Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili Arkadaşlar,

Burada herkes bir şekilde soru ve sorunların cevap-çözümünü bulmaktadır.
    Herkes bir şekilde bu forumda aktiftir.
    Yine bir şekilde buluşma organizasyonları düzenlenip tanışma-eğlence-stres atma partileri gerçekleşmektedir.

Son wattabe etkinliğine de eşimle katıldım. Büyük umutlarla gelmiştim ama (her ne kadar ben içine kapanık,pısırık bir tip olarak fazla kişiyle tanışamasam da) bu etkinlikte malesef istediğimi bulamadım.
    Tabi ki eğlence-gırgır,şamata olacak, stres atılacak. Ama malesef bu kadar arkadaşımızın olduğu bir platformda birbirimizin sorularını cevaplamaktan ziyade yani önlerine balık vermekten çok balık tutmayı öğretmek varken kusura bakmayın dertlendim.

Bugün forumda arkadaşın biri çalışmadan ssk'mı ve maaşımı yatıran işveren arıyorum diye başlık açmış. Gülelim mi ağlayalım mı?
    Tabi ki herkesin işe ihtiyacı var. İşi olupta geçinemeyen ek-işe ihtiyacı olan da var.

Var oğlu var.

Gerek iş gerekse sosyal hayatta aktif olarak fikir transferi ve düşünce fırtınası yaratmamız gerekirken üzülerek görüyorum ki birazcıkta olsa boş safsata geçiyor günler.

Yazdıklarıma sert eleştiriler verebilirsiniz. Saygı duyarım ama malesef gerçeği değiştirmeyecek bu eleştiriler.

Bence gerek maddi-manevi gerek iş-sosyal hayatta yapılabilecekler konusunda seminer-kongre havasında toplantılar düzenlemeliyiz.
    Her seminer-kongrede belli konular gündeme alınıp,detaylıca konuşulup,tartışılabilir bir ortam yaratmamız lazım.
    Yapılabilecekler konusunda arkadaşlarımızı eğitmemiz lazım.

Ben makina mühendisi olarak Mühendisler odasına (MMO) bağlıyım.
    MMO hemen hemen her hafta bir eğitim-seminer düzenlemektedir. Ücretli olanıda var ücretsiz olanı da. Demek istediğim şu 15 senelik bir mühendis olarak hala eğitim almamız gerçeğini değişmiyor.

Aynı şekilde arkadaşlarımızın kendilerinde fark etmediği potansiyeli bulup ortaya çıkarmak adına bu tür eğitim seminerlerini oluşturmalıyız.
    Maddi ve manevi çözüm alternatifleri oluşturmalıyız.

Yani benim aklıma gelmeyen ama eğlence ve tanışma dışındaki tüm aktifitileride konuşmamış ve yapmamız gerek. Alternatifler geliştirmemiz gerek.

Bu konuda tüm arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

Benim amacım çalışmadan ssk primim ve maaşım yatsın gibi aciz durumlardan çıkıp, bir kaç arkadaşın biraraya gelmesi ile ufakta olsa bir faaliyetlerde bulunup tam olmasa da ek gelir elde edebilmenin yolunu bulmak.

Bilmem anlatabildim mi?

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir dahaki WATTABE etkinliğinde öncü rol isteyebilirsin. bir-iki saatliğine engelliler üzerine brifing isteyebilirsin yada sen brifing verebilirsin. Yapabilirsin.
    Buradaki sorunları seçip WATTABE enkinliğinde oraya taşıyıp çözümler ortaya koyabilirsin. Soru sormalarına hak tanıyabilirsin.
    Denemek istersen önünde uzun zaman var ve senin yapmanı istiyorum.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Yazıya gösterdiğin ilgi için teşekkürler.

Wattabe moral depolama, stres atma ve eğlence partisi ile bütünleşmiş bir organizasyon. Dolayısıyla böyle bir organizasyonda bu tip brifing tarzı konuların gündeme alınması bence olaya ilgiyi azaltır.

Benim önerim daha çok şu yönde. Yaz-kış periyodik olarak toplantılar organize edilsin. Her toplantı için gündem önceden istek ve ilgiye göre belirlensin. Ve toplantıda bu konu ile ilgili tartışma ortamı adı altında beyin jimnastiği yapalım. Bir nevi "siyaset meydanı" gibi (ama kesinlikle siyaset konuşulmayacak )

Önemli olan toplantı gündemini oluşturmak ve toplantı yapabilecek yerin sağlanması.Yuvarlak masa mantığı ile toplantı gündemine uygun olarak tartışılır. Gerekirse kararlar alınıp uygulamasına geçilir.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yapacak mısın? Ali Tezel gibi olmayabilir ama hiç değilse ilk izlenim için bu tür şeyler yapacak mısın?

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Aklımın yettiğince, elimden geldiğince, gücümün erdiğince konuya vakıf olduğum konularda ben yaparım.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam, bilgi toplayacaksan elimden geldiğince yardımcı olurum.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Tamam teşekkürler.

Diğer arkadaşların da görüşlerini alalım bakalım da...

Nerde ve nasıl yapacağımıza karar verir, sonra ilk gündemi belirlemeye çalışırız.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Sanal ortamda ön hazırlıklar yapılmalı ama işin ciddiyeti ve bir sonuç almak adına sanal ortamdan çıkıp gerçek hayatta yüzyüze yapılmalı derim.
    Tabi ki herkes aynı yerde değil.
    Bölgesel toplantılar düzenlenebildiği gibi ciddi ve önemli konularda (yani ilerde bu sistem tutarsa) nasıl wattabe etkinliğine İstanbul dışından katılanlar gelebiliyorlarsa kişilerin hayatlarında önemli rol oynayacak konulardaki seminer-toplantılara da katılacağını düşünüyorum.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    19

kalıcı çözümler üretmek gerçekten çok önemli bizim için.fikriniz çok güzel bulnes.umarım güzel gelişmelere imza atabiliriz :wink:

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Hiç bir azim sonuçsuz kalmaz şüphesiz.
    Sadece biraz daha katılım, biraz daha görüş ve öneriler gerekmektedir.
    Katılım bir seviye geldiğinde toplantı gündemini yavaş yavaş oluşturup eyleme geçeceğiz inşallah.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Nerdeyse konu başlığını açalı 1 hafta oluyor ama malesef 3 arkadaşımız dışında kimseden ses seda yok.
    Sanırım ya herkes kendi derdiyle uğraşıp diğer konulara bakmadıkları için ya da balık tutmayı öğrenmeyi değil önlerine balık konmasını bekledikleri için veyahutta ben boşa kürek çektiğim için oldu bu olay.
    Konu başlığında genel olarak mümkün olduğu kadar açık bir şekilde neler yapmamız gerektiğine dair genel fikir verdim. 3 arkadaşımız ile fikir terapisi de yaptık. Ama genel olarak daha çok katılım olup daha çok fikir tartışması yapabilmeliydik.
    Ben diğer çoğu arkadaş gibi beklemeyeceğim. Biliyorum ki bazı arkadaşlarımız boş boş en ufak bir çaba harcamadan beklemektedir.
    Ben onlara uyamam. Onun için bu hafta sonuna kadar bu konu başlığı aktif olmaz ise konu başlığını silip, verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dileyeceğim.
    Sevgilerimle,
    Bülent Özçelik

Üye
    Sibel AŞUT Avatarı

Son Giriş
    14.12-2015
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence çok güzel bir düşünce,toplantı salonlarını engelli derneklerden yardım alarak da yapılabilir, dernekler üyelerine haber verir.sizler de sorunları dinleyip cevaplandırırsanız.tüm engelli dernekler buna hayır demezler benim fikrim.ama öncelikle çokaraştırma yapılmalı.derneklerle görüşülmeli onlardan da bilgi alışverişi elde edilmeli.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu tür faaliyetler için kurumsal kimlik şart. Aksi halde mümkün değil. Ve Engelliler.Biz'in kurumsal kimliği de bulunduğu bir mekanı/merkezi de yok. O sebeple bu tür adımlar atamıyoruz. Bizler ancak atılan adımlara destek olabiliriz ve katılabiliriz...

Not: Dostum, bu kadar kolay pes etmemek lazım. Sen düşüncelerini yaz, emin ol bir yerlerde birilerinin yaşamına etki ediyorsundur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sait Avatarı

Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulnes arkadaşım çok guzel düşüncelerın var vede çok haklısın imkan verilmiyorsa imkanları kişiler kendileride yarata bilir bence

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    4 ay önce açtığım konu başlığına şimdiye kadar bu kadar kişi ilgi göstermiş, üzücü bir durum.
    Sanırım çalışmadan nasıl SSK priminizi ödettirebilirsiniz.
    Hatta daha da iyisi çalışmadan hem maaş hemde nasıl SSK primlerinizi ödettirebilirsiniz diye seminer-program düzenlesem daha çok katılım olurdu.
    Veya nasıl havada para kazanılır mı deseydim?
    Bilmiyorum ama kişilere kızgın olmasamda bir kırgınlık var içimde.
    Herkes kendi için yaşıyor demek ki.
    Ben birilerine bir şeyler vermek, birilerinden de bir şeyler almak istiyordum.
    Daha da önemlisi birleşmenin sinerjisinden yararlanmak istiyordum.
    Neyse sağlık olsun, herkes umduğunu değil bulduğunu
    Herkese sevgilerimle,

Sayfa 1 / 2 12 SonSon