Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli arkadaşlar,
    Burada bulunduğu belirtilen 18000 kişi bir araya gelse (Bir STV altında) değil Türkiyeyi AB.yi bile etkiler.Ama bir bırakın bir araya gelmeyi 10 hanelik apartmanda bile bir araya gelemiyoruz, üzücü çok üzüçü ama malesef gerçek bu...
    Bu nedenlede malesef kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz. Tek tek sesimizi duyuramıyoruz, kimseyi etkiliyemiyoruz. Sadece "vah vah"lar duyuyoruz. Birde kötü bir düşünceye örnek verilmesi gerekirse kelime olarak akıllarına geliyoruz. Kötü bir iş yapılınca "sakat bir iş" gibi...

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Bu gün OFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği)de yapılan bir törenle 200 kişiye Akülü tekerlekli sandalye teslim edilmiştir. Böylece bu kampanya dahilinde teslim edilen akülü sandanye sayısı 2000 e ulaşmış olup, halen gene ikibine yakın kişi sırada beklemektedir. Törende konuşan sanatcı Metin Şentürk bu günlerde başlıyacağı televizyon proğramında bu kampanyaya tam bir destek vereceğni ve bu ikibin sandalyeyi temin yolunda elinden gelen yardımı yapacağını belirtmiştir.
    Bu gün sandalyelerini tesilem lan bilhassa engelli küçük çocukların yüzündeki mutluluğu görmenizi isterdim.
    Kampanyanın teleforu 3430 dur. Sizde imkanlarınız dahilinde bu kampanya ya destek verin, insanların destek vermesini sağlayınki Metin Şentürkün deyimi ile sırada bekleyeyen 2000 kişi bir an önce "Özgürlük Sandalyelerine" kavuşsunlar
    Sevgilerimle,

Üye
    cemil_58 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli grupları arasında ayrışmalar oluyor işitme engellilerle başlayan ayrım görme engellilerle devam etti şimdi omirilik ve felçli diye ayrım söz konusu. Dernekleri tartışmaya bile gerek görmüyorum okadar çok dernek kalabalığı varki önüne şirket kurar gibi dernek kuruyor. Bu kadar dernek fazlalığı arasında sorunların çözümünde ve eleştirmekte yine dernekler ortada yok.
    Engelli grupları uyum sıkıntısından dolayı işitme görme ortopedik olarak ayrı olabilir ama engellilerinortak sorunları etrafında bir ara gelinmesi gerekir. Her partinin her belediyenin her fikrin ayrı derneklere ayrılmasının önlenerek bir oluşum içerisine sorunların üzerine ciddi bir şekilde gidilerek yönetimlere fikirler ve çareler üretilebilir.
    Son zamanlarda engellilerin kendini yönetemediğini ve engellileri sağlam insanların yönettiğini özelliikle tv düzenlenen yardım proğramlarında görmeye başladım.
    Galiba sonuçta konuşabilen ve sağlık düşünen her engelli bir oluşumun içerisinde değil tek başına kalacak taaki samimi ve esas amacı engelli sorunları ve engellilerin sosyal yaşama uyumları olan bir oluşuma kadar.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hepimizin bildiği omurilik felçlileri derneği diye bir dernek var.insanlar herhangi bir sebepten dolayı ofli olurlar ve bu dernek bu insanlara ne gibi yardımcı olur?sadece hayırsever vatandaşlardan tolpladığı paralar ile belirli gün ve haftalarda basını çağırıp flaşlar önünde tekerlekli sandalye dağıtmaktan başka ne yaparlar?
    bu trafik kazası ile ilgili kaç defa aradım kendilerini,şu iş için birşeyler yapın diye,ne geri dönüp bir cevap verirler ne de halin nedir diye sorarlar!
    bu ve benzeri derneklere inancım yoktu hiç de kalmadı artık.hayırseverlerden topladığınız paralarla sandalye dağıtmanız da güzel ama birde bu insanların başka ne gibi sorunları var onu da araştırın be kardeşim...

Üye
    İbrahimt5 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel bir konu açmışsın arkadaşım ,bende burdan dernek mensuplarına bol kazanç diliyorum ,nede olsa onlarında hayatlarını bi şekilde sürdürmeleri gerekiyor ve bizler sayesinde onlarda ayakta kalabiliyor bizlerde bir dernek kuralım omurilik felçli olmayanları koruma dernegi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yıllar önce bu başlığa yazdığım şeylerin ne kadar da doğruymuş...

Erişilebilirlik konusunda 7 yıllık süreyi 3 sene daha uzatmak isteyen hükümete karşı yüzü aşkın sivil toplum örgüt biraraya geldi geçenlerde...

O bildiriye kim imza atmadı dersiniz? Tabii ki OFD. Sebep? Hükümetle arasını bozmak istemiyor tabii paşalar.

Düşünün, hükümet bizleri eve hapsediyor, hepimizin yaşamlarını olumsuz etkileyen bir durum; normalde ne beklenir omurilik felçlilerle ilgili dernekten? Peki OFD ne yapar?

Bildiriye imza mı attı? Yok: http://www.engelliler.biz/forum/gund...ra-dur-de.html

Taksim'de mi? Yok: http://www.engelliler.biz/forum/gund...ksimdeyiz.html

İBB önünde mi? Yok: http://www.engelliler.biz/forum/gund...hanedeyiz.html

Bir laf vardır: Bana faydası olmayan kilisenin papazını eşekler kovalasın!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bymoruk Avatarı

Gerçek Adı
    Alexander
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

al birini vur ötekine ...bence kim bu dernekleri savunuyorsa bilinki ..ordan menfaat sagladığı için ..savunuyor

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Bülent son derece haklısın orada olmalıydılar. Olmalıdan öte bu sorun, öncelikle ofd'nin sorunudur. Orada olmaktan öte bu oluşumun başı olmalıydı. Ulaşımda en büyük sorunu tekerlekli sandalyeliler çekmiyor mu.? TSD için benim görüşüm bunlar artık STK'lıktan çıktılar. Merkezde, Anadolu yakası da aynı bunlar AİLE ŞİRKETİ Bunların çeşitli yerlerde yardım sandıkları var. Hangi noter eşliğinde açıyorlar acaba bu sandıkları. YA bu kadar kötülüyorsunuz .Siz gelin iyisini yapın diyorsanız. Gittiğinizde yaptırmıyorlar, içlerine almıyorlar.Onların istediğinde bir yerlerde toplanın yeter.Sizi pikniğe yemeğe götürsün. Siz sadece figüran olabilirsiniz.Sonra bunları çok güzel satıyorlar. Şirketlerden firmalardan belediyelerden dilenirken bu görüntülere ihtiyacı var. Artık yaklaşmıyorum bu tür derneklere

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Senelerdir omurilik felçlisiyim şu OFD'nin bir faydasını bir yararını akülü sandalye hariç bir çalışmasını gördüysem taş olayım. Ha Acun'un programına çıkıp sms söylerler üst geçitlere afiş asarlar sadece ve sadece akülü sandalye dağıtmaya dayalı bir dernek, ben bu derneğin şeffaf olduğuna zerre kadar inanmıyorum.

3-4 ay eveli 10 günde 3 kere telefon açmamıza rağmen Ataköy'den Bahçelievler'e engellilerin taşınması için alınan araçlardan gönderip engellileri almadılar ama bir gece düzenlerken telefon açıp gelin dediler.

Bu dernek yeterince hakkını veremiyor ama omurilik felci adını kullanıyor. Çok engellinden bu derneğe gelen yardımların ne olduğuna dair tereddütler işittim.

O kadar sms ve tv programlarından neden yardım toplanıyor, akülü sandalye alıp dağıtmak için bu akülü arabaların ne kadar sorun çıkardığı ve nasıl Çin malı olduklarını bu forumdada yazdılar. Akülü talep eden engelliden devletin akülü verirken istediği belgeleri istiyorlar, e peki devlet o belgelerle akülü veriyorsa bu dernekte akülü sandalye yardımıyla bu derece yardımlar toplayabiliyorsa şüphem bir milyon kat artıyor, dernek mi yoksa iktidara gelenlerin başına adamlarını koyduğu bir "işte engellilere yardım ediyoruz" gösterişi mi.

Bu dernek hangi politik hak arayışımız da yanımız da oldu ki ? Hiç...

Bülent abinin yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum çünkü yazdıklarını çok iyi anlıyorum.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12