Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba vergi indirimi için yüzde 42 raporla basvurdum yüzde 28le bana geri geliyor
    acaba çalıştığım şirket beni işten çıkarırmı? yani artık özürlü sınıfında sayılmıyormuyum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Vergi indirimi ayrıdır, sakat statüsünde çalışmak ayrıdır. Kişi % 40 ve üzeri raporunu beyan edip sakat statüsünde çalışabilir. Vergi indiriminden yararlanıp yararlanmamak kendi bileceği bir şeydir. Siz yararlanmamayı tercih edeceksiniz... Firma açısından sizin beyan ettiğiniz % 40 rapor geçerlidir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

işyerinde çalışan bir arkadaşım var onunda 2004 tarihli yüzde50 raporu var... 6 ay evvel işyerinde özürlü kadrosunda
    çalışmaya başladı vergi indirimi için başvuruda bulundu oranı yüzde 10 geldi
    işyeri artık özürlü kadrosunda çalıştırılamicağını söylemiş ve işten cıkarıldı!! benimde başıma gelir diye çekiniyorum
    acaba onun raporu eski olduğu içinmi? eğer dediğiniz gibiyse sanırım izahını işyerine kendim yapmam gerekicek teşekkürler bülentbey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

İşveren bilmeden çıkarmıştır. Dediğim gibi, sakat statüsünde çalışma mevzuunu 4857 sayılı İş Kanunu'nun 30. maddesinde düzenlenir. Kişi % 40 ve üzeri raporla işkur kaydını yaptırır ve sakat statüsünde çalışmaya hak kazanır...

Sakatlık indirimi ise apayrı bir konudur. Kişi isterse başvurur, istemezse başvurmaz. Sakatlık indirimi hak ederse maaşında bir miktar ez kesinti olur, hak etmezse standart vergilendirme yapılır. Nitekim sen de bunca yıl başvurmamışsın mesela... Neden çalıştırdı o halde seni işveren? Bu konu ise 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu'Nun 31. maddesinde düzenlenir. Maliye Bakanlığı sorumluluğundadır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bülentbey MALİYE BAKANLIĞI gelir idaresi başkanlığından raporum yüzde 28e düşürülmüş olarak bana geri geldi
    defterdarlığa gittim itirazımı ankaraya yapmam gerektiğini söyledi!! il sağlık müdürlüğüne olmazmış. yani başından saldı anlicağınız
    ilkadım cad.kat5 dikmen ANKARA kağıtta bu adres var! bu adrese APSyle posta yoluyla itirazımı yapsam olurmu? birde nasıl bir dilekçe yazmam gerekicek yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    mesen Avatarı

Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sitede itiraz dilekcesi var iadeli tahütlü olarak Maliye Bağanlığı gelir idaresi Başkanlığı merkez sağlık kumununa/Ankara olarak gönderin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, Ankara'ya göndermen lazım dilekçeyi:

Usulüne uygun olarak yetkili xxx hastanesinden alınmış % XX oranında işgücü kaybımın bulunduğunu gösteren raporum Kurum sağlık kurulu tarafından % XX'e düşürüldü ve sakatlık indiriminden yararlanamayacağım tarafıma bildirildi (xx tarih ve sayılı yazınız).
    Bilindiği üzere 14.01.2012 tarihli Resmi Gazete'de (Sayısı: 28173) yayınlanarak yürürlüğe giren ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK'in 15. maddesi "Vergi indirimine esas raporlar"a dairdir: "193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır."
    İş bu gerekçe ile aynı yönetmeliğin İtiraz'ı düzenleyen 10. maddesi gereğince sakatlık indirimi başvurumun yeniden değerlendirilmesini ve % XX raporumun onaylanarak X. dereceden sakatlık indirimi hakkımın tanınmasını arz ve talep ederim

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ankaraya yüzde 42 raporla vergi indiriminden faydalanmak için basvurdum fakat yüzde 28 olarak geri geldi
    bende itiraz ettim ama yanlış yere itiraz ettim il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim onlarda beni başka bir hastaneye gönderip yeni rapor istediler bende yeni rapor cıkardım yaklaşık yüzde 60 felan gelicek
    merakım şu yeniden vergi indirimi için hemen başvurabilirmiyim? veyahutta il sağlık müdürlüğümü benim adıma vergi indiriminde ankaraya bulunucak? 15 gün sonra raporumu alıcam ankaraya yolladığım yüzde 42 rapor 28le geri geldi yüzde 60lık raporla tekrardan hemen vergi indiriminde bulunabilirmiyim ama yüzde 28 olarak geri gelen rapora ankaraya itiraz etmedim!! umarım meramımı anlamışsınızdır şimdiden ilginize teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Raporu alıp vergi dairesine gitmeli ve yeniden başvuru yapmalısınız. Eğer daha önce başvurunuz var derlerse, rapor oranınızın arttığını, bu nedenle yeni başvuru yapmak istediğinizi söylersiniz...

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yüzde 57 rapor almış bulunmaktayım vergi indirirmim de yeni geldi

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12