Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 92 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    STARGATE - YILDIZ GEÇİDİ

stargateui9 - Korku & Bilimkurgu & Fantastik Filmler

Tür:Bilimkurgu
    Yönetmen:Roland Emmerich
    Senaryo:Dean Devlin, Roland Emmerich
    Görüntü Yönetmeni:Karl Walter Lindenlaub
    Müzik:David Arnold
    Yapım:1994, ABD-Fransa
    Oyuncular:Kurt Russel, James Spader, Mili Avital, Alexis Cruz, Leon Rippy, John Diehl, Viveca Lindfors

IMDB:6,7

Mısır tarihi uzmanı arkeolog Dr. Daniel Jackson, araştırmaları sırasında çok eski bir geçit bulur. Bu geçit, başka bir gezegene açılmaktadır.

Albay O'Neil komutasındaki bir grup askerle birlikte geçitten diğer tarafa geçerler. Eski mısırı andıran bu gezegen, androjen yarı tanrı RA tarafından yönetilmektedir. Acımasız RA'nın eline düşen ekibin, kurtulmak için RA'yı altetmesi gerekecektir.

Sinemalarda büyük ilgi gören film daha sonra bir fenomene dönüşmüş ve çok sayıda dizi filmi çekilmiş, çekilmeye de devam etmektedir...

Üye
    Achates Avatarı

Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

The Man From Earth (Dünyalı 2007) çok zekice senaryosuyla kendisini izlettiren film. Ancak bu kadar masrafsız çekilebilirdi herhalde bir bilim-kurgu. Çok orijinal bi fikirden yola çıkılmış. Üstüne düşünülmesi gereken yanları var.

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Aaaaa evettt... İyi hatırlattın... Mükemmel bir filmdir o... İlgiyle izlemiştim...

Üye
    EcstaticA Avatarı

Gerçek Adı
    The Man From Earth
    Son Giriş
    02.06-2012
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir, benim şehrim...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Tavsiye edilen filmlerden birkaç tanesi hakkında ben de birşeyler yazmak istedim

The Man From Earth

Tek bir odada, sadece karşılıklı diyaloglarla geçen bir film bu kadar mı heyecanla izlenir yahu Filmin sonunda da insanı garip bir hüzün sarıyor...

Underworld serisi

Sevemedim, ne yaptıysam sevedim Underworld'ü... Hatun güzeldi, hakkını yemeyelim ama

Resident Evil

Pc'de ve Ps2'de hemen hemen tüm seriyi bitirdim ve filmide başarılı buldum diyebilirim. Özellikle şu Nemesis'in olduğu film güzeldi.

28 Gün / Hafta Sonra

Koşabilen, akıllı zombileri seviyorum, I am Legend'ta da sevmiştim

Silent Hill

Resident Evil kadar kolay olmadığı için, sadece birinci oyunu PS1'de bitirmiştim. Sırf piyano bilmecesi bile kafayı yedirtmişti bana. Filmi ise pek tutmadım.

Testere

Altı filmide izledim. Favorim 5. film. Belkide sadece 5. filmi sinemada izlediğim için böyle düşünüyorum. Testereyi izlerken, bende pek çok kişi gibi şu soruyu sorarım kendime; Acaba yapabilir miyim? O anda, hayatım için bir gözümü vs. feda edebilir miyim?

Teksas Katliamı serisi

Teksas Katliamı, izlerken en çok gerildiğim filmlerden... Ayrıca bu filmi, ilk kez izlerken kimin öleceği tam olarak kestirilemiyor. Yanlış hatırlamıyorsam, ikinci filmde eleman yakışıklıydı, esas oğlandı filan ama Bubba'ya maske olmaktan kurtulamadı. Ayrıca yine beklemediğiniz güzel kızlar daha önce ölüyordu. Bir de Teksas Katliamı'nın 70 ve 80'lerde çevrilen ilk filmleri var, sene 2010 olunca komedi gibi geliyor insana.

Dehşet Treni

Açıkçası pek tatmin olmadığım filmlerden biri.

Sweeney Todd

Tim Burton ve Burton'un fix oyuncuları Depp ve Helena... Müzikal ağırlıklı olduğu için ara ara baysada filme kötü demek ne mümkün. Filmin sunumu sayesinde, berber koltuğundaki bir adamın boğazını ustura ile kesmek gayet sıradan bir işmiş gibi geliyor. Bu arada Alice Harikalar Diyarında'yı pek tutmadığımı söyleyebilirim. Ki Alice'i karanlık bir anlatım ile ele almak, seneler önce American McGee's Alice adlı oyunda yapılmış birşey.

Hayvan Mezarlığı

Çocukken izlediğim bir diğer korku filmide Merdiven Altındakiler'di Ah... Bu filmi ilk izlediğim (yoksa izleyemediğim mi demeliyim) oldukça küçüktüm. Bizimkiler misafirliğe gitmişlerdi ve benimde aslında uyumam gerekiyordu.Ama kader ağlarını örmüştü... Halen daha bu filmi izlediğimde ürperirim, o zamanlardan kalan birşey herhalde. Bu filmi izlerken de baya tırsmıştım. King'in Karanlık Öyküler adlı bir kitabı var, ara ara açar tekrardan okurum, bu adam gerçekten korku ve gerilim üstadı. Daha birçok kitabı var biliyorum ama okumak nasip olmadı.

Rec

El kamerası ile film çekmek (ya da öyle çekilmiş hissi vermek). Pek orijinal değil. Orijinal değil çünkü bunu ilk deneyen film Rec değil. Ama sunumu sayesinde başarılı bir film (İspanyol yapımıydı yanlış hatırlamıyorsam).

İçerde

Kan, vahşet görmek istiyorsanız buyurun izleyin. Hatta bunu izlemeden Martyrs'i izleyin, İçerde'yi de üzerine sos olarak izlersiniz. Bu arada iki filmde Fransız yapımı...

Kehanet

Ah Nicolas..Olmamış.. Filme sadece özel efekt basmakla bitmiyor iş..

District 9

Al sana müthiş bir bilimkurgu. Zaten en iyi film dalında Oscar 2010'a aday gösterilmişti. Herifler ödülü gidip Hurt Locker'a verdiler iyi mi..Oscar'ları ben dağıtsaydım, birinci sırayı Avatar'a, ikinci sırayı da ya Precious'a ya da bu filme verirdim.

The Crow

Yine televizyonda izleyip hayal meyal hatırladığım filmlerden biri. En çok aklımda kalan yeri mezardan çıkma sahnesi... Brendan Lee'de, film setinde gerçek kurşunla ölen ilk ve son aktör herhalde...

Bu arada Lee deyince söylemeden geçemeyeceğim.. Küçükken bir arkadaş Bruce Lee bir hafta daha yaşasaydı kurşun geçirmez olacaktı derdi, bizde inanırdık..

Hostel

Sadece birincisini izledim. Ben bu filmin senaryosunun baya baya gerçek olduğunu düşünüyorum. Yani zengin ve sapkın tiplerin, sırf zevk için insanları işkence yaparak öldürmeleri pek de uyduruk gelmiyor bana.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Paranormal activity de izlemediysen izle(choko)

Üye
    Achates Avatarı

Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Donnie Darko (2001)

Çok değişik kurgusuyla insanı içine alan bi film. İçinde pek çok hoş replik var üzerinde düşünülmeye değer. Değişik bi zaman teması var. Filmin soundtrackine bayılıyorum Gary Jules - Mad World. Filmin son sahnesindeki jenerik müzik ve görüntülerden çok etkilenmiştim. Bence izlenmesi gereken bir başyapıt. İzlemeyenler için üzülmüyorum aksine kıskandım şimdi çok orijinal ve güzel bi film seyretcekler. İyi seyirler......

Üye
    EcstaticA Avatarı

Gerçek Adı
    The Man From Earth
    Son Giriş
    02.06-2012
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir, benim şehrim...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Achates;

Mad World. İnanılmaz bir şarkı, Gears of War'un tanıtım video'sunda da çalıyordu. Jake Gyllenhaal'ın (bu adamın soyadı beni öldürüyor) iki tane filmini izlemiştim. Biri Donnie Darko, diğeride The Good Girl'dü (Jennifer Aniston). Birkaç gün önce de Prince of Persia'yı indirdim ama daha izleyemedim (hızlıca baktım). Jake fizik ve yüz olarak role uygun (oyundaki karakteri baz alırsak) ama film sanki biraz tırt gibi.

Chogo, Donnie Darko'yu mutlaka izlemelisin.

Üye
    Nellas Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

Merhaba korku, fantastik ve bilimkurgu sevenler...
    Donnie Darko' yu izlemeyen kalmasın bence çünkü türün en iyi örneklerindendir...Ben tatilde "İşkence Odası" nı izlemiştim. Dedim bol kanlı bir film olacak (hostel,testere gibi) Tamam bol kanlı ama psikolojik de aynı zamanda. Ben ki kolay kolay etkilenmem kanlı filmlerden bu film başından bi başladı sonuna kadar yeter artık dedirttirdi. Çok gerçekçiydi. Oyunculuklarda çok iyiydi. Sakın şiddet sahnelerine bakamayanlar izlemesin psikolojiniz bozulur. Fransız yapımı bir film Tipik fransız korku sineması öğeleri mevcuut.

Üye
    Achates Avatarı

Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Frankenstein (1994)
    Robert De Niro'nun yaratığı oynadığı tatmin edici bi Frankenstein uyarlamasıydı. Karanlık atmosferi hoştu. Çekimlerin fantastik bi yanı vardı. İzlediğim zamanki atmosferden de olacak etkilenmiştim.

Üye
    Nellas Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

The Hurt Locker bu yıl oscarları süpüren filmi sonunda izledim. Oscarların cılkının çıktığını, abd yi pofpoflayan filmlerin ödül aldığını zaten biliyorduk. Alın size bir örnek daha. Oscar bu kadar berbat filme verilmemiştir herhalde. Tamamen savaşa özendirici ve abd yi dost görteren bir film olmuş ve haliyle de ödülleri süpürmüş. En iyi yönetmen ödülünü kazanan Bigelow'un " Askerler bizim için varlar, bizim içinAfganistan ve Irak'talar ve sağ salim dönerler umarım. Hatta acilen dönmelerinin gerektiğini düşünüyorum". demesi de bir sürü tepki almıştı zaten.
    İşte aldığı ödüller:
    En İyi Film: The Hurt Locker
    En İyi Yönetmen: Kathryn Bigelow (The Hurt Locker)
    En iyi özgün senaryo: Mark Boal (The Hurt Locker)
    En iyi kurgu: The Hurt Locker (Bob Murawski ve Chris Innis)
    En iyi ses kurgusu
    En iyi ses miksajı

Üye
    Nellas Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

Herkese merhaba,
    Bu 3 günlük tatili sinema açısından verimli geçirdim 3 güzel film izledim.

Birincisi; Zülfü Livaneli’ den Veda idi. Atatürk’ün yağveri Salih Bozok’ un Atatürk ile ilgili anılarıyla bezenmiş film oyuncuları, ve müzikleri ile oldukça etkileyiciydi. Başından sonuna duygusallık hakimdi. Savaş sahneleri çok olmamakla birlikte estetikti. Çamurun içinde yatan anzakların pantolonlarının hala beyaz olması yönetmenin gözünden kaçmamalıydı. Kazım Karabekir rolünde Sunay Akın’ ını görünce çok şaşırdım ve hoşuma gittiVe kesinlikle apaçık ki Atatürk ile ilgili bir tek belgesel ya da film hiçbir zaman tam olarak yetmeyecektir. Her yönüyle O’ nu anlatabilmek için onlarca film çekmek gerekir.

İkinci film; Orphan. Gerilim filmi. Bilindik sapıtık çocuk filmi bu demeyin izlemeye devam edin. Küçük oyuncu Isabelle Furhman’ ın büyük oyunculuğu taktire şayan.

Üçüncü film; Kolleksiyoncu. Korku-gerilim. Eve hırsız olarak giren adam ev halkını psikopattan nasıl kurtarır? / Nasıl kurtarmalıdır? Kanlı canlı, işkenceli ve aynı zamanda evde tek başına filmindeki tuzakları aratmayan bir sürü tuzaklar…(tabi bunlara yakalanınca hiç de komik olmuyor). “Gerilelim” demek için izleyin…

Üye
    Achates Avatarı

Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Orphan ve The Collector'ı yakında izlerim. Veda ya gelince ilk çıktığı zamandan beri uygun bi zamanda izlerim diyodum ama o zaman bi türlü gelmedi. Kısmet ne zaman bakalım.

Bugün yazacağım Film Serenity(2005). Öylesine elime geçip izlemiştim bi yorum okumadan. Beklentisiz izlediğimden olcak çok beğenmiştim. Orta bütçeli film ama çoook sürükleyici, bilimkurgu filmlerin sıkça düştüğü görüntü saçmalaması olmamış, tempo hiç düşmüyo. Konusu ise çok tatmin edici. Filmin sonunda bütün bunlar bunun içinmiydi dedirtmiyo. Çok oturmuş bi senaryosu var boşlukta kalan birşey yok. Aslında film 2002 yılında 1 sezon süren Firefly isimli diziye son olarak çekilmiş. Sakın devam filmi bu diziyi izlemedim onun için filmden bişey anlamam demeyin. Tek başına da film çok yeterli. Filmi izledikten sonra Firefly ı izledim dizi ilede bi bütünlük içinde ama diziden bağımsız tek başına bi konusu var. Biraz çizgiromanımsı diyaloglar var, atışmalar falan. Hoşça vakit geçirmek ve tatmin edici film izlemek istiyorsanız sakın kaçırmayın.

Üye
    Nellas Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

Serenity' i bilerek izlemiştim. Sonuçta bilim kurguydu ve yorumlarında da beğenilmişti. Evet gerçekten oldukça hoştu. Sonu klişe olmayan, aksiyon sahneleri ile baymayan bir yapıt.
    DrParnassus film afis - Korku & Bilimkurgu & Fantastik Filmler
    Gelelim The Imaginarium of Doctor Parnassus'a...rahmetli Heath Ledger' in son ve tamamlayamadığı filmi. Dr. Parnassus adında bir ilizyonist zihninde yarattığı hayal elemine sizi de bekliyor...Korkular, zevkler, zaaflar hepsi onun zihninde gerçek oluyor. Onun zihine giren ya arınarak çıkacak ya da şeytanın olacak...Parnassus ve şeytanın yıllara uzanan iddalaşmaları sonucu işler çığrından çıkmıştır. Artık iddanın yemi Parnassus'un birick kızıdır. Bu arada devreye Heath Ledger girer...Oyunculuğu ile büyüler...Hayal sahnelerinin çekimi yapılamamış olmasından dolayı O'nun en yakın arkadaşları Johnny Depp, Jude Law, Colin Farrell bu sanelerde boy göstermişler. Çok da şık olmuş. Filmin akıcılığını bozmamış. Film baştan sona fantastik fakat okadar doğal durmuş ki hiç göze batmıyor. Hiç sıkılmadan, keyifle izledim. Kendince bir felsefesi dahi var

Üye
    Nellas Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

Merhaba...bu hafta sonu Soldaki Son Ev (2009) ( The Last House On The Left ) i izledim.

64f9900d0 - Korku & Bilimkurgu & Fantastik Filmler

Yönetmen:Dennis Iliadis
    Oyuncular:Sara Paxton, Monica Potter, Riki Lindhome, Garret Dillahunt

Tipik bir 3 kişilik amerikan ailesi hafta sonu tatili için dağ evlerine giderler. Orada başlarına gelenler. Her şey klişe gibi gözüktü değil mi? Bu sefer sapıklar kaçacak ...İzlerken özellikle filmin yarısından sonra yüzeğimin yağları eridi...oooh ). Oyunculuk, gerilim ve atmosfer gayet başarılı. Mutlaka izleyin.

Üye
    Nellas Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,
    Bu hafta sonu, son 30 yılın en iyi Cadılar Bayramı filmi seçilmiş filmi olan "Trick'r Treat Filmi – Şeker mi Şaka mı ?" (2008) i izledim...Başından sonuna kadar merakla ve eğlenerek izlediğim nadir korku filmlerindendi. Bir kere konu süper Cadılar bayramııı...Ve bu geleneğe oldukça bağlı bir kasaba. Kasabada o gece herkes hortkak, cadı,büyücü,zombi,vampir,iskelet olmak zorunda. Her evin bahçesinde oyulmuş balkabakları olmak zorunda. Yoksaaa ne mi olur? İzleyin ve görün...

trick r treat dvd art - Korku & Bilimkurgu & Fantastik Filmler

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon