Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 92 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kalben Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    dini konuları içeren bi forum olması kanısındayım ben de.bildiklerimizi paylaşalım bilmediklerimizi soralım öğrenelim arkadaşlar.

Üye
    kitap38 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence de ayrı bir yerde giderilmeli bu dini ihtiyaçlar. Bu konuda duyulan her ihtiyaç bir tık kadar parmağınızın altındadır. Burada giderilmesi gereken en temel ihtiyaçlar için vardır bu site. Bizim sorunlarımız çok . Biz bu çok olan sorunlarımıza yoğunlaşıp ne yapmamız gerekiyorsa yapmalıyız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sakatlıkla ilgili olmayan müzik-sinema vb. konular varsa, dini içerikte konular da olmalıdır. Hakkaniyet bunu gerektirir. Ben de dindar biri olsam bu sitede böyle bir şey isterim.
    Tamam, tamam da, o kadar kısa sürede seviye düşüp polemik oluyor ki din sözkonusu olduğunda, deist ya da ateist arkadaşlar en küçük bir görüş yazdığında o kadar çabuk kızıyor ki dindar arkadaşlar, bu sefer en iyisi hiç olmaması diyorum...

Bu sitede iki kural çok net:
    1- Her görüşün tam ama tam karşısındaki görüş ifade edilebilir.
    2- Hiç kimse kimseye hakaret edemez ve düşüncesini söylemekten men edemez.

Şimdi, bu sitede açılabilecek din forumunda bu iki kural da geçerli olmalıdır. Ve dindar arkadaşlar, deist ya da ateist görüşlerin dillendirilmesine ve tüm görüşlerin eleştirilmesine razı olmalıdırlar. Kim ne söylüyorsa, onun tam ama tam karşısındaki görüşün ifade edilebileceğini de kabulk etmek zorunda. Ne bilim işte, birisi din överken diğeri yerebilmeli, birisi dindarlığı överken diğeri yerebilmeli, birisi İslamı övermekn diğeri Hıristiyanlığı övebilmeli vs.vs.vs.

Bu sınırşarda bi forum kaç gün polemik yaşamadan durabilir, emin olamıyorum bi türlü...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki bilgi ve tartışma olacak ve herşey saygı çerçevesinde birbirimizi incitmeden olacak. ve bir kondua itirazı olan kişide bunuda düzgün uslubla söyleyecek ve cevap verende aynı enzaketle cevabunu verecek.

inanmayanda inanmaya bilr ama inanmıyorum diyede hakaret etme hakkına asla sahip olmamalı. bence bilgilendirme ve bilglerimizi gözden geçirip dogruyu bulabilme adına güzel bir şey ve sonuçta bu forumda belli bölümler var herkez kendine uyan sitedigi bölümü seçer oraya girer konuşur. istemeyende konuşmaz.

hatta oalbiliyorsa diger dinler yada görüşler hakkıdnada platform lar oluşturulabilir. herkez bir nevi dünya görüşlerini analtır söyler inandıklarını inanmadıklarını ona göre herkez görüşünü yazar ve fikirlerin çarpışması ve tartışılması içingüzel bir ortam olur. ama herşey hoşgörü ve saygı çerçevesinde olmalı

Not: tabiki her kouda oldugu gibi din konusundada tartışmalar aşırıalr oalcaktır bu sebepden dolayı biz bir spor yada bşaak bir kouyu kapatmıyorsa bunada busebepden engel olmak en kadar dogru olabilirki sonuçta düzeni saglaması gereken kişelr yetkililer gerekl iyerlerde gerekli uyarılar yapıldıgında böyle bir sorun olacagınıda sanmıyorum

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Bu konuda Oturanboğaya kesinlikle hak veriyorum arkadaşlar.çünkü nerde din tartışması var orda kan gövdeyi götürüyor.bu sitede daha önce de inanç konusunda konu açan arkadaşlar oldu.öyle haşladılar öyle ağır konuştular ki konu açan arkadaşı mesajları bile zor okudum ve sonunda konuyu takip etmeyi bıraktım.Bence inanç konusu tamamen kişiseldir ve bir forum konusu olmamalıdır.En azından biz toplumcak buna hazır değiliz şu an.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

arkadasla daha araba alma konusu vb gibi konularda hemen tartısma cıkarken, bu kadar hassas bir konuda tartısma olmaz
    + dinin nesini tartısacaksınız?? biraz mantıklı olun..islam dini Allah ve kul arasında.. ücüncü kişinin karısması bile buyuk gunah..
    + ögreneceginiz birsey varya kulaktan dolma bilgiler almak yerine daha kesin kaynaklara ulaşmayı deneyin, Kur'an okuyun, değişik tevsirleri okuyun, diyanet işlerine ulasın.. cunku baskasının agzından ogrendiğinizi dogru zannediceksiniz ve gunaha gireceksiniz.. biraz arastırırsanız "zannetmek"in de buyuk bi gunah oldugunu ogreniceksiniz..
    son olarak acılsın acılmasın bile tartısılıyor tamam kabul okumak isteyen okur, istemeyen okumaz, isteyen yazar istemeyen yazmaz, isteyen yazılanları dogru kabul eder isteyen etmez, ama ben inanıyorumki ilk baslıkta cok buyuk tartısmalar cıkacak..

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Nerdeyse 6 yıldır bu siteye üyeyim ve bu konu belirli aralıklarla gündeme gelir, sonuç hep aynı, din konusu kavga gürültü olmadan paylaşılamıyor, evet defalarca buna şahit olduk, yine değişen bir şey olmayacaktır konular açılacak ve hemen ardından uzun sonuçsuz tartışmalar/kavgalar/gidenler/kalanlar, başlık kilitlenecek ve bir süreligine rafa kalkacaktır.

Üye
    necati bacak Avatarı

Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar din tartışmasının nesini yapcağız islamısan islamsın başka dine mensupsan
    ona mensupsun gereksiz çekişmelere gerekyok bizlerin tartışacak çoook sorunu var
    zatende bülent beysiteyi gerek gördüğü şekilde kurmuş sizde din içerikli bir site kurun
    isteyen oradan izlesin.

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bülent'e katılmamak mümkün değil çok doru söylüyor.yıldız arkadaşımızda dini konuları paylaşacağımız bilmediklerimizi öğreneceğimiz bir platform olsun demiş ama gel görki bazi arkadaşlarda hemen dinin nesini tartışalım burası camı avlusumu gibi kelimeler kullanmış her halde burası camı avlusu değil dini bizlerinde tartışmaya hakkı yok çünkü yeterli bilgiye sahip değiliz.ama bence güzel bir fikir yanlız bu gibi şeylerde fikir alışverişi yaparken bizlerde hiç kimseyı küçük düşürmeden ve haki görmeden yapmalıyız yanı işlenen konuları biz güzel işlersek her şey güzel olur hiç bir şeyde art niyet aranmamalıdır.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet, incil üzerine, tevrat üzerine konuşacağımız bir form olsun.

Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Din forumu isteyen arkadaşların beklentisi nedir?Bu istekte bulunanlar neyi paylaşmak istiyor örnek verebilirler mi?
    Benim kanaatim gereksizliği yönünde...Çok eski bir üye değilim ama farklı görüşler söz konusu olduğunda kırıcı olan olabilen arkadaşlarımız var.Birinin çıkıp inandığım değerlere saldırmasına mı yanayım, kulaktan dolma bilgilerle,temelsiz düşüncelerle savunma moduna giren adama mı kızayım? Dini konulardaki paylaşımlar için binlerce siteden birini seçme şansınız var.Ama engelliler biz sitesi kalitesinde kaç engelli sorunlarını işleyen site var?

Üye
    hareket33 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2009
    Saat
    23:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Destekliyorum. bencede olması gereken bir bölüm.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bence gereksiz Din konusunu bu ortamda tartışma çıkarmadan hakarete dökmeden yorumlamayı başarabilecek birileri bence yok onlardan biride benim.. yani

konu Din olunca karşı fikirli kişilere hoşgörü göstermek sorun değil yeterki tahrik olmasın hakaret olmasın alaycı usluplar olmasın yani damara dokunacak yorumlar yapılmasın..

amaa biz çok seviyoruz polemik yaratmayı hemen her konuda birbirimizle çiş yarıştırmayı..onun için "olmaaaz"

haaa yok yok olur diyenler varsa bu foruma yazılan yorumları bir okusun..şimdiden başladı tahrikler hakaretler tahammülsüzlükler..

bana göre din konusu tartışmaya açık DEĞİLDİR. ben istemiyorum Din forumu bu sitede..

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Sitenin büyümesiyle birlikte her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde uyum sağlaması gerekmektedir.Engelli.biz üye sayısı azımsanamayacak bir rakamı oluşturmaktadır.Üyelerin ister istemez dini konularda bilgi ihtiyacı hissetmektedir.Bu bilgileri elbet başka sitelerde bulabiliriz ancak ortak kader arkadaşlığımızdan kaynaklanan bu birlik ortamında elimizde imkan varken neden din konusuna bir “öcü” gibi bakıyoruz ki.
    Dolaştığım Türkiye çapında üye sayısı bakımından ün yapmış başka forum sitelerinde Din konusunda bilgiler edinilebilecek bölümler açılmış isteyen o bölüme girerek sorular soruyor,paylaşımlarda bulunmaktadır.Tartışmaya meydan verilmek istenmiyorsa da buna göre ana forum başlığı açılmakta, tartışma ortamının önü kesilmiş olmaktadır.
    Bu başlığı açan denizyıldızı arkadaşımız tartışmadan bahsetmiyor, bu hususa dikkatinizi çekerim; Dini konuların konuşabileceği bir bölümün olmasından bahsediyor.
    Kimilerimiz engelli sorunlarımıza çözüm bulmak asıl amacımız onlara çözüm bulalım,bu konu gereksiz anlamında görüşler gördüm; bu mantıkla gidecek olursak forumda açılmış diğer Şairler,Alıntı yazılar,Oyunlar başlıkları tamamen gereksiz ve silinmesi gerekir diyebiliriz.Gayemiz engelli sorunlarına yoğunlaşmak ancak bu ihtiyacı da göz ardı edemeyiz.
    Biz engellilerin çoğunluğunun,(hepsinin demiyorum) hayata tutunmasının,pes etmeyip mücadele etmesinin başında yüreğinde ki dini inançtan gelen bir motivasyon vardır.Buda başlı başına önem arzeden bir husustur.

Bu motivasyonu arttıracak din konusu ile ilgili bilgi paylaşım bölümünün olmasında bence bir sakınca yok ve sonuna kadar desteklemekteyim.

Örnek olarak bir forum sitesinden bu konuya ilişkin bölümler:
    namazforum1 - Dini konuların konuşulabileceği bir forum olamaz mı?diniforum2 - Dini konuların konuşulabileceği bir forum olamaz mı?

Üye
    sdy Avatarı

Gerçek Adı
    Saadet
    Son Giriş
    15.05-2014
    Saat
    02:09
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence de olmamalı. Din, çok hassas bir konu. Allah ile kul arasında yaşanmalı bence. Çağunluk müslüman olsa da bir çok din, mezhep ve bu din ve mezheplere mensup insanlar, deistler, ateistler var. Ayrıca din konusunda bilgi alınacak o kadar çok yer var ki... Polemik olması kaçınılmaz, mesela taziye mesajlarında bir müslüman için "toprağı bol olsun" denmesi bile eleştirilmişti gördüğüm kadarıyla.

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon