Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    siirperisi Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar hepimiz meble sağlık bakanlığı ve diger iş ilanlanlarıyla resmen cebelleşiyoruz ne olacak ne bitecek diyee inş hakkımızda hayırlısı olsun..Benim üzüldüğüm konu bu SAKAT kelimesi ewt resmen takmış durumdayım Bülent beye sesleniyorum bu kelime çok çirkin ve benim canımı acıtıyor bu sizin umrunuzda olurmu bilmiyorum ama üzüldüğümü dile getirmek istiyorum..GEnel alımlarda bile özürlü, engelli alımları kanunları aylıkları vs.... derken VE en önemlisi bu sitenin bille adı engelliler.biz iken Bülent bey Neden ısrarla her başlığı SAKAT diye açıyorsunuzz?????Annem bile formları takip ederken gördüğü bu başlığa çok üzüldü bilmem anlatabildim mi şu söylerken tüylerimi diken diken eden SAKAT kelimesini lütfen kullanmayın artık lüttfennnnnnnnnnnnnnnnnnnn....

Üye
    suat06 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet aynı konuyu bende gündeme getiriyim, getiriyim diyordum, demekki tek beni rahatsız etmiormuş bu konu Haklısın siirperisi. En bağdaştıramadığım durumda bu kelimenin bir engelli sitesinde bulunması. Sizin belirttiğiniz gibi.... Ağzınıza sağlık... Umarım en kısa zamanda bir çözüm bulunur. Bulunacağına inanıorum ben.. Saygılarımla...

Üye
    siirperisi Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Suat06
    Duyarlılığınız için teşekkür ederim..Biz Bize böyle itham edersek sokaktaki insanlar tabiki kullanır bu iğrenç kelimeyi inş bizi kaale alırlar..En azından paylaşımda bulunduğumuz bu sitede bari canımız acımasın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ben sana "sakat kelimesini kullan, engelliyi kullanma" diyor muyum? Hayır. Peki sen bana neden diyorsun? Bu bir.

İkincisi bu site kurulduğu günden beri sakat kelimesi onlarca forumda yüzlerce başlıkta binlerce kez kullanılmıştır. Dahası sitenin tanıtım metni de daha ilk günden beri sakat ifadesi içermektedir. Yani algılandığı gibi yeni kullanıma konulan bir söz değildir.

Üçüncüsü, kendisi de sakat olan ben, kalkıp da bu güzel sözü hakaret olarak kullanıyor olamam değil mi? Bence sakat kelimesi dünyanın en güzel kelimelerinden biri ve bence olabilecek en nötr, en anlaşılır hal tespiti içeren ifade. Benim için bu böyleyken, bu kadar pozitif manada kullanıyorken, bundan alınmanız ve üzülmeniz bence bir sorun, evet, ama bu sorun benim değil, sizin sorununuz. Ya da şöyle açıklayayım... Bundan onyıllar önce aileler çocuklarının eşcinsel olduğunu öğrendiğinde çocuğu kaptıkları gibi psikoloğa götürürler ve "bu hastalığı iyileştir doktor" diye yanarlardı. Doktorlar da ciddi ciddi bunu yapmaya çalışırdı Fakat sonra anlaşıldı ki, biri ya eşcinseldir ya da değildir. Bu veriyken, eşcinseli heteroseksüel, heteroseksüeli eşcinsel yapmak mümkün değilken, ailelerin eşcinsel çocuklarına "hasta" muamelesi yapması başlı başına bir hastalıktır ve bu hastalık mutlaka tedavi edilmelidir... Yani homofobik mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur Bu sakat kelimesinden rahatsız olan sakatfobik arkadaşlar da bence silkelenip kendilerine gelmelidirler (işin espirili yanı bu tabii)

Bakın, şu şiir benim içime yaşam dolduruyor mesela. İliklerime kadar mutlu hissediyorum her okuduğumda. Sakat kelimesini de, bunun içerdiği tüm gücü de seviyorum...
    Yarın İngiliz dilini yeniden yazacağım
    Tüm o başarı ve iktidar meraklısı
    yürümeci metaforları atacağım
    Ve kendi gücümü anlatmak için
    Yeni imgeler yaratacağım,
    Bana ait yeni, farklı gücü.

O zaman bağımlı hissetmem gerekmeyecek,
    Kendi Ayaklarımın Üstünde Dur-amadığım için.

Ve kendimi kaybetmiş saymayacağım,
    Bir Adım Önde Ol-madığım için.

Yetersizim gibi hissetmeyeceğim,
    Kendimi Dimdik Ayakta Savun-madığım için.

Ya da akıldışı davrandığımı düşünmeyeceğim,
    Adım adım İlerle-mediğim için.

Anlamalarını sağlayacağım, dünyayı böyle tanımlamak
    tam erkek yöntemi:
    Tüm o "Başı Dik Yürüme"ler
    Ve "Büyük Adımlar Atma"lar

Evet, yarın İngiliz Dilini yeniden yazacağım,
    Dünyayı kendi imgemde yaratarak.
    Benimki daha yumuşak, kadınca bir yöntem olacak.
    İlerlememi tarif etmek için,
    tekerime sarılacak, çevresinde döneceğim, ilgi gösterecek, etrafını saracağım.

Evet, bir şekilde tümünü söylemeyi öğreneceğim.

Şair: Lois Keith
    Not: Bu site hayata karşı bir tavır alıştır. Sakat kelimesi de bu tavır alışın en güleryüzlü ifadesidir. Bu sitedeki herkes bu kelimeden rahatsız olsa dahi bu tavır ve gülüş değişmez. En çok, "neden anlamıyorlar" diye hayıflanır ve anlamanızı umarım o kadar...

Üye
    siirperisi Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sitenin %80 ni bundan rahatsız bu bir.. Size söyledim çünkü siz genel yayın yönetmenisiniz bu iki... Cümleler arasına sıkıştırdığınız gülücüklü esprilerinize (!) ben gülmedim bu üç ... Üyelerinizin düşünceleri sizin için hiç önemli değilmiş bu dört...ayrıca ben bu kelime yüzünden çok mesaj attım ilk tepkim değil bu beş olsun.. Beni ve eminim çoğu üyenizi bu görüşlerizle yine acıttınız içiniz rahtlamıştır nede olsa bizim insanımız başkasını mutsuzluğundan mutlu olur ...

şuan konuşulan şey gereksiz ve üzücü bu kullanılan kelimeler kişinin eksikliğine göre değişir benim bir uzuvum eksik kendime engelli yada sakat diyebilirim ama özürlü diyemem özürlü kelimesi bana göre daha ayrı bişey işitme engelli yada konuşma engellide kendisine sakat denilmesinden hoşlanmaz kişiden kişiye değişir o yüzden şuan bunu konuşup kendinizi üzmeyin derim herşeye ragmen hayat yaşamaya değer üzülmeye değmez (Benim Fikrim Bu)

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Her 10 başlıkdan 3 de bu konu tartiişiliyor,yeni cocuğu olurya insan ların isim koyma telaşında kavgalar gürültüler kopar sonra ahmet yada ayşe ismi takılır...Mevzu aynen buna çevirdiniz.Engelli sakat veya özürlü o kadar dernek var yok sakatlar yok engelliler yok özürlüler derneğii,ne kadar zormuş isim koymak.hani bebekler kendi ismini koyamaz ama kaderini birazda olsa kendi çizer ya işte Kısacası isim koyulmuş arkadaşım sana (engelli,özürlü,sakat) senin yapman gereken kaderiini çizip o yoldan gitmek !!!

Üye
    caferulgen Avatarı

Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kadar güzel bir siteye girme sebebim bilmediğim konular hakkında çok net cevaplar alabilmem.siteye hiç bir faydam olmadan takıldım sakat kelimesi kullanılmasın takıldım engelli kemimesi kullanılmasın bunları söylemeye hiç hakkım yok hiç bir şeyede takılmıyordum kim ne yazarsa yazsın. şimdi beni sıkan şey gerçeği bildiğimiz halde çok alıngan olmamız . Topal diyende , sakat diyende,deli diyende olabilir. Bunları takmıyorum ama kendimizi kabullenemememizi takıyorum.

Üye
    femmy Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

siz yazana kadar hiç dikkatimi çekmemişti çünkü konularda önemli olan benim için içeriktir başlıkta sakat yazsa nolur engelli yazsa nolur özürlü yazsa nolur, ben ne özürlüyüm ne engelliyim bu kelimelerde bana acayip geliyor ,geçen ayda tartıştık bu konuyu yeter artık arkadaşlar başka problemimiz yokmu istihdam için neler yapmalıyız raporlar için neler yapmalıyız bunlara kafa yoralım bırakın böyle boş işleri

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fazla takıntılı olmamak lazım yeterı kadar takacagımız sey var bende SAKATLAR LISTESINDEYIM AMA TAKMIYORUMMM HA ÖZURLU HA SAKAT NE FARK EDER NE DEGISIYORKI

Üye
    EMİNEozan Avatarı

Gerçek Adı
    Emine
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE:)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar "sakat", "özürlü", "engelli" yazılsın ne farkederki... Önemli olan düşünce özürlü olmamaktır. Kafaya takmayın ...Boş...

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

İnsanlara aslanım koçum deyince sevinirler de, eşek öküz dersin alınırlar. Bu çelişkiyi hatırlattı bu başlık bana bilmem anlatabildim mi? sonuçta biz ne olduğumuzu biliyoruz. Forumlarda konu başlıklarına ya da geçen kelimelere bu kadar takınılmasını anlamıyorum. İçeriklere bakın arkadaşlar. Ya faydalı olun ya da faydalanın önemli olan bu gerisi hikaye

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent'in açıklamasından şunu anlıyorum üyelerin ne düşündüğünün neyi beğenip neden rahatsız olduğunun önemi yok.Önemli olan dediğim dediktir .Ama bu bişeyle çelişkiye düşürüyor her tartışmada demokrasi destekçisi olduğunu söyleyen düşünceyle .Neden anket düzenlemiyor sonuca göre hareket etmiyorsunuz .Her başlıkta anket mi açıcaz diye düşünülebilir ama bu başlıkla ilgili benim hatırladığım bu 4. veya 5. başlık demek ki bu önemli ve insanlar yani sitenin temelleri olan üyeler rahatsız .

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Arkadaşlar bırakın böyle şeylere takılmayın ya)).sonuçta bir özürün varmı var, öyle denmiş böyle denmiş ne farkeder.Ozaman ben böyle olmayı hiç istemezdim.Oturupta sürekli bunumu düşüneyim ben böyleyim diyekendi kendimize yaparız kimseye değil.önemli olan şahsın adına böyle hitap ediliyorsa müdahale edebilir ve böyle davranmasına izin vermeyebilirsiniz.Ama genele müdahale edemezsiniz,çünkü,insanları değiştirmek mümkün değil hangibirini değiştireceksiniz.zorrrrrr çok zorrrr

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Adın “SAKAT, ENGELLİ, ÖZÜRLÜ” Olsa ne olur? Hepsi aynı kapıya çıkmıyor mu? Belki psikolojik olarak bazı etkileri olsa da bunun kendi açımda çok ciddiye alınmaması tarafındayım. Önemli olan bize sunulan imkânların ne kadar çok ve fazla olduğudur. İsim değişmiş ama imkânlar aynı ise bu sadece bir göz boyama olur.

Aynı zamanda hiç kimseye bu konuda kısıtlama yapılması tarafında değilim. Herkes kendince engelliler ile ilgili tanımlama yaparken çeşitli ibareler kullanırlar. Burada bir yasak olması etik olmayacaktır.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon