Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    HARİKA SİZİNLE TANIŞMAKTAN ONUR DUYACAĞIM BİR AKSİLİK OLMAZSA ORADAYIZ!...
    :lol:

Üye
    emretok Avatarı

Son Giriş
    10.04-2008
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ayşenur
    Merak ettim arkadaşlar. affınıza sığınarak soruyorum. Projenin adı Engelleri Aşmak projesi ve denizli belediyesinin önünden pamukkaleye bisikletle gidilecek. Peki o yolda engeller mi var? O engellerin aşılabileceğini ve engellilerin bunu başardığı mesajı mı verilecek? Kısacası bu normal bir doğa sporu olarak mı yapılıyor yoksa başka amaçları var mı? kime neyi neden kanıtlamaya çalışıyorsunuz?
    Sn. Ayşenur hanım;

Sitemden eklediğim engelleri aşmak projesinin amacı aşağıda...

Engellilerin yaşadığı sorunları bir nebze azaltmak ve 5 maddeden oluşan "sıkıntı çekilen ve zorlanılan bu engellerin artık azaltılması ve bu sorunların aşılması" amacıyla u gezileri yapıp gittiğim illerde sunumlar yapıp insanları bilinçlendirmeye çalışıyorum.

Daha fazla detay için bu linke tıklayabilirsiniz.

http://www.geziyorum.net/index.php?o...d=11&Itemid=56

Saygılar Selamlar...

EMRE

Neden " Engelleri Aşmak"

Çevremde olan engelli arkadaşlarımın sağlıklı hareket edip sosyalleşmek için gereken çevre düzenlemelerinin olmaması canımı çok fazla sıkmaya başlamıştı.

Bunları bir de onların ağzından dinledikten sonra aklımdan “onların yaşadığı sorunları duyurmak için ne yapabilirim “ sorusu çıkmıyordu. Bisiklete biniyordum, sürekli başka ülkeleri ve illeri görüyordum... ama onlar benim kadar rahatça bunu yapamıyordu... en azından ben birey olarak bunlara dikkat çekmek zorunda hissettim kendimi ve “engelleri aşmak” canlandı beynimde...

Engellerin azaltılmış olduğu ülkemizde engellilerle sinerji içinde yaşayan bir toplumda sağlıklı yaşayan, yaşamımda ve ulaşımda engellerle karşılaşmadan gezme şansına sahip bir birey olarak bu şansa sahip olmayan ya da kısıtlı sahip olan kişilere ve topluluklara destek vermek ve onların sorunlarına dikkat çekmeyi misyonum olarak belirledim ve bu amaç uğruna bir seri şeklinde devam edecek projemin ilke etabı için www.engelliler.biz sitesinden arkadaşlarımla ile konuştum ve ilk hedefi Istanbul-Eskişehir etabı olarak belirledim...

Bu yolculuklarda "engellilerin çevre düzenlemeleri ile rahat ettirilmesi", "Kaldırımlara rampa yapılması", "Mağaza, Ev ve İş Yerlerinde bulunan tüm giriş kapılarının engellilere yönelik hazırlanması", "engelli tuvaletlerinin yaygınlaştırılması" ve "toplu taşıma araçlarına gerekli düzenlemelerin yapılması "ile ilgili öğrencileri ve halkın dikkatini çekmek ve onları bilinçlendirme amacı ile bisikleti, doğa dostu taşıtı kullanmak, gezilerden elde edilen görsel ve kültürel bilgilerin engellilerin kültür ve sosyal bilgi birikimine katkıda bulunması için birebir sunulmak ve internet sitemde (www.geziyorum.net) yayınlayarak on binlere ulaştırmak diğer gayelerim...

Üye
    Ayşenur Avatarı

Son Giriş
    27.03-2007
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Emre arkadaşım seni yürekten kutluyorum. Başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Yüreğim sizinle.

Üye
    emretok Avatarı

Son Giriş
    10.04-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese tekrar merhaba...
    harika gelişmeler var. www.denizlibed.com sitesi ve bedensel engelliler dernegi denizli subesi baskanı aysegul Galiba hanım ve eşi vedt galiba çok büyük destek veriyorlr. sunum cihazı, laptop vs gibi tüm sorunlar hallediliyor.

Buradan sizlerden gelen sorular üzerine Pamukkaleye bisikletle gidenler dışında ulaşım ve gezi için AYŞEGÜL GALİBA 05335703859 nolu telefondan ve agulgaliba@gmail.com adresinden tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Katılım Denizli'de sanırım daha fazla olacagından daha net değil ama çok daha büyük bir konferans salonunda sunum olailir.

Şehir dışından gelenler için konaklama ve diger etkinlikle için Ayşegül hanımlar yardımcı olacak..

ilgilerinize

EMRE TOK

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu birliktelik çok güzel olmuş. Ayşegül Hanıma ve Vedat Beye çok çok çok teşekkürler.
    Gün yaklaştıkça, katılım da artacaktır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZGÜL SERT
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    12

acıpayamda bulunan umut çocukları adındaki okula da etkinlikten bahsettim.oradaki ailelere bildirilecek.

Üye
    emretok Avatarı

Son Giriş
    10.04-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürler ilginize...

EMRE

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

BEN DE PLANIMDA BİR DEĞİŞİKLİK OLUR MU DİYE BEKLEDİM..
    AMA SANIRIM O TARİHLERDEİŞ NEDENİYLE DENİZLİ DIŞINDA OLACAĞIM..
    AMA ŞU AN YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY VARSA YARDIMA HAZIRIM EMRE BEY....

Üye
    emretok Avatarı

Son Giriş
    10.04-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Denizli'de yapılacak sunumum için yer bilgisi değişti , lütfen not ediniz.

Sunum Denizli BED katkılarıyla aha büyük bir Salonda gerçekleşecek... Denizliye gidecek arkadaşlar ya da Pamukkale turuna katılmak isteyen bedensel engelli arkadaşlar için bisikletle giden bir kafile dışında otobüsle de rehberli tur düzenlenecektir. Tüm bilgiler için Denizli Bedensel Derneği başkanı Ayşegül Galiba'yı aşağıdaki numaradan arayabilirsiniz.

Sunum

10 MART 2007; CUMARTESİ Saat 19:00; Çatalçeşme Oda Tiyatro Salonu

İletişim : Denizli Bedensel Engelliler Derneği; 0258 261 5583

Denizli – Pamukkale – Denizli Bisiklet Turu

11 MART 2007; PAZAR Saat 08:00, Denizli Belediyesi önü

selamlar...

Üye
    emretok Avatarı

Son Giriş
    10.04-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.. cok sevindim... zaten bisiklet suremeyenler için rehber ve otobus olucak. sizden ricam program detayı için Aysegul Galiba hanım ile gorusurseniz sevinirim. Ben istanbuldayım denizli kısmını onlar organize ediyorlar...

aysegul galiba 02582615583

Saygılar...

EMRE TOK

Üye
    olek Avatarı

Son Giriş
    03.07-2010
    Saat
    02:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

size iyi eğlenceler

Üye
    BALIM Avatarı

Son Giriş
    03.11-2009
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaslar ben eskısehırden engellı bı uyeyım ve denızlı turuna daha once eskısehırde yapıldıgı gıbı bızde katılmak ıstıyoruz bellı bı gurupla gelmeyı dusunuyoruz ama kalma sorunumuz oldugu ıçın nası olcagını bılmıyoruz artı yanımızda gelırsek bıle tekerleklı sandalyelı bı kardesımızle gelmeyı dusunuyoruz konaklama sorunumuzu cozmeyı calısıyoruz eger bu konuda yardımcı olabılecek bırılerını arıyoruz bu arada ben yasemın yada pazar sabahı gelıp aksamına tekrar donebılırız kesın uyelerle oturup sphbet etme gunu ne zaman bu konuda bızı aydınlatırsanız sevınırım ıyı aksamlar herkese

Üye
    emretok Avatarı

Son Giriş
    10.04-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BALIM
    mrb arkadaslar ben eskısehırden engellı bı uyeyım ve denızlı turuna daha once eskısehırde yapıldıgı gıbı bızde katılmak ıstıyoruz bellı bı gurupla gelmeyı dusunuyoruz ama kalma sorunumuz oldugu ıçın nası olcagını bılmıyoruz artı yanımızda gelırsek bıle tekerleklı sandalyelı bı kardesımızle gelmeyı dusunuyoruz konaklama sorunumuzu cozmeyı calısıyoruz eger bu konuda yardımcı olabılecek bırılerını arıyoruz bu arada ben yasemın yada pazar sabahı gelıp aksamına tekrar donebılırız kesın uyelerle oturup sphbet etme gunu ne zaman bu konuda bızı aydınlatırsanız sevınırım ıyı aksamlar herkese
    lütfen yukarıda verdigim numarlardan aysegul galiba yı arayınız denizli BED baskanı. o tum konaklama ve diger sorunları cozecektir.

selamlar

EMRE TOK

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Oooo, Eskişehirliler "iadeyi ziyaret" yapacaklar bi anlamda
    Konaklama konusunda Öğretmen Evi vb. uygun fiyatlı seçenekler olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda Denizlili arkadaşlarımız yol gösterirse çok iyi olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    emretok Avatarı

Son Giriş
    10.04-2008
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Abi Ayşegül hanıma ulaşılırsa sorun olmayacak, kendisi ayarlayacak konaklama için gereken desteği.
    selamlar
    5 gün kaldı !

EMRE

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon