Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    herkul_03 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    04:30
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    21 Mart 2013 güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: herkul_03 Mesajı Gör
    Merhabalar Arkadaşlar,
    13 aydır uğraştığım vergi indirimi haketme mücadelemi bugün itibariyle kazanmış bulunmaktayım. En son raporum % 47 olarak onaylandı.
    Darısı sonuç bekleyen tüm arkadaşlarımın başına inşallah...

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar,
    Benim rahatsızlığım ankilozan spondilit. Sanırım rapor oranlarım rakam olarak çıkmadı: 2009 yılı sonunda üniversite hastanesinden aldığım rapor oranım % 66 (yüzde altmışaltı) Bu oran Ankara tarafından % 25'e (yüzde yirmibeşe) düşürüldü. Araştırdığım kadarıyla ankilozan spondilitten vergi indirimi hakedip erken emekli olanlar var.
    Benden istenilen tetkiklere gelince FTR ile ilgili tetkiklerdi: omurganın açıklıkları vs. Ama ben bu tetkikleri yaptırıken doktorumun söylediği durumumun ilk raporu alırkenkinden daha kötüye gittiği idi. Buna rağmen yüzde atmışaltı oranındaki oranım yüzde yirmibeşe düşürülmüş. Oysaki bana yüzde kırk bile yetiyor. Nitekim erken emeklilik için sigortalılık sürem ve prim ödeme günüm dolmuş durumda. Raporum yüzde 40 ve üzeri olarak gelseydi hemen emekli olabilecektim
    Sorum; üniversite hastaneleri hakem hastane midir?
    Eğer öyleyse bu karara itiraz etmekle vakit kaybı yaşamadan direkt dava mı açmalıyım?

Benim gibi mağdur olan arkadaşlar nasıl yol aldılar, sonuç ne oldu?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Mehmet1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.08-2015
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı Sıkıntı Bendede Var %50 den %25'e düşürdüler benim raporuda bunu için itiraz mı etmemiz lazım itiraz edeceksek nereye etmemiz lazım yada yeniden defterdarlığa gidip hiç bir şey olmamış gibi vergi indirimi ve erken emeklilik için heyetemi girmemiz gerekiyor. birde bunu neden düşürürler anlamadım doktor seni muayne eder senin görür raporu yazar ankaraya gider memur sadece rapora göre belkide kafasına göre senin özür oranını düşürür...

Üye
    vural esin Avatarı

Gerçek Adı
    vural
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkül _03
    bende mayıs 2012 de d raporumla başvurmuştum. benim damar tıkanıklığı yüzde 30 diyabete yüzde20 böbreklere yüzde 20 hipertansiyon ve kolestorole de yüzde 10 ar oran vermişlerdi. haziran ayında bendende sadece kereatinin klirensinin ml-dk olarak bildirilmesini istemişlerdi bende aynı hastaneye başvurmuştum. hastane gerekli belgeleri 28 haziranda postayla göndermiş. 5 temmuz dada ankaraya ulaşmış.sizin rahatsızlıklarınız neydi ve sizden hangi bilgileri istemişlerdi acaba. yazınızı okuyunca benide bi telaş sardı da. birde haziranın kaçıydı bilgileri gönderdiğiniz tarih.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

arkadaşlar önce engel durumunuz nedir onu bilmek lazım bizim orda biri var 3 parmağı eksik vermişler %55 rapor ankara bunu %33 le geri yolladı bir de şöyle birşey var eğer raporlar 2005 yılından önceyse oda sıkıntı çünkü o dönemden önceki raporları kabul ettiler çoğu kişinin raporu gerçek engel durumunun çok üstünde o yüzden vergi indirimine başvurmaya cesaret edemiyor ama eğer ortada bir haksızlık varsa itiraz edilmeli mesela işitme engelli bir arkadaşım %38 verilen raporuna itiraz etti %42 ile geri yolladılar Allah yardımcınız olsun

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Trabzon - Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
    hakem hastanesi

Üye
    Mehmet1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    17.08-2015
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bursanın hakem hastanesi hangisi bilen var mı ?

Üye
    cuxhaven Avatarı

Gerçek Adı
    cemal
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

slm arkadaşlar bende mayısın 9 da heyete girdim 1 ay önce ankarayı aradım benide hakem hastaneye sevk etmişler oranım 46 i di 4 yıldan beri ugraşıyom vergi indirimi için her sene senelik iznimde heyete giriyom hastane 40 üstünde veriyor ama ankara oranı ya düşürüyor yada hakem hastaneye sevk veriyor yinede şansımı denicem ama umudum yok emekli hakkımdan dolayımı vermiyorlar anlamadım raporlarımmın hepsi süreklidir ankaradan vergi dairesine belgem daha gelmedi gelldimi yine hastane yolu görünüyor bizlerin hali ne olacak böyle anlamadım

Üye
    yomaz Avatarı

Gerçek Adı
    ömer atik
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence zaman kaybetmeden dava açmalısın kardeş itiraz etmen demek 1 yıl demek tir dava açman bence daha iyi olur derim benim dava önreklerim var burda

ben dava açtım işte örnekleri
    http://www.engelliler.biz/bulent/Mal...por_dava_1.png
    http://www.engelliler.biz/bulent/Mal...por_dava_2.png
    http://www.engelliler.biz/bulent/Mal...por_dava_3.png

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bursa hakem hastanesi: Bursa Devlet Hastanesi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

herkül, önce itiraz edin ve başka hastaneye gidip yeni rapor sürecini tamamlayın. Eğer hastane % 40 ve üzeri rapor verdiği halde maliye gene düşürürse, o düşürme kararına karşı dava açın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cuxhaven Avatarı

Gerçek Adı
    cemal
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    4

slm arkadaşlar beni hakem hastaneye sevk ettiler hastaneye hayete gireyimmi yoksa maliyeye dava mı acayım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim davayı actıhım zaman elimdeki 3 ay önce sürekli 46 oranla raporu degerlindiricek yoksa mahkemede hastane ye de sevk vere bilirmi bu konuda başından böyle gecen dava sürecinde neler oluyor diye bana bilgi verirseniz bilen arakadaşlardan sevinirim şimdiden tşk

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hakem hastanesine gidin mutlaka. Aksi halde davayı usül açısından kaybetme riskiniz var.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    herkul_03 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

10 gün oldu itiraz dilekçemi Ankara'ya göndereli. Hala bir ses yok
    Normalde itiraz dilekçelerine ne kadar zamanda cevap geliyor arkadaşlar?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

O hooo o, bir ayda cevap gelirse şanslısınız...

Üye
    herkul_03 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar,
    İtiraz dilekçeme cevap geldi sonunda. (gerçi 2 hafta önce geldi anca yazabiliyorum) Cevap olarak benden istenilen ek tetkiklere göre yapılan hesaplamalarda %25 ten fazla oran alamayacağım yazıyor. Eğer hastalığımda ilerleme varsa ya da başka hastalıklarım da varsa yeni bir rapor çıkartıp tekrar başvuru yapabileceğim yazıyordu. Hakem hastaneye sevk falan yoktu. Ben de aynı hastaneye gidip tekrar rapor çıkarttım. Ankilozan spondilite ek olarak hafif derecede astım teşhisleriyle birlikte toplamda balhazart hesabı sonrası %50 (yüzde elli) oranında yeni BİR RAPOR ALDIM VE YİNE ANKARAYA BAŞVURU YAPTIM. iNŞALLAH BU SEFER OLUMLU BİR SONUÇ ÇIKAR DA DAVA ETMEK ZORUNDA KALMAM ONLARI

Sayfa 1 / 3 123 SonSon