Sayfa 2 / 14 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 206 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Notre Damme
    Notre Damme ' ın Kamburu

Oyuncular : Mandy Patınkın , Rıchart Harrıs , Salma Hayek

vcdduet43 - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

16. Yüzyılda Paris’in pis sokakları dilencilerle ve hırsızlarla doludur. Soylu kadınlar ve soylu erkekler penceresinden eğlence olsun diye idam edilenleri seyrederler. Notre Damme katedrali tarafından yönetilen bir bölgede çingene güzeli Esmeralda bir dilenci karnavalında şarkı söyler ve dans eder. Bu sırada ona duydukları büyük aşk yüzünden hayatları değişecek olan üç adamında dikkatini çeker. Kurtuluşa ulaşmanın tek yolu bu günahkar kadını ortadan kaldırmak ve yok etmektir.

İnsana dehşet verecek kadar çirkin olan kilise zangocu Quasimado, aşık olduğu Esmeralda'ya yardım eder.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Patch Adams
    Patch Adams

B00000GBRH.01.LZZZZZZZ - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Türü: Komedi
    Yönetmen: Tom Shadyac
    Senaryo: Steve Oederkerk , Hunter Doherty Adams (Kitap) , Maureen Mylander (Kitap)
    Görüntü Yönetmeni: Phedon Papamichael
    Müzik: Marc Shaiman
    Oyuncular: Robin Williams (Hunter 'Patch' Adams) , Daniel London (Truman Schiff) , Monica Potter (Carin Fisher) , Philip Seymour Hoffman (Mitch Roman) , Bob Gunton (Dean Walcott) , Josef Sommer (Dr. Eaton) , Irma P. Hall (Joletta) , Frances Lee McCain (Judy) , Harve Presnell (Dean J.P. Anderson) , Daniella Kuhn (Adelane) , Peter Coyote (Bill Davis)
    Genel Bilgiler: 1998, ABD , 115 dk.

Hunter Adams, tıp fakültesinin resmi kayıtlarında "aşırıya kaçacak derecede mutlu" birisi olmakla eleştirilmiş ve hocalarından biri ona "Eğer bir palyaço olmak istiyorsanız, bir sirke katılsanız iyi olur" demişti.
    Aslına bakarsanız o da palyaço olmayı istiyordu ama aynı zamanda iyi bir doktor da. Bu iki isteğine de ulaşan Patch Adams, bir akıl hastanesinde hem hasta, hem de doktor oldu.
    Gerçek bir olaydan yola çıkan filmde Robin Williams'ın usta oyunculuğu kadar, sonradan Aman Tanrım'la değeri bilinecek olan yönetmen Tom Shadyac'ın yeteneğine şahit olmak da mümkün.

Dün yeniden seyrettim bu filmi; mükemmeldi.
    Hastaların doktorlar tarafından kaporta olarak algılanmasına başkaldıran bir doktorun gerçek hayat/zafer hikayesi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Uyanışlar
    Awakenings

0800177363.01.LZZZZZZZ - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Türü: Macera
    Yönetmen: Penny Marshall
    Oyuncular: Robin Williams, Robert de Niro, John Heard, Julie Kavner, Maw Von Sydow
    Genel Bilgiler: 1990 Amerikan yapımı 121 dakika

Yaşayan ölüler sınıfına sokulmuş, ileri derecedeki nörolojik hastalar, ya da konuşmak, hareket etmek, kendilerini ifade
    etmekten yoksun, dondurulmuş, "uyuyan" birtakım zavalıllar. Parkinson hastalığına benzer belirtiler gösteren bu "illetle" uğraşan araştırmacı bir doktorla, bu tuhaf uyku hastalığından muzdarip, yıllarca "sönmüş bir volkan gibi", hastanede yaşamış hastanın öyküsünü anlatan Uyanışlar, bir ruhsal yeniden doğuş efsanesi; insanın özündeki "varlık", sevgi ve insanın diğerine karşı taşıdığı kaygı ve özene ilişkin temel soruları ortaya atan bir mucizenin öyküsü.

Filmde Dr.Sayer, apansız kendini Bainbridge Hastanesi'nde ileri derecede nörolojik hastaların bakımının yapıldığı uzak bir koğuşta içlerinde Leonard Lowe'un da bulunduğu bir grup hastanın içinde buluyor. Bu unutulmuş insanların, aslında "içlerinde" yaşadıkları ihtimali Dr.Sayer'ı dehşetle sarsıyor. Leonard'la diğer diğer hastalarını, yaşamın coşkusu ve acılarıyla uyandırmanın anahtarını bulmak, bu mahçup ve acayip doktora düşüyor. Böylece o da, istemeyerek de olsa kendinde gizli kalmış sevgi ve dostluğa ilişkin "duyarlılıklara" uyanıyor...

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

"Hüznün Yüzü"

Özürlü çocuk ve bir anne

Y: Şahin Gök
    O: Aydan Şener, Faruk Peker

Kadersiz bir annenin özürlü çocuğunu iyileştirebilmek için verdiği amansız mücadele. Çocuğu elinden alınan ve şantajla işkenceye tabii tutulan genç annenin karşısına Cengiz çıkar. Ressam Cengiz sahteliklerden bıkmış ve işine küsmüştür. Birleşmeleri onlara güç kazandırır ve birlikte hayatın zorluklarıyla savaşmaya karar verirler.

( Benim notum: Arabesk bir bakış açısı olsa da Türk Sinemasını unutmayalım :wink: )

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Yazı-Tura

resim13 - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Filmin Künyesi

Yönetmen: Uğur Yücel
    Senaryo: Uğur Yücel
    Yapım: Türkiye/Yunanistan 2004
    Süre: 102 dakika

Oyuncular:

Kenan İmirzalıoğlu (Cevher)
    Olgun Şimşek (Rıdvan)
    Bahri Beyat (Cemil)
    Engin Günaydın (Sencer)
    Teoman Kumbaracıbaşı (Teo)
    Erkan Can (Firuz)
    Settar Tanrıöğen (Zeyyat)

Filmin Konusu:

1999 yılında geçen “Yazı Tura”, yolları askerdeyken kesişen ve kaderleri değişen iki gencin hikayesini anlatıyor…

Göremeli futbolcu “Şeytan Rıdvan” ile İstanbul’da babasıyla birlikte yaşayan “Hayalet Cevher” aynı dönemde askere gider, Güneydoğu’da bir cephede omuz omuza savaşırlar. İkisi de askerlikten sonrası için farklı planlar yapmaktadır.

Ne var ki, bir mayın tarlasında bacağını kaybeden Rıdvan için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Askerden memleketine sağ bacağı kopmuş olarak dönen Rıdvan, sahaların yıldızı olma hayallerini rafa kaldırmak zorunda kalır. Aynı mayın patlamasında sağ kulağını kaybeden Cevher ise, döndüğünde Marmara Depremi’nde göçük altında kalan babasının kaybına katlanmak zorunda kalacaktır.

Benim notum:Takıldığım bir kaç nokta var filmde ; güneydoğuda savaşan askerler kokain bağımlısı gibi yansıtılmış, hemen hemen her karede su gibi içki tüketiliyor ve şiddet çok fazla. Ayrıca engelli psikolojisi olumsuz yansıtılmış. Daha öğretici olabilirdi.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

b DVV3033 - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

1985 / DOKUZUNCU HARİCİYE KOĞUŞU
    Oynayanlar : Oğuz Tunç, Nergis Kumbasar, Agah Hun, Pembe Mutlu, Neriman Köksal, Berhan Şimşek, Yıldırım Gencer, Bülent Polat, Yusuf Sezgin, Muhterem Nur, Saime Bekbay, Salih Kırmızı, Mehmet Gürhan, Nuran Aksoy, Ahmet Kostarika, Ferdi Atuner, Aslan Altın, Hayri Caner, Yalçın Akçay.
    Senaryo : Mehmet Taşdiken, Salih Diriklik, Tufan Güner.
    Yapım : TRT Ankara TV, 215 dakika, 4 bölüm TV dizisi.

Henüz on beş yaşındaki Safa, sekiz yıldır acı çektiği hastalığının kemik veremi olduğunu, sakin yaşayıp iyi beslenmezse ayağının kesilebileceğini öğrenir. Annesi ile yoksulluk içinde yaşayan Safa’yı, yardım istedikleri paşa rütbeli akrabaları, Erenköy’deki evine alır. Paşanın 19 yaşındaki güzel kızı Nüzhet’e aşık olan delikanlı, kızın zengin bir doktorla evlendirileceğini duyunca bunalıma girer ve durumu kötüleşir. Evden kaçarak yattığı hastanede doktorların büyük çabasıyla iyileşen delikanlı, sevdiği kızın evlendiğini duyacaktır.

Türk edebiyatının seçkin isimlerinden Peyami Safa’nın aynı adı taşıyan eserinden sinemaya uyarlanan “9.Hariciye Koğuşu”, hastalığı nedeniyle içine kapanık büyüyen bir gencin, platonik aşkı ve kıskançlığı ile katmerleşen ıstırabını işliyor.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    16
    Blog Mesajları
    28

"Jack"

B00008L3U1.01.LZZZZZZZ - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Oyuncular: Robin Willams, Diane Lane, Jennifer Lopez
    Yönetmen: Francis Ford Coppola

Yaşı küçük, derdi büyük...

Normalden dört kat hızla büyüyen, 10 yaşına geldiğinde 40 yaşında gibi gösteren ‘Jack’in öyküsünün anlatıldığı filmde olaylar şöyle gelişiyor:

Karen Powell, hamiledir. Bir partide aniden sancılanan Karen, bir erkek çocuk dünyaya getirmiştir. Ancak normalden daha zor bir doğum gerçekleştiren anne Karen’i başka bir problem beklemektedir. Doktor, Karen ile kocası Brian’ı odasına çağırarak aileye, çocukta ender rastlanan bir hastalık tespit ettiklerini bu hastalığın ise çocuğun büyümesini hızlandırdığını açıklar. Çok çabuk büyüyen bu çocuğun özel öğretmeni Ba Woodruff, Jack’in normal bir çocuk gibi okula gitmesi konusunda anne ve babayı ikna eder. Okulun ilk günlerinde sınıf arkadaşları onunla alay etseler de, kısa sürede bu anormalliğin işe yarayacağını keşfederler. Okulun basketbol takımına aldıkları Jack’le rakip takımı kolayca yenerler. Bu, Jack’in zor geçecek hayatında attığı ilk adımdır. Filmde, ‘Good Will Hunting’ filmi ile ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ dalında Oscar, ‘En İyi Oyuncu’ dalında bir TV dizisi ile üst üste iki, filmlerdeki performansı ile üç, toplam beş ‘Altın Küre’ sahibi Robin Williams ve ünlü oyuncu Diane Lane rol alıyor. Bugüne kadar ‘En İyi Orijinal Senaryo’, ‘En İyi Adaptasyon Senaryo’ ve ‘En İyi Yönetmen’ dallarında toplam 5 Oscar sahibi olan adını 1997 The Rainmaker, 1974 The Godfather, 1969 The Rain People, 1968 Finian’s Rainbow, 1967 You’re a Big Boy Now 1966 Is Paris Burning ?, 1963 Dementia 13 ve 1963 The Terror filmleri ile duyuran Francis Ford Coppola ise filmin yönetmenliğini üstlenmiş.

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Sema.. Seni forumdaki sinema Kutsal kişisi sayıyorum. Johnny Depp in "MAKAS ELLER" ini hatırlamanı hatırladım da.. Bu başlığı tekrar açmaya kısmet olmamıştı. Ellerinize sağlık.

Filmsever olarak burada çok şey paylaşacağımdan eminim. İşte BU BAŞLIĞA dönüşüm ve ilk filmim WAKING LIFE.

Özellikle felsefeyle ilgilenen, hayat hakkında "derinnnnn" düşünen herkesin aklını didikleyecek bir film. Her satırı birer kitap değerinde diyaloglar.. İki kez seyrettim, iki kez daha seyretmek isterim de yalnız başına bir tadı olmuyor. Herkes de katlanamıyor bunca ağırrrrrrr tefekküre

WAKING LIFE

B00005JKOV.01.LZZZZZZZ - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

EKŞİ SÖZLÜKTEN FILM HAKKINDA YORUMLAR

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Valla ben de film gibi ruyalar göruyorum.. Atmosfer, efektler, kurgu, ooyoy.. yüzüklerin efendisi haltetmiş dedim geçen.. Bazılarını kaYDEdebilsem film sektörune girerdim valllahi. Acaip ilginç konular oluyor bazen. hm: 8) hmmmmmm.. başlık açacağım bu konuda.

gelelim filmee...

MEMENTO
    Akıl Defteri
    B00003CXZ4.01.LZZZZZZZ - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Türü: Gerilim / Dram
    Gösterim Tarihi: 27 Temmuz 2001
    Yönetmen: Christopher Nolan
    Senaryo: Jonathan Nolan , Christopher Nolan
    Görüntü Yönetmeni: Wally Pfister
    Müzik: David Julyan
    Genel: 2000, ABD , 113 dk.
    Oyuncular: Guy Pearce (Leonard Shelby) , Carrie-Anne Moss (Natalie) , Joe Pantoliano (Teddy) , Mark Boone Junior (Burt) , Stephen Tobolowsky (Sammy Jankis) , Jorja Fox (Catherine Shelby) , Harriet Sansom Harris (Mrs. Jankis)

her olusumu ikiye ayirabiliriz ekolu dahilinde soyleyebilirim ki 2 tip film vardir. 1 kere izlememizin yetecegi, artacagi, fazla gelecegi filmler, bir kere izlenmesi filmin dehasina hakaret olarak kabul edilecek filmlerler.

memeneto ikinci tip filmler arasinda mustesna bir yere sahip. simdi herhangi bir guzel filme ovguden bahsetmedigimiz, siradisi kelimesini ne kadar yutkuna yutkuna soylememiz gerektigini hatirlattiginda belirtmek isterim: oyle bir filmden oyle bir kurgudan, montajdan bahsediyoruz ki, pulp fictionin kurgusu bu filmin karmasikligina kiyasla(bkz: kiyasalama ekolu) aysecik bos besik gibi, usual suspects in sasirtmacali kumpasli senaryosu okkesin kinali kuzusu gibi kaliyor.

montaj masasinin basina 100 ft lik footage ile bile oturanlar bileceklerdir ki, dandik bir ruya sekansi editlerken bile insanin duburunden rh pozitiv kan gelir. buradan bir tumdengelim yaparak bu filmi editleyen insanin iblis oldugu cikarimini yapabiliriz. ayrica yine bu montaj mucizesinden yola cikarak boyle pirlanta bir anlatim ayricaliginin sadece sinemaya has oldugunu idrak edip sinemaya saygida kusur etmemeye ozen gosteririz.

bu ve benzeri filmler sayesinde anliyorum ki sinema ustune gik bile diyemeyecek bir ustunlugu elinde barindirarak, insan aklina guvercin takla attiracak yegane kaynak, membagdir.
    (otisabi, 12.05.2001 07:49) ekşi

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Karanlıkta Dans
    Dancer in the Dark

Seviyorum yaa BJORK' u!!

B00003CXKS.01.LZZZZZZZ - Engelliler.Biz Sinema Kulübü DID30 - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

dancer in the dark - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Türü: Müzikal
    Gösterim Tarihi: 1 Aralık 2000
    Yönetmen: Lars Von Trier
    Senaryo: Lars Von Trier
    Görüntü Yönetmeni: Robby Müller
    Müzik: Björk
    Genel: 2000, Almanya / Hollanda / ABD , 140 dk.
    Oyuncular: Björk (Selma Jezkova) , Catherine Deneuve (Kathy) , David Morse (Bill) , Peter Stormare (Jeff)

Konu : 1960'lı yıllarda Selma (Bjork) Çekoslavakya'dan Amerika'ya oğlu ile birlikte göç eder. Selma'nın gözleri yavaş yavaş görme duyusunu kaybetmeye başlamıştır ve bu rahatsızlık 10 yaşındaki oğlunda da vardır. Çocuğunu tedavi ettirmek için Amerika'da birden fazla işte çalışmaya başlar.

Bir polisin sahip olduğu arsadaki yıkık dökük karavanda yaşayan Selma, kendini hep müzikallerde şarkı söyleyip dansederken hayal eder. Yakın arkadaşı Kathy ise onun bu yeteneğini gerçekten bir müzikalde oynayarak kullanabileceğini düşünmektedir.

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

2004 yapımı bir belgesel..

PROUD TO BE DISABLED
    "Engelliliğin Gururu"

World without bodies Autopsy Table - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Proud to be Disabled
    (dir. Paul Green, UK 2004, 60 mins)
    Documentary exploring the history of the Disabled Peoples Movement in Britain.

A World Without Bodies
    (dirs. Sharon Snyder & David Mitchell, 2002, 35 mins)
    How Nazi scientists developed a systematic technology of mass murder. The documentary asks us to contemplate the impact of Nazi eugenics on our attitudes toward disability today.

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

CNBC-E DE USTA KITANO NUN FILMI VAR!!!!
    KAÇIRMAYIN.. USTANIN DİĞER FİLMİNİ DE SONRA TANITACAĞIM.

A SCENE AT THE SEA

B000051S64.01.LZZZZZZZ - Engelliler.Biz Sinema Kulübü Sceneposter - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Yayın Tarihleri : 20 Aralık Pazartesi 22:00
    Türü : Dünya Sineması
    Yönetmeni : Takeshi Kitano
    Oyuncular : Claude Maki, Hiroko Oshima, Sabu Kawahara, Nenzo Fujiwara
    Yapım Yılı : 1992

Japon Yakuza mafyası üzerine çektiği güçlü filmlerle ünlenen ve tüm dünyanın yeni çalışmalarını ilgiyle beklediği Takeshi Kitano 1992 tarihli filmi A Scene At The Sea ile konuk oluyor ekranlarımıza. Filminde sağır bir genç olan Shigeru ile kız arkadaşı Takako’nun başlarından geçenleri anlatıyor. Çöp toplayarak hayatını kazanan Shigeru günün birinde bir sörf tahtası bulur ve deniz kıyısına giderek hayal kurmaya başlar. Kitano diyalog kullanmaktan kaçınıp oyuncularının mimikleriyle anlatımını güçlendiriyor.

bana bu filmi haber veren pırıltılı dostum Buse ye teşekkür ediyorum sizin adınıza...

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

KITANO USTADAN HAYATIMIN EN İYİ ÜÇ AŞK FİLMİNDEN BİRİ!
    Yarabbim. seyredin de aşkın neresinde olduğunuzu görün.. yok dedim yok.. ben sevdim mi hiç?????? ben mi aşık oldum? yok yok! yaklaşamadım bile!..

DOLLS!
    Bebekler

index 02 - Engelliler.Biz Sinema Kulübü
    dolls1 - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Türü: Dram
    Gösterim Tarihi: 30 Mayıs 2003
    Yönetmen: Takeshi Kitano
    http://office-kitano.co.jp/dolls/top.html
    Senaryo: Takeshi Kitano
    Görüntü Yönetmeni: Katsumi Yanagishima
    Müzik: Jô Hisaishi
    Genel: 2002, Japonya , 113 dk.
    Oyuncular: Miho Kanno (Sawako) , Hidetoshi Nishijima (Matsumoto) , Tatsuya Mihashi (Hiro) , Chieko Matsubara (Woman in the Park) , Kyôko Fukada (Haruna) , Tsutomu Takeshige (Nukui)

Konu : Film üç hikayeden oluşuyor. Ana hikayede Matsumoto, aşık olduğu sevgilisinin yerine kariyeri için daha iyi olacağını düşündüğü patronunun kızı ile evlenmek üzeredir.

Bu kararı üzerine sevgilisi intihar teşebbüsünde bulunur ve akıl hastanesine yatırılır. Çok büyük bir suçluluk duygusu ile karşı karşıya kalan Matumoto herşeyi bırakıp sevgilisini hastanesinden çıkarır ve onu hayata döndürmeye çalışır.

Ödüller : Venedik Film Festivailnde Altın Ayı'ya aday oldu.

Sinemafanatik Yorum : 5 yıl kadar önce Takeshi Kitano, tartışmasız kendi jenerasyonun en önemli Japon yönetmeni olarak gösteriliyordu. Fakat o zamandan beri hem sanatsal açıdan hem de box office alanında zorluklar yaşadı. 1999 yapımı yol filmi Kikujiro hem tartışmalı eleştiriler aldı. 2000 yılındaki Hollywood'a geçebileceğinin sinyallerini verdiği düşünülen mafya hikayesi Brother ise beklendiği kadar büyük box office başarısı yaşayamadı.

Bu filmdeki hikayeler, yapılan seçimlerin karakterlerin hayatlarını nasıl etkilediğini gösteriyor. Ancak duyguların yoğunluğu ve çevrenin etkilemesi ile doğru seçimi yapmanın bu karakterler için aslında ne kadar zor olduğu gösteriliyor. Bu seçimlerin sonuçları, suçluluk duyguları ve sorumluluklar filmin ismini oluşturuyor.

Filmlerinde iiddet sahnelerini sıkça kullanması ile bilinen Kitano için Dolls çok sıradışı ve sakin bir film. Fakat Kitano, film hakkında konuşurken aslında en çok şiddetin bu filminde olduğunu söylüyor. Sebebini de filmin içerdiği duygusal yoğunluğun herşeyin önüne geçmesi olarak gösteriyor. .

Harika doğa görüntülerine sahip olan film, çok yavaş temposu ile alışık olmayanları sıkabilir. Uzakdoğu sinemasını sevenler ve bu tür anlatımı sevenler içinse çok güzel bir fırsat.

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

İşte diğer bir aşk abidesi film!
    Felç olan bir dans öğrencisi ve hastabakıcısının sıradışı ilişkisi.

Talk to Her (Hable con Ella)
    Konuş Onunla...

B00005JLQW.01.LZZZZZZZ - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

fk 52999 - Engelliler.Biz Sinema Kulübü 1000 - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Altın rengi, üzeri somon güllerle dolu perde Pina Bausch�un Café Müller adlı izletisini sergilemek üzere açılır. İzleyenler arasında birbirini tanımayan iki genç adam vardır. Bir hemşire olan Benigno ve kırklı yaşlarında bir yazar olan Marco. Sahnede ahşap iskemleler ve masalar arasında, Henry Purcell�in The Fairy Queen adlı eseriyle, kollarını açmış danseden iki kadın vardır. Performansın duygusallığı karşısında Marco ağlamaya başlar. Benigno yanında oturan adamın ağladığını farkeder ve kendisinin de bu gösteriden çok etkilendiğini söylemek ister ama cesaret edemez.

Aylar sonra iki adam �El Bosque� adlı Benigno�nun çalıştığı özel bir klinikte tekrar karşılaşırlar. Lydia, Marco�nun profesyonel boğa güreşçisi olan kızarkadaşı yaralanmış ve komadadır. Benigno ise klinikte çalışmakta ve komada bir başka genç kadına, bir bale öğrencisi olan Alicia�ya bakmaktadır.

Marco, Alicia�nın odasının önünden geçerken Benigno onunla konuşmaya başlar. Bu herşeyin altüst olduğu yakın bir dostluğun başlangıcı olur. Kliniğin dört duvarı arasında ne kadar süreceği belli olmayan bu zaman dilimi; 4 insanın hayatını, geçmişini, bugününü ve geleceğini bilinmeyen bir kadere doğru taşır. Hazırlayan: Bilgehan aka "Son Yeniçeri"

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Makas Eller
    (Edward Scissorhands)

Ne kadar benzeşiyordum bu filmdeki karakterle....ops:

edward - Engelliler.Biz Sinema Kulübü

Yönetmen; Tim Burton
    Başrol Oyuncuları; Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest
    Süre / Yapım Yılı; 100 dakika / 1990
    “Batman” ve “Beetlejuice”’un yönetmeni Tim Burton’dan son derece sıradışı bir karakter üzerine unutulmaz bir masal.
    Johnny Depp, Winona Ryder ve Dianne Wiest sizlerle.
    Mucidinin ani ölümü, Edward’ın yarıda kalmasına yolaçar, elleri yerine uzun, keskin metal parçaları vardır...
    Edward merhametli bir Avon hanımefendisi onu ailesiyle beraber yaşamak üzere evine götürene kadar karanlıkta yalnız yaşar.
    Ve sonra da Suburbia isimli pastel cennetteki fantastik maceraları başlar...

Yönetmen TIM BURTON HAKKINDA:

duzenli olarak ucuk senaryolarla gothic filmler yapmayi basaran tek yonetmen. sadece gothic yonden ona en yakin olan kisi alex proyas ( the crow ve dark city nin yonetmeni ).
    bunun disinda harika bir stili var. karanlik , huzunlu bir yandan muzir bir stil. muzikleri de daima bunu destekler. cevirdigi ilk batman gelmis gecmis en iyi super kahraman filmlerinden biridir.
    (jander, 05.09.2001 09:51

yarmi$ yonetmen.. beetle juice, edward scissorhands gibi bana kafayi yedirten filmlerin sahibi.. super dekorlar super atmosfer ve akla gelebilicek tum absurdluklerle insanlarin gicik psikolojilerini i$liyor gittikce hastasi oluyorum
    (clairvoyant, 06.11.1999 06:15) EKŞİ Sözlük

Sayfa 2 / 14 İlkİlk 12345612 ... SonSon