Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon
Toplam 92 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dinde türban yoktur diyorum . kimse aksini ispat edemez . bunun tartışma yeride burası değildir. dini forumlardadır . bu forumun teması ise engelliler ve yaşamlarıdır . din konusunda ne paylaşımı yapılacak onuda anlamıyorum . Ayetlere her gün yenisi eklenmiyor ya . merak eden açar tefsirini okur. ya da sağdan soldan uyduruk hocaların fetvalarına cennet cehennem masallarına inanır zihnini meşgul eder. kabir azabı diye fantastik yaratıkların kendisine işkence edeceğini sanır.engellilerin üzerinde bu tür baskı oluşturmaya hakkımız yoktur . isteyen özel mesajlardan birbirlerine dini şiir mi yollayacak ne yapacaksa yapsın . bu konuda burada kapansın . açın kitap okuyun .

Üye
    ASİL PRENS Avatarı

Son Giriş
    29.06-2010
    Saat
    16:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

netbus.Senin masal dediğin şeylere milyarlarca kişi inanıyor.Senin dine,insanlara,görüşlere saygı anlayışın bu ise boşuna laf kalabalığı yapma.Masal okuma yani.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoga Bence bu konuda cok haklı henuz iki medeni karsıt gorusulu vatandasın birbiriyle konusup fikir alısverisinde bulunabilecegi bir kultur sevyesine gelmedegimiz kanısındayım.

Üye
    korkusuz Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    14:42
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: NETBUS Mesajı Gör
    isteyen özel mesajlardan birbirlerine dini şiir mi yollayacak ne yapacaksa yapsın . bu konuda burada kapansın . açın kitap okuyun .
    Netbus sen kimsin de son noktayı koyuyosun haddini bil.
    sen kitap filan okuma okusanda anlmassın okumuşun ki akıl veriyon ama terstenmi okudun resimlerine mi baktın sadce bilemem .sana özel başlık açalım0-6 yaş grubu diye orda bilgilerini paylaş

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Forumlarda açılan konu başlıklarını incelerseniz yüzde 99 unda tartışma unsuru olmadığını görebilirsiniz.Soru cevap, bilgi edinme, akıl verme ağırlıklı neredeyse tamamı.Foruma bir de tdk, kuran, hadis linki ekleyebiliriz bence sorun yok.Hatta işime gelir...

Reis haklıymış, pusuya yatanlar, faullü hareket yapanlar varmış.Onlar yüzünden biz de sınırlandırılabilirmişiz.Özgürlüğü saldırı zanneden ve tartışmadan varolamayacağını düşünenler varmış.Engelliyim ama üfürenlere cevap yazacak kadar da beyin engelli değilim.Siz suyu ararken biz baraj kurmuş gölgesinde abdest alıyorduk.( ne laf ettim bee..neyse reklamı geçiyorum.)Sadece iki kelime yazıcam.Bu iki kelime dünya durdukça ve döndükçe her aklı olana yeter de artar bile.Hazır mısınız?

Ya varsa...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dostempati Mesajı Gör
    Ya varsa...

hahahahha öyle ya "ya varsa" evdeki hesap çarşıya uymuyor her zaman.

"ııhh yok" diyenleri ötelerde halini düşünmek istemiyorum hele hele görmeyi aslaaa

valla bence en kolayı inanmak inan kurtul yoksa zaten hesap soranda olmaz nasıl olsa değilmi ama?

riske atamam kendimi ben.. sonuna kadar inanıyorum yani "bence var"

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

korkusuz;
    netbus'a haddini bil akıl veriyosun vs demişsiniz dikkatimi çekti şimdi benimde hay allah...
    hiç bir dini kitapta resim olamaz siz yanlış görmüşsünüz bence bir kez daha bakın resim var mı yok mu??
    0-6 yaş grubunuda bence hiç hafife almayın en olgun insanlardan bazen daha olgun çocuklar çıkabiliyor korkusuzcaaaa....

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

daha forum olmadan ortalık karıştı birde olursa vay forumun haline..

Üye
    sakirkumru07 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2010
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ateistleri bilemem ama islam dinine inanan arkadaşlar için bir moral kaynağı olabilirdik.Dünyanın bir imtihan yeri olduğunu ,kaza ve kaderin Allah'tan geldiğini söyler bir parçada olsa moralini yüksek tutmaya çalışırdık. Yoksa burda din kavgası yapılacak yerdeğil.

Üye
    korkusuz Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    14:42
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sirine;
    Sen kaç tane Dini kitap okudun ki en basiti sölim Resimli Namaz kitapları var bu dini kitap dğeilmi neyse tek tek saymayım sen o nun avukatlığını yapacağına onun Cennet Cehenem' i kabir zırva dedği şeylere inanıyom ben o da bunu saygılı olsun .
    2 konuyu okumadan tek beni eleştirme özür dilerim 0-6 yaş grubun hakaret gibi algılandı o kardeşimize açılcak başlık discovery gibi bişey yapsak ama bu sefer de Panter Emel'le uğraş dur sert oldu ama inancıma saygıszlık ypana ben her türlüsünü yaparım

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuya nekadar çok cvp geliyor şaşırıyorum.başka konu olsa çoğu kişi sadece okur geçer.konu din olunca herkesin cevap yazası tutmuş.keşke diğer konulardada herkes bu kadar duyarlı olsa...

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Ah kardeşim bu kadar kolay olsa... Verdiğin örnekler tartıştığımız konuya uymuyor ki. Zira örneklerinin bir ucu hukuk dışı. Bu sitede zaten yasal olmayan şeylerin yazılması mümkün değil. Oysa din öyle mi... Birisi "din vardır" diyecek, onu övecek, diğeri "din yoktur" diyece onu yerecek. Bu ikisi de eşit ağırlıkta argümandır. Biri dillendirilebiliyorsa diğeri de dillendirilebilmelidir. Aksi mümkün değil benim etik duruşum açısından.

Ve bana kalsa ikisi de olmalıdır; ama iş sakatlık konusuna odaklı bir sitede tali bir içerik yüzünden nükleer patlama yapacak konu oldu mu, orda tırsıyorum açıkçası

Not: İlahi konu başlığını müzik forumuna yazabilirsiniz. Sormaya bile gerek yok...
    hımm çoguu okumaya çalıştım ama ilginç oaln bu geldi. demekki "hukuk" kanunlara uydugu yada uymadıgı sürece tartışabiliyoruz. konuları eger bu tezinde iddealıysan t.c kanunlarına uymayan bu forumda bakmadıgım halde çok şey çıakbilir. bu bir 2. si kimne göre dedigimize göre bazıları ilahi ALLAH ın hukukuna uymama özgürlügü varki olmalı bencede ama t.c kanunlarına uymama özgürlüğümüz yok ki bu kanunlarıda insanlar yapıyor. uymama özgürlüğümüz yok bu bu anlamamı geliyor?

ben dahada "radikal" söylemler söyleyebilirim. ve bunların hiçbiri din ile alakalıda olmayabilir. beni durduracak nedir t.c kurallarımı? yani ban diyorsunki ALLAH ın kanunlarına uymama hakkın var. beni yarattıgına inandıgım ve benimel beraber bu dünyayı yarattıgına inandıgıma uymama hakkım var ama beinmle beraber yaratılanların koydugu kurallara uymama hakkım yok yada uymazsam cezalandırılırım doğrumudur?

Benim dinimi yada dinle ilgili ki bana göre herkez her tezini her iddeasını söyleyebilmeli tabiki karşısındakine hakaret etmemek aşagılamamak kaydıyla benim bu dünyada tanıyacagım kuralalr zinciri beni yaratan yaratıcının kuralar zinciriyle tezat oluşturmadıgı sürece sorun yok. zaten bu ülkede hep böyle yaptıklarından bu oldu. aslıdna bu konuda çok şey söyleenbilr ama görüyorumki bu ülkede savaşlarla bizi değiştiremeyenler yada değiştiremediklerinisandıgımız kişiler kültürlerini empoze ederek çok güzel şekidle değiştirmeyi başarmışlar. görünen o yani kısa vadede silahlarla yapılmış savaşları kaybetmiş olabilrler gerçi oda muamma ama görülüyorki uzun vadede istediklerini fazlasıyla almışlar ve almaya devam ediyorlar.

bırakın bu forumdada dinmiz tartışılmasın. din nedirki burda konuşulsun. ilk mesajlarımdada demiştim. dini heleki islamı bir yerlere hapsetmeye kalkanlar yanılgıya düşüyorlar. din islam dini özellikle sadece cami yada cenaze yada eve hapsedilemez. islam dini insan hayatının her evresinde vardır ve var olacaktır. ha buna göre yaşar yada yaşamaz o insanın tercihidir. ama din burda olamz burda durmaz burda yaşanmaz burda konuşulmaz diye birşey yok. din devlet yönetimindede olur ticarettede nefes alırkende yemek yerkende düşnürkende okurkende aklınıza gelebielcek herşeyde vardır ve var olacaktır. dindedigimzi eşy zaten bizi yaratanın bize gösterdiği yoldur. bize yaratılma sebebimizi anlatmasıdır. bize dogruyu yapmamız için yardım etmesidir. bunu anlayamıyorsak bu yaratanın degil bizim hatamızdır

saygılar

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Mac72 tebrik ediyorum seni. Benim yazmayı düşündüğümü sen yazmışsın. Şenlik başladı resmen

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Netbus isimli arkadaş din ile ilgili bir konuda yorum yazdığında dikkat ettim de üslubu hep kışkırtıcı mahiyette. İnanları ve onların kutsal saydıklarını tenkit etmeye niyetlendiğinde sakin olamıyor nedense. Belki de bu başlık altında bilerek bu denli sert yazıyor ki din ile ilgili bir forum konusu açıldığında ileride neler olacağını görün bakın demek istiyor bizlere. Ben yine de kendisini biraz daha sakin ve saygılı olmaya davet ediyorum.

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın yöneticmizden rica ediyorum bi karar verip son noktayı koymasını istiyorum lütfen tşk ederim

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon