Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tujii Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    10.10-2012
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb ben yeni üye oldum ve site hakkında pek bilgim yok benim sormak istediğim konu %46 engelli raporum var yeni bi özel sektörde engelli olarak çalışmaya başladım engellilerin aldığı maaştan gelir vergisi gibi bişey kesilmiyomuş sanırım fakat ben vergi indirimi için vergi dairesine gidip dilekçe vermedim sadece hastaneden raporumu alıp işe girdim engelli olarak yinede maaşımı gelir vergisi kesilmedenmi alıcam yoksa vergi dairesine gidip vergi indirimi için dilekçe yazmam mı gerekşiyor gelir vergisinin kesilmemesi için. yani konunun özü ben vergi indiriminden yararlanmak için dilekçe vermedim engelli olarak çalışıyorum maaşımdan kesilen vergiler kesilicekmi yoksa kesilmicekmi bunu öğrenmek istiyorum ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

Üye
    şeymah Avatarı

Gerçek Adı
    Şeyma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de bu siteden aldığım destek ve yol gösterme ile geçen hafta başvurumu yaptım. Aşağıdaki linklerde izlemen gereken yolla ilgili yeterli bilgiler mevcut. Kolay gelsin.

http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

http://www.engelliler.biz/forum/saka...adar-olur.html

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tuncay bey,
    Şeyma hanım yazmış ama birde ben yazayım ilk önce iş yerinizden çalıştığınıza dair belge alarak bulunduğunuz ilin Maliye (Mükellef hizmetler birimine) müracaat edin.Müracaat esnasın da şu belgeler yanının da olsun.
    1-İş yerinden aldığınız çalıştığınıza dair belge
    2-Sağlık kurulu raporu
    3-Nüfus cüzdanı fotokopisi
    4-Sizin yazacağınız dilekçe
    Dilekçe örneği,
    ........... Vergi Dairesi Başkanlığı’na

193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nun 2454 sayılı Kanunla değişik 31.maddesi ile getirilen Sakatlık İndirimi’nden istifade etmek istiyorum.
    Dilekçeme ilişkin Nüfus Kâğıdı suretim ve çalıştığım işyerinden aldığım çalışma belgem ve Sağlık Kurulu raporum ilişiktedir.

Gerekli işlemin yapılması hususunu saygılarımla arz ederim.

ad soyad tc no
    imza
    Son olarak müracaatınızın sonucu iş yerinize 30-45 gün içerisinde bildirilecektir.