Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Misafir Üye

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaza merhaba partisine engelli çocuklar olarak biz de katıldık aranıza dun.şunu bilin ki biz o gun altı kişiydik ama. bizim gibi binlerce çocuk adına ordaydık..
    korkuyorduk.uzuluyorduk.farklıydık bizler.herkes rahattı.işimiz zordu.ailemiz olmazsa belki yoktuk.sonra bize ailemiz dedi ki hadi geziye gidiyoruz.herzamanki gezilerden sandık.zorlanacaktık yine.uzaktan bakacaktık herşeye.kendimizi ayrı bir ucube gibi sanacaktık.bize ters bakanlara kızacaktık.ama elimizden bişey gelmeyecekti.oyun istemeyecektik.evimize evimize gidelim diyecektik.
    ama dun bir geziye geldik evet.şaşırdık.bizi gorunce saygı duyuyolardı.bizi gorunce sevgiyle bakıyolardı.anladık bizi seviyolardı.
    baktık onlar da bizim gibiydi.baktık mutluydular.dolaşıyolardı.onlar da uzaklardan gelmişlerdi.onlar da yorgundu başka gezilerden .tıpkı bizim gibi..
    gorduk onlar da burda mutluydu.onlar da bizim gibiydi.
    fakat şaşırdık.gucluyduler.engel gorunce ayaklarınızla vurun diyorlardı.vuruyorlardı.yalnız değildiler.uzgun degildiler.hayatlarından mutluydular.çok buyuk adam bayan olmuşlardı.hepsi guzeldi.hepsi buyuk..
    ve biz heyecanlandık. diyorlardı ki asla eskisi gibi olmayacak!inandık...
    evet yaparlardı tabiki...
    niye yapmasınlar ki
    bizi onlardan başka kim anlardı ki...
    rahatladık.. rahatladık... biz buyuyunceye kadar koşacaklardııııı
    biz oraya gelene kadar konuşacaklardııı
    rahatladık. ve oyunumuza verdik kendimizi.. çayırın çimenin bizim için dogan guneşin tadını çıkardık. rahatladık. annemiz babamız anlamıyordu ama bizi onlar anlardı dedik.dans ettik.guvendik...
    evet ablalarım abilerim sizlere teşekkurler.. umudugunuzu canlı tuttugunuz için. yureginiz için.bize dunyayı yaşanılır gosterdiğiniz için yurekten teşekkurler.bizi geçerketen sevdiğiniz için.....ENGELLİ ÇOCUKLARDAN TUM ENGELLİLER VE DOSTLARI KLUBUNE YUREKTEN TEŞEKKURLER.....

Üye
    Pozitif+ Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    öncelikle üzüntümü belirtmek istiyorum.Herkes gibi 24 nisan 2004 tarihindeki organizasyonu büyük bir sabırsızlıkla bekleyen üyeler arasında yer almaktaydım ama malesef cumartesi günü üzücü bir sebebiyetten dolayı pazar günü bu pikniğe katılamadım.
    Eğlenceli bir gün geçirdiğinizi sitede arkadaşlarımın yorumları ile az çok hissettim.
    Her şeyin kısmet olduğunu bir kez daha anladım.
    Umarım yaza veda partisi olmadan yaz ortasında da bir piknik gerçekleşir. :cry: :cry: :cry:

Üye
    ayhan Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

mutluluğa giden yol :arrow: www.engelliler.biz
    Sevgili dostlar bir çok arkdaşamız zaten gereken yorumu yapmış,lakin bende 2 satır yazayım müsadenizle.
    Evet Pozitif gamze sende beni kırmızı halı ile karşılamadın ne yapalım sağlık olsun.
    24 Nisan Pazar benim için ayrı bir özelliği vardı hani laf aramızda doğum günümü siz sevgili dostlarımla geçirdim ve şimdiye kadar geçen doğum günlerimin içinde en anlamlısı oldu.
    Evet bende sevgili dostlarımın Bursaya gelirken yaşadığı tedirginliği yaşadım acab hava nasıl olacaktı........çünkü Bursa,dan yaklaşık 50 kişilik bir kafile ile yola çıktık ve düşünceliydim ama umduğumuz gibi olmadı ve mükemmel bir hava oldu.
    Sonra o ne yağmur yağmadı ama birde baktım yağmurun kendisi geldi sohbetinden zevk aldım tanışmaktan onur duydum sevgili yağmur ablam.
    bir çok arkadaşımla daha önce tanışma şeefine nail olduğum için gözlerim öncelikli onları aradı sonra teker teker döküldüler kendileri aradan geçen zamana rağmen sıcak bir karşılama ve içten bir merhaba ne kadar güzel unutulmamak.
    Neyse, sonra o manzara ve doğal güzellik aman Allahım müthiş bir ortam sonra tabik birbirinden güzel insanlar hepsiyle tanışmaktan grubum ve kendi adıma onur duydum bütün arkadaşlarım aynı cümlelerle ifade ettiler hepsi de memnun kaldılar.
    Sözün özü mükemmel bir çalışmaydı sevgili CİNCİN VE GEZGİN KRAL
    sevgili dostlarım ellerinize yüreğinize sağlık.
    Bursa adına misafir perverliğinize ve sıcaklığınıza teşekkür ederim.
    bursa YG21 Engelliler Platformu Adına :wink:

Üye
    alp_alp Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gelemesekte sizinle o ortamda bulunamasakta inanın tum kalbimizle oradaydık 24 Nisan da ve yaşanılanları okadar guzel aktarmıssınız kı bizlere yani orada bulunmayanlara hepinize sonsuz teşekkürler..

Üye
    ismet tanış Avatarı

Gerçek Adı
    ismet tanış
    Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emeği geçen ve bizlere bu mutluluğu yaşatan yeni dostluklarla tanışmamızı sağlayan tüm dostlara şükranlarımı sunuyorum..sizleri tanımanın mutluluğu içindeyim iyiki varsınız.

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gelemedim ama gelmis kadar mutlu oldum yazilanlari okuyunca.
    Tesekkurler.

Saygilarimla
    Christian

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

arkadaşlar kıskanmamak mümkün değil herkes çok olumlu,güzel anılarla ayrılmış ben gelememiş şansssız azınlıktan biriyim ama sizin güzel geribildirimleriniz okuyunca sizin adınıza çok sevindim bende mutlu oldum inşallah bir gün bizde sizlerle böyle bir organizasyonda buluşuruz herkese sevgilerrrr hep mutlu olmanızı dilerimmm

Üye
    GÜLSER Avatarı

Son Giriş
    21.09-2006
    Saat
    19:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hava,su ve karanın buluştuğu güzel bir ortam...
    Sıcacık,sevgi dolu Güzel insanlar
    Hayatımda unutamayacağım en güzel anlardan birini yaşadım.
    Bu organizasyonda emeği geçen tüm Dostlara sevgi dolu sonsuz teşekkürler.

IŞIK
    Misafir Üye
    IŞIK Avatarı

Ankaradan tüm engellere rağmen gelebilen Barış
    Bursadan 50 kişilik bir kafileyle yollara düşen misafirlerimiz
    İzmirden sırf bu organizasyon için o kadar eziyete katlanan izmirli misafirlerimiz
    ve istanbulun her bölgesinden akın akın Wattabe'ye gelen tüm arkadaşlarım.

bütün bunlara göğüs geren yüreği kıpır kıpır insanlar
    gözlerinin içine yansımış yüreğinden gülen insanların gülüşleri
    bazıları hüzünlü,
    bu güzel günün biteceği korkusundan
    bazıları deli gibi ordan oraya devamlı dolaşıyor
    herkesi yüreğine sığdırabilmek için
    bazılarınınsa gözleri dolaşıyor,
    gözden göze konuşuyor yürekler,

ve bazıları notlar alıyor
    güzel insanların kalbindeki motifleri işlercesine kağıda
    bazıları top oynuyor
    sevincin verdiği enerjiyle
    ve birini gördüğünde insan
    önce yaka kartına bakıyor ve ardından
    kucaklıyor hiç görmediği arkadaşını, sırdaşını dostunu
    kaldıkları yerden devam ediyorlar, içten muhabbetlerine

ve anlatacak o kadar şey var ki, klavyemin tuşları eksik, duyguları anlatmaya yetmiyor. İnsan diyor ki keşke o gün bitmeseydi, o gün çok uzun olsaydı, çok azoldu, tadımlık oldu.

çok seviyorum sizi çok

Üye
    manolyam Avatarı

Son Giriş
    13.09-2006
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dostlar ne harika şeyler yazmışsınız ben hayatımda bukadar mükemmel pozitif insanı bir arada görmedim.Harikaydı pikniğimiz ben zaten cincinle tanıştıktan onun heyecanını gördükten sonra bu pikniğin şölene dönüşeceğini hissetmiştim dersem yalan olmaz.Zira cincinle tanışıp programın olacağı yeride gördükten sonra sizlere ulaşıp gelin pişman olmazsınız harika olacak demiştim, ama sizlerle süper harika birşey oldu.Sizlerle içimdekileri paylaşmak istiyourm aslında çok kişiyle paylaştım dün akşamdan beri anlatmadığım kimse kalmadı denile bilir de ama en doğru adres burası sanırım.Beni anlarmısınız bilemem ama ben bugüne kadar ne boş işlerle uğraşmışım diye kendimi suçlamaktan alamıyorum suçlu hissediyorum kendimi, birazda mahçup sizleri tanımak sizlerle olmak bana öyle iyi geldi ki bilemezsiniz hepinize orada bulunan bütün arkadaşlara dahada ileri gidip dostlar demek istiyorum sağolun en azından benim yarı açık gözlerimin tamamen görmesini sağladınız.Sağolun varolun.Ben özellikle Gülçine yani namı değer cincine çok ama çokk teşekkür ederim site kurucusu oturanboğa'ya minnettarım benim sizlerle bu site vesilesiyle bir arada olmamı sağladığı için.Hepinizi allaha emanet ettim sakınıp saklasın sevdikleriniz için.Sağolasınız dostlar.

Üye
    sevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SEVİNÇ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba sevgili can dostlarım
    Hepinizin eline,yüregine,gönlüne sağlık böyle güzel,böyle mükemmel,böyle bir arada olmak inanın çok güzeldi.Ben büyük zevk ve onur duydum kendimizden. O kadar çok eylendim ve güzel bir gün geçirdim ki sizlerde aynı duyguları yaşadığınızı biliyorum.
    Bende iyiki gelmişim ve iyiki aranıza katılmışım.Sevgili oturanboğa (Bülent ),cincin (gülçin) ve gezginkral sizlere çok teşekkür ederiz bizleri bir araya getirip vesile olduğunuz için.Gün bile o kadar güzeldi ki güneş bile bizim için gülüyordu sanki herkezle tanışırken yaka kartlarımızdaki nikleri hatırlamak ve karşılaşmak da çok güzel bir duyguydu bitmeseydi dediğim bile oldu inanın.Herşey olağan üstüydü.

Sonsuz sevgiler :P

Üye
    kardelen39 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizler olmadan olur muyduk bizler!
    Bizler kırdık bireyselliğin soğuk yüzünü…
    Kırdık acıların belini…
    Savurduk hüzünleri buğulu karanlıklara…

Biz o Pazar Büyükçekmece gölünde…
    Gökyüzünün mavi rengini içtik…
    Güneşin evine yolculuğa çıktık…
    Yüreklerimize sardık denizin alşimini…

Derde ortak olmanın yükünü tuttuk…
    Bir martının kanatlarında umuda uçtuk…
    Ellerimizle işledik geleceğin gergefini…

Küf kokulu paradigmaları çiğnedik attık
    Özgürlüğün soluğunu tenimizde hissettik
    Sevgi duvarından akvaryumlar yaptık

Var olmanın, paylaşmanın, muhabbetin
    Dostluğun, sevginin, bütünlüğün
    Tohumunu toprağa ektik…

Yürüdük düşlerimizin üstüne…
    Koştuk içimizdeki dünyaya…
    Çoğaldık… Çoğaldık…

Aktık yüzlerce yıldız olup yeryüzüne…
    Eksikliklerimizden
    Yeniliğin…
    Parçalarımızdan
    Bütünlüğün…
    Ayaklanmasını yaşattık yüreklerimize…

Üye
    nuray özdemir Avatarı

Son Giriş
    25.02-2009
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kadar güzel bır sekılde organıze edılmıs pıknık hakkında ne söylenebılır kı,MUHTESEMDI YA))Allaha sükür hava da cok güzeldı zahten soguk bıle olsaydı ınanın ordakı sıcak ortam bu sogugu unuttururdu ya gercekten ınanmak cok zor ınternet gıbı bır ortamda bu kadar sıcak dostluklar kurabılecıgımızı rüyamda görsem ınanmazdım
    bböyle muhtesem bır organızasyonda emegı gecen bütün arkadaslarıma ve özellıkle bızlere her konuda yardımcı olan Aydın Bey'e ve ekıbıne yürekten tesekkür edıyorum
    Arkadaslar hepınızı cok ama cok sevıyorum ))

Üye
    Tunay Yavuz Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek kelime harikaydıııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı ıııııııııııı

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    24 Nisan Yaza Merhaba Partisi asıl adıyla Engelliler Biz'in Etleşip Kemikleşmesi,Gerçeğe Dönmesi.Biz 24 Nisan'da aslında bu oluşumu hayata geçirdik.

Türkiye'nin her yerinden üyelerin bir araya gelmesi bugün nice derneklerin sivil toplum örgütlerinin yada akrabaların bir düğünde bile beceremediğini biz bir birini sadece ve sadece bir ekranın arkasında tanıyarak 24 Nisan tarihinde bir araya gelerek gösterdik.Tek vücut,tek amaç olduk.Üstelik her renkten insanlarla, tek bir amaç için sevgiyle yürek yüreğe birşeyleri haykırdık.Ama bağırmadan, yürüyüş yapmadan; duruşumuzla ,sevgimizle elele tutuşarak yaptık bunu.Bizden sonra gelecek olan geleceğimize yani engelli çocuklarımıza güven verdik onların yanlız olmadığını, bunu aşacaklarını onlara iyi bir gelecek bırakabileceğimizin güvenini verdik.İşte Engelliler Biz'in farkıda burada zaten.

Ve şimdi asıl işimiz başlıyor.Şimdi daha büyük sorumluluklar bizi bekliyor.Dün sadece sanaldık.Bir ekranın arkasındaydık.Oysa şimdi Etleştik,Kemikleştik var oluşumuzun resmiyetini ortaya koyduk.Bu noktadan sonra bize düşen sorumluluklar artı.Biz 24 Nisan'da bunca yıl gelen süreçleri yıkabileceğimizi gösterdik.Bir şeylere dur diyebileceğimizi
    gösterdik.Şimdiyse artık bunları yapmanın sırası geldi.Bundan sonraki organizasyonlarımız ise bunları yapabileceğimiz oluşumlar olacaktır,olmalıdır.Geleceğimiz içinde zaten bunu yapmak zorundayız bu bizim,bizden sonra gelecek olan nesile karşı sorumluluğumuzdur.23 Nİsan Çocuk Bayramı'nın hemen ertesi yaptığımız bu etkinlik 24 Nisan'da bizim Engelli çocuklarımıza yani bizim geleceğimize bir anlatımımız oldu.Onların gözlerinde bu ışığı gördüm ben.Biz ablalarına,abilerine bakarken güvenle bakıyorladı ve ne olur ablalar,abiler bize sizin yaşadığınızdan daha güzel Engelsiz bir dünya bırakın diyorlardı.İşte bu sese kulak vermeli bu sorumluluğu bir tek neden için yani onlar için taşımalıyız.Biz 24 Nisan'da çok şey yaptık çok şeyi anlattık.Bu etkinlik bu anlamda hepimizin taşıdığı sorumlulukları dahada artırdı.

Biz orada birşeyleri daha gördük; bu mucadelede yanlız olmadığımızı.Sunburn,Aydın bey ve diğer sponsor kuruluşlar Sevgili CİNCİN'imizin hazırladığı organizasyonda her ayrıntıda onunla olmuşlar önündeki her engeli kaldırmışlar,yanında onunla ve bizlerle bir yürek olmuşlar.Bu anlamlarla bizle olmuşlar.

Böylesi anlamları taşıyan 24 Nisan Yaza Merhaba Partisi yada diğer adıyla Engelliler Biz'in Etleşmesi,Kemikleşmesi Hayata Geçmesi Partisine gönül veren başta sitemizin kurucusu Oturanboğa,bu organizasyonu hayata geçiren güzel insan CİNCİN'e ve onla yürek yüreğe olan Sunburn'a sadece teşekkür etmek yetmiyor onların bize verdiği sorumluluklarıda taşımamız gerekiyor.Yeni oluşumlarda aldığımız yüreklerle,onların
    yanında tam yürek olarak.

24 Nisan Etkinliğinde Emeği geçen herkese bizimle bir yürek oldukları için sonsuz teşekürler.Emeğinize, yüreğinize sağlık.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon