Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 5678910 SonSon
Toplam 149 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar yine bensiz geçen bir organizasyonun resimlerini görmekle yetindik, inşallah birgün....

Urfalı şair ağzına sağlık sanki ağzından bal akıyor yüzyüze tanışmadığım dostları o kadar güzel anlatmışsınki hepsi birbirinden değerli dostlarmışlar
    inşallah bizlerede tanışmak nasip olur.

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

acanso vallaha bende anlamadım o resimler çekilirken sen neredeydin. Ama bundan sonraki bir çok resim karesinde varsın. Site albümünde diğer resimler. :wink:

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

19 Mayıs 2006 ( 1.gün ) Kuşadası'na Hareket ve Yol Maceralarımız

Biz Black&Whıte’nın gitarıyla neşelenirken Alper ağabeyimlerde kapıdan göründü. Muzo eşi ve Alper ağabeymin gelmesiyle grubumuz tamamlanmıştı. Muzo’nun eşi bizlere katılamasa da orada ki zaman için de bizlerle beraber olmuştu. Kendisine teşekkür ediyorum. Bir süre daha kahvaltının ve doğanın keyfini çıkardık. Kimimiz doğa ile başbaşa oldu kimimiz tavla oynadı, kimimiz yeni tanışmaların keyfini çıkardı. Ama hepimiz anı dolu dolu yaşadık.( Bu arada Tavla maçının sonucu ne oldu :wink: ) Bütün bu doluluk ve sıcaklıktan sonra artık yola koyulmanın zamanı gelmişti. Martı Cafe'ye bazı izler bıraktık sevginin ve dostluğun gücüyle başarılamayacak şey yoktu bunu kazıdık. Martıların sesiyle bu duyguyu sanki ortalıkta çınlatıyorduk. Martılar'da bizim anlatmak istediklerimizi anlatıyordu bizle beraber. Cemmm ve eşi bizlerle olamayacaklardı onlarla vedalaştıktan sonra araçlarımızda ki yerlerimizi aldık. Önde bizim afişli otobüsümüz arkada yıldız78,barefoot ve Alper abimizin aracıyla yola koyulduk. Bizler otobüste olmanın şansını kullanıyorduk. Müzik ile çınlatıyorduk ortamı. Neşemize diyecek yoktu. Arkada ki araçları da kızdırıyorduk bu arada muzurluk işte. :lol: :lol:

sabahkahvalts83ka - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil... sabahkahvalts53ek - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...

Seferihisar Özdere üzerinden Kuşadası’na doğru hareket ettik. Direk Kuşadası’na geçmeyecektik. Programımızın içinde Çetin Minyatür köy vardı. Bu arada yol boyunca hem doğanın keyfini çıkarıyor hem de ortalığı çınlatıyorduk. Urfalı hiperaktif hiç yerinde duramıyordu zaten. Bendeniz ve Menekşe’de malum. Özdere kavşağında küçük bir dinlenme molası verdik. Sigara keşler sigaralarını yudumlarken doğanın keyfini de çıkardık. ( Bu arada baş keş ben tabii :wink: ) Günü ölümsüzleştiren resimler çektik kısa bir mola verdik ama bu dakikalara çok şeyi sığdırdık. Yeni atılan dostlukların ilk adımlarını, sevgiyi, güveni ve engelliler.biz’in farkını sığdırdık. Bu kısa moladan sonra güzellikleri izleyerek Çetin Minyatür köye doğru yola koyulduk. Bundan sonraki durağımız orasıydı.

zderedeekilen47hm - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...

Yaren66 arkadaşımız da bizleri bu köyde bekliyordu. Kendisi Kuşadasında yaşayan üyelerimizden biriydi. Kendisiyle ilk kez tanışıyorduk bu çiftlikteki gezintimiz boyunca bizlerle oldu kendisini yakından tanıma şansı bulduk. Tabii daha sonra tekne gezintimizde de bizlerle olacaktı.Teşekkürler yaren bizleri yanlız bırakmadığın için. Onun da bizlere katılmasıyla bu minyatür köye girdik.

Burası bölgenin köylerini ve köy yaşamını minyatür bir şekilde canlandırıyordu.Canlı bir hava vardı minyatürlerde. İzlerken bir çoğumuz yaşamlarında bir yerlere doğru aktı. Bir çoğumuz ise bu minyatür canlandırma ile ilk kez köy yaşamının gerçeğiyle yüzleştik. Bu yüzleşmeler içerisinde bir kahkaha kopardık tabii. Dururmuyuz? Ele başı ben. :wink: Bir ara Black&Whıte eşi Semra ve ben minyatürlerin neye benzediği hakkında konuşuyorduk. Yürüteçli bir maket hakkında yorum yapıyorduk. Ben ve Semra yürüteçteki maketin çocuk olmadığını çocuğa benzemediğini savunuyor Black&Whıte ise tam tersi yaramaz bir çocuk diyordu. En son ben bunun köyün delisi olabileceğini söyledim. Bize müzeyi anlatan bayan kendi aramızda geçen konuşmaya tanık oldu. Hayır dedi maketlerimizin arasında köyün delisi yok. Ama olmalıydı değil mi? Her köyün bir delisi olduğu gibi. Bu fikrimle o köyün delisi ben mi oluyordum. Maket köydeki gezintimizde sona erdikten sonra biraz dinlenme molası verdik burada. İyide geldi açıkçası.

iftlikminyatrkydeekilen13lw - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...
    iftlikminyatrkyden40mv - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...
    Bu moladan sonra yine araçlarımızda ki yerlerimizi aldık ve yola koyulduk. Şimdi istikametimiz Kuşadası Aqua Center oteldi.Yol boyunca rehberliğimizi acente yetkilisi Emine hanım yaparak bizlere Kuşadası ve çevre ile ilgili bilgiler verdi. İzmir ile Kuşadası arasındaki 100 km’lik yolculuğumuz otelde son buldu. Otel yetkilileri bizleri bekliyordu. Odalarla ilgili düzenlemeleri önceden yaptığımız için sadece yerleşmek kalıyordu. Hepimiz odalarımıza dağıldık. Günün ilk kısmını bitirmiş sayılırdık. Şimdi gün bitmeden deniz ve havuzun tadını çıkarmalıydık. Ve birazda yol yorgunluğunu atmalıydık. Akşam ful ve maceralarla dolu bir program bizleri bekliyordu çünkü. Eee bu kısmınıda bir solukta anlatmayayım. Arkası yarın yapalım. İçinizden bana kızanlar var biliyorum ama öyle hemen anlatmayalım değil mi? Hem daha Urfalının Melike ile olan macerasını anlatacağım size. :lol: :lol:

abdo58
    Misafir Üye
    abdo58 Avatarı

EEEE BAŞKA RESİM YOKMU YAAA
    GELEMESEKTE GELMİLŞ KADAR OLDUK SAYENİZDEEE

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Resimleri yavaş yavaş koyuyorum öyle birden olmaz. :wink: Diğer resimlerde site albümünde oradan bakabilirsin abdo. :wink:

yeditepe
    Misafir Üye
    yeditepe Avatarı

...

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

E tabii meraklandıracağım arkası yarın ne demek? Merak ettikleriniz yarına demek. :wink: Bu yüzden asıl maceralar yarına. Urfalı'nın maceralarına canlı canlı şahit olmak istiyorsanız yarın mutlaka bu diziyi okuyun derim. :wink:

yeditepe
    Misafir Üye
    yeditepe Avatarı

...

Üye
    barefoot Avatarı

Son Giriş
    04.04-2012
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

acikcasi ben ne yazacagimi bilemedim
    devamli yorumlari okudum,
    her okuyusumda gözlerim doldu.
    bircok geziye katildim,
    ama bunu gibisi hayatimda hic olmadi.
    bu gezi benim icin cok farkli anlamlar tasiyor.
    özelikle oya' ya (muck) ve geziye katilan herkese tesekkür ediyorum.
    cok uyumlu ve sicak insanlarsiniz.
    ben sizleri cok sevdim berfu

Üye
    Oya Tekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

19 Mayıs 2006 ( 1.gün ) Akşam Yemeği ve Ateş Eşliğinde Gitar Dinletisi

Evet maceralarla dolu saatlerimize gelelim. Otele girişimiz beş sularıydı. Güneşin sıcaklığı egede bir başka bizlere dost gibi üzerimizdeydi. Bizim gelmemizi beklercesine tüm sıcaklığıyla . Bu sıcaklıktan cesaret alarak havuz ve denizden yaralanmaya koyuldu arkadaşlarımız. Öyle ya farklı illerden gelen arkadaşlarımız kışın soğuk yüzünü arkalarında bırakmışlar egenin bu ilk yaz günlerinde kendilerine merhaba diyen bu sıcak günü harcamamaları gerekti. Bu yüzden keyfini çıkarmak gerekti. Havuzcular çabucak hazırlanıp kendilerini bir anda havuzun sularına bıraktılar. Kimimiz otelin çimlerinin üzerinde kimimiz havuzda derken günün son keyfini çıkarıp akşam yemeğinde buluşmaya karar verdik. Ben de bu arada akşam ki eğlencemiz için hazırlıklar yapmaya gittim. Otel müdürü ile bu konuyu daha önce konuşmuştuk zaten bize otelin bahçesinde bir ateş yakılacak ve bu ateş eşliğinde bizler Göksel’in gitarıyla şarkılarla keyif bulacaktık. Animasyonculara gerekli talimat verildikten sonra ben de hazırlanmaya gittim. Bu arada arkadaşlar güneşin batışını yakalıyorlardı. Havuz maceraları bitmişti. Herkes akşam yemeği için yerlerini almış şıkır şıkırlardı. Canım ortağım CinCin diğer organizasyonlardan alışkın olduğu için bana geç kalışımı Oya hazırlanıyordur kesin diyerek belirtmiş arkadaşlara. Geldiğimde onu hayal kırıklığına uğrattım. Diğer ayrıntılarla uğraştığım için ve çimlerin havasına uyması için gayet spor bir vaziyette geldim yanlarına.
    havuzsefamz9qp - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...

Keyifle yemeklerimizi yedikten sonra animasyon yapılan alana doğru hep birlikte hareket ettik. Çimlerin üzerinde bizler için hazırlanmış minderlere kendimizi bıraktık. Önce ateş şow, ardından, camlar üzerinde yapılan şow derken sıra bize gelmişti. Black&Whıte ( Göksel) sahnede yerini aldı gitarıyla. Artık gitar ve gecenin karanlığını delen ateş eşliğinde şarkılar söylemenin zamanı gelmişti. Bu arada acente yetkilisi Emine hanımla önceden planladığımız bir sürprizimiz vardı arkadaşlarımıza. Şirince yöresine ait bir içecekle keyfimize keyif kattık. İşte tam bu sırada Melike karşımıza çıktı. Melike animasyoncu bir bayan. Görevi gereği ortamı neşelendirmeliydi. Göksel’in şarkıları eşliğinde sürekli aramıza gelip haydi eller havaya diyip arkadaşlarımızın ellerini tutuyor onlarla birlikte şarkılara eşlik ediyordu. Ben Emine Hanım ve CinCin arkada oturuyor izliyorduk. . O arada üçümüzün de aklına bir muzurluk geldi bunu kaçıramazdık. Ben muzurluğu organize etmeliydim. O ana kadar Melike’den habersiz Urfalı bir kenarda oturuyordu. Önde oturan arkadaşlarımızda bizim bu planımızdan habersizdi tabii. Urfalıyı yanımıza çağırdım. Planımızı ona anlattım. Önce ama oldu ama sonra tamam diyerek planı gerçekleştirmek için yerini aldı. Planımız şuydu bayan bizlerin engelli olduğunu bilmiyordu. Sürekli eller havaya eller yavaya diyerek önde arkadaşların elini tutuyordu. Urfalı’nın elini tutsa ve bu el elinde kalsa ne hissederdi acaba?

Planımız buydu Urfalıyı Muzonun yanına aldık Melike’yi de araya Göksel’e de şarkıyı sipariş ettik (Tabi bu plandan benim,Urfalı’nın, Emine Hanımın ve CinCin’in dışında kimsenin haberi yoktu.) Şimdi artık Planı yapmaya gelmişti sıra. Melike yine eller havaya dedi Urfalı’nın elini tuttu ve bu ne? Diyerek şaşkın bir halde kaldı. Ama işi gereği devam etmeliydi. Fakat yüzünde ki şaşkınlık devam ediyordu, görülmeye değerdi. Biz arkada üç muzur kopmuş bir vaziyetteydik.Böylece Melike ile tanışan Urfalı onla uyanıp onla kalkar oldu. Bizim uyanık Urfalı bu anı hiç kaçırırmıydı. Ee protezli elimi tutmak herkese nasip değil o halde benle dans etmelisin diyerek Melike ile dansa kalktı.Bu güzel atmosfer gece boyu devam etti. Danslar, şarkılar,kahkahalar,sohbetler. Geceye karışan seslerimiz içinde günün yorgunluğunu da çıkarmıştık.Sevgili Göksel gitarıyla bize bu anı yaşattığı için kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Menekşecik erken odasına gitmek istese de her gidişinde tekrar dönüyor bu son şarkı bunu da söyleyeyim diyerek geri dönüyordu. Ayrılmak bu anı bitirmek gerçekten zordu gece 02.00 olmuştu ve artık yavaş yavaş odalarımıza çekilmemiz gerekiyordu. Çünkü ertesi sabah çok erken kalkıp yeni bir güne daha hızlı girecek yeni maceralarla iç içe olacaktık. Günü burada bitirdik tüm keyfi ile odalarımıza dağıldık. Günün burada bitmesiyle bugüne ait hikayemizde burada bitti. Yarın diğer maceralarımızı okumaya var mısınız? :wink:
    melikeninardan4uz - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...
    Melike'nin şaşkınlığı ve bizim arkada koptuğumuz an. :lol:
    img04287hh - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...
    melikeiledans16pu - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...

Not: Akşam ateş eşliğinde ki eğlencemizle ilgili diğer resimlerin hepsini site albümünde bulabilirsiniz.

Sevgili barefoot bizde seni çok sevdik iyi ki varsın.

GoXEl
    Misafir Üye
    GoXEl Avatarı

SEVGİLİ ARKADAŞLAR,
    BU OYA TEKİN VARYA HARBİDEN 3 KAĞITÇI BİZE OTELDE HAVUZ VAR DEDİ PLAJ VAR DEDİ KAYDIRAKLI HAVUZ VAR DEDİ AMA HİÇ BİRİ YOK İŞTE SİZE KANITI. OTELE GİTTİK BİDE NE GÖREK HAVUZ BOMBOŞ SU YOK. :lol: BİZİM BURAK GÜMÜŞTE SUYUN OLMADIĞINI HAVUZA ATLAYIP DİŞİNİ KIRDIKTAN SONRA ANLADI :lol: . TEKNE TURU DİYE BİZİ KANDIRDI NE TEKNESİ SANDAL BEEEEEEE :lol:
    MERYEM ANA DİYE GÖTÜRDÜĞÜ YER İSE 1.SINIF RESTORANT GİBİYDİ HİÇ TARİHİ ESERE BENZEMİYORDU :lol:
    ÇİÇEK ŞENLİĞİ DEDİ 3 SAAT BİR DAĞIN TEPESİNE ÇIKTIK AYAKLARIMIZA VE POPOMUZA KAKTÜS İĞNELERİ BATTI ORDA NE ÇİÇEK VARDI NEDE ŞENLİK :lol:
    EFES ANTİK KENTE GÖTÜRDÜ YALANCI EFES HAA İKİ TANE EFES KUTU BİRASINI ÜST ÜSTE KOYMUŞLAR BURASI EFESİN GİRİŞ KAPISI DİYOLAR KAPIDA DA ŞARAPÇILAR OTURUYO. :lol:
    HER NEYSE SİZE HAVUZUN BOMBOŞ OLDUĞUNU EKLİ RESİMDE İSPATLIYORUM. BU OYA TEKİN HARBİDEN ÇOK TEHLİKELİ ÇOK DİKKATLİ OLUN ARKADAŞLAR AMAN DİKKATTTTT..

HQ8L8fk8 - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...

ARKADAŞLAR BUNLARIN HEPSİ ŞAKA HAAA İNANMAYIN :lol:

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

inanmadık zaten fıkra gibi anlatmışsın :lol: :lol: :lol:

Üye
    yildizbey78 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2014
    Saat
    15:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benden yorum yokk bu konuda ama birbirimizi tanımak yönünden iyiydi black

güzeldi.

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

black keşke senin için oya hanım bu gemiyi kiralasaydı
    :lol:
    oceanaigb02kusadasi3xh - [Engelliler.Biz Organizasyonu] 19-20-21 Mayıs: İzmir'de üç günlük enfes tatil...

Üye
    sule Avatarı

Son Giriş
    10.05-2007
    Saat
    23:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    :lol:

Sayfa 9 / 10 İlkİlk ... 5678910 SonSon