Sayfa 7 / 18 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 261 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Karınca Avatarı

Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Zaten yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için o iğneyi yapardım. Tabi burada iğne yapmak kelimesini mecazi. Kalkıp da sağlam doğsa bile niye engelli yapayım? Bu tamamen kader meselesi. Benim söylememle olacak bir şey değil. Ayrıca engel sevmek ile akrabanı engelli yap düşünceleri birbirinden çok bağımsız. Bakın bunu biraz daha açıklamaya çalışayım. Engelli, engelli diyoruz çünkü hayata en güçlü bakan grup onlar oluyor. Bizim cüce bir ablamız vardı adı Zülişdi. Nur gibi insandı. Kendisine bir sanatçı ablamız onun için konser verip gelen gelirle de boyunu uzatma ameliyatı yaptırmayı teklif etti. Cüce ablamız dediği cevaba bakın. "Ben bu zevki satamam ki?" Her şey bu idraki sağlamayla alakalı. Hayatından memnun olmayı, kendi kusurunu Allah'ında bir hediye gibi görüp onu zevk edinmekle alakalı. Yeter ki hayatında memnun olsun, zevk alsın, sevsin. Normal yada anormal doğması önemli değil. Normal insan içinde geçerli bu sadece engelliler buna daha yakın.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

vallahi sizi tebrik ediyorum, sadece sizi değil, psikoloğunuzu da tebrik ediyorum.

Üye
    Karınca Avatarı

Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yelpaze;

Estağfurullah. Sadece düşüncelerimi açıklıyorum kimseye bir şeyler öğretme gayesinde değilim. Çünkü çoğunuz benden büyüksünüz, daha çok yaşamış ve tecrübe etmiş insanlarsınız size bir şeyler öğretmek benim edepsizliğim olur Affola.

Psikoloğum hiç olmadı ama takip ettiğim güzel bir öğretmen var. Her şeyimi o güzel insandaki tecelliye borçluyum. Onun sayesinde hayattan zevk aldım, engelimi sevdim.

Üye
    _DELAL_ Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Offf ya isteyen sevsin isteyen kabullensin önemli olan hayata pozitif bakabilmek dimi.yaşadıklarımızdan zevk almak dimi.engeli olmayan insanlardada hayatı ve kendini sevmemek yokmu.bunun engelle degil bakışla ilgili olduğunu düşünüyorum birazda.

Üye
    aLaimisema Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

İlk önce sizi ikna etme çabasında değilim. Bunu bilin. Sevmek ve kabullenmek iki ayrı dünya. Arasında farkı anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır. Hayır, size saf demiyorum. Ben diyorum ki, "aman olmazsa olmasın ben mutluyum diyorum.acılarımı takmıyorum " da kabullenmenin bir başka deyişidir ama sevmek değildir.

Velhasıl kelam ben engelli olmayı pek tabi sevmiyorum. Engelime dair yüzümdeki tebessümün tek nedeni; Bu dünyadaki sıkıntıların mükafatını ahirette alacağımı biliyor olmak. Tabi bunun için sadece engelli olmak da yetmiyor

Bu demek ( engeli sevmemek ) değil ki, hayatı sevmiyorum. Hayatı seviyorum, kendimi geliştirmeyi her daim seviyorum. Her fırsatta elimden gelenin daha iyisini yapmaya çalışırım. Başarılı olmayı severim. Hayattan zevk alarak yaşamayı severim. Okumayı severim. Çalışmayı severim. Gezmeyi severim. Severim de severim.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

normal insanlar, ben kendimi seviyorum demezki. eğer derse bu ''davranış bozukluğu'' diye adlandırılır.

kendini, özelliklerini, seven kişi ''narşist'' olarak adlandırılır. )

psikolojide bunun karşılığı. davranış bozukluğudur.

Üye
    firar38 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2013
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimse engelini sevmez arkadaşın dediğine katılıyorum ama onla yaşamayı öğrenir... hayata pozitif bakmakta bir yere kadar götürür insanı ben biraz karamsarım galiba...

Üye
    _DELAL_ Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Pehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ona bakarsan psikiyatristlere göre herşey bişi bozukluğu

Pehhhhhhhhhhhhhh

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

sayın yelpaze
    bizim gibilere bi davranış bozukluğu demediğiniz kalmıştı. teşekkür ederim onu da dediniz

sayın firar38; kimse diye bişey demeyin artık ya yok sayılıyoruz resmen iyice abartmaya başladınız artık yetsin

sayın karınca yarın akşam 22:00 da misafir gelme gitme olmazsa gelicem İnşallah

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

sayın arkadaşım, sizi eleştirmeye, ne hakkım, nede, haddim var. üzdüysem özür dilerim.

lakin, narşist deyimi bana ait bir kelime değil. tıp dilinde kullanılıyor.

buna katılırmıyım diye sorarsan. asla katılmıyorum.

kendini beğenmeyen insan, yaşayamaz.

Üye
    hatice-07 Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    12

yelpaze;

kendini sevmeyen insan ister engelli olsun ister engelsiz hiçbirzaman hayatta başarılı ve mutlu olamaz tabi bu benim düşüncem herkesin düşüncesi farklı engeli sevmek değilde kabullenmek durumunda kalıyoruz desek çok daha uygun olur diye düşünüyorum örnek evlilik gibi aşık olarak evlenirsin belirli bir süre sonra aşk biter ama sevgi herzaman vardır bırakamassın eşini engelde öyle isteyerek engelli olmadık hiçbirimiz bize sorulmadı başına geldiği için kabullenmek durumunda kalıyosun onun adıda sevgi oluyo

Üye
    _suna_ Avatarı

Gerçek Adı
    bülbül
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Samsun:)
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    5

Bende diyorum ki engelini sevenler genelde sosyal hayatı bitmiş olanlardır...( diyen bilgili arkadaşım. bak sana engelini seven birinin nasıl sosyal hayatı olurmuş anlatayım. ben ege üniversitesi konservatuarnın en iyi bölümünden mezun bir müzik öğretmeniyim. iş dışında yaptıklarımdan bahsedeyim sana. haftada iki gün koroya gider emeklisi, doktoru sanatçıs, avukatı hemşiresi...vs insanlarla zaman geçiririm: haftada iki gün fotoğrafçılık kursuna gider engelli arkadaşlarımla zaman geçiririm: eşimle engelli plajına gider oradaki engellilerle tanışıp zaman geçiririm: haftada bir gün kemençe dersi alıp kendimi geliştiririm: her gün kitap okurum: ayrıca dışardan da edebiyat bölümünü okumaktayım.... daha da sosyal değilsem sosyallik nasıl olur bir de senden dinlemek isterim.

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    23
    Blog Mesajları
    5

Karınca,
    Ben,engelimi seviyorum çünkü! diye bir cümle kuramadım arkadaşım. Fakat ben engelimle birlikte yaşamı, hayatı çok seviyorum, çünkü!
    bedenime sahip çıkıyor ve barışık yaşıyorum. Polio sekeli terkerlekli sandalya kullanıcısıyım.Ben bu bedenle ne gideceğim yerden kalıyorum ne yapmak istediklerimi erteliyorum.çarşı, pazar, konser, maç, pilaj kalmam biryerden,karşılaştığım bir çok zorluğa rağmen mutluyum huzurluyum çok şükür.
    Fakat deseler'ki yürüme şansın var, ben yürüyememeyi seviyorum böyle iyi gidiyor hayat diye asla geri çevirmem...

Üye
    _DELAL_ Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Heyyyyyyyyyyyyyyyt bende neler yaptığımı anlatıcam şimdi

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    suna arkadaşım.

ne mutlu sizeki bazı konularda başarılı olmuşunuz.
    hayal dünyamı çalıştırıyorumda, eğer sakat olmasaydınız, kim bilir şimdi hangi başarılara imza atmış olacaktınız.

bunlar size sakatlığınızın verdiği bir başarı değilki. kendi kabiliyetiniz, yeteneğiniz.
    bu başarıları, sakat olmanıza borçlu olduğunuzu düşünüyorsanız, tekrar düşünün derim.

en güzel tarifi mine hanım yapmış. ''kendimle barışık olmak'' işte bu.

Sayfa 7 / 18 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon