Sayfa 18 / 18 İlkİlk ... 81415161718
Toplam 261 mesajın 256-261 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Karınca Avatarı

Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tilsim;

Üniversiteler açıldığında İstanbuldan fikir almam lazım. Sanırım biraz aceleci davrandım.

Üye
    sonertuna Avatarı

Gerçek Adı
    Soner
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    Uzak Çok Uzak Bir Yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelemi sevmiyorum ama onunla yaşamak zorundayım.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Karınca; o zaman ertelendi diyebiliriz

Üye
    captane Avatarı

Gerçek Adı
    Veli
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sema Mesajı Gör
    Engelimi sev-mi-yo-rum! Sevmek zorunluğu da hissetmiyorum. Kendimi seviyorum, engelim de sevmediğim bir özelliğim olsun olmaz mı ?
    Engelimi bende sevmiyorum, kendimi çok seviyorum, Hayatı seviyorum, en önemlisi özgürüm ve şükrediyorum, kendi ayaklarımın üstünde durabiliyorum, iyi bir işim var, çok sevdiğim bir arabam var, araba kullanabiliyorum, istediğim an istediğim yerde olabiliyorum, tamam koltuk değneği kullanıyorum ama ya daha kötüsü olsaydı...

Üye
    DarK_BlacK Avatarı

Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    Siber
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

engelimi mecburen seviyo
    iyi yanlarını sayalım.
    duymam gerekmediği durumlarda rahatımdır.
    görültüden etkilenmem İMKBye alsanız beni rahat çalışırım
    toplantılara katılmam şart değildir.

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bundan birkaç sene önce olsaydı , ben de saçma bulurdum bu başlığı. Engel sevilir miymiş diyenlerdendim. Ben de bir şeyler yazacağım ama bazılarımıza yazdıklarım saçma gelecektir mutlaka. Onları da anlıyorum çünkü ben de onların bakış açısıyla bakmıştım. “Anlattığın, karşındakinin anladığı kadardır” demişler. Ne kadar doğru. Dilerim onlar da bir gün, benim bakış açımla bakabilirler..

Engelimi seviyorum çünkü beni kibirden uzaklaştırıyor. Eğer müslümansanız şu ayeti hatırlatmama izin verin;

Nisa Sûresi (36.ayet) : Allah kendini beğenen ve daima böbürlenip duran kimseyi sevmez.

Kur’an da daha bir çok ayet var kibirle ilgili. Demek ki Rabbim beni seviyormuş, sağlıklı olsaydım ne kadar kibirli olacağımı biliyormuş ki, engelli yaratmış diyorum. Arkadaşlar, doğuştan engelime rağmen, birkaç sene öncesine kadar şımarık biriydim. Dedikoduyu severdim. Ancak zaman geçtikçe, çevremdekilerin ve yaşadıklarımın bana engelimi hatırlatmalarından dolayı bu kibirim törpülenmeye devam ediyor çok şükür. Artık engelimin bana sağladığı faydaları görebiliyorum. Demek istediğim otobüse bedava binmek gibi şeyler değil. Rabbim merhametinden dolayı beni engelli yaptı diyebiliyorum. Sağlıklı olsaydım, O’nun yolunu bulamayacaktım ya da yolundan sapacaktım. (Bakara suresi 216. ayette buyurduğu gibi: Allah bilir, siz bilmezsiniz.)

Ayrıca engelli olduğumuzu kötü şekilde hissettiren kişilere ne kadar teşekkür etsek az. Kalbimizi kıranlara ne kadar teşekkür etsek az.. Çünkü bizim amel defterimizdeki günahları, kendi amel defterlerine geçirme inceliğinde bulunuyorlar. Çok şükür engelliyim. İyi ki engelliyim.

Arkadaşlar, bu dünyaya misafirliğe geldiğinizi düşünün ne olur.. kalıcı değiliz.. En fazla birkaç çay daha içip, kalkacağız.

Dünyevi bakış açısına sahip kişilerin anlaması zor bir durumdan bahsediyorum. Acınızı anlıyorum. Fakat ne kadar şanslı olduğunuzu siz de bir görebilseniz, bir anlayabilseniz..

Koca bir rüyanın içinde yaşıyoruz. Gördüğünüz hiçbir şey gerçek değil.. Annenizden nasıl doğduysanız, öyle çıplak gömüleceksiniz toprağa.. Ve gerçek hayata uyanacaksınız sapasağlam. Aaa meğer engelli değilmişim diyeceksiniz. Rabbimizin verdiğinden hoşnut olarak gitmek var, isyan ederek gitmek var.

Bize farklı davranmasının, böyle yaratmasının bir nedeni var. İnanın bize merhamet ettiği için engelli olduk. İnanın bizi sevdiği için engelli olduk. Salt bu dünyanın bazı nimetlerinden yararlanamıyoruz diye düşünürsek, sonrasında çok utanır, çok mahcup oluruz Rabbimize. İmtihan dünyası demiyor muyuz? Neden bunu yürekten, inanarak söylemiyoruz? O zaman seversiniz işte engelinizi. O zaman “iyi ki böyle doğdum/oldum, çok şükür bu sayede bir çok günahım siliniyor, sevaplarım çoğalıyor” diye düşünebiliriz. Hatta belki Rabbimizin cemalini görme şerefine nail olacağız. Bundan büyük nimet mi var?!

Zariyat Sûresi (56. Ayet) : Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Bizim tek görevimiz, Allah’ın verdiklerine şükreden ve hoşlandığı şeyleri yapan kul olmak. Diğer türlüsü maalesef kibire giriyor.

Son olarak; “engelimi seviyorum çünkü beni Rabbime yaklaştırıyor “ demek istiyorum.

Sevgiler…

Sayfa 18 / 18 İlkİlk ... 81415161718