Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 85 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    fft2mm1363613 - Medya Dünyasından Güncel Haberler ..

"Sev kardeşim", "Hayat bayram olsa" gibi şarkılarla tanınan şarkıcı Şenay Yüzbaşıoğlu (61), hayatını kaybetti.

Yüzbaşıoğlu’nun kardeşi Halil İbrahim Ekiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ablası ile 16 yıldır birlikte yaşadıklarını belirterek, "Ablamın nefes darlığı gibi uzun süredir çeşitli rahatsızlıkları bulunuyordu. Çok sigara içiyordu. Büyük üzüntü yaşıyoruz" dedi.

Yüzbaşıoğlu’nun, bugün Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Ayazağa Mezarlığı’nda defnedileceği belirtildi.

1951 yılında İstanbul'da doğan Şenay müziğe profesyonel olarak, 1969'da Erkan Özerman'ın keşfi olarak onun Ankara'da açtığı ‘Anahtarlı Bulvar’ adlı bir gece kulübünde başladı. Şenay aynı yıl, daha sonra İstanbul Gelişim Orkestrası adını alacak Şerif Yüzbaşıoğlu, Salim Ağırbaş, Atilla Özdemiroğlu, Selçuk Başar, Uğur Başar, Garo Mafyan, Asım Erken'den kurulu orkestranın İlhan Kayral'la birlikte iki solistinden biri oldu. Daha sonra Şenay'ın orkestra partneri Neco oldu ve orkestraya Onno Tunç, Cengiz Teoman, Aşkın Arsunan, Atilla Şereftuğ, Erdal Kızılçay gibi müzisyenler katıldı. 1971'de orkestra şefi Şerif Yüzbaşıoğlu ve Şenay evlendi.

1971'de müziklerini basit bulduğu için pek gönüllü olmadan ama aranjmanların sözlerini de yazarak "Benim Olursan/Sev Kardeşim" adlı plağı doldurdu. Plağın B yüzündeki "Sev Kardeşim" patlar, hem yılın şarkısı seçildi, hem de Şenay'a yılın şarkıcısı ödülünü getirdi. 1972'de aynı ödülleri bu kez de "Hayat Bayram Olsa/Nen Var Canım Kardeşim?" ile aldı.

Forum Moderatörü
    BARBiEBARBiE Avatarı

Gerçek Adı
    NehiR
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Kanal D Haber Grup Başkanı, usta gazeteci Mehmet Ali Birand, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti..

jhns0 - Medya Dünyasından Güncel Haberler ..

Usta gazeteci Mehmet Ali Birand
    hayatını kaybetti. Birand'ın ölüm haberini oğlu Umur Birand açıkladı.

Birand'ın tedavi gördüğü Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada,
    "Hastamız Mehmet Ali Birand, safra yollarına yönelik geçirdiği girişimi izleyen dönemde gelişen
    kardiyak yetmezlik sonrasında yapılan tüm müdahalelere cevap vermemiş ve saat 18:29'da kaybedilmiştir." denildi...

Mehmet Ali Birand, 9 Aralık 1941'de İstanbul'da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi mezunu olan Birand,
    meslek hayatına 1964 senesinde Milliyet gazetesinde başladı.

1985 yılında TRT ile başlayan televizyonculuk kariyerini "32. Gün" programıyla zirveye taşıdı.
    Programında birçok Türk politikacının yanı sıra dünya liderlerini de ağırladı.

Gazeteciliğin yanı sıra çok sayıda kitap da yazan Birand'ın 12 Eylül darbesi,
    1974 Kıbrıs Çıkartması ve Türk-Yunan ilişkisini anlatan kitapları İngilizce, Almanca ve Yunanca'ya çevrildi.
    Kanal D Haber Grup Başkanı ve Posta gazetesi köşe yazarı olan Birand, ulusal ve uluslararası birçok ödül aldı.
    Can Dündar, Mithat Bereket, Çiğdem Anat, Cüneyt Özdemir gibi birçok gazeteci yanında yetişti.
    Evli ve bir erkek çocuk babası olan usta gazeteci, Fransız "Chevalier de L'Ordre National de Merite" unvanına sahipti. .

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

'Tuşların Efendisi' Ferdi Özbeğen, hayata veda etti

28571105622?24622997931820130129065022 - Medya Dünyasından Güncel Haberler ..

Piyanosu ve sesiyle Türk müziğinde bir çığır açan Ferdi Özbeğen, iki gündür sürdürdüğü yaşam savaşını kaybetti

Türk müziğinin güçlü sesi Ferdi Özbeğen, dün İstanbul'da tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayata veda etti. 72 yaşındaki ünlü sanatçının ölümü sevenlerini yasa boğdu. 12 yıldır prostat tedavisi gören Özbeğen, önceki gün solunum yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İki gündür yoğun bakımda olan sanatçı için doktorları dün düzenledikleri basın toplantısında durumun kritik olduğunu açıkladı. Dr. Fetin Rüştü Yıldız, Özbeğen'in tedaviye olumlu yanıt verdiği takdirde yavaş yavaş uyandırılacağını söyledi. Kötü haberi duyan çok sayıda dostu hastaneye gelerek herkesin Özbeğen için dua etmesini istedi. Ancak Özbeğen akşam 21.15'te enfeksiyona bağlı solunum yetmezliği nedeniyle kurtarılamadı.

ÖDÜL ZENGİNİ
    Ferdi Özbeğen, 1941 yılında İzmir'de doğdu. 1977 yılında ilk uzunçaları olan Ferdi Özbeğen'le 45 Dakika'yı çıkardı. Albüm kısa sürede büyük bir satış rakamına ulaştı. 1978 yılında Ferdi Özbeğen'le Sohbet, 1979 yılında Teşekkürler ve 1980 yılında da Mutluluklar albümlerini hayranlarına sundu. Sohbet albümüyle Altın Plak kazanan Özbeğen, Mutluluklar albümüyle de Platin Plak ve Altın Piyano kazandı. Özbeğen, kendine has yorumuyla tavernalar dönemini de açtı. 1980'li yıllarda Nice Yıllara,Yaşadıkça, Bir Sır gibi, Seviyorum Delicesi'ne gibi unutulmaz şarkılara imza attı.

ÇOK KALİTELİ BİR İNSANI KAYBETTİK
    Birdönem albümleri milyonlar satan, Türkiye'nin özellikle 80 kuşağına damgasını vuran sanatçının ölümü hayranlarını yasa boğdu.
    Selami Şahin: 45. Senelik bir dostluğum var. Yeri doldurulamayacak bir değeri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Bir saat önce haberim oldu. Sevenleri ağlıyor. Başımız sağolsun.

Fatih Ürek: Dostluk kavramının en yakıştığı insanı ve en önemli dostlarımdan birini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Mekanı cennet olsun.

Ümit Besen:
    Daha 10 gün önce konuştuk Ferdi Özbeğen ile aradı teşekkür etti her yerdi beni konuşuyormuşsun diyerek.. Başımız sağolsun uzun bir dostluk ve tatlı bir rekabet vardı aramızda.
    Nazan Öncel: Boşuna ağlamaklı dolaşmıyorum hep. Ferdi Özbeğen'imiz de gidince dağıldım artık. Gel de yanma...
    Sibel Can: Değerli müzisyen yeri doldurulamayacak üstad Ferdi Özbeğen'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum.
    Coşkun Sabah: Can dostumdu. Kalitesi günümüzde yok denecek kadar kibar bir insandı. Ondan çok şey öğrendim.

Sabah

Forum Moderatörü
    BARBiEBARBiE Avatarı

Gerçek Adı
    NehiR
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Osman Gidişoğlu, Hayatını Kaybetti

km9sv - Medya Dünyasından Güncel Haberler ..

Son olarak “Çocuklar Duymasın” adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Küçcük Menderes” karakteriyle
    izleyicilerin karşısına çıkan usta oyuncu Osman Gidişoğlu, İstanbul’da hayatını kaybetti.

Twitter’dan bir açıklama yapan dizinin senaristi Birol Güven, “Değerli oyuncumuz, büyüğümüz Osman Gidişoğlu'nu kaybettik.
    Hepimizin başı sağolsun” dedi.

Hayatı;

Osman Gidişoğlu, 1945 yılında Manisa’nın Kula ilçesinde dünyaya geldi.
    Ortaokul 2. Sınıfta iken Manisa’ya taşındılar.
    Lise mezuniyetine kadar Manisa’da yaşadı. Sahne ile ilk Manisa halk evinde tanıştı.

Amatör olarak ortaokul ve lise yıllarında hem okula devam etti, hem de Manisa Halkevinde tiyatro çalışmalarına katıldı.
    Daha sonra 1965 yılında Ankara Devlet Konservatuvarına girdi ancak 1.yılında bir nedenden dolayı okuldan ayrılıp,
    Ankara Devlet Tiyatrolarında “Tohum ve Toprak” adlı oyunda küçük bir rolle profesyonel tiyatro hayatına başladı.
    Özel tiyatrolarda çalışmaya başladı, daha sonra sırasıyla Ankara Başkent Tiyatrosu, Mithatpaşa Tiyatrosu,
    Çağ Tiyatrosu, Kardeş Oyuncular, Kayseri Şehir Tiyatrosu ve Muammer Karaca Tiyatrosunda bir çok oyunda rol aldı.
    Kabataş erkek lisesinde diksiyon, fonotik ve mimik dersleri verdi.

“McMillan ve karısı” dizisinde “komiser Enrigth” tiplemesi ile görüntüsüz sadece sesle ünlü olmuş birkaç sanatçıdan biridir Osman Gidişoğlu.
    “Çocuklar Duymasın” dizisinin “Menderes” karakteri.

Osman Gidişoğlu , 1977 yılında T.R.T de sosyal işlerde çalışan Selma hanımla evlendi. 1979 yılında da oğlu Sercan dünyaya geldi.

Yasaklı Üye
    bebish_5 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman / Semsûr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Müslüm Gürses, yoğun bakımda.. Makineye bağlandı!

6e6 6acea - Medya Dünyasından Güncel Haberler ..

Dört aydır tedavisi süren ünlü sanatçı Müslüm Gürses’in sağlık durumunun ağırlaştığı bildirildi.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

HXzL - Medya Dünyasından Güncel Haberler ..

son sözleri 'Hayat bana zordu ama güzeldi..' seni hiç unutmayacagım baba mekanın cennet olsun.

Hoşçakal KraL..

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MÜSLÜM BABA SENİ UNUTMAYACAĞIZ .... sana ALLAH'tan rahmet di,liyip o güzel şarkının sözleriyle seni yaad ediyorum ....

İtirazım var bu zalim kadare
    İtirazım var bu sonsuz kedere
    Feleğin cilcesine
    Hayatın silvesine
    Dertlerin cümlesine
    İtirazım var

Yarım kalan sevgiye
    Şu emanet gülmeye
    YAşamadan ölmeye
    İtirazım var

Ben hep yenilmeye mahkum muyum?
    Ben hep ezilmeye mecbur muyum?
    İtirazım var bu yalan dolana
    Benim şu dertlere ne borcum var ki
    Tuttu yakamı bırakmıyor
    Benim mutlulukla ne zorum var ki
    Bana cehennemi aratmıyor

İtirazım var değişmez yazıma
    İtirazım var bu dertli şansıma
    Sevginin sahtesine
    Hayatın cilvesine
    Dertlerin böylesine
    İtirazım var

Yalan dolu gözlere
    Durulmamış sözlere
    Dost olmayan yüzlere
    İtirazım var

Ben hep yenilmeye mahkum muyum?
    ben hep ezilmeye mecbur muyum?
    İtirazım var bu yalan dolana
    Benim şu dertlere ne borcum var ki
    Tuttu yakamı bırakmıyor
    Benim muttlulukla ne zorum var ki
    Bana cehennemi aratmıyor
    bana cehennemi aratmıyor

Üye
    MiKoCaN Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    . . .
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    1

Müslüm Babamıza Allah'tan rahmet diliyoruz. !

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Allah rahmet eylesin. Tüm sevenlerine sabır diliyorum.

Yasaklı Üye
    bebish_5 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman / Semsûr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah rahmet eylesin ; mekanı cennet olsun.

Üye
    çhita Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah rahmet eylesin. sakin samimi bir insandı

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

5614003 Metin Serezli - Medya Dünyasından Güncel Haberler ..

Metin Serezli 'nin eşi Nevra Serezli, sanatçının bugün 07.00 sıralarında yaşamını yitirdiğini söyledi. Sanatçının yaklaşık 2,5 yıldır akciğer kanseri olduğunu ifade eden Nevra Serezli, vefat ettiği sırada kendisinin ve oğlunun yanında olduğunu belirtti.

Metin Serezli kimdir?

Tiyatro ve sinema sanatçısı Metin Serezli, sanat yaşamında çok sayıda oyun ve filmde rol aldı. Oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yapan Serezli, 1934'de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü, Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümlerinde okudu. 1954'te İstanbul Üniversitesi Gençlik Tiyatrosu'nda amatör olarak oyunculuğa atılan Serezli, Erlangen, Bristol ve Avignon festivallerine oyuncu ve Türkiye delegesi olarak katıldı.

1955'te ''Dormen Tiyatro''sunun ilk oyunu olan ''Papaz Kaçtı'' komedisi ile profesyonel tiyatro hayatına başlayan sanatçı, bugüne kadar tiyatrodan hiç kopmadı. Dormen Tiyatrosu, Şan Tiyatrosu, Altan Erbulak ile birlikte kurduğu ''Çevre Tiyatrosu'' ve son yıllarda görev aldığı ''Tiyatro İstanbul''da 100'den fazla oyunda rol aldı, 28 oyun ve 5 müzikali yönetti. 200'den fazla radyo oyununda yönetmen ve oyuncu olarak görev alan sanatçı, 50'den fazla film çevirdi, birçok dizide oyuncu ve sunucu olarak görev yaptı.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

dincer cekmez oldu dincer cekmez kimdir 226172 - Medya Dünyasından Güncel Haberler ..

Yeşilçam'daki yaprak dökümü devam ediyor. Dinçer Çekmez de aramızdan ayrıldı. Dinçer Çekmez 73 yaşında hayatını kaybetti. Türk sinemasının en tanınan yardımcı oyuncularından birisi olan Dinçer Çekmez, Kemal Sunal ile oynadığı filmlerle hafızalara kazındı.

İBB Şehir Tiyatroları, internet sitesinden Dinçer Çekmez’in vefat haberini "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, emekli sanatçısı Dinçer Çekmez’i yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor" mesajıyla duyurdu.

Dinçer Çekmez 1940 yılında İstanbul'da doğdu. Dinçer Çekmez, Özellikle Kemal Sunal'la birlikte oynadığı Şark Bülbülü, Tarzan Rıfkı, İnek Şaban, Şaban Askerde, Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban,Atla Gel Şaban gibi film ve TV dizilerinde aldığı rollerle, filmlerde kullandığı kültleşmiş replikleriyle ("O kadar!" ve "Mazlum'u getirin bana!" gibi) ve "Kadırgalı Eşref" adlı bir kabadayıyı oynadığı Şabanoğlu Şaban filminde attığı nârâlarıyla meşhurdur.

Uzun yıllar İstanbul Şehir Tiyatrosu kadrosunda pek çok oyunda rol almıştır. Sinema ve tiyatro oyuncusu Metin Çekmez'in ağabeyidir.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde düzenlenecek olan “Ankara Engelsiz Filmler Festivali”, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in katılacağı Açılış Töreni ile 3 Eylül 2013 saat 19.30’da Ankara Cer Modern Sanatlar Merkezi’nde başlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde, Puruli Kültür Sanat tarafından gerçekleştirilecek olan “Ankara Engelsiz Filmler Festivali” 3-8 Eylül 2013 tarihleri arasında Cer Modern Sanatlar Merkezi ile Armada Alışveriş Merkezi Cinemaximum Sinemaları ev sahipliğinde kapılarını tüm sinemaseverlere açıyor. Tüm etkinlik ve film gösterimlerinin ücretsiz olacağı “Ankara Engelsiz Filmler Festivali” ile görselliğe ve işitselliğe dayalı bir sanat dalı olan sinemada, gerekli düzenlemeler yapıldığında göremeyen veya işitemeyen seyircilerin diğer seyircilerle aynı seyir zevkini alabileceğini ortaya koyulması sağlanacak. “Ankara Engelsiz Filmler Festivali” ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, görme ve işitme engellilerin toplumsal yaşama daha eşit katılımına katkı sağlanmasını amaçlıyor. Gerekli koşulların sağlanmaması nedeniyle sinemaya gidemeyen, film festivallerine katılamayan engelli seyirciler ile diğer seyirciler arasındaki engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan “Ankara Engelsiz Filmler Festivali”ndeki tüm filmler sesli betimleme, işaret dili çevirisi ve uygulaması ile ayrıntılı altyazılı olarak gösterime sunulacak. Filmlerdeki diyaloglar haricindeki, olayın geçtiği mekân, zaman, karakterler, sessiz gelişen olaylar ve dikkat çeken görsel öğelerin betimlenerek bir dış ses tarafından anlatılması yoluyla yapılan sesli betimleme Türkiye’de ilk defa bu hizmeti başlatan Sesli Betimleme Derneği tarafından yapılacak. Böylelikle filmlerdeki nesneler ve olaylar görme engelliler için sözcüklerle görünür kılınarak görmeyen bir kişinin o an filmde ne olduğunu anlaması sağlanacak. Engeli olmayan seyirciler ise Festival stantlarından edinecekleri kulaklıklarla filmleri orijinal seslerinden takip edebilecek. “Ankara Engelsiz Filmler Festivali” kapsamındaki tüm filmler ayrıca işitme engelliler için işaret dili ve ayrıntılı altyazı ile sunulacak. Tüm filmlerde işitme engelliler için sunulacak olan işaret dili çevirisinde; filmin sağ alt köşesinde bir işaret dili çevirmeni filmlerdeki diyalog ve seslerin işaret dili çevirisini yapacak, ayrıca eş zamanlı olarak da bu diyalog ve sesler ayrıntılı altyazı ile seyirciye sunulacak. Böylece filmdeki ses ve diyalogları işitemeyen seyirciler filmi ve tüm ayrıntıları kolaylıkla takip edebilecek. Festivalde yönetmen ve film ekipleriyle yapılan söyleşiler de işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleştirilecek. Engelli seyircilerin, engelsizlerle birlikte programdaki tüm filmleri izleyebilmelerinin amaçlandığı “Ankara Engelsiz Filmler Festivali” kapsamında söyleşiler ve atölye çalışmaları da düzenlenecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde, Puruli Kültür Sanat tarafından gerçekleştirilecek olan ve sinemada engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan “Ankara Engelsiz Filmler Festivali” tüm sinemaseverleri bu eşsiz buluşmaya davet ediyor.

“Ankara Engelsiz Filmler Festivali” Gösterim Programına Erişmek İçin Tıklayınız…

“Ankara Engelsiz Filmler Festivali” İnternet Sitesine Erişmek İçin Tıklayınız…

Kaynak

Forum Moderatörü
    BARBiEBARBiE Avatarı

Gerçek Adı
    NehiR
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tuncel Kurtiz Hayatını Kaybetti ..

Bu sabah yürüyüş yapmak için Etiller'deki evinden çıkan ünlü oyuncu, bir süre
    s por yaptıktan sonra evine döndü.
    Kahvaltı masasına oturduğu sırada fenalaşarak yere düşen oyuncuyu eşi buldu.
    Menend Kurtiz'in çığlıklarını duyan apartman görevlisi, girdiği evde ünlü oyuncunun öldüğünü anlayınca polis çağırdı.
    Şu anda polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.
    .

t1nzr - Medya Dünyasından Güncel Haberler ..

Tuncel Kurtiz (d. 1 Şubat 1936, İ zm it, Ko ca eli ö. 27 Eylül 2013, İstanbul),

Türk sinema ve tiyatro oy un cusu, yön etm en, y a pımcı,se na risttir. Babası S el anik doğumlu bir Türk bürokratı, annesi Boş n aktır.
    Üniversitede kısa bir süre hukuk fakültesinde, daha sonra ise filoloji, felsefe, psikoloji ve sanat tarihi bölümlerinde okudu; ancak hiçbirinden mezun olmadı. İlk kez 1 9 59 yılında Dor m en Tiyatrosu'nda oyunculuğa başlamış olan sanatçı, sinema filmlerinde rol aldı.S ü rü filmiyle zirveye çıkan sanatçı, doğayla içiçe yaşamayı severdi.
    1981 Antalya Altın Porta kal Film Festivalinde en iyi senaryo ödülünü Nurettin Sezer ile birlikte kaleme aldığı G ü l Hasan filminin senaryosuyla kazanmıştır.
    Hacı ve A s i adlı TV dizilerinde başrol oynamıştır.
    2 0 09 yılının başında vizyona giren olan Güz Sa nc ısı filminde Kamil Efendi karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl yayına başlayan E zel adlı dizide Ramiz Karaeski karakterini canlandırmış ve tanınırlığı daha da artmıştır.
    2 01 0 Yaz döneminde NTV yeşil ekranlarında E dr emit'in Ça m lıbel kasabasında eşi ve kayın biraderi ile birlikte işletmekte olduğu Zeytinbağı adlı butik otelde dostlarını ağırlayarak Tuncel Kurtiz v e Dostları adlı bir program yapmıştır. Aynı yıl BBC'nin Hayat (Life) belgeselini seslendirmiştir.
    Birçok ulusal ve uluslararası ödülünün yanı sıra, Ekim 2011'de 4 8. Altı n Portakal Film Festivali'nde Yaşam Boyu Onur Ödülü aldı.

27 Eylül 2013'te İstanbul Etiler' deki evinde vefat etti..

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon