TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın arkadaşlar dün şahit ve tanık olduğum bi olayı paylaşmak istiyorum
    engelliler dernek veya kuruluşu adına engellilere tekerlekli sandalye ve yardım olmak
    üzere sitede para toplayanlr geziyor benimde kapımı caldı
    bende haliyle şüphelendim hayatta çok şeyi insanları kullanarak yapıldığından
    tabi para vermedim ve makbuzunuzu kimliğinizi görebilirmiyim dedim
    makbuz tamam ama makbuz bastırmak zor değil kolay hemde çok kolay
    bunun burda bu derneklerle ilişkisi olan veya dernek yöneticisi olan varmı aramızda
    bunun doğruluğu nedir prosedürü nedir
    bilen varsa yazsın
    insanları bilgilendirmek bizmde boynumuzun borcu
    çünkü üzerimizden gecinen asalak üşkağıtcı dolandırıcı insanlar var malesefki
    yani biz engellilerin üzerinden bizi kullanarak bizi acındırarak yapıyor bu işi
    buda beni çok rahatsız ediyor
    polis çağırmayı düşünmedim değil düşündüm
    ama konuya hakim olmadığım için vazgectim
    bilenler konuya vakıf olanlar yazarsa sevinirim

saygı sevgiler

Biz engelliler form yönetiminden bülent abiden bu konu hakkında bilgi
    riça ediyorum

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda kimse yorum yazmamış
    oysa hepimizi ilgilendiren ve karşı çıktığımız bi konu
    olsa gerek üzerimizden gecinen asalaklar için

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

.olduklarını düşünüyorum .bazen karşılaşıyorum .bir gurup halinde gelip özellikle yayınlar satmaya çalışıyorlar fiatını ise tutturabildiğine .
    haliyle soruyorum ,mülki amirden izin belgeniz var mı ,üye kaydınızı gösterebilir misiniz derken ,bir anda yok oluyorlar .
    ayrıca engelli arkadaşlarımıza ,az da olsa derneklere ara da bir gelip ,çalışma yapmasını ,sorumluluk almasını ,bir şeyler üretmesini sosyal çevre edinmesini ve bundan da kazanç elde etmesini önerdiğimiz zaman pek de ,başarılı olamıyoruz .
    eşim ; kendi başına ara da bir de ben yardım ediyorum iyi kazanç sağlayabiliyor .eşim ve ben her ağlayana emzik tutma alışkanlığından henüz kurtulamadık .eşim arkadaşlarına gel beraber yapalım diye dil döküyor ,yönlendirmeye çalışıyor;eşim on yapsa karşısından bir parça bile elde edemiyor ,ama kazanca hemen ortak çıkmaya çalışanlar oluyor o zaman da yaptığı kadar verince vaz geçiyorlar . yapayalnız kalıyoruz ..tek olunca bütün kazanç kendinin ve eğer dernek ortamın da bulunuyorsa o zaman ,derneğe de bir takım katkılarda bulunarak paylaşmış oluyor.
    kısacası : derneği bir üretim ,gelişim ,sosyal çevre olarak algılamayan engelli arkadaşlarımızın bir kısmı kolay kazanmanın yoluna bakıyorlar .o kazanç da biraz da yetenek varsa oluyor caba gösterseler ,birlik olmaya katılsalar yaşamları daha güzel olacak.

dernek adına para toplayanları da ;önceden dernek geçmişimiz olmadığı için tam olarak bilmiyorum .kendi çalışmalarımızı da dernek adı altında da satmadığımız için ,ürünlerimiz boş ve uygun derneklerle ilgisi olmayan bir yerlerde satıyoruz .yalnızca derneklere takılan arkadaşlarımıza kişisel üretiminiz olsun ,biraz kazanç elde edin telkinin de bulunuyoruz .

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2022
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    19

Her hafta işyerine geliyorlar, bazen sosyal hizmetler adına bazande engelli derneği adına, hepside güzel bayanlar dergi, kalem satışı altında para topluyorlar.Bende devlet engellilere bakıyor deyip ,geçiştriyorum, fazla derine inip insanların kalbini kırmak istemiyorum, belkide gercekten bu işi yapıyorlar, ama ben güvenmiyorum.

Üye
    Prens Ernak Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    498
    Verilen Beğeniler
    1.190

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben de her ay bilet alıyorum.