Sayfa 4 / 18 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 261 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ya niye kapansın Hakaret yok ben şey diyeceğim şimdi Ahiret inansıyla engel arasında nasıl bir bağ var bana bunu açıklayabilirmisniz Allah inancı ayrı bir konu nun verdiğini çekeceğiz çünkü Allah kadere imanı koymuş ama engekki olmak sevilmezki iyiki engelli olmuşum diyen insan bana acayip gelir ha tabi bunun böyle olması belki başka olayların önüne set koymuş olabilir o ayrı ama bunu aklı başında olan adam engelli olmadan da düşünür ve Allah'ın verdiği aklı kullanara haraket eder

Üye
    _suna_ Avatarı

Gerçek Adı
    bülbül
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    Samsun:)
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    5

ben engelimi seviyorum ve bu konuda destek vermeye hazırım. engelimi seviyorum çünkü dediğin gibi olgunluğu öğretti bana. engelimi seviyorum çünkü şu an ki mesleğime onun sayesinde kavuştum ve onun sayesinde işimde bu kadar iyi oldum. daha da bir çok neden sayabilirim.

Üye
    celal1973 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    377

benim hatam şu. engelini sevmeyenlerde ahiret inancında problem var dedim ama sanırım yanlış anlaşıldı. demem o ki her kim ben niye engelliyim. herkes dünyada sevgilisiyle parklarda geziyor... vs. diye engelli oluşunu bir uğursuzluk sananlar, bu bana ceza... Allah'a isyan edenlerin ahiret inancında sıkıntı vardır. Aslında toplumun büyük kısmında ahiret inancında sıkıntı var. Eğer, kıyametten sonra Allah'ın ölüleri yeniden dirilteceğine ve bu dünya hayatının hesabının verileceğine yani AHİRET inancı olsa ne cinayet, ne fuhuş, ne hırsızlık, rüşvet, iftira, içki içen olurdu.. ANLATMAK İSTEDİĞİM HEPİMİZİN AHİRET İNANCI ZAYIF

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

ben ortopedik sakatım.
    yaşam alanım 1 metre kare
    bu durumumu seviyorsam
    aynı zamanda beyindende sakatım.

,

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Celal bey SAKATLIĞIMI uğursuzluk saymıyorum.Belki ceza belki ödül...Sevmiyorum ama.Bununla yaşamak zorundayım kabul.Bu benim dini inancımı göstermez.Yaşamak zorundayım diye sevmek zorunda değilim.Bunu öğrenin önce.Sevmiyorum diye isyankar diyebilir misiniz bana?
    Sevene engel olmayayım.Burda sorulmuş pozitif bakış bilmem ne.Engelimi sevmemek beni negatif bakışlı yapmaz.Sakatlığıma aldırmadığımı gösterir.
    Yelpaze yanlız değilsin

Üye
    aLaimisema Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: celal1973 Mesajı Gör
    benim hatam şu. engelini sevmeyenlerde ahiret inancında problem var dedim ama sanırım yanlış anlaşıldı. demem o ki her kim ben niye engelliyim. herkes dünyada sevgilisiyle parklarda geziyor... vs. diye engelli oluşunu bir uğursuzluk sananlar, bu bana ceza..
    Heh, şöylee..

Üye
    Nescafe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    1

Ne yanar kimse bana âteşî dilden özge, Ne açar kimse kapım bâd-ı sabâdan gayrı. Söylesem tesiri yok, sussam gönül râzı değil.

Üye
    _DELAL_ Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Engelimi seviyorum , projenizi destekliyorum,bu konuda bana düşecek ne varsa yapmaya hazırım.engelimi seviyorum çünki bana kişisel gelişimimde yardımcı oldu,bedenimi olduğu gibi bir bütün olarak sevmemi sağladı,ince algılayışımı geliştirdi.herşeyden önemlisi fiziğin tek başına bir hiç olduğunu öğretti.savaşçı olmayı öğrendim ,azmetmeyi,yılmamayı.engelimle yaşam için sıtratejiler geliştirmeyide.çok samimi söylüyorum yeniden dünyaya gelsem yine bu engelimle hayatı ben olarak deneyimlemek isterim.....ama şunuda eklemeden geçemicem olumsuz yanları yokmu ,hiçmi olumsuzluk yaşamadım halada yaşıyorum.bisiklete binemiyordum çok sevmeme rağmen,tek ayağımla kullandım diğerini iptal ederek.hangimiz koşmak istemeyiz ,engelim kadar koşuyorum.dans fizik işi engelime uyarladım dansedebiliyorum.ve yine çok samimi olarak söylüyorum her geçen gün kendime daha çok daha çok daha çok güvendikçe ve çaba harcadıkça engelimdede iyileşme oluyor.her şey pozitif bakmak ve görmekle vede düşünmeyle ilgili.sizi seviyorum

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

engelimi seviyorum projesi güzel ama bence sizler engelli değilsiniz ki asıl engelli sizlere zorluk çıkaranlar toplu ulaşımda yer vermeyenler tekerlekli sandalyeliler için ayrılmış kaldırımı işgal edenlerdir ayrıca şunu demek istiyorum burada hepimiz birşeyler paylaşıyorsak burada görüşlerimizi paylaşabiliyorsak bizler engelli değiliz.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aynurrr Mesajı Gör
    Engelsiz olsaydınız deme ki imansız olacakmışsınız .kendinizi böyle avutun celal1973 Engelimizi sevmemiz için piskolojininizin Yerinde olmaması Demek
    hiç bu kadar yerinde olmamıştı.

bayanlar baylar istediğiniz gibi düşünmekte özgürsünüz lakin sizden farklı düşünüyor diye kimseyi psikolojisi bozuk, beyinden sakat cart curt diyemezsiniz.
    sizde olan engelleri bizlerde yaşıyoruz. farklı düşünüyoruz diye kaba saba sözler sarfedemezsiniz. devlet millet yeterince ortamı geriyo hiç değilse birbirimize karşı duyarlı olalım.
    yorum yaparken biraz yumuşatın lafları en azından

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:04
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    107
    Verilen Beğeniler
    24

sevgili karınca dostum ; biliyorsun çok güzel bi söz vardır. Türkiyede hiçbir iyi iş cezasız kalmaz. şu an sende bunu yaşıyorsun.düşünen duygulanan sezgileri olan her zeki insaın yaşadığı tranvadır bu. üzülme yaşadıkca alışacaksın.
    eğer başlık şöle olsaydı : Engelimi sevmiyorum çünkü; bak o zaman neler olurdu
    yazılar dolup taşardı, yüzlerce yorum gelirdi, burası 4 sayfa değil 2 günde 104 sayfa olurdu. çünkü;
    inan bana evinde oturmuş biri böyle bir başlık açsada sabaha kadar dertlerimi anlatsam içimdekileri kussam diye bekleyen onlarca hatta yüzlerce hatta hatta binlerce adam var. hayır anlatacanda ne olacak sanki bişey değişecek.. kendi beceriksizliğini ve tembelliğini başkalarına yıkmak konusunda mükemmel yetenekleri olan insanlar arasındasın şu anda. hayatlarında sadece siyah ve beyaz renkler var
    sevgili karınca bende senin gibi doğuştan spastik engelliyim. ben ve eşim sonuna kadar destekçiniz siteni kur yazılarım seninle. oturup karanlığa küfretmekten başka yapacak işleri olan herkeste seninle birlikte olacaktır.. hayata hep birlikte farklı renkler katalım
    sana sevgilerimle

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

sevgili arkadaşlar.,
    iyi şeyler yazmamızı istiyorsanız. bu konuyu buraya taşımaya zaten gerek yoktuki. başlığa, ''sadece iyi düşüncelerinizi yazın'' deseydiniz.

kendini iyi hissetmeyenler, bunu belirtemezmi.? sen elmayı seviyorsun diye. elmada seni sevmelimi.

senin engelinle benimkini nasıl kıyaslarsınki.
    ben allahın lutfuda olsa sevmiyorum, allahın lanetide olsa sevmiyorum.
    engelimin benden aldıklarını biliyorum,
    annenim ölümü, babamın ölümü gelemem diye benden saklandı.
    evladım hasta olduğunda, yanında destek olarak ben yoktum.
    kır çiçekleri toplayamıyorum.
    ormanlarda, parklarda. gezemiyorum.
    çocuğuma koşmasını, yüzmesini öğretemiyorum.
    bazılarımızın hiçbir zaman çocuğu olmayacak.
    bazılarımızın hiçbir zaman eşi olmayacak. vs.

elbette seven sever. keşke hep mutlu olsalar. onları canı gönülden tbrk ederim.

ama yaşamından mutlu olmayanlarıda eleştirmeyin ltf.

sevgili karıncada herkesin mutluluk yazıları yazmasını istemezdi heralde. karşı bişeyler olmalıki gerçekliği ortaya cıksın.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

yaşamında mutlu olmayanları eleştirmiyoruz. aksine mutlu olanların eleştirildiğini görüyorum şahsen.
    bakınız 'psikolojisi bozuk, beyinden sakat'

yaşadıklarınız yaşadıklarımız elbet kolay değil. ama bunun sorumlusu mutlu olanlar değil. lafları yumuşatalım diyorum hepsi o..

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

sevgili tılsım.
    mutlu olanları kim niye sorumlu tutsunki.
    hepimizin ayrı ayrı hikayeleri var, ne mutlu onlaraki bazı şeyleri aşmışlar.
    aksine mutlu olmayanlar iman eksikliğiyle sorgulanıyor.

iyiki sakat kalmışım diyen arkadaşlarımız bile var.

tedavi gördüğüm hastanede, denize çakılan 17 yaşında birisiyle tanışmıştım. boynundan aşağısı yoktu, burnuna konan sineği üfleyerek kaçırıyordu. yemek yedirirsen yiyor, su içirirsen içiyordu. defalarca ölmek istediğini söyledi. bunun için bile gücü yoktu.

bu kişiden sakatlığını sevmesini nasıl istersinizki.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili yelpaze,
    aynı sıkıntıları benim abimde yaşadı. aylarca. bırak üflemeyi bişey yediği zaman ciğere hortum salıyorduk.
    konuşamıyordu duyamıyordu göremiyordu ve tabiki ayaklarının üstüne basamıyordu. eline kağıt veriyorduk yazsın sıkıntısını diye o da ne kadarını anlayabilirsen..

ama ben bir günden bir güne hastalığını sevmediğini duymadım.
    velev ki sevmesin. doğaldır insanız sevmek mecburiyetinde değiliz.

gelelim bana Şükür şuan kendi başıma yemek yiyebiliyorum ama yarınlarım daha kötü olacak. bahsettiğiniz gibi olması bile muhtemel..

bu projenin engellerle alakası yok görüşlerle alakası var. ve emin olun engelli olmayı seviyorum diyenler 4 4 lük kusursuz bi hayat yaşamıyor(um)lar.
    hiç sevmiyor diye suçlayıcı yorum yapabilir miyim?
    hemde böyle bir geçmişe sahipken, engelliyken?
    ben sadece o söze kızıyorum. sevmiyosanız sevmiyorsunuzdur..

ama yok kafası sakat yok psikolojisi bozuktur.

geçiceksin abicim bunları..

seviyoruz diye kimse sevenlere psikolojisi bozuk yada kafası sakat muamelesi yapamaz.
    hislerinize hiç bir kelamım yok Amenna.
    projeye destek vermeyebilirsiniz ama destek verenlere köstek olmayalım hiç değilse diyorum.
    yani lafım hislere değil kelimelere..

Sayfa 4 / 18 İlkİlk 1234567814 ... SonSon