Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dolls (2002)//Bebekler..

b0007gadxq 01 lzzzzzzz - Güney Kore filmleri...

İMBD:7.8

kONUSU:Kitano’nun olağanüstü yeni filmi, Bunraku tiyatrosunun bebeklerinden esinlenerek, ölmeyen aşk ve bağlılık üzerine, hüznün güzelliğiyle ince ince örülmüş üç öykü arasında gidip geliyor. Matsumoto ve Sawako vaktiyle mutlu bir çiftmişler, ama herşeye burnunu sokan ebeveynlerinin baskısı ve başarı, adamı trajik bir seçim yapmaya itmiş. Şimdiyse sonsuza dek kırmızı bir ipek urganla birbirlerine bağlı halde, Japonya’yı dolaşıyorlar… Hiro yaşlanmakta olan bir yakuza patronu. Otuz yıl önce yoksul bir fabrika işçisiyken, onu seven sadık sevgilisini başarıya ulaşma düşleriyle terk etmiş. Şimdi, eskiden buluştukları park, onu çekiyor… Haruna, denize bakarak epey vakit geçiriyor, güzel yüzü sargılar içinde. Çok uzun süre önce değil, hemen kazadan önce, TV şovları ve imza günlerinin dünyasında yaşayan, başarılı bir pop yıldızıymış. Nukui büyük ihtimalle onun en sadık hayranı ve bugün bunu kanıtlamak istiyor…

Not: Açıkçası değişikik bir konusu var bu filmin 3 ayrı hikayeden oluşuyor ama tema AŞK ve insan aşık olduğunda göze neleri alabiliyor bunu görmenizi sağlıyor..Son derece başarılı bir Kitano filmi..

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Bu başlığı ilk gördüğüm günden bugüne bu alandaki arşivimi elimden geldiğince genişletme imkanı buldum şimdi tekrar baktığımda kaçırdığım bir kaç filmide izlenecekler listeme attığımda içim daha rahat edecek.
    Holywooda alternatif olarak güney kore sineması başta olmak üzere uzak doğu sinemasının kesinlikle bambaşka bir tadı var

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    59
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Sana katılıyorum,Ortim..Adamlar sinema konusunda kendilerini oldukça geliştirmişler ve hayal güçlerini de ekledikleri zaman muhteşem yapıtlar çıkarabiliyorlar...Özellikle Kim Ki duk'la Güney Kore filmlerine büyük bir ilgim arttı...Adamda çok özel bir yetenek ve olağanüstü bir hayal gücü var...Yay filmini izleyemedim içime dert oldu,ama en kısa zamanda izleyeceğim

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

İlk Kim Ku Duk filmimi geçen haftasonu seyrettim "Rüya" en yakın zamanda paylaşacağım.Değişik bir yorumu var izlemeye değer tüm filmlerini izlemeye çalışacağım olabildiğince

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ada "Dolls" bir Japon filmi
    3-4 senedir kore sineması ile içli dışlıyım burda göremediğim ama izlemenizi önereceğim filmler var...

Oasis-Vaha
    Beyazperde - Vaha - Oasis
    51QYA9F6JFL. SL500 - Güney Kore filmleri...
    Sorunlu ve toplum tarafından dışlanmış bir adam bir kaza sonucu hapse girer.
    Hapisten çıktıktan sonra kazada ölümüne sebep olduğunu kişinin ailesinden özür dilemeye gider. Ve öldürdüğü adamın engelli bir kardeşi olduğunu öğrenir.
    vsvsvs

A bittersweet life(acı tatlı hayat)
    http://beyazperde.mynet.com/film/318...ci-Tatli-Hayat
    bittersweet life cover - Güney Kore filmleri...

I'm a Cyborg But Thats OK - Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil
    http://beyazperde.mynet.com/film/3466
    im a cyborg but thats ok poster berlin - Güney Kore filmleri...
    Kendini robot sanan bir kız yemek yemeyi bırakıp etrafda ve çantasında taşıdığı pillerle kendini doyuracağını düşünüyor. Artık gücünü çok fazla kaybedince hastahaneye yatırılıyor ve komik olaylar başlıyor. Tabi işin içine aşkta giriyor

Şimdilik 3 tane yeter. Kesinlikle pişman olmayacağınız filmler...

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

bu koreliler fevkaledeler yaaaa...

Üye
    ebediyata Avatarı

Gerçek Adı
    m.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:16
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla öyleler özellikle kızları :P
    Ayrıca bize de benziyorlar biraz.
    Yer minderlerinde yatıyor bazıları
    yer sofralarında yemek yiyorlar.
    erişteye bayılıyorlar.
    anneleri kızları yanlış birşey yapınca terlik fırlatıyor.
    erkek evleneceği kızı ailesinden istemek zorunda.
    bizde rakı onlarda soju vazgeçilmez.

bize benzemeyen yanları ise
    çok çalışkanlar, kesinlikle yerli mallarını tercih ediyorlar.
    ülkede ki arabaların yüzde 90'ı yerli malı.
    30 yıl önce çıkan bir yangında ormanlarının yüzde 60ı yok oluyor
    ve elbirliği edip bu ormanları bütün ülke olarak tekrar ağaçlandırıoyrlar.
    Korede 10'a yakın sadece kızların gittiği üniversite var.

olimpiyatlarda beyzolda dünyada lider olan Amerika'yı devirdiler.
    dünyanın en iyi golfcüsü Tiger Woods bir süre önceki turnuva da bir Güney Kore'liye yenildi...
    bunlarda dipnotlar...

Üye
    chinaski Avatarı

Gerçek Adı
    srkan
    Son Giriş
    11.10-2011
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    15

I SAW THE DEVIL, 2010 yapımı başrolde oldboy dan bilinen Min-sik Choi oynuyor,gene intikam üstüne kurulu bir senaryosu var .old boy kadar değilse de bu oyuncu için seyredilir...

Üye
    hafsa Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

ben yeni başlayan kore dizileri fanatiği olarak sizlerinde fikirlerinizi almak istiyorum. siz Kore dizileri ve filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz. bence dizi bölümlerin az olması gayet güzel. tam tadında bırakıyorlar

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

images?q=tbn:ANd9GcQomm7zgyNvzpfCLV9DS9VPsSynbjlhxB ZFRGY4nGDE GoHu3CQQ - Güney Kore filmleri...

Konusu:
    Lee Jin Yi çiçekçi olarak çalışan çekingen bir kadındır. Çocukluğundan beri aşık olduğu Chul Woo ya açılamamıştır. Kwon Tae Joon ise erkeklerin kadınları tavlamalarına yardım eden bir çeşit çöpçatan şirketinin başındadır.
    Tae Joon dan yardım almaya başlayan Lee Jin Yi, baştan aşağıya değişerek Chul Woo yu tavlamaya çalışır.

Oyuncular:
    Kim Kyu Ri - Lee Jin Yi
    Ki Tae Young - Kwon Tae Joon
    Yang Jin Woo - Choi Chul Woo
    Lee Sung Min - Park Yong Dae
    Hyun Woo - Oh Ji Hoon
    Choi Jae Hwan - Hacker Yoon

Şu linkten izleyebilirsiniz, türkçe alt yazılı: We Teach You Love / 2010 / Güney Kore / Online Film İzle | We Teach You Love 2010 G ney Kore Online Film zle - YEPPUDAA

2010 yapımı güney kore filmi. Duygusal komedi. Bir arkadaşın tavsiyesiyle izledim, bayıldım. Muhteşem bir konusu ve muhteşem bir finali var, süprizli..

Bu çöpçatanlık şirketinden Türkiye'de de olsa var yaa süper olurdu. Mükemmel çalışıyorlar, harikalar.. Kore fimlerini çok seviyorum zaten, bu filmde en güzellerinden biri bence..

Başroldeki adama (isimlerini söylemekde yazmakta mesele) bayıl-dıım!.. Koreli koca mı bulsam ne yapsam dedim, ne kaa hoş oluyorlar yaw, her anlamda hoş.

Duygusal komedi sevenler beğeneceklerdir..

Üye
    totti06 Avatarı

Gerçek Adı
    sıla nur
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

listeye aldım hepsini

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

A Moment to Remember, The Bow ve The Classic izledim, ama hiç beğenmedim. Dram ağırlıklı filmleri sevmiyorum. Duygusal komedi olacak illaki.. Böyle şıkır şıkır, fıkır fıkır olacak, içinde az biraz sinderellası olacak... Hele hele The Bow aman aman aman, tam bir zaman kaybıydı.. A Moment to Remember fena değil, eh işte diyebiliyorum. İzlemek çok da bir zaman kaybı olmaz yani..

Bugün de, Ghost Sweepers / Hayalet Süpürücüler ve A Cruel Attendance'yi izledim. İkiside komik, eğlenceli filmlerdi ama, A Cruel Attendance daha güzel.. Daha derin anlamlar taşıyan bir film.. Tefecilere borcu olan, kızına çok düşkün bir babanın hikayesi.. Tavsiye ederim..
    Dizileride güzel, çok fazla uzatmıyorlar 15-16 bölümlük diziler tam tadında bırakıyor hikayeleri. Bizim diziler gibi 100-200 bölüm değil..

Puan vericem şimdi ben bu izlediklerime..
    1: A Moment to Remember: 10 üzerinden 7
    2: The Bow: 10 üzerinden 0
    3: The Classic: 10 üzerinden 6
    4: Ghost Sweepers: 10 üzerinden 8
    5: A Cruel Attendance: 10 üzerinden 9
    6: We Teach You Love ( Ki Tae Young'u oynuyor) 10 üzerinden 10..

İzlenmez miiii beeee..
    Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Yasaklı Üye
    bebish_5 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman / Semsûr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hmmm çok güzel kareler.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

03babfb7ab86b22cccafec7 - Güney Kore filmleri...

Filmin adı: Postman to Heaven – Cennetin Postacısı

Konusu: “Postman to Heaven – Cennetin Postacısı” Özel bir adam ile terk edilmiş bir kadının fantezi ile yoğrulmuş romantik hikâyesidir. Jae-joon bir postacıdır ancak bildiğimiz postacılardan değildir. O sevdikleri insanları özleyenlerin mektuplarını cennete götürür. Ha-na da o insanlardan biridir ve ölen sevgilisini düşünmeden edemiyordur. Daha sonra Jae-joon ve Ha-na arasında 14 gün sürecek bir fantezi başlar ancak Jae-joon’un Ha-na’dan sakladığı bir şey vardır.

Listemdeki filmleri teek teek izlemeye devam ediyorum.. En son bunu izledim. Bana melekler şehrini anımsattı, benzemiyor pek ama var yinede benzer yanları işte..

İzlesende olur izlemesende olur çok bir fark yaratmaz türden, iz, miz bırakmıyor.. Boş zamanlarda, vakit geçirmek için izlenebilir. Başroldeki çocuk buz resmen, buz yani bildiğin buz!.. Kız daha şirin sevimli nesini sevdi bu çocuğun anlamadım ya neysee artık..

Amaaa son sahnesi güzeldi.. Özellikle cennette sevdiklerini bekleyen insanların, sevdikleri ile kavuşma anı güzeldi.. Sonra çocuğunu küçük yaşta kaybetmiş olan annenin cennete gönderdiği o mektup ağlatabilir, benden demesi..

Mutlu son ile bitip mutlu ediyor da öyle aman aman bir etkide yaratmıyor, ben de yaratmadı yani.. Bazı insanlar bu korelilerin donuk ifadesini ve ağar aksak filmlerini sever daha çok, öyle donuk bir adam var burda işte, sevenler izleyebilir..

Puan verelim hemen, 10 üzerinden 7 yeter..

Kore filmlerinin meraklıları için eklemeye devam edeceğim izlediklerimi. İzleyip de beğenmediğim ve hakkında yorum yapmaya değmez dediğim bir çok film var.. Dahaa "We Teach You Love" etkisini unutturup yeni etkiler yaratabilecek bir filme denk gelemedim. Kesmedi şuana kadar izlediklerim..

Aaah aahh, dizisi de varmış 31 bölümlük Ki tae young'cuğumun (Ki tae young, Saranghae) izlicem onuda fırsat bulunca..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    64895265710830223768160 - Güney Kore filmleri...

Oyuncular:
    Park Shin-Hye - Ko Dok-Mi
    Yoon Si Yoon - Enrique Keum
    Kim Ji Hoon - Oh Jin Rok
    Park Soo Jin - Cha Do Hwi
    Kim Yoon Hye - Enrique'in İlk Aşkı
    Go Kyung Pyo - Oh Dong Hoon
    Kim Jung San - Han Tae Joon
    Mizuta Kouki - Watanabe

Konusu:
    Başroldeki kızımız lise döneminde çok dışlanmış zaten ailevi sorunlarıda varmış, tüm bu sorunlardan dolayı a sosyal bir kız olmuş çıkmış.. Evden çıkmaz, kimseyle arkadaşlık etmez ve güvenmez, yüzü gülmez, konuşmaz resmen yaşayan bir ölü..

E hal böyle olunca ilk aşkıda otomatikman platonik oluyor tabii.. Karşı binadan dikizlediği bir adama camdan cama gönül veriyor kızımız, adam bir haber tabi durumdan. Kızımızın en büyük korkusu dikizlerken yakalanmak. Bi böyle, iki böyle derken bir gün elinde dürbün karşı binadaki platoniğini gözetlerken abboow adamın biri ona bakarak "gördüm seni" vari bir bakış atıyor (Bu sahnede gülme krizine girmemek mümkün değil).. O adam, kızımızın platoniğinin kuzeni Enrique'dir (Yoon Si Yoon)..

Veee o andan itibaren "Ajummaaaa" maceramız başlıyor..

Muhteşem bir dizi, on üzerinden on değil ya, 100 üzerinden 100 bile az gelir.. Hele hele Yoon si yoon'un oyunculuğu, mimikleri, tavırları anlatılacak gibi değil, görmek lazım. O şımarık şımarık hallerini ilk önce itici ve abartılı bulsamda izledikçe sevdim, çoook çoook sevdim hemde, sevmeyeni döverler ayol..

Ama açıkcası kodokmi'nin depresyona girme sebebleri bana saçma geldi, çook çook abartılı bir hüzündü yaşadığı..

İlk başlarda sıksada konunun içine girince dizinin verdiği mesajlardan etkilenmemek mümkün değil.. Gülmek garanti, ağlamakda garanti..

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon