Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon
Toplam 140 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3. Wattebe Etkinliği organizasyon detayları: http://www.engelliler.biz/forum/site...bulusalim.html

Enfes bir gündü. 500'ün üzerinde katılım vardı. Yine yüzlerce kişi ile tanışma ve sohbet etme imkanı oldu. Yüzlerce kişiyle de görüşemedik. Zaman dar ve sayı o kadar çoktu ki, ne kadar istersem isteyeyim bir çok kişi ile konuşma fırsatım olamadı.

Organizasyonda bildiğim kadrıyla hiç bir aksama olmadı. Hepimiz çok eğlendik. Katılan herkese ve sponsorluklarıyla desteğini esirgemeyen tüm kişi ve kuruluşlara binlerce teşekkür.
    Seneye görüşmek üzere

Not: Yaklaşık 1000 kare fotoğraf ve ayrıca video çekimleri yapıldı. Olabildiğince çok sayıda fotograf ve videoyu Albüm forumuna eklyeceğim. Lütfen fotoğraf çeken tüm arkadaşlarımız da eklesin..

Toplamda 11000 YTL nakit ve ayrıca ürün destekleri ile gerçekleştirilen etkinliğin tüm mali ve sponsorluk bilgileri aşağıdaki gibidir.

Nestle
    Nestle - 3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler
    Toplamda 6000 YTL: 4000 YTL yiyecek için Wattabe'ye, 2000 YTL'de servisler için servis sağlayıcı firmaya ödeme yaptılar. Ayrıca sürekli Nescafe sunumu yapılan bir de stand var dı ki, ne kadar teşekkür etsek azdır. Sahiden onların desteği olmadan bu etkinliği yapmak çok zor olurdu.

İnteltek Internet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş
    inteltek - 3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler
    Toplamda 5000 YTL: 2000 YTL seyyar tuvalet için Toirent'e, 2500 YTL yiyecek ve içecek için Wattabe'ye, 500 YTL'de müzik grubundaki bazı kişiler için, fotoğraf ve video çekmi için ödeme yaptılar. Güvenleri ve destekleri için sonsuz teşekkürler.

WATTABE Experience Center
    wattabe - 3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler
    Oldukça uygun bir fiyatla ve güleryüzlü hizmet eden personeliyle her yıl bizleri mutlu ediyorlar... Artık etkinlik ile özdeşleştiler.Sağolsunlar...

ALGİDA
    algida logo - 3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler
    600 adet dondurma ve bunlar için bir buzdolabını her yıl bizler için etkinlik alanına getiriyorlar. Gerçekten çok çok çok teşekkürler.

GAZİANTEPLİ HABEŞ SEYİDOĞLU BAKLAVA
    seyidoglu - 3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler
    600 kişi için mükemmmel (ama sahiden mükemmel) baklavayı her yıl bizler için etkinlik alanına getiriyorlar. Binlerce teşekkür.

PLATİN MEDİKAL
    logo - 3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler
    300 simit ve 200 poğaçayı sabah saatlerinde bizlere yetiştirdiler. Çok çok teşekkürler.

Bihter Prodüksiyon
    bihter logo - 3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler
    Ne denilebilir ki, Murat Abi, Metin Ceylan ve Hakan Alıç dostlarımız başta olmak üzere ses sistemi ve animasyon ekibindeki kardeşlerimize binlerce teşekkür. Dostlukları yeter...

Avcılar Belediyesi
    avcılar bld - 3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler
    Benan ablamızın desteğiyle her yıl bir ambulansı sağlık ekibiyle birlikte tüm gün etkinlik alanında hazır bulunduruyor. Olası kazalara karşı böylesi bir destek olmasa hiç birimiz o kadar rahat eğlenemeyiz. Ayrıca bu sene bir de süpriz yaptılar ve tişort ile şapka dağıttılar. Sağolsunlar...

Bakırköy Belediyesi
    bakırköy bld - 3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler
    Benan ablamızın desteğiyle her yıl bir ambulansı sağlık ekibiyle beraber tüm gün etkinlik alanında hazır bulunduruyor. Olası kazalara karşı böylesi bir destek olmasa hiç birimiz o kadar rahat eğlenemeyiz. Sonsuz teşekkürler

Üye
    ayşe emre Avatarı

Son Giriş
    28.12-2010
    Saat
    21:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

wattabe den şimdi geldik gercekten cok güzeldi. mekan ve ikram çok iyiydi. emeği gecen herkese teşekkürler... darısı seneye inşaallah

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İNANILMAZ GÜZEL BİR GEÇİRDİK..
    HERKESİN EMEĞİNE SAĞLIK... :lol:
    GELECEK SENEYE TEKRAR BULUŞMAK DİLEĞİYLE
    CEREN-GÜLSÜM-BELİZ.....

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

AAa Ceren Hanım siz hani şampiyon kokorece gidiyordunuz... İnternet kafeye mi gittiniz

Üye
    Elif Sude Avatarı

Son Giriş
    13.07-2008
    Saat
    12:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Wattabe çok güzeldi.En çok eğlenenlerden biriydim.Geçen senede vardım gelecek sende olucam inşallah

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güzel bir gündü, katılan ve emeği geçen herkese teşekkürler.

Özel bir teşekkürü kader ve fatih hak ediyor. Sitemizin torunu bir harikaydıııııııı.

Ayrıca fatihcim sana özel teşekürler buradan.. Her zamanki gibi yine açtım ve bana sabah aldığı o pohaçalar ve portakal suyu için sana minnattarım yoksa arabada bayılabilirdim.

Ve tabikii nefis dolmalarıyla bizleri mutluluğa boğan sdy, sabah gözümü açtığımda içmezsem kendime gelemediğim çayla günümün güzel geçmesini sağlayan sevinç e teşekkürler. Ne yapayım kardeşler ben bir pisboğazım.

Üye
    demasu Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    08:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten çok güzeldi ben ilk kez katıldım keşki ötekilerede katılsaydım.emeği geçen herkese çok teşekkürler

Üye
    fidel Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:30
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bende, ilk defa katılıliyor olmanın verdiği tedirginikle çıktım yola. sıkılacaktım,biliyordum (çünkü kimseyi tanımıyordum) her zaman düşündüğümüzün tersi çıkar ya banada öyle oldu. yeter arkadaşla tanışarak başladık güne otobüsteki arkadaşların rahatlığı bizleride rahatlattı.öyle içten öyle samimi... alana gittiğimizdede devam etti kaynaşmalar...atom karıncanın esprilerini ve doğallıgını (bunu yüzüne söyleyemedim keşke deseydim)çok sevdim.
    bende sizleri tanımaktan çooook mutlu oldum Mete. Unutma sözün var atla motoruna kıyıdan kıyıdan gel olur mu? Nasılsa hafif alişide al gel.Şenolağbi sizin sohbetinizi cok sevdim(gerçi hep beni dinlediniz ama ops: ) böyle bir organizasyonu düzenlemek (hemde eksizsiz ) gerçekten zor olmalı... coooook
    teşekkürler. kısacası arkadaşlar,HERKES VE HERŞEY ÇOOOK GÜZELDİ. değdi

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MUHTEŞEM BİR GÜN DEĞİLDİ !

Evet yanlış okumadınız,muhteşem bir gün değildi ama güzel bir gündü.

1. Organizasyonu yapan tüm arkadaşlarım üzerlerine düşen görevleri harfiyen yerine getirdiklerinden güzel bir gündü.

2. Hava şartları Mevsim normallerindeydi,oldukça rüzgarlıydı,yani serindi,bu bakımdan gelen misafirler sıcaktan bunalmadılar bu bakımdan güzel bir gündü.

3. Organizasyon Sponsorları kendilerine bildirilen rakamlar üzerinden ellerinden ne geliyorsa sonuna kadar yaptılar.Bu bakımdan güzel bir gündü.

4. Amma velakin Organizasyona katılım çok yüksek olmasına rağmen başlangıçta geleceği vaat edilenlerin çoğu gelmedi.Bu durum sonucunda öngörülen sayının altında kalındı.Sayı önemli olmasada çıkarılan yemeklerin bir kısmı ( önemli kısmı ) standatlar’da kaldı. Bu bakımdan kötü bir gündü.

5. Sevgi,saygı ve birlikte olmanın verdiği hazzı yaşattmak isteyen değerli engelliler.biz platformunun yöneticileri ve bu organizasyona emeği geçen bir çok kimse ve kuruluş kendilerinden beklenen sevgi,saygı ve hoş görüyü organizasyona katılan üye/ler den pek bulamadılar.Öyleki; saygısızlık bir ara neredeyse hat safaya çıkmıştı.Bir çok engelli üye/ler organizasyonda vaat edilen içeceklere ulaşamadılar.Her nedense,bazı kendini bilmez kimseler içeceklerden üçer beşer alarak bir çok kimsenin hakkına tecavüz bile etti. ( Sanki kıtlıktan çıkmışcasına bir görüntü ) gözlemlendi.Sevgili arkadaşım Pegasus'un mikrofonu alarak uyarıları dahi bu görüntüyü her nasılsa bozamadı.Daha sonradan wattabe görevlilerinin boş maslardan topladığı boş olması gerekn içeceklerin çoğu neredeyse doluydu.Yani açılmış ama içilmemeişlerdi.Bu durum resmen bir israfı gözler önüne sermekteydi.Bu bakımdan kötü bir gündü.

6. Organizasyon başlangıcında Otobüsler ile uzun mesafeler kat ederek engelliler biz platformunu onurlandıran değerli katılımcılardan bir grup üyenin içinde bulunduğu otobüs wattabe girişini tıkayınca ve ben de dahil olmak üzere bilmeyerekte olsa yada şöyle yazayım,tahmin gelen kimselere engel çıkaracaklarını tahmin edemediklerinden dolayı,bir çok engelli ve yaşı insan wattabe girişinden aşağı doğru binbir zorluk ile organizasyon bölgesime inmeye çalıştı.Otobüsler aşağı inemediklerinden dolayı çıkan bu karmaşa neredeyse zulüm derecesine vardı.Bu bakımdan kötü bir gündü.

Velhasıl-ı kelam ; Güzel bir wattabe günün'de,Güzel bir organizasyon ile yine bir engelliler biz klasiği olayı olan wattabe etkinlikleri acı tatlı anılar eşliğinde son buldu.Evet çok mükemmel olamadı ama yine de evlerinden çok uzun zamandır çıkmayan yada çıkamayan bir çok insan için güzel bir gün oldu.

İnsan olmanın doğasında olan bir istektir hep daha güzel olsun demek ne var ki çeşitli olumsuzluklar bu isteği bizden istemesek te alıp götürür.Organizasyonu tasarlayıp bizlere sununan tüm dost ve arakadaşlarımız katılımcılardan beklenen küçük ama gidişat için önemli kuralları hiçe sayarak bir nevi saygısızlık etmiş oldular.

Bu yazılanalar geneli kapsamasa’da hatırı sayılır bir kitleyi içermektedir.

Küçük bir örnek ile yazımı tamamlamak istiyorum.Yemek seansı başladığında özellikle içecek bölümünde tam bir arbede yaşandı.Arbede de bulunanları çoğu muhtemel engelli yakınları yada engelli olmayan kimselerdi. bu kimselerin arkasında ise tekerlekli sandalyesinde bekleyen ama bir türlü içeceğini alamayan yada ulaşmayan ve hatta bu arbadeye girmeyen engelli vatandaşlar vardı.Saygı ve empati kurmayı nedense uygulayamadık.Sakin ve ağırbaşlı tavırlar sergilemeyi bir türlü beceremedik.Çok uzak yollardan binbir güçlük ile gelen engelli insanlara gösterilmesi gereken öncelikleri yada normal kabul gören tutum ve davranışları sergileyemedik.Umarım gelecek sene organize edilecek olan 4. wattabe etkinliklerinde organizasyonu gerçekleştirecek yöneticiler ve kişiler 3. cüsün’de gerçekleşen istenmeyen olaylardan ders alarak daha kapsamlı ve tabir caiz ise daha bir Türk profili çizerek planlama yapacaklardır.

Çok Çok daha güzel, tam bir karşılıklı empatinin kurulduğu 4. Wattabe etkinliklerinin oluşması dileğim ile Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum.

Üye
    kemalcakir19 Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal Çakır
    Son Giriş
    29.09-2016
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 2 saat uyku ile ayakta durmaya çalıştıgım için günüm biraz uyuklamak ve oturmakla geçti ama bunun dışında herşey çook güzeldi

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Harika bir gün geçirdik. Emeği geçen herkese Başta ANDANTE olmak üzere çok çok teşekkür ediyorum.

Tanıdık dostları görmek, muhabbet etmek, Yeni simalarla tanışmak gerçekten de güzel oluyor. Gargamelim türkülerini de unutmamak lazım ....

Üye
    ENGELİ1968 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    18.05-2017
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul Esenyurt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

gözden kaçan bir nokta da çay verilmemesi bence nescafe den önce çay daha önce gelirdi

Üye
    Ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    29.06-2011
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa ve emeği geçen arkadaşlar çok güzel bir orginasyondu.
    Herkese teşekkürler .

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.
    Bende ilkkez bir engelliler.biz' in bir organizasyonuna katılıyorum.
    Başta oturanboga, pegasus ve cin cin' e ve emegi geçen herkese binlerce kez teşekkürler.
    İyikide gitmişim eglendim ve güzel, hoş bir gündü bence.
    Benim için diğer konular pek önemli olmasada ben bütün arkadaşlarımız adına bir öneride bulundum ve yineliyorum.

Dün pegasusa önerdiğimi aynen burada tekrar etmek istiyorum engelli olan ve evden anca böyle bir organizasyonda çıkabilen tüm arkadaşlarımız adına ve eminim ki, düşünüldüğünde onay görülecek kadar önemli.
    Yukarıda örnekte görülen arkadaşımızın dediği gibi, içeceklerin yetmediği yemeklerinide belki alamayan arkadaşlarımız olmuştur engelli olan...!!
    Benim önerim saglıklı.
    Kişiler mahalle veya aileden olsun, engellinin anca bukadar olabilen bir gününede bu kadar engel olmamaları.
    Site yöneticileri olarak her engelli'ye anca bir refakaçinin (refakatlinin) gelmesi bunun dışındaki lerin organizasyona alınmamasını site yöneticilerimizin duyurmasını öneriyorum.
    Saglıklı kişilerin açtıgı izdiham gerçekten kötüydü, üzüldüm.
    Her engelli kişi için, birer refakaçi olabilir, ama bir (1) engelliye 5 tane saglıklı kişi, veya yine iki (2) engelliye 7 saglıklı kişi ne gerek var.
    Bu kişiler zaten gezip tozuyor istedikleri gibi gerek yokki bu davranışlarına, o içecek sırasında geride kalan öncelik verilmeyen engellilere yazık değilmi, arkadaşlar bu bir kutu içecektir ya ne sanki hazinemi izdiham yaratmanın anlamı ne.
    Sağlıklı kişiler kısıtlanmalı derim ben, fazlalık alınmamalı ve bu kişiler düşünmüyorsa bunu engellinin haklarını site olarak öneri ve isteklerimizle biz dile getirip uygulatabiliriz.
    Tabii 'ki yine siz degerli site yöneticilerinin kararıdır gereken..
    Arkadaşlar, Herkese sevgiler...!!

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cem abinin (Laus_Deo) dediklerine katılıyorum.

Aklımda kalan üzücü bir ikı ayrıntıyı da ekleyeyim :

Güzelliklerimizi hayat kaynaklarımızı hızla yitiriyoruz. İlk wattabede gördüğüm göl ile, 4 sene sonra gördüğüm çok farklıydı. Hasta gibiydi. Koca göl sanki yakında kuruyacak gibi bir havası vardı.

Aynı yer ve gök arasındayız. Aynı gemide seyahat ediyoruz ömrü.

Ama BU KAÇINILMAZ GERÇEĞİ görmezden gelip, veya kısa sürede unutup, kendi hırs ve arzularımızdan oluşan dünyalarımızı inşaa etmeye çalışıyoruz.

Hayat can çekişirken gezegenimizde, bizler pervasızca onu bunu çekiştirip, oraya buraya çöplerimizi, pisliklerimizi fırlatıyoruz. Çok uzak bir zamanda değil, hemen şimdi, en geç yarın attığımız o çöpler arasında yaşayacağız mecburen....

Emeği geçen, çalışan didinen herkese teşekkürler.

Uzun bir zaman sonra sizleri görmek, konuşmak, sarılmak çok mutlu etti beni.

Zaman hiç bir şeye yetmiyor. O nedenle -güzelliklerle- doldurmaya çalışalım anılarımızı;

Yaptığımız onca eziyete karşın, inadına boy atıp yeşermek derdinde hayat.

Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon