Sayfa 17 / 18 İlkİlk ... 7131415161718 SonSon
Toplam 261 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla kim ne düşünürse düşünsün bizim açımızdan değişen bişey yok sizin engel dediğinize hastalık dediğinize hatta ve hatta sizin arıza gördüğünüze biz farklılık diyoruz.
    sizin için sevmeme hoşlanmama olan bu durumu da seviyoruz mutluyuz.
    hala ve hala anlamıyoruz saymıyoruz saçmalıyosunuz diyenlere diyorum. biz de yaşıyoruz buradayız ve seviyoruz

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

sevgili tılsım.

bu farklılık dediğinizi açabilirmisiniz lütfen, eksi ve artı yönleriyle

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

17 sayfadır yeterince açtığımızı düşünüyorum

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Bende sevenlerin, sevmiyorum diyenlere kızmasını anlamıyorum, belki senin engelin bende olsa bende seveceğim

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

arkadaşlar, grip olsak hasta diye doktora gidiyoruzda. kolumuz bacağımız yok diye hasta (sakat)
    değil farklı oluyoruz böyle bişey olabilirmi, ben anlamıyorum.

Üye
    008rockerhaktan Avatarı

Gerçek Adı
    Haktan
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kızmamızın nedeni, sevmeyenlerin tek engelinin bu sevgisizlik olması. Hayatın aslında öyle çok fazla alakası yok bedenle. İnsan olalım sevelim sevilelim diyoruz. Sevginin olmadığı yerlerde de kızıyoruz, ki onların kızmaları daha çok hakaret ve küçümseyiş dolu oluyor. Yani sevmiyorum diyenlerin.

Yani biz insanlara eksik, hasta, bozuk, çürük olmadığımızı, tıpkı onlar gibi insan olduğumuzu anlatıp toplum içerisinde saygı beklerken, fark edilmeyi beklerken, dikkate alınmak isterken, haklarımızın olmasını ve korunmasını isterken, tıpkı diğer insanlar gibi eğer gerekli şartlar sağlanırsa kimseye muhtaç olmadan yaşayabileceğimizi ispatlamaya çalışırken, bizim de yapabileceğimiz işlerin olduğunu anlatmaya çalışırken, bizi de işe almalarını isterken

burada kendi içimizde bazıları hala eksik,hasta,bozuk,çürük olduğunu zannediyor. Bu çok üzücü.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

008 rocker bize kızmayın lütfen. biz sizdende fazla seviyoruz herşeyi. fakat ulaşamadıklarımızada içerliyoruz. bu insanca bir duygu değilmi sizce. ne haddimize sizi küçümsemekki. böyle alıyorsanız konuşamayızki.

biz onlar değiliz. aynı kaderi paylaşan insanlarız.

Üye
    008rockerhaktan Avatarı

Gerçek Adı
    Haktan
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yelpaze, ulaşamadıklarınız sakatlığınızla ilgili olmayabilir. Herkesin ulaşamadığı şeyler var. Her şeyi sakatlığınıza bağlamayın. Sizden daha ağır sakatlıklara sahip olup sizin ulaşamadıklarınıza, hatta sülalenizin ulaşamadıklarına ulaşanlar var İyi analiz etmek lazım bazı şeylerin nedenlerini. Her şeyi sakatlığa bağlamayın lütfen. Sahip olduğunuz sadece bir beden, ve beden insan olmanın bir koşulu değil. Çalışmanın, para kazanmanın da koşulu değil. Siz hiç koşarak zıplayarak genel müdürlük, bakanlık, millet vekiliği yapan birilerini gördünüz mü? En büyük işleri yapanlar, en iyi paraları kazananlar, en saygın insanlar genelde bedenlerini kullanmazlar. Onlar da bir bardak suyu kendileri almazlar. Ve çoğu oralara sadece yalakalık yaparak (yani bu da muhabbet dediğimiz kavramın içinde bir başlık) hiç iş yapmadan, sadece verilen emirleri yerine getirerek çıktılar. Bacaklarıyla, bedenleriyle iyi yerlere gelenler futbolcular, sporculardır. Ve sakat sporcular da var ki ben de onlardan biriyim Hatta onlar da sadece bedenleriyle bir yere gelmiyorlar. Yani iyi sporcu olmak için bile sosyal ve bilişsel özelliklerinizin iyi olması lazım. Bilgi,zeka,muhabbet vs. Sadece bedenlerini göstererek yarışan vücut geliştirme sporcuları bile zeki olmak zorunda çünkü programlarını iyi ayarlayamazlarsa ölüm riski taşıyorlar.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Eğer yerdeki bir poşeti alamıyorsan bu senin engelindir, ama poşeti alıyorsan fakat koyacak yer bulamıyorsan buda toplumun engelidir bana göre. Ancak yine bizlere mâl edilir. Bence bunun savaşını vermek gerekiyor diğer insanlar gibi yaşamak için.

Ayrıca farklılıksa bunun adı, e yine diğer insanlardan farklı muamelelere maruz kalırız...
    -biz sakat değiliz, farklıyız sadece sizden
    -ancak tıpkı sizin gibi yaşamak istiyoruz.
    onlardan farklı olduğumuzu söyleyip nasıl onlar gibi yaşamayı istiyoruz...

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: 008rockerhaktan Mesajı Gör

Yani biz insanlara eksik, hasta, bozuk, çürük olmadığımızı, tıpkı onlar gibi insan olduğumuzu anlatıp toplum içerisinde saygı beklerken, fark edilmeyi beklerken, dikkate alınmak isterken, haklarımızın olmasını ve korunmasını isterken, tıpkı diğer insanlar gibi eğer gerekli şartlar sağlanırsa kimseye muhtaç olmadan yaşayabileceğimizi ispatlamaya çalışırken, bizim de yapabileceğimiz işlerin olduğunu anlatmaya çalışırken, bizi de işe almalarını isterken

burada kendi içimizde bazıları hala eksik,hasta,bozuk,çürük olduğunu zannediyor. Bu çok üzücü.

siz asla böyle birşey demediniz.
    aksine hayata 1-0 önde başladık dediniz. iyiki engelliyim, tekrar doğsam sakat olmak isterdim dediniz.
    fark edilmek farklı birşey, farklı olmak farklı birşeydir. sokağa çıktığımızda herkes eşittir. ama yaşam bizim için daha zor. hepsi bu. zor olan birşeyide sevmek tuhaf geliyor bana
    farklıyım derken her konuda üstünlük iddia ediyorsun.
    karşı oluşumuz bundandır.

bende farklı insanım. benim yaptığım işi çok az kişi yapabiliyor. ama sosyal hayatta, ailemle olan ilişkimde, o farklılığım yok oluyor.

Üye
    008rockerhaktan Avatarı

Gerçek Adı
    Haktan
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Grip olunca vücuduna bi mikrop giriyor ondan hasta oluyorsun, kolun bacağın olmayınca farklı bir bedene sahip olmuş oluyorsun, kolun bacağın yapacağı işleri farklı şekillerde yapmayı öğreniyorsun ve zamanla hiçbir fark kalmıyor yaptığın işlerde. Farklı olan sen oluyorsun.

Farklı olmak demek, üstünlük taslamak demek değil. Dünyaya bir daha gelsem yine böyle gelmek isterdim, hatta öbür dünyada bile böyle olabilirim eğer Allah böyle layık görmüşse. Mükemmel çalışan milyonlarca hücrem, binlerce organım, dokum, kemiğim,kasım varken önce bunların hakkını vermek lazım çünkü sahip olduğumuz her şeyin hesabını vericez.

Her insanda farklı yetenekler ve farklı eksiklikler vardır. İşte bizi insan yapan özelliklerden biri de budur. Yani insanın öznel bir varlık olması. Bu yüzden kolu bacağı gözü kulağı olmayanlara veya olup da tam kapasiteyle çalışmayanlara "ENGELLİ" diye etiket takılması, yani insan dışında bir isim verilmesi, dışlanmasına sebep oluyor. Bu yüzden biz "ENGELLİ" değiliz sadece "İNSANIZ" dedim çünkü kimse mükemmel değildir. Kimse mükemmel değilse, herkesin sizin tabirinizle "engeli" vardır. Herkesin "engeli" varsa kimseye "engelli" demeye gerek yok. Ama bize diyorlar, bizi dışlıyorlar işte.

Ayrıca böyle yaşamanın da bir sürü güzel yanı var ve bunları da yazmaya çalıştım birkaç sayfa önce.

KKELEBEKK;
    çünkü farklı olmamız yani sahip olduğumuz farklar bizi insanlıktan çıkartmıyor. Yerden poşet alman gerekiyorsa ve alamıyorsan, ya bunu yapabilmen için bir teknoloji geliştirilir, ya da başkası gelir alır senin için. İkisi de insanlığın yapması gereken hareketler, biri uzun vadede çözüm biri kısa vadede. Biz her zaman yeni teknolojilerin bu farklılıkları mümkün olduğunca azaltmaya çalışmasını istemeliyiz kimseye muhtaç olmamak için.

Biri gelip yardım ederse bu insanlığın sosyal yönünün gerçekleşmesi demektir. Yeni bir teknolojiyle sorunu uzun vadede çözdüğümüzde ise bu insanlığın bilişsel yönünün gerçekleşmesi demektir. Yani ikisi de insana dair davranışlar ve edimler. Biz sadece bunların hangisinin daha iyi olduğuna karar verip, bu yöndeki çalışmaları desteklemeli, yapabiliyorsak katkı sunmalıyız. Böylelikle aradaki farklar da daha az dezavantaj ortaya çıkartacaktır.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

sevgili rocker.

inanın beni çok şaşırttınız.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

hiiii serebral plasiyi insanlara anlatalim diye guzel bir ilan yapmislar arkadaslar
    ben bunu bitti sandimdi
    maksat engel sevmek diilki

Üye
    Karınca Avatarı

Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Kusura bakmayın amacım konuyu tekrardan başlatmak değil bir şey söyleyip çıkacağım.
    Bu mesajımda projeyi başlatacağım diye söz vermişim ancak projeyi başlatamadım buradan herkese sözümü tutmadığım için özür dilerim.

Saygılarımla.

Üye
    Tilsim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yeniden başlasın o da dert mi
    Hayırdır bi sorun mu var? neden başlayamıyoruz

Sayfa 17 / 18 İlkİlk ... 7131415161718 SonSon