Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 58 mesajın 46-58 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    _JoKeR_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sakat veya özürlü denilmesinden hoşlanmıyorum, en yumuşak tabiri engelli sanırım.

Üye
    nihat8102 Avatarı

Gerçek Adı
    nani
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bak sevgılı kardeşim. Bırıncı sı ben senı kınamadım sen bu kelımeye karsı cıkanları kınadın.
    Ikinci.ben 22 yasında engellı olmus bırıyım. 8 yıldır engellıyım. Ben engelımle barısık olmasam bundan gocunsam. Cekılırdım bı koseye yıllarca kendıme acırdım. Ben bole yapmadım.memleketımden kılometrelerce uzakta. Tekerleklı sandalyede omurılık felçlı bırı olarak tek başıma yaşıyorum. Her ıhtıyacımı kendım karsılıyorum. Kımseye kendımı acınası göstermıyorum. Bılmem anlatabıldımmı.

Anlaştıkmı arkadasım. Bole ıkı düşman tavrınca konusmanızda yersız bence. Başlaşacak neyımız var. Sorunları paylaşma yerı burası. Bırbırımıze savas acma yerı değil.

Ben kendımı sakat hıssetmıyorum dedim. Sakat değilim demedim.. Sakat veya engelli veya özürlü veya acınacak insan .. Bu kelımelr bana uygun söylenebılır. Neden gocunayım. Allahın bıldığı kuldan nıye saklıyayım. Tamam sakatım. Ama ben engelli kelımesı kullanılsın istıyorum. Kı benı daha az kırsın. üzsün, ne bılım bu gıbı seyler

hepimiz dostuz burada düşmanmış gıbı saldırma. Kırmayalım bırbırımızı.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Meselenin duygusal boyutuna hiç kimse laf söyleyemez.. Bende bu siteye üye olana kadar hiç ama hiç özürlü yada sakat demedim insanlara hep engelli dedim karşı tarafı incetebilir diye düşünüyordum özürlü demenin yada sakat demenin duygusal düşününce böyle tepkiler verilmesini normal karşılıyorum yani....

Burada mesele başka, yeni açılan forum üzerinden yapılan bu eleştiri çok çook saçma.. Niyet başka bana göre.. Yeni forum bahane oldu.. Yani konuyu açan kişinin derdi "sakat" denmesi olsaydı çok daha önce vermeliydi bu tepkiyi.. Şöyle bi göz gezdirsin bakalım kaya bey sitede var olan forumlara artı forum açıklamalarına ve erinmesin saysın "Sakat" sözü kaç yerde geçiyor.. Herşeyden önce Sakatlık konulu akedemisyenler vs. uzantılı bir forum var.. Artı "Sakatlık ve vergi indirimi" foruma var... "O an" forumunun açıklamasını hele bi okusun önce.. Neden daha önce değilde şimdi veriliyor bu tepki? Başlık "Ben sakat yada özürlü yakıştırmasından hoşlanmıyorum" olsaydı amenna.. Amaa bu haliyle haksız bir eleştiri olmuş..

Not: Başlık yöneticiler tarafından değiştirilmedi. Konuyu açan kişinin attığı haliyle orjinal olarak duruyor yani... Ve haksızlığa sessiz kalmak kadar zor bir şeyde yokmuş .. Tut tut kendini nereye kadar kardeşim..

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kıdemli sakat (hatta dahada halk dilinde "topal") biri olarak.
    Bu tür kavram ve sıfatlarla kendinize eziyet etmeyin.
    Toplum bu adı vermiş o adı vermiş önemli değil bu hayatı nasıl yaşadığın nasıl tutunduğun önemli.

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Ferit bey'e kesinlikle katılıyorum

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben burdayim sizin istediğiniz gibi olsun siz sakat olun biz engelli olalım size forumun adı sakatlar biz bizim için engelliler biz o zman bunu sen yapıyorsan sağlıklı insanlardan hoşnut beklemeyceksin çünkü senin kendine saygın yok bugün sakat yarın topal ertesi gün gıççooo denilirse koldan engelliler için çolak ya da çollo denirse kabullen çekil kabuğuna

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Gerçekten doğru ve dürüst olan bir insan nerde ve nasıl davranacağını bilir.bilmeyenlere de ne kadar söyleseniz de bildiğinden şaşmaz.toplumda herkesin düşünceleri bir değildir.yani değiştirseniz de öyle hitap etmek isteyen, yine öyle hitap eder.

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

sn kayaozen duygusallık ağır basmış yazınıza ancak kendını bilen ınsan zaten ısımle hıtap eder sakat çolak vs vs şahsen bana bu tabırlerı kulanıldığını duymadım herşeyden once bır ısmımız var takılacak bır mevzu değil terimler kendinı bılen ınsan ıçın zaten kendını bılmeyen ınsanlar kulansa ne olur kale alınmıyor onlarda deli sıfatını alıyor oluyoryoldan gecerken kendını bılmez akıl rahatsızlığı olan bır sıze kotu soz soylerse donup dovermısınız kesınlıkle hayır akıl noksanlığı var demektır kendını bılmeyen kulanacakları kavramlarda bundan ibarettir;sizi anlıyorum siz bu kavramların sıradanlaştırılmasından dolayı kaygı duyuyorsunuz ancak düşündüğünüz gibi değil kaldıkı sakat kelımesı yada engellı kelımseının ıcınde bınlerce hastalık ısmı barınır ceviz kabuğunu doldurmayacak bır mevzu ıcın kendınız ve forumdakıler adına nahoş muhabet ten başka bişey değil ...ustelık yapılmaması gerekn birşey kırıcı sözcükler kulanılmaya başlanacak fevrı davranak gerek yok

Üye
    Cimcimee Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Tokat - Merkez
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

halk dilinde sakat diye geçtiği için alışmış olmamız lazım bence artık ama tabi engelli olarak olsaydı daha güzel olurdu .. onlar öyle açtı konuyu diye sakat olunmuyo siz kendinizi nasıl görmek isterseniz karşınızdakide öyle görür buna emin olun ..

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

insanın kendisine saygısı olacak ki başkasına da olsun biz kendi aramızda kabullenmişsek ne fayda dışardakinden hiç beklememiz doğru değil

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Tabiki bekleriz,kendini bilen insan nasıl konuşacağını da bilir.Bilmeyenlerle muhatap olmam ve kendimi onun seviyesine de düşürmem zaten Buna asla izin vermem.

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani bu nasıl bir yaklaşım tarzıdır ya sakat kelimesi kaç yerde geçiyomuş bişey denmiyomuş ta şimdi mi alınılıyormuş muş muş muş .E değiştiriN abi baştan aşağı o zaman CAFE ENGELLİLER BİZE KADAR OLAN HERŞEYİ DEĞİŞTİRİN CAFE SAKATLAR BİZ,SAKATLAR GÜNLÜKLERİ, SAKATLAR ALBÜMÜ VSVSVSVSVS.Niye neden bu ısrar üyelerin nerdeyse %80 olumsuz bulmuş bu nasıl bir zihniyet anlamadım gitti ya

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hatta daha da ileri gidelim... topallar içn iş ilanı, körgözlere yönelik çalışmalar, çolakların araç ihtiyacı of lular için küt olanlara sakat arabası

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234