Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın site yöneticim ..

Bu gün denizden geldim.. Her zamanki siteyi açtığımda Nazmiye Güçlünün bizlerin günde yüz kere tekrarladığımız şeyleri ana başlıkta sanki yeni bir şey gibi yazdığını görünce şok oldum..

O an sizin ayrımcılık yaptığınıza kesin olarak inandım.. Yada duygusal davrandığınıza.. Bana göre Bu siteye gönül vermiş yüzlerce kişinin yüzlerce yazısı daha iyi giderdi oraya ..

Kendime söz verdim.. Bu siteye lütfen girip lütfen yazılan yazılar olduğu sürece tek kelime yazmayacağım..

Kıskançlık filan derseniz üzülürüm..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Abi, bence sen denizde çok içtin de geldin

O yazılar eski yazılar malum. Yıllardır sitede olan yazılar. Ve onların bir şekilde siteye girilmesi gerek... Siteye eklenen her yazı otomatik olarak ana sayfada da görüntülenir... Yoksa ben megaloman mıyım ardı ardına kendi yazılarımı ve resmimi ekleyeyim oraya?

Önce eski yazılar girilecek, sonra yeni yazı ve yazarlar eklenecek... O zaman soracam ben sana "nerde yazıların" diye ve "valla bülent denizdeydim" sözünü de kabul etmicem. Sonrasını Allah bilir artık!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

uvey evlat muamelesine sonnnnnnnnnnnn

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Bu konuda Hasan abiye hak veriyorum.Siteye bile girmeyen insanların eski yazıları yer işgal etmemeli. Onca değerli yazılar varken,emek varken..

Üye
    monalisa Avatarı

Son Giriş
    14.01-2016
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Siteye girdiğimde ana sayfada Nazmiye Hanım’ın yazılarını görünce ne yalan söyleyeyim, bende de benzer düşünceler uyandı… Benim içkiyle aram pek iyi değildir Yani, ayıktım

Şunu demek istemiyorum… Nazmiye Güçlü’nün “ Araba aldım, kadın oldum” kitabını çok önceleri okumuştum… Kitabı beğenmiştim… Nazmiye Güçlü kamuoyunda engellilik bilinci oluşması açısından iyi bir iş çıkarmıştır… Verdiği emek yadsınamaz. Yine akademik kariyeri olan insanların makalelerinin olmasından da rahatsız değilim. Her makaleden öğrenebileceğimiz şeyler olduğuna inanıyorum…

Ancak, bu site özünde kişisel sitedir. Belki benim de eleştirilerim bu anlamda yüzeysel kalacaktır. Fakat, bu sitenin üyeleri var. Sanal da olsa, duygu ve düşünce paylaşımında bulunuyoruz. Bu temele dayanarak, ben de bu konuda düşüncelerimi açıklama gereği duyumsuyorum.

Madem değişim diyoruz… Madem bu siteyi ayakta tutan bu sitenin üyeleridir… Bunu yadsıyamayız. Madem ki, değişim, içinde bir yenilik barındırır. Değişim, eskinin yerine bir başka şeyi koymadır. Öyleyse, bu sitenin üyeleri birbirlerine görünmez bağlarla bağlı iseler, site kendi içinden eli kalem tutanlara da bir kapı aralamalıdır. Önce kendi içinden başlamalıdır değişime. Bu yalnızca biçim yönünden değil, özü itibarıyla olmalıdır.

Buradaki herhangi bir üyenin düşüncesiyle, dışarıda akademik kariyeri olan herhangi birinin düşüncesi birbirinden az değerli ya da değersiz değildir. Her düşünce kendi başına değerlidir. O düşünceyi beğeniriz. Ya da beğenmeyiz. Bu ayrıdır. Ya da kişi düşüncesini temellendirmiştir ya da temellendirmemiştir. Tüm bunlar tartışılabilir. Önemli olan, siteye gönül verenlere de bir kapı aralanmasıdır. Özlediğim bireşim budur. Bu bireşimi dengelemek gerekir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Eleştirileri bir öneri olarak değerlendiriyorum ve hak veriyorum. Zaten gerek içerik gerekse yapı olarak olsun değişim vaadiyle/umuduyla başladı bu yeni süreç. Yeni yayın dönemine başlarken yazdığım gibi, yeni dönemde sakatlık konusunda daha bir tavır ortaya koyan, daha bir politik sahiplenme içeren, daha bir evrensel sakatlık çalışmalarına kulak veren içeriğe sahip olmak istiyoruz.
    Bunu nasıl yapacağız, bilmiyorum. Hep birlikte uzun uzun konuşacağız... Şu anda bildiğim şey, yeni bir yapılanma olacağı ve bu yapılanmanın yüzde yüz site üyeleri içinden çıkacağı.

Şimdi, bunu daha en baştan deklare etmeme, dahası aklımdaki düşünce filizlerini üstünkörü de olsa bir tek Hasan abiye yazmama rağmen, ondan böyle bir eleştiri gelmesi bence haksızlık.
    Site yeni yayın dönemine gireli 2 hafta oldu. İki haftadır bazen sabahlara kadar olmak üzere günde 10 saatten fazla çalışarak ortaya çıkan sayısız sorunu girdermeye ve eleştiriler doğrultusunda onlarca yenilik eklemeye çalışıyorum. Ancak bir rayına oturdu site... Bu işlem tamamlanınca, daha doğrusu bu işin yükü azalınca, döndüm ana sayfaya ve eski yayın döneminde yayınlanan yazıları sırasıyla başladım ana sayfaya girmeye. Öyle ya, o yazıların veri olarak eklenmesinden daha doğal ne olabilir ki?! Ve ben yazıları girdikçe teknik şartlar gereği o yazılar site ana sayfasında görüntüleniyor. Eeee? Bu mudur sorun? Son bir yldır neredeyse hiç değişmeden ana sayfada duruyordu o yazılar, bu sorun değildi, şimdi mi sorun oldu?

Neyse, bunları bir yanlış anlaşılma olarak algılıyorum ve bunu giderdiğimi umarak konuyu geçiyorum...

____
    Eleştiri iyidir... İnsanları silkeler, dinç tutar... Şimdi Forumun Kamburları diye bir üye grubu oluşturdum. Bu grup bi nevi Site Merkez Yönetim Kurulu gibi işlesin diye düşünüyorum. Ne yapıcaz, nasıl yapıcaz, ne yazıcaz, kimlerle nasıl polemiğe gireceğiz, ne tür aktiviteler yapacağız, site neye nasıl tavır alacak vs. bunlar bu grup üyeleri tarafından tartışılıp karara bağlanacak...
    Kimler Forumun Kamburları olacak? Başta ben teklif götüreceğim, sonrakileri Forumun Kamburları karar verecek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Love Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    19.08-2015
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    KASTAMONU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    18

bu gruba kimler üye olacak onu anlamadım sanırım

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Siteye emek verenlerin yazıları olmalı.Siteyi site yapanlara daha çok değer verilmeli.Belki bir başyapıt, belki kırık dökük, belki saçma sapan olur ama en azından bizden, bize ve bizim için olur.Ana sayfaya değinmişken şu uyum sağla yok ol ve maymunlarla verilmeye çalışılan mesajlardan memnun değilim.Burası kişisel bir site ve yönetici istediğini koyabilir saygım var, çok büyük emek verilmiş saygım var.Herkes Darvin i sevmek zorunda değil.Ben ana sayfada Darvin ve maymunlarla ilgili bir kompozisyon görmek istemiyorum.Yakında ana sayfada Darvin ve muzlardan oluşan bir kompozisyon görürsem şaşırmayacağım.Hatta sitenin adını da engelliler.muz olarak değiştirebilirsiniz.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nazmiye Güçlü kim yahu.? vallah ilkkez duydum hamdolsun 1 yaşıma daha girdim.! kim bu yaw ???

Üye
    monalisa Avatarı

Son Giriş
    14.01-2016
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sevgili Oturan Boğa,

Bu sitenin gerçekten bir değişime gereksinmesi vardı. Kendi sorunlarına daha duyarlı, daha sahiplenen, bunun için politik bir duruş sergileyen, sakatlığı psikolojik, sosyolojik, ekonomik, felsefik v.b. açıdan inceleyip sakatlık politikaları oluşturmaya çalışmak benim değil, tüm sakatların amacıdır sanırım... Sizin de söylediğiniz gibi...

Teknik konularda bilgim zayıf... Bu nedenle kimseye bir haksızlık yapmak istemiyorum. Sizin de haklı gerekçeleriniz olabilir...

Ama en azından üyelerden gelen önerilere kulak tıkamadığınız için teşekkürler...

Eminim, bu site ve tüm engelli faaliyetleri istediğimiz amaçlar doğrultusunda gelişir...

Yolunuz/yolumuz açık olsun...

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bülent Merhaba..

Senin yaptığın işlere hep saygı duydum.. Duymaya da devam edeceğim..

-Birincisi yanlış anlama olayımı bilmiyorum.. Senin ilk günden beri ana sayfa şablonun beni korkutuyordu zaten.. Asıl olan sen ve Nazmiye üzerine kurgulanmış bir ana sayfan vardı diğerleri yani konuk yazarlar.. Bu korkutmuştu beni.. Söylediklerinle çelişen buydu.. Bir numara olmana lafım olmaz ama iki numaraya sen Nazmiye’yi koymuştun zaten.. Nazmiye’ye kişisel bir gıcıklığım yok ancak oraya yakışmadı bence.. Oraya yakışan Baben’di.. Bilemedin Rekursion hatta Bayke’ydi.. Yani siteye gönül veren insanların ilklerde olması bence hem görevin hem de borcun olarak düşünüyorum..

Bunları açıktan yazmak geldi siteye kendine gel anlamında.. Ama senin hep saygı duyduğun bira içme özelliğim bir anda bana sarhoş muamelesine dönünce şok oldum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ana sayfada 5 yazar vardı. Ben yılda birkaç yazı yazardım, diğerleri yazmazdı.. O haliyle yıllardır duruyordu... Bu bir tercih değil, vaka idi. Zira sakatlık konulu yazı yazan kimse yok! Ben de foruma odaklandım... Hala "sen ve nazmiye" derken, "birinci adam" derken ne demek istediğini anlamıyorum... Nazmiye oraya yakışmadı da ne demek!? Ben kendimde görmem bu cürreti, kime ne oluyor allah aşkına? Sakatlık konusunda Nazmiye Güçlü'nün onda biri kadar yazı yazmış kimse var mı bu camiada? Onun edebi yanı olsun içeriği olsun yıllar önce yazdığı yazılara yaklaşan kim var allah aşkına? Varsa böyle biri, o kalitede yazıları olan, bi zahmet gösterir misin? Baben, reku, bayke, sen ya da başkası düzenli ve köşe yazısı formatında yazdınız da ben mi görmedim?
    Neyse... Bunları bile yazmamam gerek ya, tutamadım kendimi. Beni eleştir, ama başkasına haksızlık yapılmasına gelemem...

Ben büyütecek bir şey yok diye düşünürken, sen "çok içmişsin" lafıma bile alınıyorsun. Ben o yazıların ardı ardına orada görünmesinin teknik yanını açıklıyorum, Nazmiye'nin veya başkalarının yazılarını ekledikçe mecburen bu geçiş döneminde öyle görünecek diyorum, sen hala birinci adam ikinci adam diyorsun... Ne diim, sağlık olsun. Bak keyfine.

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Bazen etiket konuşturulur Hasan abi .Bu gerçeği kimse inkar edemez.Hayat bir çelişkiler bütünüdür zaten ....
    Ben yinede Bülent beyin iyi niyetli olduğunu düşünüyorum bu konuda...

Üye
    donence Avatarı

Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

site ana sayfası hakkında degilde forumun kanburları tabiri hakkında bir eleştiride bulunmak istiyorum.
    grubun görevleri ile ismi pek uymamış gibi.kambur tabiri genelde istenmeyen yük olan şeyler yada kimseler için kullanılır .ilk grup ismini okuyunca bende öyle zannettim ama tam tersi yapacakları işler ve görevleri son derece olumlu ve yararlı şeyler.isimle tezak oluşturmuş.
    ha diyorsanız ki bizde bu tezatlık için böyle bir isim düşündük ve uygun onada bişey diyemecegim tabi.

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dönence haklı bence.. "Kambur" kelimesi biraz fazla itici.. Sonra; her yerde engelimizi hatırlamak zorunda mıyız yav? Çiçekli, böcüklü isimler bulunamaz mı?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon