezginkral Avatarı

Son Giriş
    07.05-2010
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sakatlığa sığınmadı

Adana'nın Ceyhan ilçesinde yaşayan 4 çocuk babası ve bir ayağı sakat olan Mehmet Tatar, dilencilik yapanların aksine çalışmaktan keyif aldığını söylüyor. Çakmak tamirciliği yaparak para kazanan Mehmet Tatar, koltuk değnekleri yardımıyla yürüdüğü için işe gidip gelmekte zorlanmasına rağmen günde 5 milyon TL kazanıyor. Tatar, özürlü insanların dilencilik yapıp duygu sömürüsü yapmasını anlamadığını kaydederek, 'Ben de özürlüyom ama dilencilik yapmıyorum. Kimseye el avuç açmıyorum. Evimin geçimini çalışarak sağlıyorum' dedi.

Muzaffer BAKIR
    http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/.../inciprn3.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ersin sever
    Bir şekilde bunlara bir müdehale'de bulunamazmıyız??? cok fena kızdım ... :twisted:
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sarpmurat Avatarı

Son Giriş
    03.08-2005
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha once de bu fotografi paylasmistim sizlerle ama bir kere daha paylasmak istiyorum. bakin bir de bunlar var...

www.fotosan.net/bumuyani.jpg

Üye
    cemal Avatarı

Son Giriş
    20.02-2006
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet sevgili dost bu fotograf istanbulun önemli merkezlerinde mevcut daha kötüsü bu kişiler bu işi enfazla okullarda yapıyorlar bunlarda moderin dilenci ne diyelim alllah sonumuzu hayreylesin saygılarımla

Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon