Sayfa 10 / 18 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon
Toplam 261 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nescafe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:24
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    36
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Konu ankete dönüştü sanki.Ben de 'Engelimi Sevmiyorum; Çünkü' diye başlık açsam kaç kişi katılır acaba?

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Ben kesin yazarım

Üye
    Karınca Avatarı

Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sohbette odayı açtım tartışmak isteyen buyursun.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

gule gule engeller seviniz
    dogrusuya hicte aklim yatmiyor bi dayatmaki araya dini de karistirinca seyreyle

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

+ engelimi seviyorum.
    - engelin ne ?
    + bacağım yok.
    - olmayanımı seviyorsun. ?
    + evet

+ bir arkadaşımda seviyor engelini.
    - engeli ne. ?
    + kör.
    - olmayan gözlerinimi seviyor.?
    + evet

- manyakmısın lan sen, bizimle kafamı buluyon.

dostlarımla akşam yemeğindeki konuşmadan alıntıdır.

engelinden çıkar sağlıyorsan, engelini kullanarak, asla gelemeyeceğin yere geliyorsan bile, yinede sevilmez bu meret

Üye
    _DELAL_ Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

Odadaki tartışmaya katılamadım.dışardaydım 23 .30 da geldim epey sürer tartışma sanmıştım meger bitmiş.üzüldüm.bu kadar kısa olacağını düşünmemiştim doğrusu .

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

bende eve gelir gelmez baktım, kimse yoktu. işin ilginç yanı sohbetten çıkanlarda tek satır yazmamış. kavgamı oldu acaba

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle Baştan belirteyim hepinizin fikrine ve sevgisine saygı duyuyorum arkadaşlar!
    Lakin Yazdıklarıma Saygısızca ve ahlak dışı cevap verilmemesini temenni ederek. Çok hassas bir konuyu tartıştığımızı hatırlatmak istiyorum!
    2003'te engelli oldum. Bir kul sevdim diye engelli oldum! Artık değil birini sevmek kendime bile düşman olacağım demiştim!
    Büyük konuştum Rabbim benim engelli olmama sebep olan kulu ile evlendirdi... Eskisi gibi sevemem ki! demiştim bir kızımız oldu
    Şimdi kızlarım var iki tane Onlar varken ve mutlu iken onları verenin yarattığı her şeyi seviyorum.
    Tabi ki eksik ya da kusurlu olan şey sevilmez ama alışkın olduğunuz bir takım hallerde mutlu eder bazen insanı. Sarhoşluk gibi mesela
    Lakin alışkanlığın verdiği mutluluğu değilde sadece eksik olduğu için eksikliği seven kibirinden seviyordur bence!
    O eksiğini kusurunu bir farklılıkmış gibi gösterip kibir yapmaktan ve medyanın yaptığı gibi ak'ı kara! kara'yı ak göstermekten başka bir şey değildir.
    BENCE... Bu da benim fikrim.

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    24

eminimki konuyu açan genç arkadaş karınca bir konu acacağını ve açtığı konunun bu kadar abuk sabuk yerlere gideceğini bilseydi gerçekten ya gülmekten ölürdü yada bir daha konu açmayacağına yemin ederdi. şimdi hangi hisleri yaşıyor bilemiyorum. ama ben yazarken gülmeme engel olamıyorum.
    hayır yani bazıları zorla engellini sevdirmeye çalıştırdığımızdan bahsetmiş bir tanesi + + diye bişeyler ifade etmeye çalışmış kopmamamak içten bile değil.. ha birde kafa raporunu gönderecekmiş yahu senin raporu göndermene gerek yok zaten yazdıkların iç dünyanı yeterince gözler önüne seriyor. birde engelinizi yada hayatınızı sevmemeniz umrumda değil. sadece bir bakış acısını tartışıyoruz burada. varsa fikriniz engelimi sevmiyorum çünkü ile başlayan bir fikir yazarsınız bizde ha demekki bu sebepten engellini sevemiyor yada yaşamını sevemiyor diye bir bakış açısı geliştiririz. yoksa siz nasıl engelini seviyorsunuz manyak mısınıza varan futursuzca yazılara tahammül etmek zorunda değiliz
    kimsenin engelini sevmesini beklemeyiz çünkü engellini sevebilmek yaşamı gerçek anlamıyla kucaklayabilmek anlamına gelen yüksek bir bilinç gerektirir. dolayısıyla evden derneğe dernekten sahile sahide eve dönüp sonra bilgisayar başına geçip sohbet odasında ben bugün kurufasulye yaptım sen ne yapacaaksın akşama kızzz diye beş saat sohbet etmekle engel sevilmiyor.. bilmem anlatabildim mi..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

bir tezi savunurken karsinizdakininde fikrine inanaclarina tahammul etmeyecekseniz bu NE OLUYOR ben sagirim deyimleri bilmek bazen beni asiyor
    burda bir psikolog hala dayatiyorsa onun isiyle ilgilidir KUSURA BAKMA ben gibi konusulani zor anlayan biri psikologla isim olmadi hic
    zatende kendimden memnunum engelimi en rahat sekilde yasamayi ogrenmis careler aramayi uygulamayi bilen etrafindaki dertli insanlara faydali olmak icin gerekirse kendi rahatindan fedakarlik edenler iste budur mutluluk
    yoksa kelime oynlariyle bir yere gelinemez

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Şimdi engel dendiğinde herkesin hassas olduğu noktaları geliyor aklına, ve bunun hırsıyla saldırıyor karşısındakine.
    Kendisi sahip olamadığı gibi, karşısındakide sahipse dahada arttırıyor şiddetini.
    O kadar ki karşısındakinin hayatını didik didik edip en can alıcı noktasını bulmaya çalışıyor!
    Bu kadar acımasız olmaya gerek yok.
    Diyelimki dediğin gibi oldu oh olsun mu diyeceksin?
    İnsan düşmanı olsa düşünemez böyle...

Senin ileriye yönelik korktuğun şeyler karşındaki için sorun olmayabilir.
    Karşısındakinin açığını arayacağına insan önce ben neden gözümde büyütüyorum bu kadar diye kendisine bakmalı.başkalarının tecrübeleriyle üstelik...
    Kendisini karşısındaki kişiyle bir tutabiliyorsa tabii ki şartlar bakımından....

Burada tek bir engel üzerine konuşulsaydı, sadece aynı engele sahip kişiler konuşsaydı bu kadar seviyorum-sevmiyorum tezatını anlamayabilirdik o zaman.
    Ama tartışılacak bir yanını göremiyorum ben bu konunun 'hadi gelin tartışalım' diyebilecek kadar,
    benim engelim ağırdır, ağır şeyler yaşamışımdır sevmem engelimi.
    senin değildir seversin..

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    106
    Verilen Beğeniler
    24

kelebek yazının bir kısmına katılsamda son bölümüne katılamıyorum. anlatmaya çalıştığımda tam olarak bu aslında engelini yada yasamı sevmek bireyin engellinin ağırlığı ile yada hafifliğiyle yada derecesinin yüksekliği yada düşüklüğü ile ilgili bir konu değildir. kim olduğumuzu başımıza gelen olaylar değil onları nasıl yorumladığımız belirler.
    sonuçta yeryüzünde kedisi kaybolduğu için intihar edeni de gördük,annesini kaybettikten sonra dünyaca ünlü yazar olanıda. Burada önemli olan nasıl gördüğümüz ve nasıl değerlendirdiğimiz kısacası bakışacımız paradigmalarımız. ki bu bakış acısını kazanmak tahmin edersin ki kolay değil ve birçok faktöre bağlı, her iyi şeyin ve başarının ağır bir bedeli var:ve her başarı sahibi insan bu bedeli ödüyor. başarıdan kasettiğim şey para, meslek şu , bu değil....
    dolayısıyla kişi ben yasamı sevecektim fakat engelim ağırdı gibi yada ben başaracaktım fakat engellim vardı bahanelerine sığınmamalı. bunlar sadece bahane ve bir insana gelişim yolunda hiçbirşey kazandırmayan sadece zaman kaybediren bahaneler..

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

İnsan kendini ne hissediyorsa odur.Yaşamımızdaki sorunlara nefretle öfkeyle değilde sevgiyle bakabilirsek çözüm bulmamız dahada kolaylaşır.Bu bağlamda engelimizide sevgiyle görmesini becerebilirsek sorunların daha kolay üstesinden gelinebileceğini düşünüyorum.Konuyu açan arkadaşın amacını tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.Engelinizi mutlaka sevmelisiniz gibi bir durum olmadığını göreceğinize eminim.Konuya yorum yapmadan konunun ne olduğunu anlamak gerekiyor sanırım.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

spastik,

İşte bende benimle aynı engele sahip olmayan birinin bahane olarak görmesini kabullenemem

O zaman bende derim ki, istediği zaman istediği yere gidebilen biri bana göre engelli değildir.
    Ben yürüyemiyorsam, kalkıp benim yanıma gelebilmişse ben o kişinin bana engelinden dolayı serzenişlerini kabul edemem. Benden daha kötüleriyle teselli edilmeyi de, çünkü sevinemem aksine çok içlenirim.. benim yaşayamadığım şeylerin sebebi olarak engelimi göstermemi bahane olarak algılamasını kabul edemem..
    Çünkü, eğer bir insan bir yerden başka bir yere tek başına gidemiyorsa o insan okuyacağında da, çalışacağında da bencillik yapamaz. Hatta evlilik ve çocuk konularında da.. Başarılarıda sadece engelli kişinin kendisine ait değildir.
    Ama başaracak kapasitesi varken pes eden birinde, hal böyleyken birde keyfi başkasını peşinde sürüklemenin yükü vardır.
    Bunun dışındaki engellerde dediğiniz gibi zaten normal bir birey için nasılsa hayat öyledir bana görede, kariyerde yapar çocukta!hakkıdır.. buna kimsede karışamaz!

Başlığa dönecek olursakta, aynı şartlarda olduğum kişilerin engellerini sevmesini kabullenemem mesela, ama sizin sevmenizi anlarım.. Engelinin yürümeyle ilgili olmadığını bildiğim kişilerin sevmesinide anlıyorum, neden sevmesinler yani.. ama yine yürüyebilenlerin sevmemesinide anlamıyorum, cidden neden sevmiyorsunuz?

Üye
    008rockerhaktan Avatarı

Gerçek Adı
    Haktan
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    buyucu;

Bak ben doğuştan yürüyemiyorum. Şimdi bana 1 saniye sürecek bir amelliyat teklif etseler, 0 risk deseler yani hiç riski olmasa ve messi'nin bacaklarını vericez deseler. Gerçekten istemem. Dünyaya bir daha gelsem yine böyle gelmek isterim o derece seviyorum halimi

Sayfa 10 / 18 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon