Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shaan Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    02.08-2010
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben buraya dün akşam üstü
    "herkesiin yardımına ihtiyacom var" başlıklı bi yazı yazdım ama o yazı buygün yok nedenini öğrenebilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Konu forum içeriğiyle ilgisiz olduğu için silindi. Bilgi vermeyi unuttuğpum için özür dilerim. Unutmuşum..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    shaan Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    02.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki hangi başlık altına koyabilirim bana bi başlık gösrterin oraya yazayım veya siz o konuyu o balşşlık altına taşıyın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Konu bu site içeriğinin tamamen dışında. Üzgünüm...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    shaan Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    02.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nedenini açıklarmısınız bana ya her konu var konuşuluyo ama iş dn konusuna gelince mutlaka bi bahane var,siyaset,demokrasi,seçimler,cinsellik,bakirelik ,ve bu tip bir çok konu var ama iş din konusuna gelince bi engel çıkıyo

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

dınde cok konusuldu bı ara karakayalar fılan burası serbest bır sıte ama kerkesın ınancı kendıne laık ulke

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

bi kaç konu altta benim açtığım ' İNANÇLARINIZ SARSILDI MI ? ' adlı bi konu var . o konuda baya bi tartışma oldu . bilgi birikimide oldu .o konunun altından mesajlara devam ederseniz iyi olur . ama dogmaların tartışılmasınında ne kadar zor olduğunu gördük . insanların bazı konulara peşin hükümlerle ve kabullerle baktığı bi yerde tartışma imkanınızda çok sınırlı oluyor . bilmem anlatabildim mi ?

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cevabı gayet net ve basit
    değil biz, türkiye'de şu din konusunu konuşmayı bilen insan var mı?
    tv ye üç ilahiyat uzmanı profösör çıkıyor
    bi ayeti irdeliyorlar
    üçününde yorumları farklı oluyor. neredeyse birbirlerini dövecekler.
    burda kısır ve kulakdan dolma veya yarım yamalak okuyup bitirdiği
    İHL bilgisiyle okuduğu üç beş kitaba güvenip benim söylediğim
    kessssin doğrudur diyen cahil ama cahil olduğunu bile bilmeyen -gerçi bilse cahil olmazdı ya- fanatikler var.
    o başlık üç gün sonra kilitlenir.
    sanırım o yüzden

Üye
    gadjodilo Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    uruguay/santa maria
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili bayke abi nedir bu ikidir yazdım yordum son noktayı koydum mesajları :wink: yaşlanıyomusun yoksa ????

din konusu maalesef bayke abininde dediği gibi çokta aydınlanmış aşmış insanların ele aldığı bi mesele deil. üç farzı ezberlerleyen, kendisine aktarılan bi kaç dogmayı çokta akıl süzgecinden geçirmeden hayatına devam eden insanların, anlamsız bi empresyonist yaklaşımla vitrinin en önünde durarak temsil etmeee çalıştıı mesele. din deyince aklımıza ilk gelenin islamiyet olduuunu farz ederek katılıyorum ki maalesef bayrağı taşıdığını söyleyenler insanları yargılamaktan ve kalıplara sokma çabalarından öte geçemedikleri için bi değer taşımıyor. polemiğin en fazla yeşerdiği, insanların haklı çıkarak en fazla ego tatmini sağladığı topik bunlar maalesef. site adminlerinin çizgilerine ve belli bir düzeyde anlamlı her tartışmayı gündemde tuttuklarını belirterek diyorum ki : varsa meselenin hakkını verecek olan buyursun at binenin kılıç kuşananın. :mrgreen:

Üye
    Carpe Noctem Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    02:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendimce ben de ufak bir yanıt vereyim,

Çünkü din konuşmak için değil, birey olarak inanmak ve yaşamak içindir. Aynı inanca bile insanların bakış açısı farklı olduğu için ve maalesef günümüzde halen bu farklılıklar sindirilememiş olduğu için dinin konuşulduğu ortamlar maalesef insanların kendi doğrularını diğer insanlara empoze etmeye çalıştığı sonucunda da tatsız durumların yaşandığı bir noktaya ulaşmaktadır. Bu nedenle dini konuşmaktan öte yaşamak gereklidir. Sadece ülkemiz adına konuşmuyorum, dünyada yaşayan tüm insanlar saygı felsefesi doğrultusunda yaşamaya başlayabilirse, o zaman dinin konuşulduğu ortamlar da daha huzurlu olabilir ki, sanırım bir süre daha beklenmeli. İş bu nedenle de sanırım sitenin huzurlu kalması tercih ediliyor ve asla tek bir doğrunun olmadığı sorular nedeniyle insanların kırılmaması amaçlanıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

1- Bu tartışmaya sebep olan konu teorik olarak din ile ilgili değildi. Peygambere yapılan (izlemediğim için yapılan diyorum) hakareti protesto etmeye davet eden bi mesajdı. Alınmayın ama, bu tür protestolar bana çok saçma geliyor. Yahu bilmem kaç milyar site ve insan var. Hangi birini kontrol edeceksiniz...
    Neyse, sadece bu değil, bu tür protestoya davet eden tüm mesajları siliyorum

2- Din neden tartışılmıyor bu sitede?
    Çünkü dindarlar dini tartışamaz. Çünkü dindarlar her türlü eleştiriden nem kapar ve eleştiriyi kendilerine hakaret sayar. Çünkü dindarlar inançlarının propagandasını yapmak, ama buna karşın inançsızların veya başka inançta olanların susmasını isterler. Çünkü bi satırlık ayet/hadisin bilemm kaç bin farklı görüş yazacak kadar derin olduğu varsayılır dindarlar tarafından. Yani sonu yoktur tartışmanın. Vs. vs.vs.

3- Doğrudan din tartışmasak da, yaşamımızda dinin etkisini yeri geldiğinde tartışıyoruz. Ve orada bile yukarıda söylediğim tartışamamazlık hemen sarıveriyor başlığı.

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili gadjodilo ben hep cümlemi daha doğrusu yargılarımı
    virgülle bitirmeye gayret ederim ama demek ki alttaki
    kuyruk pek gözükmüyor artık onu daha koyu vurgulayayım
    paragraf bitimindeki "gereksiz" kelime içinse bu sitemin
    evet o gereksizdi ve kaldırdım.
    sevgiler

Üye
    Christian Avatarı

Gerçek Adı
    n0aX
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Din konusu tartisilacak bir konu degildir.
    Dine inanirsiniz, tamamen dogrulugunu kabul edersiniz.

Tartismalarda karsilikli fikirleri belirterek ortak bir sonuca ulasilmaya calisilir.
    Lakin farkli dinlerde farkli inanclarda ortak noktalar azdir,fikirler cogu zaman karsi tarafin inancina hakaret olarak alginalacagindan tartismalar, kufurlesmelere donusur..

Saygilarimla
    Christian

Üye
    cevdet Avatarı

Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    12:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dini aslında tartışmak biraz ilginç oluyor tabiki,bu yeni model bir araba değilki onu alma, bunu al diyesin. tamamen doğruluna inanarak şeçtiğiniz kavramlar bütünlüğüdür. Türkmenistan gelmiş bir öğrenci arkadasımla tanışmam bu konuya bakış açımı değiştirdi.Kendisi budistti ve küçüklükten beri bunun doğruluğu inanmıştı, benim anlattıklarım bir kulağından girip diğerinden çıkmıştı. Çünkü onun için güzel renk kırmızıydı benim maviyi tercih etmemim önemi yoktu zorla sevemez ya...

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anladığım kadarıyla arkadaş, tartışmayla konuşmayı biribirine karıştırmış. Tartışmaktan hiç bahsetmiyor çünkü.

Ama burası adı üstünde bir forum. Burada sadece tek taraflı konuşulmaz ki.. Söylediğinin 180 derece tersini söyleyen birisi çıktığında, ortaya çıkacak 'polemik' kime, ne kazandıracak?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon