Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    orfeo Avatarı

Gerçek Adı
    tolga
    Son Giriş
    27.11-2013
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Yenimahalle
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben sözcüklere takılmıyorum.Bana ne derlerse desinler ben kendimi biliyorum.

Sağlıkla kalın

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Keşke engelli demekle sakatlığımız ortadan kalksaydı

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bencede onemlı deıl sakat,engellı,özurlu denmesı...ama bazı arkadasalarımız engelıyle barısk olamayabılıolar buda normal onlarda bırgun bu takıntılarını atlatacaklardır ınsallah...bu sakat özurlu denmesınden rahatsız olan arkadaslara bır önerım olacak...yapılacak olan bulusma organızasyonlarına muhakkak katılsınlar ...engellı özurlu ortamını daha cok yasasınlar ...sadece bu sıted e yazıları forumları okumakla yetınmesınler..sıtedekı ve sıte dısındakı arkadaslarıyla bıraraya gelmeye,sohbet ortamını yakalamaya calıssınlar bunun en guzel olanıda bulusmalara katılmak o guzel ınsanlarla tanısmak kaynasmak tan gecmektedır...bence böyle..

bu bulusmalar bızlerı gercekten rehabılıte etmekte,motıvasyonumuzu artırmakta,

cok sıkı bırbırıne baglı ınsan ılıskılerı olusmasına neden olmakta, ınsanlar hastalıgını daha kolay asmakta sadece kendısının hastalıgı olmadıgını yanı yanlız olmadıgını görmekte..gordugumuz gıbı engellerımız sadece hastalıgımız deıl bazı kelımelerın bıle bızlerı olumsuz olarak etkıleyebıldıgıdır..bende bu bulusmalara katılmadan önce bazı tajkıntılarım vardı ..ama bu sıte sayesınde özellıkle bulusmalar benım bu takıntılarımı ortadan kaldırmada cok etkılı oldu..hıc tanımadıgım halde ınsanların yuzundekı samımıyet sıcaklık benı cok deıstırdı..görmek yasamak ve asmak lazım dıye dusunuorum..

ınanmıyorsanız katılında görun derım.....herkese guzel gunler..

Üye
    abukperi Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın genel yayın yönetmeni tartışmayı açan arkadaşımıza karşı sizce uslubunuz fazlasıyla sert olmadı mı? Sonuçta herkesin düşüncelerini paylaştığı bir platform burası. O da içtenlikle kendi düşüncelerini bizle paylaştı kendi düşüncelerinizin doğruluğunu savunmak yerine daha yumuşak yapıcı bir yaklaşım içinde bulunabilirdiniz. Şundan eminim buradaki herkes kendi konumları kabullenmiş hayatta gülen gözlerle bakabilen kendi durumlarını artık kompleks yapmayan bireyler. Bence arkadaşımıza bir özür borçlusunuz.Sevgilerimle...

Üye
    siirperisi Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bu başlığı nasıl bir psikoloji ile açtığımı uzun uzun anlatmayacağım kötü bi halde olduğum ortada sanırım bülent bey den yardım istedim çünkü onun bu konuya el atarsa bi ortayol bulunacağına inandım ..Kimseyi hatta Gülen yüzüyle içimizi ısıtan Bülent beyi rencide etmek gibi bi amacım yoktu olamazda...Ayrıca bülent bey benim babam değil abim değil belki ama nedense ben ondan daha sewgi dolu bi cevap beklerdim en azından üzüldüğüm için daha yumuşak dawranabilirdi kimse azarlanmaktan önemsenmemekten hoşlanmaz dimi...Bülent bey art niyet aramayacağınıza inanarak yazmıştım üzdüysem sizi bende üzülürüm

Üye
    umursamaz Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne kadar isterdim marketteki, kasaptaki, manavdaki hesabımda adımın Umut bey olarak yazılmasını. Malesef bizim güzel memleketimizde güzel insanımız içinde hiçbir art niyet olmadan, bizi aşağılamadan, bizi hor görmeden yazmışlar adımızın önüne TOPAL diye. Biz böyle değilmiyiz yoksa biz böyle değilizde onlarınmı yakıştırması bu. Bunun için engelimizle barışık olalım. O yüzden üzülmeyin arkadaşlar takmayın kafanıza.

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

engelli :engelli nedir arkadaşlar engelli uzun atlama koşusumu yada atların koştugu engelli koşumu
    özürlü:defolu yada sökük kazak yada pantolon vs kırık tabakda özürlüdür

benim kendimce belirledigim şeyler
    bence en uygun kelime sakat kelimesidir arkadaşlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Ah be canım benim, esas ben seni üzdüysem bin kere özür dilerim. Doğrusu yazdıklarımı da sert olsun diye yazmadım inan. Derdim, ne düşündüğümü açık olarak anlatabilmek...

Ben sakat kelimesini seviyorum; "Senin Bedenin, Sorun Etmeyi Bırak Artık" demeyi de. Bu kelimenin çok güzel, yerinde ve politik bir ifade olduğunu düşünüyorum. Uzun yıllardır bu kelimeyi kullanıyorum. Engelli kelimesini de bir o kadar kullanıyorum... Yani bu konuda bi inadım yok. Ama bu başlığa yazdığım şiirde dendiği gibi, sadece sakatlar için değil, tüm canlılar için, herkesin yaşamı için yeni bir dil kullanmamız gerektiğine yürekten inanıyorum. Ve sakatlıkta bu potansiyel var...
    Benimsemeseniz de benim ne demek istediğimi anlamak için o şiiri bir daha okuyun lütfen...

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    14:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

körbıçak;

sana katılıyorum. Bülent Bey bu konuda hassasiyet göstermeli. Bizler buna alışık olabiliriz...Ama sakat kelimesini gülücükle beraber anamıyorum. Birde bizler alıngaanız ve hassasız. Bunu göstermemek için dalga geçiyor gibi görünenlerinde daha çok taktığına inanıyorum.

Üye
    umursamaz Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sitenin yönetici ve üyelerinin böyle yapıcı, böyle iyi niyetli olmasına hastayım valla. Hepinizi çok seviyorum.

Üye
    siirperisi Avatarı

Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Şuan da boğazımda bir düğüm gözlerimde yaşlar war çok duygulandım ne diyeceğimi bilmiyorum teşekkürler Bülent bey

Üye
    BOZLAR Avatarı

Gerçek Adı
    müjdat dagdelen
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    uşakşme
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ne demek kullanmayın ya bugun sen burda kullanmadın mı dışarıda birisi kullanacak ona diyeceksin hati site yönetimine derdini anlattın başkasına nasıl anlatacaksın kafandan sil eki düşünceyi bu hayatın bir gercegi

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bız özur olmadanda bırbırlerıne lakap takan ınsanlarız yalanmı

Üye
    ENGEL TANIMAM Avatarı

Son Giriş
    31.05-2011
    Saat
    17:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

terim sayısı artsın diye fonksiyon kaybı veya fonksiyon azalması da diyebiliriz.

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bize gelen 7 yaşlarında bir kız benden bahsederken “ sakat o “ demişti. Bu kelimenin suratıma bu kadar sert indiği ilk andı ve üzülmüştüm. Bu küçük kız art niyetli olamazdı. Daha geçen ay 4 yaşındaki yiğenim “ dayı sen sakat mısın “ diye sorduğunda, 8 yaşındaki ablası “ sus öyle söyleme “ diye onu susturduğunda da üzülmüştüm. “ Hastayım iyileşeceğim “ diyebildim. Sahi ben sakat mıydım yoksa toplumun beni damgalaması sonucu mu bu kelimenin muhattabıydım bilmiyorum. Sakat, özürlü, engelli ve daha bilmem ne kadar kelime varsa hiçbirini sevmiyorum. İnsanların fiziki durumlarına göre ayrıştırılmasına da karşıyım. Toplumun benim bu kelimeyi sevip sevmediğimle ilgileneceğini de düşünmüyorum. Kırmadan dökmeden düşüncelerin paylaşılması da tam süper olur kanımca.

İstesek te istemesek te her an her yerde bu kelimelere muhattap olmamız kaçınılmaz. Sevmek zorunda değiliz ama kaçmamız da pek mümkün görünmüyor...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon