Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar çocukluğumuzda hepimizin ilgiyle izlediği çizgi filmlerden bir demet yayınlıyorum.Bakalım bunlarda hangisini hatırlıyorsunuz?

voltron9jo - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri
    degerli - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

nils - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

pembe - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

vicky - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri
    Yogi - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri
    sirinler - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri
    calimero - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleriredkit - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri
    VOLTRAN :İşte bir nesil bu Voltran yüzünden uykusuz kalmıştı, pazar sabahı erken kalkılır illaki Voltran seyredilirdi. Issız bir gezegene düşen bir grup pilotun maceralarını anlatırdı. Bu gezegenin güzel prensesi pilotlardan yer altındaki robot aslanları uçurmalarını rica etmiş, sonunda aslanlar biraraya gelerek , ben kolları oluşturuyorum, ben bacakları, ben de başşını oluşturuyorum, ve 3 kere VOLTRAN VOLTRAN VOLTRAN diyerek büyük robotu meydana getirmişti. Prensesi cariyesi yapmak isteyen yamuk tipli bir herifin çeşit çeşit robot canavarlarına karşı savaşır, illa biraz dayak yer, sonunda ışın kılıcı ile canavarı ikiye bölerlerdi, bu sıra da hiç değişmezdi.
    ATOM KARINCA :Atom karınca süper güçlü bir karıncaydı, kellesindeki antenler cızzztt bızztt yapar, bizimki Süpermen'i utancından ağlatacak şekilde uçar, kahramanlıklar yapardı.
    DEĞERLİ :Yaramaz köpek Değerli'nin en önemli özelliği "kih kih kih" diye gülmesiydi. Babamın favori çizgi filmlerinin başında gelirdi.Bu pire torbası it ortalığın tozunu atar, sahibesi yaşlı teyze de hiç bir şeyin farkında olmadığından "aferim canım benim" diye Değerli'yi pohpohlardı.
    NİLS VE UÇANKAZ :Bu çizgi film, Voltron'la beraber pazar sabahı uyumamızı engelleyen çizgilerden biriydi. Nils diye tembel bir çocuk artık sihirle mi, büyüyle mi neyse parmak kadar kalıyor, anaa pipim de bamya kadar oldu diye utancından kimsenin yüzüne bakamayacağı için kazına atlayıp çiftlikten kaçıyordu. Kazın ayağı ise başkaydı sayın seyirciler, ahaahahaa, evcil kaz Morton göçmen kuşlarla uçmayı kafasına koymuştu, azimle sıçan taşı deler sözünü kanıtlarcasına kendini kasarak uçmayı becermiş,o günden sonra bamya Nils olarak hatırlanan kahramanımız da bunun boynuna atlayarak çiftliği terketmişti.
    KALIMERO :Ama haksızlık bu öyle değil mi? Kafasında yarım kabuğuyla dolaşan ve her macerasında "ama haksızlık bu öyle değil mi?" diyen minik civciv Kalimero herkesin sevgilisiydi. Bizde bunu en çok annem beğenirdi, (yahu bizde ailecek bir çizgi film meselesi var ama dur çözecem ben bunu) Çok şirindi, biraz da safdildi yanlış hatırlamıyorsam. Pt pıt dolaşır, başına bin türlü bela açar, kabak başına patlayınca da "ama haksızlık bu öyle dii miiii" diye sızlanırdı.
    TAŞDEVRİ :Büyük küçük herkesin sevgilisi olmuş fenomen bir çizgi filmdi, sadece çocukluğumuzda değil, hiç durmadan tüm hayatım boyunca yayınlandı, ben ömrümce Fred Çakmaktaş'la Barni Moloztaş izledim. Özellikle Fred'i seslendiren Sezai Aydın'ın başarısı bu çizginin popülaritesini çok etkilemiştir. Bunlar taşdevrinde yaşayan ama hertürlü modern eşyalara sahip tiplerdi. Filin hortumundan duş alır, pelikan kuşunu elektrikli süpürge niyetine kullanırlardı.
    TEMEL REİS : Çocukluğumuzun efsane denizcisiydi. Sevgilisi Safinaz'la bir türlü evlenmediler, yüzyıllarca nişanlı kaldılar. Safinaz fasülye sırığı gibiydi, ölçüleri 40-40-40 tı. Bu Safinaz pek ayran gönüllüydü, kendisine yan bakan, çiçek veren her herifin peşinden gider, kollarına atlar, sonra başı sıkışınca Temeeel diye bağırırdı.Temel Reis bir kutu ıspanak yiyince pazuları kocaman şişerdi. Sonra da Safinaz'ı öpmeye çalışan adamı eşşek sudan gelene kadar döver, götünden kan alırdı. Bu kötü adamların en meşhuru Kabasakal'dı. Bir nesil bu Temel yüzünden "ıspanak ye, ıspanakta demir vardır, güçlenirsin çocuğum" lafını dinlemiş, zorla ıspanak yemiştir. O yüzden bizim kuşak ıspanaktan nefret eder.
    KAPTAN MAĞARA ADAMI : Yeni nesil Taş Devri'nin süper kahramanıydı. Wilma ile Betty gazeteci olmuşlar, her işe burunlarını sokuyorlardı. Bu yüzden ne zaman kötü adamı kızdırsalar adam bunları kaçırtıyor, kızlar "İmdaaatt kaptan mağara adamııı yetiişş" diye bağırınca bu dayı zopasını alıp uçarak kızları kurtarmaya gidiyordu. Yolda benzini biter, motoru tekler, arada yere düşerdi.
    PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER :Ah bu Pamuk acıların kızıydı. Öksüzdü, cadoloz bir üvey anası vardı, kraliçe üvey ana sihirli aynasıyla konuşup dururdu. Sonunda kafayı sıyırmış, en güzel olmak için Pamuk'u öldürmeye karar vermişti. Ormanda avcıdan kaçan pamuk, 7 Cüceler'in evine sığınmış, bunlara kibarlık kuralları falan öğretmeye başlamıştı. Kendi de bu arada çeyizini hazırlıyor, prensini bekliyordu. Sonunda prens gelip bunu götürmüş, kraliçe de Hakkın rahmetine kavuşmuştu.
    PİNOKYO : Disney'in en klasik uzun metrajlarından biriydi. Minik tahta çocuk Pinokyo'nun etli kanlı hakiki bir oğlan çocuğu olmak için uğraşmasını konu alırdı. En önemli özelliği yalan söyledikçe bununun uzamasıydı. Bu çizgide çok güzel mavi elbiseli, kelebek kanatlı bir de peri kızı vardı...

Alıntı

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

www.mehmetsaygin.com - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri www.nekobonbon.com - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleriimg2.blogcu.com - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri
    Burlarda benim favorilerim.
    Külkedisi
    georgia
    Şeker kız candy.

Üye
    hnm18 Avatarı

Gerçek Adı
    Hanim
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Vatan Çankırı Mekan Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

lodos denizcisi ve şeker kız sizlere katılıyorum hepside çok güzel çizgifilmlerdi.itiraf ediyorum ben tam bir çizgifilm hastasıyım ve bazen hala bile oturup seyrederim.haftasonu sessizce erken kalkıp tv açar başlicağı saati beklemek çok güzel günlerdi.

Üye
    guzgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ne güzel çizgi filimlerdi ya umut vardı yardımseverlik vardı hayvan sevğisi vardı en güzeli hayalldünyası vardı şimdi yiğenimin izlediklerine baıyorum pokemonlar saçma sapan şiddet içeren sihir yapamayanlarr kandırıyorlar heyy gidi çoçukluğum seni doyası koşup oynayarak yaşayamadım ama çizği filimlerle çoçuk olmuşumm paylaşım ve zaman tüneline gidişş geliş için tşk

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Hoş bir nostalji oldu ben hala animasyonları, çocukluğumun çizgi filmlerini rastladıkca izleyerek içimdeki çocuğu şımartmayı seviyorum. Lodos güzel bir başlık açmış bu anlamda teşekkürler.Bende şimdi vereceğim linkle çocukluğumuzun çizgi filmleri yelpazesini biraz daha genişletelim istiyorum

http://www.realfiesta.com/anime.htm

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben en çok mogu moguyu severdim

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ben hepsinide hatırlıyorum ben zaten siyah beyaz televizyonuda gördüm. hatırlamam gayet normal ..

"ama haksızlık bu öyle değilmi arkadaşlar"... bu kadar çabuk büyürmü insan yahu

daha dün gibi dün gibi düün yanımdaydı çocukluğum..şimdi çook uzaklarda

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

uçankaz....en çok sevdiğim çizgi filmdi...ilk çizgi filmim hatta..
    sonrasında he-mangölgelerin gücü adına güç bende artıkkkkkkkk HE-MAN
    sonra red-kid...bayılırdım...hatta babam oyuncak seti almıştı orkom vardı böle çekiyodun uçuyodu he-man,iskeletor ve dalton kardeşlerden oluşan bir oyuncak setim var ciddiyim
    sonra hayatıma küçük mavi yaratıklar girdi şirinlerla la lalalalalaahahahahve arkası yarın şeker kız cady favorilerim arasındadır

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

351169982acc31a7771vf9 - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

Hayalet avcıları..

polyannast7 - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

Polyanna..

Bay Meraklı - Vidivodo

Bay meraklı..

Üye
    Mevhibe_67 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2009
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en çok Şeker Kız CANDY(kıyafetlerini)ve HEİDİ.halen denk gelirse zevkle seyrederim.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Voltran için pazar sabahı erkenden kalkardık,çiçek kızla yedi renkli çiçeği birlikte arardık,şirinlerle o şirin kasabada yaşardık sankim,red kitle bizde sürekli dalton avındaydık,hayalet avcıları ile hayaletlerden hem korkar hemde cesurca onları hayalet emici makinalarımıza hapsetmeye çalışırdık,he-man ve she-ra kardeşleri çok severdik

Üye
    conwerse Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    Hayaller Bulvarı..=)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tsubasa
    Ninja kaplumbağalar
    Taş Devri
    Jetgiller

Favorilerimdi

Üye
    selenayy Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Selen
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

5414rh1 - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

en düzenli izlediğim çizgi filmlerden biriydi candy bir diğeri ise şirinler hala rast gelsem izliyorum
    sirinler 1 - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

ve son olarak vazgeçilmezim

gecenmevsim tom jerry say cheese 2102540 - Çocukluğumuzun Çizgi Filmleri

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Burası benim forumun değil ama bende yazayım;
    1 Sinbadın Maceraları,
    2 Arzın Merkezine Seyahat
    3 Flaenderlerin Köpeği,
    4 Pinakyo
    5 Şeker kız Candy
    Eeee taktir edersiniz ki Milattan Önce, Voltran, Spiderman, He-man filan yoktu. Ve o zamanlar ITT Shablorenz televizyonlarımız vardı.

Üye
    serifee Avatarı

Son Giriş
    21.09-2009
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kırmızı başlıklı kız
    şirinler
    tazmanya canavarı
    temel reis
    red kit
    buks bunny(davşan)
    arı maya

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon

Başlığın Etiketleri