Sayfa 16 / 16 İlkİlk ... 61213141516
Toplam 238 mesajın 226-238 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Havanın soğuk şakasına rağmen yoğun bir katılımın olduğu , sevdiklerimizle sohbet etme fırsatı bulduğumuz ,samimi bir buluşmaydı.
    Katılan arkadaşların yaka kartlarının olması, sanalın gerçeğe dönüşmesinde anahtar rolü gördü diyebilirim.
    Büyücü, Svedrif ve Barok'a özverilerilinden dolayı çok teşekkür ederim.Emeğinize sağlık arkadaşlar..

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 ARALIK TARİHLİ KONUŞMA METNİ

Merhaba arkadaşlar!
    Önce İstanbul'un sağlıklı bireyler için bile zor ulaşım koşullarında buraya gelmeyi başarabildiğiniz için sizi kutluyor ve hoşgeldiniz diyorum. Sorunlamıza duyarlı olup,sahip çıkmanıza sevindim. Teşekkür ederim.

Bugün burada toplanmamızın nedeni engelliler olarak tanışıp, kaynaşmak,sorunlarımızı dile getirmek ve belki bir anlamda dertleşmek. Evet dertleşeceğiz ama sadece dertleşmekle kalmayıp,sorunlarımızın çözümü konusunda gelecekte elbirliğiyle ne yapabileceğimizin de temelini oluşturacak fikir alışverişinde bulunacağız.

Hepimizin ortak ve bedensel,zihinsel,görmei işitme engellilerin ayrı ayrı sorunları var. Bence en önemlileri maddi ve psikolojik sorunlarımız. Çünkü bu sorunlarımız nedeniyle yaşamın içinde yaşamın içinde yeterince yer alamayışımız,hayatımızı istediğimiz gibi yönlendiremeyişimizden kaynaklı mutsuzuz. Mutsuzuz çünkü evlerimizden çıkıp sosyal yaşama katılacak yeterli koşullara sahip değiliz. Çoğumuz yeterince eğitim alma olanağından yoksun kalmışız bu koşulların yetersizliği yüzünden. Eğitim kurumlarının bir engellinin rahatça hareket edebilmesine elverişli olmayışı da ayrı bir sorun. Çoğunlukla okullar da asansör yok örneğin. Engelliler içn oluşturulan eğitim kurumları yetersiz. Eğitim almış olmuş olsun olmasın çoğumuz işsiz. İş bulma şansına sahip olmuş mutlu sayılabilecek azınlığın ise işyerleri,çalışma ortamı engellilere göre düzenlenmediğinden kaynaklanan sorunları var. İşlerinde çok başarılı olsalar bile görevde yükselmelerine firsat verilmiyor. Alınan ücretler ülke koşullarında bir engellinin yaşamını rahatça sürdürebileceği miktardan çok uzak.Hastalığımızı,engelimizi kanıtlamak için uzun ve zorlu uğraşlar vermek zorundayız. Hastanelerden aldığımız engelimizin sürekliliğine dair heyet raporunu kamu kuruluşlarındaki her hangi bir işimiz için 6 ayda bir yenilemek zorundayız. Bu zorluklardan geçerek aldığımız raporların derecesi ise bizi hiç görmemiş,durumumuzdan habersiz olan Defterdarlık denen kurum tarafından düşürülüyor. Çalışanlara tanınan vergi indiriminden faydalanılamaması için. Bu konuda engellilerden vergi alınmaması konusunda yıllar önce var olan yasa değiştirilmiş durumda. Vergi her insanın ülkesine borcudur. Yeter ki İşimiz olsun ve emeğimiz karşılığında aldığımız ücret yaşamımızı onurlu bir şekilde sürdürmeye yetecek düzeyde olsun. Ulaşımdaki engellerimiz bırakın sosyal hayatın içinde yer almayı,işe gidiş gelişlerde bile bizi yaşamaktan bezdiriyor. Yolların,binaların bizim hareketimizi kısıtlaması yüzünden sosyal ve kültürel etkinliklerin çok uzağındayız ne yazık ki! Bir çoğumuzun çok özel yetenekleri de olsa. Hareket kısıtlılığımız yüzünden engelimizeyeni engeller,hastalıklar ekleniyor. Toplumdan uzak yaşamaktan kaynaklı insanların bizimle ilgili düşünceleri çok sığ. Uyum sorunumuz var insanlarla. Bizi anlamıyorlar ya da anlamak için çok fazla gayret sarfetme gereği duymuyorlar. Kimileri bize acıyarak ne kadar iyi bir insanr insan olduğu konusunda tatmin buluyor,kimileri bizim yaşadıklarımızı yaşamadığı için şükrediyor ve sorunlarını unutup rahatlıyor bir nebze olsun,kimileri hiç umursamıyor yaşadıklarımızı. Çok az kişi bizi gerçek kişiliğimizle görüp zekamızın, yeteneklerimizin, yetilerimizin hiç de onlarınkinden aşağı olmadığının gerçek anlamda ayırdına varabiliyor.

Bunlar Hepimizin ortak,ilk akla gelen ve başlıca genel sorunları. Özelde her engellinin sstemden ve yaşamında yer alan herşeyden,
    insanlardan bile kaynaklı bir çok sorunları var.

Evet arkadaşlar sorunlarımız çok fazla çözümler ise neredeyse yok gibi. Veya üretilmeye yapılır gibi yapılan çok yetersiz. Her engelliye aynı düzeyde ulaşmıyor. Sorunlarımızla ilgili devlete ait kurumlarda kapı kapı dolaşmak zorunda kalıyoruz. Derdimize çare olabilecek tek bir kurum olması gerek oysa ki karşılaştığımız sorunlarla ilgili bize çözüm önerip yönlendirecek. Bazı konularda yaptırım gücü olan. Başbakanlık Özürlüler İdaresi adında bir kurum var ve bu kurum bizimle ilgili hiçbir konuda yeterince söz ve yaptırım gücüne sahip değil. Hazırladıkları yasa tasarıları dikkate bile alınmıyor. Tabi ne kadar yetrli tasarılar olduğu da tartışılır. Bu kurumun işlevinin ne olduğu da ayrıca.

Bize hep umut verilmeye çalışılıyor ''engel yok'', '' engelsiz'' diye başlayan sözcükleryle başlayan cümlelerle. Ya da ailelerinin, yakınlarının yoğun destek ve çabalarıyla zor da olsa hayatta başarılı olmuş çok sınırlı sayıdaki ve de çok extrem örnekler verilip,siz de yapabilirsiniz deniliyor. Evet umut güzel şey,umutsu yaşamın anlamı kalmaz ve çekilmez olur. Yaşamın her alanında fiziksel,ruhsal ve sosyal yönden engellenen bizlere umut yetmiyor! Umut karın doyurmuyor ne yazık ki arkadaşlar! Kim diyor engel yok diye. Engelli olmayanlar. Kişisel maddi ve siyasi çıkarları uğruna kendi engelini engellileri her anlamda kullanan ve görevini yapmayan, sosyal devlet olmanın uzağında yönetimlerin şakşakçılığını yapan tuzu kuru beslemeleri bir de. Kurdukları derneklerle umut pompalayarak insanlara. Neredeyse her engellinin kendine ait bir derneği var ülkede ciddi anlamda pek bir işe yaramayan,çıkar çevreleri tarafından ele geçirilmiş.

Sosyal devlet engelli ya da yoksul olsun olmasın her vatandaşını aynı oranda kucaklayan,çözüm üreten ve yaraları saran olmak zorundadır! Yönetenler kendisine oy vermiş olsun olmasın tüm vatandaşlarına ayrım gözetmeksizin,eşit hizmet götürmek zorunluğundadır!

İnsanları başka insanların vicdani sorumluluğuna terk edemez,zorunlu bırakamaz!

Diğer insanlara duygu sömürüsü yaparak,onları yardıma zorlamakla halledilemez sorunlar!

Birilerinin yardımına,vicdanına muhtaç yaşamak insan onuruna aykırıdır! İnsanları yardım edilecek duruma getirenler bu durumun düzeltilmesinden direkt olarak sorumludurlar! Neden

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Burdan okuduğum kadarıyla buluşma son derece mukemmel gecmiş ama ben başta Büyücü, Svedrif ve Barok olmak üzere buluşmada yer alan bütün arkadaşlarımdan aranızda olamadığım için cok cok özür diliyorum.Dün biraz rahatsızlandığımdan dolayı aranızda olamadım.İnanın aranızda olmayı cok istedim.Her ne kadar oraya gelemesemde da hep sizleydim Bu organizasyonda emeği gecen Büyücü, Svedrif ve Barok'a cok cok teşekkür ederiz. Böyle güzel organızasyonların devam etmesini diliyoruz

Üye
    LECCEBÜM Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle bir buluşma düzenleyip bizleri bir araya getiren Firdevs Gül ve Barok arkadaşlarımıza öncelikle çok teşekkür ederim.Benim ilk buluşmamdı ama son olmayacak.Çekinerek geldim aslında nasıl yaparım uyum sağlıyabilirmiyim diye ama gördüm ki o kadar sıcak ve içtendiniz ki hiç yabancılık çekmedim.Herkesle birebir sohbet edemesemde gülen yüzler görmek yeterliydi benim için.İyiki gelmişim

Üye
    Kalbiselim Avatarı

Gerçek Adı
    abdül
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

ben öğleden sonra geldim bir saat kadar kaldım sabahtan neler kaçırdığımı bilmiyorum geldiğimde de orada olanların organizasyondan memnun kaldıkları her hallerinden belliydi. bu ilk buluşmamdı bu buluşmada genel izleyiciydim diğerlerinde başrole terfi ederiz :d çoğu arkadaşla tanışamadım inşallah diğer organizasyonlarda herkesle tanışma fırsatım olur.
    buluşmayı düzenleyen arkadaşlara da teşekür ederiz

Üye
    denizce Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Çamlıca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok güzel bir buluşmaydı..Emeği geçen herkese teşekkür ederim...

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maltepedekine umarım gele bilirimm

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederiz canlarr sizler varoldukça bizde varız Birimiz Hepimiz için Hepimiz Birimiz İçin...

Üye
    senolabi Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.05-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu buluşmayı başta büyücünün ve svedrif in düzenleyecegini duydugum an kendı kendıme dedım büyücü düzenlerse 4/4 luk bir buluşma olacagını tahmın etmıştım tahmınımdede yanılmadıgımı anladım her sey cok mukemmeldi sagolsun arkadaşlarımız herkezle tek tek ılgilendıler süper bir ev sahipligi örnegi gösterdıler davete kaltılan arkadaşlarında samımı ortamlarını görünce cok sevındım hepımız mutlu bır şekilde ayrıldık emegi geçen düzenleyen vede bu sıcak ortama katılan tüm arkadaşlara tesekkür ederim yenisini beklıyoruz BÜYÜCÜ VE SVEDRİF tekrar görüşmek üzere

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu organizasyonun gerçekleşmesinde buyucu ve firdevs çok çalıştılar..bence en büyük teşkkürleri onlar hak ediyor..ve ben bu ilk buluşma organizasyonda adımı yazarak ,gelecekte yapılacak bu tür organizsayonda deneyim sahibi olmama olanak sağladıkları için güzel kalpli arkadaşım buyucu firdevs e tekrardan teşekkürlerimi bildiriyorum..

ben bu ikiliyle her işe girerim...can dostlarım a selamlar..

Üye
    bediscebedis Avatarı

Son Giriş
    28.05-2016
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tanıdığım eski dostları tekrar görmek, sanal alemde tanıyıp da sonunda yüzyüzede görebilmek ve yeni tanışıp arkadaşlıklar kurmak çok güzeldi çok güzel bir buluşma oldu svedrif ve büyücü'ye emekleri ve bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyorum bir dahaki buluşmada yine biarada bulunabilmek ümidiyle arkadaşlar...

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

En başta bize destek olan BAROK arkadaşımıza bize güvenip inandıgı için ve elinden gelen tüm imkanlarını seferber ettiği için sonsuz teşekkürler ediyorum...Kankilerin ilki ve en güzeli firdevs...Bu kadar içten yürekten sevecensin.Seni çok seviyorum biliyorsun
    Ve buluşmaya konyadan kalkıp gelen, gelirken konya sekeri getiren sevgili ismail, garson lakaplı yüreği kocaman arkadaşım ayaklarına yüreğine sağlık geldiğin için...Ve Antalyadan bizim için gelmeyip de lütfen buluşma için gelmiş gibi görünen yeşil fıstıgımız hasanKRMN gelişinle o güzel gülüşünle neşemize neşe kattın. Seni gördüğümüze çok sevindik.İyiki geldin Teşekkürler...Abilerin en güzeli en yakışıklısı ANTİOKSİDAN ve sevgili yengem CEREN sizi yeniden görmek güzeldi.Bizi yanlız bırakmadıgınız için sonsuz teşekkürler...Ve ilk buluşması olup bizi kırmayıp üsküdardan bize katılan MAVİSEYYAH geldiğin için teşekkürler.LEVENTSARITAŞ sende geldiğin için sagol varol ama o bıyıkları kesmeyip dudak okumama engel olduğun için azcık teşekkür ediyorum MELİHA VE ÖZÇİÇEK sizinle tanıştığıma çok memnun oldum.
    Beni kızdırmaya çalışıp her defasında güldüren yüreği güzel AKSAHİN ve sevgili eşi DENİZCE sizi gördüğüme çok sevindim gelişinizle bizi çok mutlu ettiniz.Teşekkürler
    Ve anadolu yakasınının uyus kızı SİRİNE Geldiğin için çok teşekkür ederim...Sevgili FORMULA...Seni yeniden görmek çok güzeldi... Bize katlandıgın için teşekkür ederim güzel insan...CELİK kardeşim beni yanlız bırakmadığın için sağol minettarım...Muhasebe kursumdan arkadaşım ve rakibim olan sitemize henüz üye olmayan ama olacak sevgili veysi(nicki efsun olacak) güzel konuşman için ve böyle bir günde rakibini yanlız bırakmadıgın için teşekkürler... Ve bizi böyle bir etkinlikte yanlız bırakmayan Alaimisema, sorunluinsanmıknatısı, senol abi, aytaç yıldız, aliş&maviş çiftine ve isimlerini sayamadıgım nice güzel insanlara çok teşekkür ederim.
    Sağolun varolun.Başka bir buluşmada görüşmek dileğiyle

Üye
    Orkide Avatarı

Son Giriş
    19.09-2014
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba
    ben ilk defa böyle bir organizasyona katıldım emeği geçen herkesin eline yüreğine sağlık çok memnun kaldım ama soğuktan hasta oldum maalesefyinede değdi...

Sayfa 16 / 16 İlkİlk ... 61213141516