Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon
Toplam 117 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir masal yaşadık zaten Ferit abi.

Sizlerinde bizlerle olmasını o anları yaşamanızı çok arzuladık.Bu yüzden hiç bir ayrıntıyı es geçmeden vermek istiyorum. O anları, o duyguları bizimle hissetmeniz adına.Başarabilmişsem anlatımlarımda ne mutlu bana.Umarım sizlerinde bu masalı bizlerle an be an yaşayabilmenizi sağlayabiliyorumdur.Keşke bizlerle olabilseydiniz.

Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Sevgili Arkadaşlarım, İzmir'de ne kadar güzel vakit geçirdiğinizi yazdığınız yazılardan okudum çok mutlu oldum. Kendim gitmiş gibi.... Böyle güzel organizasyonların olması ve birlikte olmak çok güzel bir duygu. Ben bu sefer sizinle değildim ama yüreğim sizinleydi. Çok mutlu oldum.... İnşallah birdahaki sefere bende sizinle birlikte bu mutluluğu yaşarım. Organizasyonda emeği geçen sevgili arkadaşlarım sizleri tebrik ediyorum.

Üye
    Arzuum Avatarı

Son Giriş
    22.02-2006
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Oya Süüpperr anlatmışsın geziyi.Öyleki okurken tekrar yaşadım her bir anı inan.Canım benim bize yaşattıkların için çok teşekkür ederim.Sevgiyle kalman dileğiyle.Resimlerde harika çıkmış yaa bayıldım :mrgreen:

Üye
    ayhan Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sevgili oya gerçekten ifadeler çok kuvvetli babanızın o güzel iltifatına maruz kalmak bizi onurlandırdı.
    kendilerine selamlarımızla birlikte saygılarımızı iletirsen bizi bahtiyar edersin.

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elbette Ayhan abicim söylerim.Babamında hepinize çok selamları var hepinizi çok sevdiğini ,tekrar gelemenizi söyledi.Bu sefer kendi misafir edecekmiş. :wink:

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

14-15 MAYIS İZMİR GÜNLÜĞÜ
    Üçüncü bölüm

İnanılmaz duyguların yaşandığı,önemli mesajların verildiği,bol sürprizlerin olduğu bu bölüm ise hepimizin hayatında ve dimağlarında kalıcı izler bırakmış bir bölümdür.Otelden çıkışımızla başlayan, heyecanlara, anlatımlara gebe olan bu bölümü anlatmak bile kifayetsiz kalır.Ancak yaşamak gerekir.Biz hiç unutmamacasına ve unuttur mamacasına o anları yaşadık.Beyinlerimize ve yüreklerimize kazıyarak.İçimizden bir şeyler katarak o anlara ölümsüzleştirdik.Şimdi bizler için önemli bu anları sizlerinde yüreklerinize kazımak için devam ediyorum gezimizin bir diğer bölümüne.

Otelden Pamuk kale servisimiz,Semino’nun abisi Salih’in aracı ve Küba 38’in aracıyla otelde bizlere katılan konuklarımızla birlikte hareket ettik.Artık hazırdık İzmir’i fethetmeye.Tüm ekibimiz, kameramanımız, palyaçomuz ,Engelliler Biz Kulübümüzün üyeleri,bizimle gün boyu beraber olan konuklarımız aracımızın önüne asmış olduğumuz afişimiz,yaka kartlarımız,bizlerin yürekleriniz taşıyan Tişörtlerimiz ve Engelliler Biz’in şapkalarıyla beraber hazırdık İzmir’i sallamaya. 40 kişi olmuştuk.Korna sesleriyle otelden çıkışımızı yaptık.

Artık İzmir sokakları bizimdi.Zaten Trafik ve park izinlerimizi önceden aldığım için şehir içinde hiçbir sorunumuz yoktu.İstediğimiz gibi durabilir gezebilirdik.Zaten öylede yaptık.Üç araçtık ama sanki yüzlerce oluşmuş seçim konvoyları gibiydik.Önce saat Kulesi ve İzmir meydanını gördük. Planımızda burayı gezmek vardı ancak ne yazık ki sadece araçtan izleyebilmiştik. Gideceğimiz diğer yerlere bir hayli geç kalmıştık çünkü.İstanbul otobüsümüzün İzmir’e geç gelmesinden kaynaklı bir gecikmeydi bu.Ama bizim neşemizi hiç kırmadı bu.Oradan arkadaşlarımıza şehrimizi anlatırken bir yandan Tarihi asansöre doğru yola koyulduk.Dario Moreno sokağına gelmiştik.Mithat paşa’dan tarihi asansöre uzanan bu sokağın tarihçesiyle ilgili bir iki not vermeden geçmeyelim.
    İzmir'in tarihi asansör kulesi ve tarihçesi de ilginçti. Nesim Levi adlı bir Musevi vatandaşımız tarafından, özellikle yaşlı ve sakatların kullanımı gayesiyle 1907 yılında yaptırılan 55-60 m. yükseklikteki kulede eskiden su buharıyla, bugünse elektrikle çalışan iki asansör mevcut. Doğma büyüme İzmirli olan ünlü şarkıcı Dario Moreno' nun evi ve aynı adın verildiği sokağının ikinci bir simgesi olan bu ihtişamlı yapının tuğlaları Marsilya'dan getirilmiş.Yakın dönemlerde bir süre bozuk kalan asansörler, 1995'de İzmir belediyesi tarafından restore ettirilerek semt halkının hizmetine sunulmuş. Kulenin tepesinde, şehrin kuş bakışı izlenebileceği bir mekanda bir de çay bahçesi var.
    Bu yapı Cenevizlilerden kalma hala ayakta duran önemli bir yerdi İzmir tarihi açısından.

4eiiGoz5 - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 13-15 Mayıs: İzmir'e gezi

Dario Moreno Sokağı Girişi
    9Hr4r9cW - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 13-15 Mayıs: İzmir'e gezi

Asansörün Aşağıdan görüntüsü
    9F9Idd5d - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 13-15 Mayıs: İzmir'e gezi

Asansörün yukarıdan görünümü
    bzoyXkix - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 13-15 Mayıs: İzmir'e gezi

Dario Moreno

Deniz ve mehtap sordular seni neredesin

Nasıl derim terk etti bırakıp beni gitti anladılar ki
    aşkımız bitti

Alay ettiler benle hep sen oldun bunlara bak sebep
    Mehtap dedi gördüm ah onu belinde erkek kolu
    Deniz güldü halime bir avuç su verdi elime
    Biterse gözyaşın al dedi doldur tekrar yerine
    Rüzgar ve martı sordular seni neredesin

Nasıl derim terk etti bırakıp beni gitti anladılar ki
    aşkımız bitti
    Rüzgar güldü halime dedi gidelim düş önüme
    Gidemem dinle martıları dinmiyor alayları

Bu eseri bize kalan eserlerden sadece biridir.Dario Moreno’nun.Hakkında daha pek çok şey söylenebilir sanatçının.Ben bu kadarını sizlerle paylaşacağım.

Ben ve konuklarım bunları canlı yaşadık.Araçlarımız ünlü Sanatçının sokağına girerken tarihe yolculuk yapıyorduk sanki.Tek tek araçlardan inerek asansörle gökyüzüne doğru çıkmaya başladık.İzmir’i tepeden kuşbakışı izleyecektik.Bu sokağın benim yaşamımda da önemli bir yeri vardı.Çocukluk hatıralarım.O anlara tekrar gitmek. Hepimizin yaşamında böyle geriye gitmeler olmuştur.O an bu geriye gidişide yaşıyordum.

Herkes yukarı çıkmıştı. Ben Tırtıl, Semino, Maviş ve birkaç arkadaş daha yukarı çıkamamıştık henüz.Cincin küçük bir talihsizlik yaşamıştı.Arabası hareket etmiyordu.Kısa sürede geçici olarak çözebildik.Ama bu bizi biraz üzmüştü.Sevgili Cin cin’in üzülmeside ayrıca üzmüştü.Her ne kadar bize belli etmese de.Sorunu çözdükten hemen sonra bizde yukarıya çıktık hep beraber.Ayrı bir atmosfer vardı yukarıda.İzmir’i tepeden izliyorduk.Ilık ılık esen bahar rüzgarıyla.Asansör cafenin müdürüde önceden geleceğimizi bildiği için bizi beklemiş büyük bir keyifle anlatıyordu Kulenin tarihçesini.

Ve biz anlatmaya başladık ardından neden İzmir’de olduğumuzu sırtımızı İzmir’e Körfeze dönerek, hep birlikte haykırdık.Türkiye’nin değişik illerinden bir araya nasıl geldiğimizi,nasıl buluştuğumuzu.Sevgiyle nasıl kenetlendiğimizi ve tek bir amaç için nasıl bir arada olduğumuzu anlattık tepeden haykırarak İzmir’e bunu sözlerimizle anlattık önce.Sonra birbirimize kenetlenişimizi dokunarak,yüzlerimizdeki ışıltılarla gösterdik.İzmir’e ve İzmirliğe.Ve hep bir ağızdan neden bir arada olduğumuzu haykırdık.”ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN EL ELELE” diyerek.Sloganımız adeta İzmir sokaklarına yayılmıştı.Tepeden ılık ılık esen bahar rüzgarıyla biz haykırırken gökyüzüne,oradan İzmir sokaklarına karışmıştı bile.O kadar güçlü ve içtendik ki bir ara bizim haykırışlarımıza kule müdürüde eşlik etmişti bizle beraber.

İşte buydu sevgiyle el ele olmak.Orada bulunan müşterilerin,kule Müdürünün ve bizimle o anı yaşayan herkesin yüreklerine bir şeyler kazımıştık.Tepeden gökyüzüne,İzmir sokaklarına karışan sadece “ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN EL ELE” Sloganımızı söylediğimiz seslerimiz değildi.Yüreklerimizdi.Sevdamızdı niçin ve nasıllarımızdı.Her şeydi anlattığımız.Yılların getirdikleriydi.Birikimlerimizdi.Bu anı ölümsüzleştirdik.Fotoğraflar,çekimler ve her şeyden önemlisi o ana şahit olan herkesin yüreklerine bir şeyler kazıyarak ölümsüzleştirdik.Bir şeylerin değişmesi için ilk tohumları attık.

Bunun Gururu ile tekrar araçlarımıza doğru inmeye başladık.Gurup gurup yine aynı şekilde asansöre binerek aşağıya indik.Yeni yüreklere bir şeyler kazımak için gezinin kalan bölümüne devam edecektik.Bu arada Nisan rüzgarı aramızdan ayrılmak zorunda kalmıştı.O sürekli güneş gibi parlayan yüzünü,gülümsemesini bizden esirgeyecekti.Ama arkadaşı onu aramızdan çalıp gitti.Fakat Sindy aramıza katılacaktı.Gezinin diğer yarısında. İzmit’ten katılacak olan Sindy’lede ilk kez tanışacaktık.Tam bir Sindy’di gerçekten.Neşeli ve şakacı özelliğini babam keşfetmiş ben ne yazık ki o kadar paylaşamadım kendisiyle.Biz tekrar araçlarımıza bindik ve İzmir sokaklarını, gönülleri Fethetmek için yola koyulduk.

Bundan sonrasını yarına bırakıyorum dedim ya birçok şey yaşadık bir çırpıda anlatmak olmaz.
    :wink:

IŞIK
    Misafir Üye
    IŞIK Avatarı

O masalsı anları tekrar yaşadım. Gözlerim dolu dolu oldu.
    Herşey için sonsuz teşekkürler Oya Tekin
    ve
    CinCin

Üye
    teo_man Avatarı

Son Giriş
    27.04-2009
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İzmir gezisini anlatımlarınla gerçekten gitmesek bile gitmiş kadar olduk. Büyük yeteneksin Oya... Teşekkürler..

yeditepe
    Misafir Üye
    yeditepe Avatarı

Oya'cıgım o kadar guzel anlatıyorsun ki...sanki İzmir'e ben hiç gitmedim. o kadar merak ve buyuk bir hazla okuyorum yazdıklarını.. sonra çatlıyom.. sonra da İzmir'e ben gitmiştim , çok şukur diyorum kendi kendime....merakla resmen devamını bekliyoruz... tıpkı arkası yarın gibi.. hoş bişi oldu ya bu... dilerim bu tarzda yazılara devam edersin...öpuyorum seni...yazacagın gunleri soylesen de o gune ayarlasak kendimizi bir de)

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Sevgili Oya ve cincin ,gelememiş olmama rağmen olanca samimiyetinizle süslediğiniz bu organizasyonu gerçekleştirdiğiniz için sizleri tebrik ediyor teşekkürlerimi sunuyorum.

Üye
    sindy Avatarı

Son Giriş
    21.02-2010
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar gezinin bir gününe katılabildim bana yüreklerini açan dostlara tüm kalbimle teşekkür ederim.Muhteşem bir organizasyondu gelmeyenler çook şey kaçırdı

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İzmirli olmama ve Barış Arkadaşımı birazda olsa tanımama rağmen böyle bir etkinlikte olamamak beni gerçekten üzdü :cry: çok güzel eğlenmiş olmanıza vede birlikte olmanıza çok sevindim umarım bir dahaki İzmir Gezinizde haberim olur... Ayrıca Barış tüm sitemler sanadır bak bu arada şaka yapıyorum sana takılıyorum kusuruma bakma olur mu? Kendinize çookkk iyi bakın...

Üye
    hürkan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2005
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli dostlarım;bu otganizasyomna katılamdığım için bir kez daha çok üzüldüm.anlattıklarınızla bende sanki o anıları yaşamış gibi oldum çok sağolun.ama o anıları birebir yaşamak ve arkadaşlarla yüzyüze tanışmak en mükemmelidir kuşkusuz tekrarına sağlıcakla erişmek dileğiyle,hepbirlikte

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

14-15 MAYIS İZMİR GÜNLÜĞÜ

Dördüncü Bölüm

Bu bölüm ve bir sonraki bölümler bizler için ve tüm engelliler için özel bir bölümlerdir.Tam olarak duygularımızı vere bilir miyim bilmiyorum?Elimden geldiğince duygularımızı,yaşadıklarımızı vermeye çalışsam da o anları beraber yaşamak gerek.

Biz araçlarımızla yolumuza devam ettik.Artık çok acıkmıştık.Önce öğlen yemeği yemek için bizim için önceden hazırlanmış,Güzelbahçe ilçesindeki Parmak Yalatan Restoran’a doğru yola koyulduk.Sindy’i yoldan aldık.Bize yolda katıldı..Güzel bahçe mevkiinde bir öğlen yemeği yiyecek ve sohbetlerimize orada devam edecektik hep beraber...

Şehir merkezinin kalabalık ve gürültülü ortamından sadece 24 kilometre uzakta yer alan Güzelbahçe, mavi ile yeşili buluşturduğu coğrafyası sayesinde hem günlük hem de yazlık turizme hizmet veren önemli bir ilçesidir İzmir’in. İlçe merkezinde yapılan yamaç paraşütü sporu ilçeye gelen turist sayısını da arttırmaktadır. Bizim zamanımız olmadığı için yamaç paraşütü yapamadık. :wink:

XDnrKt6y - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 13-15 Mayıs: İzmir'e gezi

Yüzlerce ailenin ikinci konutuna ev sahipliği yapan Güzelbahçe, İzmir-Çeşme Otoyolu çevresindeki balık restoranları ile balık keyfini yaşamak isteyenlerin ilgi odağıdır. 6,5 kilometrelik sahili olan Güzelbahçe’de restoranlar ve balıkçı barınağı yalnız hafta sonları değil, her gün ziyaretçi akınına uğrayan bir ilçesidir İzmir’in.
    Bugün binlerce ailenin geçim kaynağı olan balıkçılık, ilçe turizmini önemli ölçüde etkiliyor. Yakaladığı balık, kalamar ve ahtapotu İspanya ve İtalya’ya satan balıkçılar, barınaktaki dükkanlarında en taze deniz ürünlerini ziyaretçilerine sunuyor. Balık, kalamar ve midyesini barınaktaki tezgahtan satın alan vatandaşlar, arka bölümde yer alan restoranlarda istediği balığı pişirtip muhteşem bir ziyafet çekebiliyor.

pMwNiWeu - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 13-15 Mayıs: İzmir'e gezi

Güzelbahçe, İzmir’e en yakın denize girilebilecek sahil olma özelliğini de koruyor. Kolay ulaşımı, güleryüzlü insanları ile kırsal yaşamı ve huzurun bulunduğu bu ilçemizde hep beraber zevkle bir öğlen yemeği yedik. Orada dostluklarımızı biraz daha pekiştirme şansımız oldu.Huzur demiştim ya bunu da yaşadık o kısacık saatte hepimizin yüzlerine yansıyan bir huzurdu bu.Mavi denizin iyot kokusu,yeşil doku ve bizlerin tanışma heyecanları paylaşımlarımız bize bu huzuru fazlasıyla veriyordu.Yediğimiz yemeğe de ayrı bir keyif katıyordu bu huzur.

5o697rs2 - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 13-15 Mayıs: İzmir'e gezi VFFC3B5L - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 13-15 Mayıs: İzmir'e gezi
    dCAs9P7T - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 13-15 Mayıs: İzmir'e gezi

Restorant sahibi Ozan beyin yüzünde de bu huzur vardı biraz da mahcubiyet.Daha farklı ağırlamak istediğini belirtmişti.Neden ise;” Sayenizde şunu gördüm mimari eksikliğimizi biran önce tamamlamam gerektiğini” dedi.Oysa o çevre de mimarisi Engelliye uygun yerlerden biriydi ama o daha farklı eksiklerini fark etmişti bizlerin sayesinde.İşte buydu birada olmamız,işte buydu anlatmak istediğimiz bunun için bağırmadık ama gösterdik, anlattık varlığımızla,toplu resimlerimizle.

Ve bunu hep anlatmalıyız toplumun içine karışarak.Bizlerin bir arada oluşu anlatacak bunları her gittiğimiz yerde ,her bulunduğumuz mekanda biz kendimizi anlatacağız var oluşumuzla.Bir yerlere kapanmandan topluma karışarak anlatacağız.Birlikteliğimizin o gün ki en önemli anlatımı da buydu zaten.

Yemeklerimizi büyük bir keyifle yedikten sonra tekrar araçlarımıza doğru hazırlandık yeni yerlerde kendimizi anlatmaya.E bu arada baya yemiştik bu enerjiyi boşaltmamız gerekiyordu.Bizde öğle yapmak adına yola koyulduk.Ne mi yaptık beşinci bölümde anlatacağım bunu.Çok şey yaptık hem de ileriye gebe olacak çok şey.

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Paraşütle uçan TIRTIL senmiydin yoksa ? Kaşla göz arasında ne zaman bindin? :wink:

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon